Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bezwarunkowy dochód podstawowy. Czy Polska powinna pójść w ślady Finlandii?

Bezwarunkowy dochód podstawowy. Czy Polska powinna pójść w ślady Finlandii?

skomentuj
Wyświetlaj:
ILONA POMYŁĄ / 93.176.198.* / 2018-06-04 01:54
WProwadzać ludziom będzie dobrze,glupki i tak nie pracują,co Wy ludzie śpicie,przeciekaja WAM pieniadze za nic.Hehe dobre skecze,czy co ,byać Polacy brać i siedzieć nie dajemy innym nawet na tyłku a co dopiero w pracy.JIJI
Tomek765 / 77.177.84.* / 2018-04-24 18:59
"To szerzenie ciemnoty umysłowej"
Gdybym od jutra miał zapewnioną wypłatę do końca życia, rzuciłbym pracę, w której pracodawca zmusza mnie do pracy po 10-12 godzin i skończyłbym studia. A tak nabijam portfel firmie i martwię się o swoje jutro o prawdziwej rodzinie z dziećmi nawet nie myśląc.
NIE SKORZYSTAŁEM NA TRANSORMACJI W POLSCE / 78.8.116.* / 2017-09-16 01:24
W związku, z tym, że mi nie zmieścił się mój wyjątkowo długi wpis, publikuję poniżej jego drugą dalszą część :

( . . . )
TO ZASKAKUJĄCE, ŻE W TYCH KRAJACH, GDZIE JEST TAK MOCNO PRZEROŚNIĘTY, ROZPIESZCZAJACO ROZBUDOWANY SOCJAL, GDZIE LUDZIE SA WSPOMAGANI POTĘŻNIE PRZEZ PAŃSTWO, TO WŁAŚNIE TE KRAJE SĄ SILNIEJSZE GOSPODARCZO, LEPIEJ PRZĘDĄ GOSPODARCZO OD POLSKI. I TAM JAKOŚ NIKT NIE MÓWI, ZE JAKBY BYŁ POTĘŻNY SOCJAL, TO KTO BY PRACOWAŁ???? TYLKO TE KRAJE ROZWIJAJĄ SIE LEPIEJ OD KRAJÓW, W KTÓRYCH NIE MA PRAKTYCZNIE ZADNEGO SOCJALU. TO WŁAŚNIE BOGATY, DUŻY SOCJAL POWODUJE ROZWÓJ SPOŁECZEŃSTW, ROZWÓJ DOBROBYTU I POMYŚLNOŚCI LUDZI, NIE WYSTAWIA ICH NA PASTWĘ LOSU I NA ŁASKĘ DRAPIEŻNEGO KAPITALIZMU I POZWALA TYM KRAJOM SZYBCIEJ SIĘ ROZWIJAC I BOGACIĆ, BUDOWAĆ SWĄ POMYŚLNOŚĆ!!!
A JAKOŚ BRAK SOCJALU WCALE NIE PRZYSPIESZA W POLSCE JEJ ROZWOJU, TYLKO POWODUJE MNÓSTWO NIESZCZĘSĆ LUDZKICH. LUDZIE SA ZMUSZANI DO BRANIA NIEKORZYSTNYCH DLA SIEBIE LICHWIARSKICH POŻYCZEK WYSOKOOPROCENTOWANYCH I POTEM WPADAJĄ W TZW.:"PĘTLĘ FINANSOWĄ", CO KOŃCZY SIĘ KOMORNIKIEM, DŁUGAMI I SAMOBÓJSTWAMI!!!!
A W NORMALNYM KRAJU, GDZIE MIELIBY DUŻY SOCJAL, POSZLIBY DO PAŃSTWA PO PIENIĄDZE W TRUDNEJ SYTUACJI I NIE MUSIELI SIĘ ZADŁUŻAĆ. TAK BOGACĄ SIĘ SPOŁECZEŃSTWA NA ZACHODZIE, A W POLSCE WCIĄŻ BIEDA I NIEDOSTATEK I TAKIE PROVIDENTY SIĘ TYLKO BOGACĄ I WYWOŻĄ OGROMNE ZYSKI DO SWEJ CENTRALI W WIELKIEJ BRYTANII. A POLACY POZBAWIENI DOBRZE PŁATNEJ PRACY, SOCJALU, ZADŁUŻAJĄ SIĘ I EMIGRUJĄ, WSZYSTKO DZIAŁA "NA OPAK". A NIEKTÓRZY FACHOWCY OD EKONOMII JESZCZE WYGARNIAJĄ POLAKOM, ZE ONI NIE OSZCZĘDZAJĄ NA EMERYTURĘ. A Z CZEGO MAJĄ ODKŁADAĆ Z BIEDY PRACOWNICZEJ Z NAJNIŻSZEJ KRAJOWEJ. JAK PODAJĄ RÓZNE ŹRÓDŁA TO W POLSCE JEST NAJWIĘCJE TZW. "BIEDAPRACUJĄCYCH" OSÓB W EUROPIE, CZYLI TAKICH, KTÓRZY POMIMO, ZE PRACUJĄ, SĄ AKTYWNI ZAWODOWO, ŻYJĄ W NIEDOSTATKU I BIEDZIE. TO TAKA POLSKA SPECJALNOŚĆ.

