Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bezrobocie rośnie, ale i tak jesteśmy najlepsi w UE

Bezrobocie rośnie, ale i tak jesteśmy najlepsi w UE

Wyświetlaj:
CELSUS 178 r.n.e. / 188.146.57.* / 2009-12-29 09:45
Moim zdaniem: Jesteśmy najlepsi; w długach, obligacjach na wysoki %, rolowaniu długów, wysokich kosztach obsługi długu!
[szacunkowo dług zewnetrzny-wewnetrzny-bieżacy + obsługa długów to ok Biliona złotych]. Ave.
Adam222 / 77.88.138.* / 2009-11-28 12:12
Tak. W tej sprawie jesteśmy nalepsi. Od 20 lat mamy najwyższe bezrobocie w Europie sięgające średnio 20%. Pomimo że w międzyczasie wyjechało około 5 mln Polaków. W najbliższych latach wyjedzie następne 5 mln a i tak bezrobocie nie spadnie. Dlaczego? Bo rządzi mafia, której zależy na wysokim bezrobociu. Upodlony Polak będzie pracował za 1000 zł, kiedy koszty codziennego życia to 1500 zł. W ten sposób krwiopijcy z PO będą mieli łapówki od lobby kapitalistycznego a oni tanich niewolników. Wyzysk jak w 19 wieku.
karopauli / 2009-11-24 09:22 / Bywalec forum
prosze doliczyc tych co nie znalezli pracy w polsce i wyjechali
za praca zagranice.........
Pilsener / 2009-11-23 23:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak u nas ma spadać zatrudnienie, jak prawie nikt nie pracuje? Około połowa polaków wieku produkcyjnym nie pracuje - to jeden z najgorszych wyników w Europie. Z kolei z tych co pracują połowa jest zatrudniona w sektorze publicznym (gdzie często przerost zatrudnienia sięga 1000%, jak w kopalniach węgla), a druga połowa pracuje w prywatnym. Zatrudnieni w sektorze publicznym to w większości bezrobotni, tylko ich zasiłek nazywa się etat. W polsce z bezrobociem "walczy" się na trzy sposoby:
- zachęca do emigracji
- zniechęca do rejestrowania jako bezrobotny
- zapewnia utrzymanie z budżetu (najmłodsi emeryci, rekordowo liczni renciści, krusowcy, potrojenie liczby urzędników itp.)

Faktyczne bezrobocie to około 30%. Nigdy dochody polaków nie wzrosną, dopóki rząd nie zadba o sektor prywatny gdyż tylko on może stworzyć nowe miejsca pracy. Niestety rozwój sektora prywatnego nie jest w interesie żadnego polskiego rządu, gdyż oznacza to ubytek sektora publicznego, partyjnego imperium, terrarium komuny i inkubatora nieróbstwa.
Adam222 / 77.88.138.* / 2009-11-28 12:16
Bezrobocie to właśnie zasługa likwidacji sektora państwowego a stawianie na sektor prywatny. Państwo umyło ręce od podstawowego obowiązku, czyli stworzenia Kowalskiemu miejsca pracy.
dareg / 87.207.65.* / 2009-11-23 21:27
oglądaliście "Good Bye Lenin" ?
niedługo zaczną szturmować nasze granice uchoodźcy z biednych niemiec, francji, anglii.........
sdgkliii / 195.116.98.* / 2009-11-23 18:40
No i sami widzicie że Polska pod rządami Tuska to prawdziwy tygrys gospodarczy Europy
...
www.tnij.org/okazja2010
m53 / 83.24.29.* / 2009-11-23 18:37

od drugiego kwartału 2008 r. do drugiego kwartału 2009 r. przyrost zatrudnienia wynosił 1 proc.


