Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bezwarunkowy dochód podstawowy. Czy Polska powinna pójść w ślady Finlandii?

Bezwarunkowy dochód podstawowy. Czy Polska powinna pójść w ślady Finlandii?

Wyświetlaj:
patryk879 / 78.10.209.* / 2016-03-25 08:38
Kalisz chciał dać To czemu przez tylke ku..a lat nie dał Zapomniał ?
Piotr Gdańsk / 109.241.253.* / 2016-03-25 08:38
BZDURA, bzdurny artykuł!!! Kasa za pracę! Dawanie pieniędzy byle żulowi to skończona głupota.
Jak najbardziej wyższa kwota minimalna pensji tak, ale za pracę a nie za rozpasanie dup.
jhook / 91.194.145.* / 2016-03-25 08:38
Wprowadzajcie, wprowadzajcie, a od imigrantów się nie opędzicie.
fkfkfk / 89.65.241.* / 2016-03-25 08:37
a jak PIS wystąpił z propozycją 500 zł do 18 ego roku życia to wszystkie partie opozycyjne wyśmiali ich i oskarżyli o doprowadzenie Polski do drugiej Grecji
wrg / 79.191.144.* / 2016-03-25 08:36
"...za darmo". Witki opadają- rząd nie ma swoich pieniędzy tylko nasze.
Edek316 / 31.179.210.* / 2016-03-25 08:36
Zamiast rozdawnictwa pieniędzy i sprzyjania pasożytom społecznym proponuję dać ludziom pracę, niższe podatki i godziwe zarobki. Tyle wystarczy.
Simon_says / 150.254.212.* / 2016-03-25 08:33
Były/sa programy QE, sa/bede ujemne stopy procentowe, beda w koncu tzw. helicopter money. Politycy i banksterzy zrobią wszystko, by utrzymac ten chory system w ruchu.
p472 / 212.182.90.* / 2016-03-25 07:55
Sadowski chyba nigdy nie doświadczył biedy.Za uczciwą pracę 1250zł i co miesiąc ten sam problem z czego zapłacić rachunki za co kupić chleb dla dzieci One to wszystko widzą i mówią wyjedźmy z tego parszywego kraju gdzie uczciwego obywatela traktuje się jak śmiecia lub w najlepszym wypadku jak powiedział Sadowski nieroba który jak dostanie parę groszy nie będze pracował .
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
blacvkjack25 / 195.72.148.* / 2016-03-25 09:13
Chłopie jakbyś znał podstawy ekonomii , nie tej socjalistycznej tylko normalnej to byś takich głupot nie opowiadał !!! Ja za moich czasów (PRL) jeszcze zdawałem na studiach egzamin z ekonomii socjalizmu i osobno z ekonomii kapitalizmu. To było tak głupie jakby ktoś zadawał matematykę socjalistyczna i kapitalistyczną. Trzeba powiedzieć RAZ NA ZAWSZE , państwo nie ma żadnych swoich pieniędzy, wszystkie pieniądze państwa do grosika pochodzą z podatków. Żeby komukolwiek coś dać trzeba najpierw wziąć !!! A branie i rozdawanie generuje koszta (urzędnicy którzy czuwają nad braniem i urzędnicy którzy czuwają nad dawaniem). By każdemu dać np po 1500 trzeba średnio w podatkach zabrać każdemu pracującemu 1500 razy liczba ludzi + koszta / podzielone przez liczbę ludzi. Wzrosną więc ceny wszystkiego (wzrost podatków) ,akcyz , koncesji etc. Więc my jako społeczeństwo wyciągniemy z jednej kieszeni 1500 jeszcze zrobimy ściepę na koszta i włożymy do drugiej kieszeni 1500. Ten facet co to proponuje to czysty komunista. Ja już komunizm ( w zasadzie tylko socjalizm) przerabiałem i dziękuję!!! Nigdy nie zdarzyło się, by ktoś za czasów PRL-u uciekał z kapitalizmu do socjalizmu , zawsze było dokładnie odwrotnie. Jest jeszcze jedna kwestia , jeśli takie dawanie zniechęci do pracy jakąś grupę ludzi , to pozostali pracujący będą się musieli na nich zrzucić by dostali 1500. Więc będzie to wyglądało tak, że pracującemu będzie pobierane 1500 + znaczna kwota na tych co nie pracują a 1500 chcą dostać + koszta zbieranie + rozdawanie. Więc takiemu pracującemu nie potrąci się w podatkach dodatkowo 1500 tylko znacznie węicej sądzę , że sporo powyżej 2000. Takie zagrywki spowodują rozczarowanie tych co pracują a nie zarabiają kroci powiedzmy średnią krajową i po kilku miesiącach oni powiedzą: za kilka złotych więcej nie pracuję, biorę 1500 i niech kto inny na mnie zap....dala. Jeśli państwo chce zlikwidować ubóstwo , to nie działa jak komunista tylko zwiększa kwotę wolna od podatku tak jak w Wielkiej Brytanii. Tam kwota wolna od podatku wynosi 62000. Wynika z tego ,że najbiedniejsi i średniaczki praktycznie nie płacą podatków.Jeśli będzie się wprowadzać takie głupie rozwiązania jak w artykule to socjalizm wejdzie szybciej niż wam się wydaje.