NIE WIDZĘ ŻADNYCH PRZECIWWSKAZAŃ DO URUCHOMIENIA W POLSCE TAKIEGO DOCHODU GWARANTOWANEGO. PRZED "500+", TEŻ MÓWILI, ZE LUDZIE BĘDĘ PILI ZA TE PIENIĄDZE, A NIE CHODZILI DO PRACY I GROZI POLSCE UPADEK.
NIE MOGĘ CZYTAĆ TYCH BZDUR PANA ANDRZEJA SADOWSKIEGO, KTÓRY GŁOSI ZŁY WPŁYW BEZPIECZEŃSTWA SOCJALNEGO POLAKÓW W POSTACI DOCHODU GWARANTOWANEGO NA SPOŁECZEŃSTWO. OD RAZU MI SIĘ PRZYPOMINAJA TE SAME BZDURY, KTÓRE SŁYSZAŁEM PRZED WPROWADZENIEM W POLSCE "500+". MY JAKO CAŁY NARÓD PORADZIMY SOBIE Z TYM NOWYM WYZWANIEM. W KOŃCU W POLSCE PODOBNO BUDUJEMY TZW. : "SPOŁECZNĄ GOSPODARKĘ RYNKOWĄ", WIĘC TO NIE MOŻE BYC TAK JAK OBECNIE ZE RZESZE MOICH KRAJAN SA POZBAWIENI MINIMALNEGO DOCHODU I MUSZĄ BYĆ NA ŁASCE DZIADOWSKICH PRACODAWCÓW.

CZĘSTO W SPECJALNYCH STREFACH EKONOMICZNYCH W POLSCE POJAWIAJĄ SIĘ NIE INWESTORZY TYLKO KOLONIZATORZY, KTÓRZY SĄ POZWALNIANI Z PODATKÓW, LUDZI ZATRUDNIAJĄ NA UMOWACH ŚMIECIOWYCH, ZA ŚMIECIOWE PENSJE I WSZYSTKIE ZYSKI WYWOŻĄ DO SPÓŁEK MATEK NA ZACHODZIE, ŚMIEJĄC SIĘ Z NASZEGO KRAJU, ŻE TAK SIĘ DAJE OKRADAĆ.

W OGÓLE Z POLSKI ZROBIONO TAKĄ KOLONIĘ DO WYZYSKU DLA ZACHODU I CI EKSPERCI ZALEŻNI OD KAPITAŁU ZACHODNIEGO BĘDĄ WYLI, ŻE TAKI DOCHÓD TO NIE DLA POLSKI.
NIE BĘDĄ CHCIELI NAM NA TO POZWOLIĆ, ŻEBY POLACY STAWALI SIĘ NIEZALEŻNI, BY PRZESTALI ŻYĆ JAK W KOLONI BEZ SOCJALU NA ŁASCE TAKICH ZAGRANICZNYCH KOLONIZATORÓW, ANIE INWESTORÓW.
W TYM ROKU MAMY W BUDŻECIE OGROMNĄ NADWYŻKĘ BUDŻETOWĄ - JESTEŚMY CORAZ BLIŻEJ WPROWADZENIA W KRAJU TAKIEGO DOCHODU GWARANTOWANEGO. JESZCZE WPROWADZI SIĘ PODATEK OD ROBOTÓW I ZA JAKIŚ CZAS BĘDĄ PIENIĄDZE NA TAKI DOCHÓD GWARANTOWANY.

