Forum Forum dla firmDotacje

bezzwrotna dotacja z Urzędu Pracy a zwrot VATu

bezzwrotna dotacja z Urzędu Pracy a zwrot VATu

espelho / 62.87.242.* / 2008-04-22 00:37
witam, mam pytanie, otrzymałem bezzwrotna dotacje z Urzędu Pracy na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej, 13tys. na zakup sprzetu, czy od tej kwoty moge odliczyc podatek VAT? z gory dziekuje za odpowiedz
Wyświetlaj:
ruda 5678 / 80.54.168.* / 2008-04-22 22:52
tak. Ja zastartowałam z pożyczką z UP rok temu (11.500 zł). wszystko bierzesz na fakturki, wszystkie na firmę, więc są to koszty od których normalnie odliczasz podatek. Masz prawo go normalnie odliczyć i zażądać zwrotu lub zostawić nadpłacony i po prostu zamiast w następnych miesiącach płacić podatek odliczać z nadpłaconego. Ja dzięki nadpłaconemu podatkowi + bieżącym kosztom nie płaciłam prawie rok podatku :) (rozliczam się na książkę przych. i rozch.) Pozdrawiam
p.s. i jeszcze jedna rzecz dość ważna bo nie wszyscy o tym wiedzą (nawet niektóre Panie w urzędach). Jeśli nie planujesz międzynarodowych transakcji nie masz obowiązku otwierać Firmowego konta w banku - do rozliczeń z ZUS i US wystarczy zwykłe konto byle na Ciebie.
Polecam stronkę money.pl - jest tam mnóstwo informacji i artykułów na temat zakładania ii prowadzenia działalności.
ruda 5678 / 80.54.168.* / 2008-04-22 22:56
kurcze - zawieszona jestem. HIHIH jesteśmy na money.pl JEST tu baaaaaardzo dużo fajnych artykułów. Poczytaj ;)

Najnowsze wpisy