esto / 193.170.181.* / 2016-03-25 08:49
No ale wlasnie Sadowski o tym mowi: o nadmiernym obciazeniu placy, i niemozliwosci wzbogacenia sie z uczciwego zarobkowania. To do Szarfenbergera powinienes miec obiekcje: przeciez na ta rozdawana kase ktos musi pracowc, albo ja trzeba pozyczyc z instytucji finansowych- innego wyjscia nie ma, wiec z twoich podatkow i twojej pracy fundowano by kasiorke dla nierobow. Nie ma nic za darmo- po prostu komus trzeba wziac zarobiona kase, zeby dac ja innemu. Skutek bedzie taki, gospodarka padnie, a tacy jak ty beda zarabiali zamiast 2000 -2200 nie 1250 jak teraz, a 600 zlotych. Ty zarobisz tyle co dotychczas, a ci co nic nie robia troche mniej. Po kilkunastu miesiacach eksperymentu gospodarka splajtuje. Czyste zlodziejstwo. Myslisz ze ludzie czuja sie tu jak smieci, bo nie dostaja duzych zasilkow? To popatrz na siebie: czy problemem sa zasilki? Problemem jest, ze pracujesz, a nie zarabiasz. A ty chcesz, zeby bylo jeszcze gorzej, zyby jeszcze wiecej ci zabrali? Zupelny nonsens. Zwlaszcza, ze znajac zycie zabrali by, ale by nie dali, tylko sie sami nachapali. Pantwu wara od gospodarki, i wypracowanych pieniedzy obywateli!
jolka-wiolka / 89.25.226.* / 2016-03-25 08:46
Tyle zarabiasz ile warta jest twoja praca ! Jak masz wątpliwości to sprawdź się sam we własnym przedsiębiorstwie. Polacy mają w genach jeszcze komunę "chcieli by zarabiać...najlepiej siedząc na pogaduchach.." Jesteśmy państwem na dorobku i nie mamy "imigrantów" by pracowali przy śmieciach , zamiataniu ulic i przy szambach ! Na imigrantach W. Brytania z hindusami, Francja z Algierczykami, Hiszpania z Libijczykami i mieszkańcami swoich kolonii, czy Niemcy z Turkami, zbudowali swoje gospodarcze imperium. Przypominam, że jeszcze nie tak dawno, polską gospodarką trawiła galopująca inflacja i wymagała wymiany 1:10000, co również przełożyło się na spadek rezerw w stosunku 1:10000 . Pomijam , ze "rezerw" nie było. Żarcie było na kartki, paliwo na talony , Właściwie towary było na talony, po znajomości i pod stołem, albo ich nie było. Samochody gniły po 3 latach, za telewizorem stałam 3 dni, a Finlandia ma gospodarkę rynkową od ponad 70 lat i mnóstwo surowców naturalnych, w postaci rud metali rzadkich.
zamknacKW / 79.110.197.* / 2016-03-25 08:50
Co Ty p34$@!$!@. Moja praca jest warta 10.000 zł dostaję 1/4 z tego, bo jest 10000 takich innych jak ja, dzięki produkcji magistrów przez niepubliczne uczelnie. kkthxbb.
zenek341 / 66.102.9.* / 2016-03-25 08:40
ale te dzieci nie spadaja z nieba. jak ktos kto nie ma na wlasne rachunki decyduje sie na zalozenie rodziny? ja nie mam na wlasne mieszkanie wiec tez nie biore w leasing ferrari.
i to samo z dziecmi. nie stac cie to daj se na wstrzymanie az bedzie cie stacm a nie jeden zdrygim sobie folguja a mi podwyzszaja podatki zeby o i z moich pieniedzy swoje dzieci karmili...
ddsadaddaw / 94.254.226.* / 2016-03-25 08:25
Widzisz jak bardzo cię państwo okrada? Pracodawca płaci za ciebie 2250zł, a dostajesz tylko 1250zł do ręki.
aleee / 94.254.177.* / 2016-03-25 07:28
To tylko wywoła inflację więc są to czysto wirtualne pieniądze.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
tomasz kubidowski / 77.254.64.* / 2016-03-23 08:04
Szwajcarzy są jednak od nas mądrzejsi - nie myślą w kategoriach dnia dzisiejszego a starają się myśleć długofalowo. My Polacy to egoiści i rzucamy się jak obłąkani na 500zł nie myśląc, że zadłużamy gospodarkę, zadłużamy nasze dzieci.
Shungang / 94.254.224.* / 2016-03-25 07:09
Gdy p. Kowalski doswiadcza wyzysku i biedy i nie stac go na normalne zycie czy bedzie myslal o perspektywie za 10-20 lat? Nie. Bedzie w przyszlosci mowil po prostu swoim dzieciom "wyjezdzajcie stad drogie dzieci". Pomoz innym zmienic ich zycie zamiast ich krytykowac, to zmieni swiat na lepszy.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
19 20 21 22 23 24
na koniec starsze

Najnowsze wpisy