PO WPROWADZENIU TAKIEGO DOCHODU GWARANTOWANEGO ZA JAKIŚ CZAS BĘDZIEMY SIĘ DZIWIĆ, ZE BYŁY KIEDYŚ W OGÓLE TAKIE CZASY, ŻE NIE BYŁO TAKIEJ MINIMALNEJ, BEZWARUNKOWEJ PENSJI DLA KAŻDEGO ŻYJĄCEGO, ŻE KIEDYŚ LUDZIE TO MIELI CIĘŻKO, ŻE BYLI WYSTAWIENI NA TAKIE NIEBEZPIECZEŃSTWO JAK ZOSTANIE BEZ GROSZA PRZY DUSZY I ŻEBRANIE NA ULICACH. BĘDZIE NIE DO POMYŚLENIA, ŻE TAKIE CZASY BYŁY, ZE LUDZIE SPOKOJU NIE MIELI CIĄGLE SIĘ MARTWILI SKĄD BRAĆ PIENIĄDZE, A TYM BARDZIEJ W POLSCE, GDZIE NIE BRAKUJE DOBRYCH UCZCIWYCH PRACODAWCÓW, A RYNEK PRACY PRZECHOWUJE W SOBIE TAKICH PRACODAWCÓW, KTÓRZY NAWET JEDNEGO DNIA NIE POWINNI BYĆ PRACODAWCAMI, BO POTRAFIĄ PCHAĆ KASĘ TYLKO DO SWEJ KIESZENI, A LUDZI TRAKTOWAĆ JAK NIEWOLNIKÓW.

JESTEM PEWNY, ŻE TAKI DOCHÓD POMÓGŁBY POLSKIEJ RZECZYWISTOŚCI CHOĆ TROCHĘ BARDZIEJ SIĘ UCYWILIZOWAĆ.

SAM PISARZ STANISŁAW LEM PRZEWIDYWAŁ, ŻE Z CZASEM W MIARĘ ROZWOJU EKONOMICZNEGO LUDZIE NIE BĘDĄ MUSIELI AŻ TYLE PRACOWAĆ, BĘDĄ PRACOWALI MNIEJ I LEPIEJ ŻYLI. MAMY SZCZĘŚCIE DOŻYĆ TAKICH CZASÓW, GDY ROBOTY ZACZYNAJĄ BYĆ OPODATKOWYWANE I ZABIERAĆ LUDZIOM PRACĘ I PRACOWAĆ NA NICH.

PRZY DOCHODZIE GWARANTOWANYM NIKT NIKOMU NIE BĘDZIE ZABRANIAŁ PRACOWAĆ, BĘDZIE MOŻNA SPOKOJNIE SOBIE DORABIAĆ DO TAKIEGO DOCHODU PODSTAWOWEGO, BO KAŻDY CHCE ŻYĆ NA JAK NAJLEPSZYM POZIOMIE, A NIE ZADOWALAĆ SIĘ MINIMUM, JAK MOŻE SIĘGNĄĆ PO WIĘCEJ!!!!!!!!!!!

RZUCAM ZATEM POWAŻNE WYZWANIE:

WPROWADŹMY W POLSCE JAKO W PIERWSZYM KRAJU "ZZA ŻEL
NIE SKORZYSTAŁEM NA TRANSFORMACJI W POLSCE / 78.8.116.* / 2017-09-16 01:06
ŚWIAT CYWILIZOWANY IDZIE W KIERUNKU DOCHODU GWARANTOWANEGO, CZY TO SIĘ KOMUŚ PODOBA, CZY NIE PODOBA. ROZWÓJ CYWILIZACYJNY PAŃSTW WYMUSZA POWAŻNE ZABEZPIECZENIE SOCJALNE BYTU OBYWATELI.