Krótko mówiąc od kwietnia do kwietnia - a ubiegły rok był jeszcze dobry.
Na dodatek pominięto w "opisie" opóźnione występowania zjawisk negatywnych ze względu na słabe powiązanie gospodarki ze światową.
mat3422 / 91.193.208.* / 2009-11-23 21:21
Manipulacja danymi jest podstawą każdego raportu i sprawozdania.
JAW / 84.10.195.* / 2009-11-23 16:07
Same sukcesy. Powiedzcie to tym, którzy stracili pracę
arch / 2009-11-23 16:23 / Tysiącznik na forum
"-Tusk zatrzymał ambitne reformy
Ekonomiści nie mają złudzeń, że przez nasz rządjego lenistwo , Polska będzie rozwijać się dużo wolniej niż powinna. - "Wall Street Journal"
z poznania / 213.238.103.* / 2009-11-23 16:54
tylko na kogo głosować, sld?=korupcja, a PIS nawet nie chce słyszeć o" rozprawieniu sie z górnikami" i chce obnizyc podatki i deficyt:D Jak dla mnie peło przynajmniej cos mowi ze by chcialo takie zmiany PiS stoi na innym stanowisku z ktorym sie nie zgadzam, jak dla mnie sa jednak bardziej populistyczni niz PO(oni tez sa) ale to moja prywatna ocena
Brandnew / 89.229.92.* / 2009-11-23 18:14
Przyjacielu! Zorientuj się najpierw co chce naprawde PIS i co PIS już zrobiło w sprwawach gospodarki (ale nie , na miłość Boską, z POmedii - tam prawda o PIS nie istnieje od kilka lat). "PO cos mówi " - he, he - to prawda .. . Mówi . expozuje, spamuje tez od 5 lat . I to wszystko co robi, albo robi coś odwrotnego do tego co mówi.
z poznania / 213.238.103.* / 2009-11-23 22:07
Nie zakładaj z góry ze ty wiesz a ja nie , bo mnie bezpodstawnie obrażasz. Wyobraź sobie że ciekawi mnie polityka a studiuję ekonomię:D Pisząc co kto mówi chodzi mi o ich ideologie ważna choć nie najważniejsza, Ja jestem za prywatyzacją a PIS czesto mówi o wyprzedaży narodowych sreber, Dziś gdzieś pisali że w KGHM etatowy zwiazkowiec Dostaje 22tys. Jeden działaczy Solidarnosci jakis czas temu przyznał ze dostaje 18 tys. Wiec zeczywiscie dla czesci to srebra , te firmy ale nie dla wszystkich. Denerwuje mnie jak PIS broni górników oni mówią ze zawsze można przyjść do tej cudownej roboty ale to odwracanie kota ogonem, jak sie nie podoba obniżka płac to można zrezygnować z zamałych pieniedzy i poszukać lepszej pracy. Dlaczego Szef ABW i prezydent grzmieli ze jego odwolanie bylo atakiem na niezależność skoro on wiąze swoją przyszłość z klubem PIS???? i duzo wiecej. Nie jestem fanem PIS ani PO !!!! ale nie obrazaj mnie stwierdzajac jakobym nic nie wiedzial no chyba ze uwazasz ze ktos mna manipuluje jakas tajemna siła ale nie powiesz kto bo jeszcze nie masz dowodów--- uwielbiam takie pomówienia w wykonaniu jarosława:))
dasdadfsdfsf / 83.25.160.* / 2009-11-23 17:02
to dziwne skoro i tak ludzie uciekają za granice. Skoro u nas jest lepiej to czegoś tu nie rozumiem.
jacaaa / 91.194.188.* / 2009-11-26 15:29
No cóż, trudno ocenić tutaj media. To bardzo ciekawy przykład patrzenia na ten sam temat z dwóch stron. Ktoś użył sformułowania POmedia. No ale czy ta osoba naprawdę uważa, że z alternatywnych źródeł Naszego Dziennika, TV trwam czy Radia Maryja dowie się czegoś obiektywnie? Czy dziennik telewizyjny gloryfikujący ostatnio naszego wspaniałego prezydenta a potępiający PO jak tylko może jest POmediami czy PISmediami? W końcu główne źródło informacji o polityce większości Polaków...

Gdybym ja był Tuskiem, powiedziałbym - słuchajcie, wytykano mi że nieopatrznie użyłem sformułowania "cud gospodarczy". To jeżeli teraz mamy najwyższy wskaźnik wzrostu gospodarczego w OECD (30 rozwiniętych krajów) i UE (27 i wcale nie dokładnie te same) to czego Wy jeszcze ode mnie chcecie?
I ja wiem, że cud Tuska miał tyle wspólnego z Tuskiem, co 5% wzrost gospodarczy w zeszłym roku z rządami PIS.

Najnowsze wpisy