Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Będzie strajk na kolei.

Będzie strajk na kolei.

Artur / .* / 2004-12-30 15:46
Komentarze do wiadomości: Będzie strajk na kolei..
Wyświetlaj:
Waldek / .* / 2005-01-03 20:18
Przyklad z dzis.chcialem kupic bilet na express z Zielonej Gory do Warszawy.Niestety okazalo sie,ze kasa ICE jest juz nieczynna,a w kasie zwyklej prawie zostalem opluty przez pania kasjerke,ktora bardzo sie oburzyla,ze chce jechac expresem do warszawy i ,ze nie powinienem wspierac ICE. I tak zmuszaja podroznych by sie na nich wypieli i podróżowali wlasnymi autami.Czego i Wam zycze.Przywileje sa rzeczywiscie za duze-ale to na zasadzie "dajE, bo i tak nie moje"
Bony / .* / 2005-01-06 14:00
Jeszcze jeden przykład na to , by kolejarze też płacili za bilety kolejowe pełną stawkę.
studentka / .* / 2005-01-03 08:45
Od pół roku dojeżdzam 40km na uczelnie koleją PKP, i dopiero teraz zrozumiałam narzekających i rozłoszczonych ludzi którzy juz od wielu lat korzystają z usług PKP, niedawna zmiana rozkładu jazdy (która strasznie utrudnia mi życie) miała chyba na celu zaoszczędzenie pięniedzy ale chyba tylko utrudniła życie podróżnym, proponowałabym zredukowanie pociągów InterCity, które w większości są puste i tylko przejezdzaja przez perony wypełnione ludzmi czekących na spóźnioną ok 30 min osobówke:)
realista / .* / 2005-01-01 22:45
Łza się w oku kręci. Polską żądzą potężne, samolubne związki zawodowe. A to krajowi niczego dobrego nie wróży. PKP należy szybko sprywatyzować.
LeoNEK / .* / 2005-01-01 22:05
I znów komuś będą musieli zabrać, aby im dać!!! Mam tylko nadzieję że Tym ZŁODZIEJĄ jeżdżżcym za darmo bo tatuś jest kolejarzem, nie dadzą pieniędzy z innej beczki (w styczniu 2004 roku zabrali i tak biednej budżetówce - nazwa została tylko bogata - po 300 - 1500 zł. netto po to żeby dać tym DARMOZJADOM bo s...ny na tory wyszły)
Marta / .* / 2004-12-31 13:03
A czy nie jest tak , że pan Kogut , przewodniczący związkowców jest też w Radzie Nadzorczej PKP? Ze swoją pensją ponad 10 000/mc może strajkować. Kiedyś , niedawno pełnił tę funkcję. Druga rzecz - bilety kolejowe są bardzo drogie , a całe rodziny kolejarzy podróżują prawie za darmo , często 1 klasą - to dla nich są te 1 klasy. A wagony sprzątać trzeba i płacić ludziom . Moje zdanie - podwyższyć pensje kolejarzom i zabrać przywilej podróżowania za grosze. Dzisiaj mało których zakładach pracy zatrudnieni mają przywileje.
pasażer / .* / 2004-12-31 10:40
A dlaczego kolej nie może być przedsiębiorstwem użyteczności publicznej? Dlaczego Anglicy nacjonalizują kolej?
Artur / .* / 2004-12-30 15:46
Sprywatyzowac koleje i zapomniec. Zlikwidowac akcyze na paliwa aby autobusy i samochody byly jeszcze bardziej oplacalne dla przecietnego czlowieka podrozujacego lub dojezdzajacego do pracy (mamy 2.5 razy drozsze paliwo niz w USA!)
baba / .* / 2005-01-07 01:08
w Teksasie ani w Libii jeszcze nie mieszkamy, to i nie dziwota, że u nas drożej
Rychu / .* / 2004-12-30 18:29
Populista jestes i tyle!!!!
Max / .* / 2004-12-30 18:28
Co Ty nie powiesz... Kto Ci zabrania kupic PKP? Gadasz takie bzdury. Azeby sprywatyzowac PKP trzeba najpierw ta firme oddluzyc. Pomysl prywatyzacji jest dobry, ale nie w tej formie. Ciekawy jestem ile bys wydal pieniedzy na zakup PKP razem z dlugami i tym zlomem. Z samych torow nie wyzyjesz. Zwiazki zawodowe by Cie utopily w szambie. Co do likwidacji akcyzy to jestes pacan. Jak chcesz miec kryzys gospodarczy to ja likwiduj. Najlepiej sam sie zlikwiduj i nie gadaj bzdur.

Najnowsze wpisy