TYM BARDZIEJ W KAPITALIŹMIE, GDZIE NIE KAŻDY MA TAKĄ SAMĄ ZARADNOŚĆ ŻYCIOWĄ I NIE POTRAFI SAM O SIEBIE ZADBAĆ, BO KAPITALIZM PREFERUJE I WYNAGRADZA ODWAŻNYCH, PRZEBOJOWYCH, POMYSŁOWYCH. A CO JEŚLI KTOŚ JEST MNIEJ SPRYTNY??
MA BYĆ NA STRACONEJ POZYCJI?

NIE MOŻE BYĆ TAK, BY LUDZIE BYLI POZBAWIENI TAKIEGO DOCHODU GWARANTOWANEGO I ZMUSZENI DO BYCIA NA ŁASCE RÓŻNYCH CWANIAKÓW-PSEUDOPRACODAWCÓW, KTÓRZY WYZYSKUJĄ, OSZUKUJĄ SWOICH PRACOWNIKÓW I ZATRUDNAIJĄ ICH NA SMIECIOWYCH UMOWACH I NA ŚMIECIOWYCH STAWKACH. UWIERZCIE MI, ŻE WTEDY ODECHCIEWA SIĘ KAŻDEMU PRACY I WCALE TO NIE ŚWIADCZY O LENISTWIE, TYLKO O TYM, ŻE CZŁOWIEK U WIELU POLSKICH I ZAGRANICZNYCH PRACODAWCÓW CZUJE SIĘ JAK ŚCIERA DO ZMYWANIA PODŁÓG I DO TEGO SŁYSZY OD PSEUDOPRACODAWCY-CWANIAKA, ŻE MA SIĘ CIESZYĆ, ŻE MA W OGÓLE ROBOTĘ.

A TAK GDYBY W POLSCE BYŁ DOCHÓD GWARANTOWANY, TO BY CZŁOWIEK NIE CZUŁ SIĘ ZASTRASZONY PRZEZ TAKIEGO PSEUDOPRACODAWCĘ (KTÓRY PŁACIĆ NIE CHCE, ALE WYMAGAĆ BARDZO CHCE I WYDAJNOŚCI I SUMIENNOŚCI I WSZYSTKIEGO!!!) I BYŁBY NIEZALEŻNY, MÓGŁBY TWARDO POSTAWIĆ NA SWOIM, DOMAGAC SIĘ LEPSZEGO TRAKTOWANIA W PRACY.
A GDYBY JEGO POSTULATY LEPSZEJ PRACY NIE BYŁY SPEŁNIONE, MÓGŁBY JĄ RZUCIĆ BEZ OBAWY, ŻE BĘDZIE UMIERAŁ Z GŁODU. LUDZIE NIE WISIELI BY NA ŁASCE, "WIDZI MI SIĘ", UTRZYMANIU TAKICH PSEUDOPRACODAWCÓW, KTÓRZY LUDŹMI WYWIJAJĄ W TĘ I WE W TĘ, BEZ SZACUNKU DO LUDZI PRACY.

A TAKI DOCHÓD GWARANTOWANY UZDROWIŁBY W POLSCE STOSUNKI PRACY. I WIĘCEJ LUDZI BY PODJĘŁO PRACĘ, BO BY SIE CZULI PANAMI SYTUACJI, A NIE ZASTRASZONYMI MURZYNAMI DO ROBOTY "ZA MISKĘ RYŻU" - JAK W "KRAJACH TRZECIEGO ŚWIATA". TAKICH PSEUDOPRACODAWCÓW W POLSCE JEST ZATRZĘSIENIE. TO NIENORMALNE, ŻEBY AŻ 70 % POLSKIEGO SPOŁECZEŃSTWA ZARABIAŁO NAJNIŻSZĄ KRAJOWĄ.
I SKĄD TU BRAĆ ENTUZJAZM DO PRACY???????!!!!!!

CI, CO NIE CHCĄ PŁACIĆ, ALBO NIE MAJA Z CZEGO, BO PROWADZĄ NIEDOCHODOWĄ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ POWINNI ZNIKNĄĆ Z POLSKIEGO RYNKU PRACY, A NA ICH MIEJSCE POWINNI PRZYJŚĆ BARDZIEJ PRZEBOJOWI, CO BĘDĄ MIELI BARDZIEJ DOCHODOWY BIZNES I BĘDĄ OFEROWALI LUDZIOM LEPSZE WARUNKI PRACY I PRZEDE WSZYSTKIM PŁACY.

W POLSKICH WARUNKACH WRĘCZ KONIECZNE JEST WPROWADZENIE TAKIEGO POWSZECHNEGO DOCHODU, BY CZŁOWIEK PRZESTAŁ CZUĆ NA SOBIE NIEWOLNICZY ODDECH PSEUDOPRACODAWCY NA SWYCH PLECACH STAŁ SIĘ BARDZIEJ NIEZALEŻNY I SZCŻĘŚLIWY.

A W MIARĘ POLEPSZANIA SIĘ ZAROBKÓW I STOSUNKÓW PRACY W POLSCE BĘDZIE ROSŁO ZATRUDNIENIE I ZADOWOLENIE Z PRACY.

TAK JAK WIELU LUDZIOM WYDAWAŁO SIĘ NIEMOŻLIWE WPROWADZENIE W POLSCE "PROGRAMU 500+", ŻE TO BĘDZIE KATASTROFA DLA BUDŻETU I DLA RYNKU PRACY, TAK SAMO BĘDZIE Z DOCHODEM GWARANTOWANYM, PO MARUDZENIU I KRYTYKI ZE STRONY RÓŻNYCH MYLĄCYCH SIĘ NIBY EKSPERTÓW, BĘDZIE SPOKOJNIE FUNKCJONOWAŁ TAKI DOCHÓD W POLSCE.

TRZEBA IŚĆ Z POSTĘPEM, A NIE POZBAWIAĆ LUDZI MINIMUM DO ŻYCIA I SKAZYWAĆ ICH NA PONIEWIERKĘ U WYKORZYSTUJĄCYCH ICH RÓŻNEJ MAŚCI CWANIAKÓW NA NICH SIĘ BOGACĄCYCH. W POLSCE TAKICH ŻAŁOSNYCH PSEUDOPRACODAWCÓW JEST TYLU, ŻE TU SIĘ NAWET NIKOMU NIE CHCE EMIGROWAĆ ZA PRACĄ.

ROBIĄ TO TYLKO DESPERACKO UKRAIŃCY I TO TYLKO DLA TEGO, ŻE MAJĄ U SIEBIE WOJNĘ, A I TAK CORAZ CZĘSCIEJ CHCA JECHAĆ DO NIEMIEC, BO TAM DA SIĘ ŻYĆ, NIE TAK JAK U NAS.
W NIEMCZECH JEST O WIELE WIĘKSZY SOCJAL NIŻ U NAS I JAKOŚ NIE SŁYCHAĆ, BY LUDZIE MASOWO RZUCALI MIEJSCA PRACY I SZLI NA NIEMIECKI SOCJAL, A GOSPODARKA NIEMIEC PRZEZ TO SIĘ KURCZYŁA I POGRĄŻAŁA. TO DZIAŁA INACZEJ - LUDZIOM LEPIEJ SIĘ ŻYJE, SĄ BEZPIECZNI EKONOMICZNIE, PRACUJĄ NORMALNIE, POMIMO, ŻE MOGLIBY SIEDZIEĆ NA BEZROBOCIU.
TAM W NIEMCZECH MOGLIBY NIEMCY MASOWO NIE PRACOWAĆ TYM BARDZIEJ, ŻE TAM WYSTARCZY TYLKO 5 LAT, BY MIEĆ EMERYTURĘ MINIMALNĄ, KTÓRA POZWALA NORMALNIE BEZ LUKSUSÓW ŻYĆ NA EMERYTURZE. A W POLSCE STARE DZIADKI SZUKAJĄ BYLE JAKIEJ PRACY, BY PRZEŻYĆ NA TYCH POLSKICH TRAGICZNYCH EMERYTURACH, ZAMIAST TAK JAK NA ZACHODZIE JEŹDZIĆ PO ŚWIECIE, NA WCZASY, ZWIEDZAĆ, ROZRYWAĆ SIĘ I MIEĆ COŚ Z TEGO ŻYCIA, TO MAJĄ ROBOTĘ U POLSKIEGO, LUB ZAGRANICZNEGO WYZYSKIWACZA NA STREFIE EKONOMICZNEJ, CZY POZA NIĄ W POLSCE.
NIE MOŻE TAK DALEJ BYĆ W TYM KRAJU, BO TEN KRAJ NIE BĘDZIE PRZYCIĄGAŁ LUDZI DO ŻYCIA W NIM, TYLKO ZNIECHĘCAŁ KOLEJNE POKOLENIA, WYLUDNIAŁ SIĘ I ZMUSZAŁ DO EMIGRACJI, ZAMIAST ŚCIĄGAĆ TU LUDZI, BO NAM SIĘ STARZEJE SPOŁECZEŃSTWO. TU NAWET PROGRAM 500+ NIC NIE POMOŻE, BO TO CO SIĘ WIĘCEJ TU URODZI DZIECI PRZEZ TEN PROGRAM I TAK TE DZIECI STĄD UCIEKNĄ ZA GRANICĘ, TAM GDZIE DA SIĘ ŻYĆ.

TRZEBA RADYKALNIE PODNIEŚC STOPĘ ŻYCIOWĄ POLAKÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NIE MA INNEGO WYBORU, TRZEBA SZYBKO POPRAWIAĆ ŻENUJĄCO NISKI STANDARD ŻYCIA DLA LUDNOŚCI W POLSCE, BO GROŻĄ I NAM KOLEJNE ODPŁYWY OSÓB PRACUJĄCYCH DO KRAJÓW BARDZIEJ PRZYJAZNYCH LUDZIOM.

TO ZASKAKUJĄCE, ŻE W TYCH KRAJACH, GDZIE JEST TAK MOCNO PRZEROŚNIĘTY, ROZPIESZCZAJACO ROZBUDOWANY SOCJAL, GDZIE LUDZIE SA
D. / 195.116.62.* / 2017-05-27 08:18
Szkoda, że to tylko marzenia:) Ilu Polaków by się odstresowało mając kase i nie martwiąc się o nic.Tak skupić się na swoim hobby i robić co się lubi. Pracować wedle uznania, tyle, ile potrzeba.
Paq1981 / 185.183.39.* / 2017-02-15 16:33
Pan ekspert nie wziął pod uwagę, że w perspektywie przyszłościowej 99,9999...% analiz będzie za niego wykonywać zrobotyzowana sztuczna inteligencja, zatem należy liczyć się z SOCJALIZMEM jak z następstwem pór roku.
adam791 / 188.33.232.* / 2017-01-08 20:35
Nie rozumiem tego dążenia do zasady dajcie mia za nic mi się należy. Ja bardzo bym chciał by mi nie zabierali!!
Zlikwidować podatek dochodowy PIT i CIT calkowicie ( za to firmy płaciły by vat) pomyślcie ile kosztuje sama obsługa tych podatków w Polsce realnie z pit i cit wykorzystuje sie trochę ponad 50% kwoty zebranych podatków reszta pochłania cała machineria!!
Ponadto pomyślcie jak by ruszyła gospodarka i żad by nie musiał sie zastanawiać nad skąd brać na zasiłki czy pensje gwarantowane tylko poprostu by nie zabierał !!
Płacicie characz ża to że pracujecie i ze wam sie chce!!
Pomyślcie ile pieniędzy w tym kraju się przenie wieża a skąd to idzie??
I nie gadajcie mi teraz ze by padł budzet itd ile jest innych podadków jak vat, od nieruchomość, zbycia nabycia itd itp
wiwan / 2017-01-09 10:20
Firmy już płacą VAT, więc owe 'za to firmy płaciłby VAT' jest bezprzedmiotowe.

Zlikwidować...
Przecież obecnie PIT + CIT stanowią około 37% wpływów budżetowych wobec VAT stanowiącego ok. 40 %.

te inne podatki wymienione przez Ciebie są symboliczne w tym rozrachunku
Adam Smith przewraca sie w grobie / 89.66.91.* / 2016-04-15 14:32

To szerzenie ciemnoty umysłowej - irytuje się z kolei Andrzej Sadowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha


Pogratulować przedstawicielowi organizacji której imię ona nosi. Zwłaszcza że to Adam Smith pisał o podstawowym dochodzie bezwarunkowym.
Centrum powinno w takim razie zmienić nazwę? Bo przecież nie chcą szerzyć ciemnoty:)
Olek515 / 159.205.32.* / 2016-04-11 22:25
Pan prof. Szarpenberg to dobry człowiek-dlatego chce dobrze dla biednych głodujących Polaków.
P.S. Za tzw.komuny też były również bardzo dziwne instytucje- np. w Szpilkach nabijano się z "Instytutu d/s badań nad Stylami Życia" w Polsce ale dzisiaj już nawet śmiać się nie ma z czego-pozostaje tylko zgrzytanie zębami nad ilością tych wszystkich INSTYTUTÓW i PROFESORÓW (NIE-NADZWYCZAJNYCH).
Ogólnie rzecz biorąc- to 80% Polaków wytwarzających REALNIE dochód narodowy- dźwiga na plecach cała aktualną nomenklaturę skupioną głównie we warszawce.
acomitam / 83.21.125.* / 2016-04-04 11:42
Kretynizm lewaków osiąga nowe poziomy. I zapewne ich "pomysły" znajdą wielu amatorów i entuzjastów, którzy w 99% rekrutować się będą spośród nierobów, nieudaczników, tzw. zielonych ptaków i reszty marginesu społecznego oraz, jak zwykle, z armii urzędników i darmozjadów, którzy przy okazji będą chcieli upiec swoje półgęski. Na całe szczęście ekonomia rządzi się pewnymi prawami i szybko zrewiduje takie błazenady i wyśle ich autorów i ich szaleńcze programy na śmietnik historii.
oxe1 / 86.22.182.* / 2016-04-02 02:03
"Jeśli obywatel Finlandii otrzyma od państwa 800 euro za siedzenie w domu i niepracowanie, to ile musiałby dostać, żeby chciało mu się wyjść z domu? - pyta Andrzej Sadowski."

I dlatego właśnie pan Sadowski i jemu podobni boją rufę... bo trzeba będzie więcej zapłacić, straszne... jeszcze nie daj losie, trzeba by było Polakowi zapłacić godny pieniądz i co wtedy? Mniej milionów by zarobili. Tragedia!
asw / 148.81.137.* / 2016-03-30 15:17
Debilny i demoralizujący pomysł - kto temu człowiekowi dał stopień profesora.
zenon243 / 176.111.136.* / 2016-03-30 20:02
zacofany jestes, poczytaj troche o ekonomii i potem sie wypowiadaj. Taka jest przyszłośc swiata (niekoniecznie Polski)
edward845 / 92.40.109.* / 2016-03-27 22:57
To jest coś nie normalnego, bo profesor sobie coś filozoficznie rozmyśla. Nie chca przyznać 1000 zł miesięcznie wolnej kwoty od podatku, a co dopiero ot tak sobie dać np, 800 euro dla każdego kto nie pracuje.
A przecież cały system rentowo- zapomogowy jest niewydolny, gdzie naprawdę trzeba ludziom pomagać, bo
albo sa chorzy, albo mają rożne dolegliwości psychiczne, opuszczone matki, kaleki, chorzy beznadziejnie i w końcu emeryci. Na to nie starcza, nie ma, a dlaczego nie można dać emerytury tym co przepracowali 40 lat??

Za to na rożne przywileje wczesne emerytury po 20, 25 latach, to pieniądze sa , bo prawo zezwala.

Sama idea jest piękna nie jestem przeciwny, mam 43 lata pracy i dostane 50 procent emerytury, a załatwianie jej trwa już 7 miesięcy, bo ZUS zamiast informować, że trzeba wystepować parę miesięcy wcześnie, bo karaj w którym pracowałem wypowiada sie dopiero po 6- 8 miesiącach. załatwić te drobniejsze
sprawydla ludzi. Bo posłowie sobie przyznaja odpowiednie apanaże.
Akoooooooooooooo / 83.22.95.* / 2016-03-27 07:43
No i jakoś się Ryszardowi nie udało, nie wiedzieć czemu. A szkoda taki był ładny
zefir 550 / 109.197.44.* / 2016-03-26 22:00
Gwarantowanie dochodu podstawowego,przez Szwajcarów 2500 FR/m-c,Finów 800 euro/m-c to więcej niż raj komunizmu.Chęć do pracy nie powinna osłabnąć gdyż wynagrodzenia za pracę są istotnie wyższe od tych nędznych gwarancji.
do początku nowsze
1 2 3 4 5
skomentuj

Najnowsze wpisy