Forum Forum emerytalneOFE

Chce zmienić fundusz

Chce zmienić fundusz

agnes111 / 83.14.149.* / 2008-07-01 13:13
Witam
Na swoim koncie w OFE ING mam zgromadzonych już ponad 70.000,00 zł,oczekuję poważnych ofert od zmieniaczy,ponieważ nie jestem zadowolona z wyników tego funduszu.
Wyświetlaj:
dyr / 213.199.239.* / 2008-11-13 08:45
Przepraszam, ale jak można proponować klientowi produkt nie znając jego
potrzeb. Jestem przedstawicielem osobiście uważam, że mam dobry produkt, ale
nie dla wszystkich. Jeden lubi ryzyko, drugi nie. Jeden szuka firmy
zachodniej , drugi PL. Część ocenia po wynikach długo okresowych, dla
pozostałych ważna jest obecna sytuacja na rynkach...
lezdrub / 79.185.106.* / 2008-11-16 21:05
Ale ty jesteś zakręcony. potrzeby z OFE są tyklo na emeryturę.Powtarzasz jak papuga to co cie nauczyli i wbili w tyn tępy łeb na szkoleniach. Powiedz jeszcze jaka to firma.
Biedaku tak chcesz kit ludzom wciskać,aż się sam pogubiłeś.
Najlepszy fundusz jest ten, na którym konto z tych samych sładek ronie najszybciej.
A to dyr. to skrót twojej funkcji. To dopiero byłby numer.
ie / 83.24.168.* / 2008-11-13 12:54
nie ma sie co dziwic, zobacz autor komentarza nie napisal czego oczekuje, pozwala to sadzic ze jest otwarty no nowe wszelkie propozycje.....a moze po prostu nie wie co obecnie dla niego mogloby przyniesc najwiekszy zysk. zapewne celem jego, nie jest dobranie ktorejs z firmy, a dobranie takiej opcji ktora da mu ten tysiak do emerytury.
miedzynarodowy / 83.24.141.* / 2008-11-12 12:42
a duzo Ci jeszcze czasu zostalo do emerytury? bo wiesz to ze teraz sobie nie radzi najlepiej to wcale nie znaczy ze za kilka lat nie wroci na szczyt rankingow. wystarczy spojrzec na ostatnie rankingi z zeszlych lat, przekonasz sie komu mozna powierzyc swoje pieniadze.
regionalny / 77.253.33.* / 2008-11-11 17:16
Jest kilka kryteriów , które należy wziąść pod uwagę w ocenie funduszu , tak więc jeśli nie zmieniłaś jeszcze OFE (mogłaś to zrobić w transferze sierpniowym lub listopadowym ) to zadzwoń 508-176-319 , pokażę Ci na co zwrócić uwagę , bo do emerytury jeszcze daleka droga , niejeden transfer będziesz mogła "zaliczyć ' ale trzeba wiedzieć w którym momencie i do którego OFE przejść -niekoniecznie co 2 lata , taki mamy przywilej co nie znaczy że z niego trzeba korzystać , byłoby to raczej już nie opłacalne przy tak duzych aktywach funduszy . Pozdrawiam i życzę trafnych decyzji.
lezdrub / 79.185.106.* / 2008-11-16 21:12
Regoinalny ty jesteś jakiś nawiedzony, lub znów komuś chcesz wcisnąć jakiś kit.
Bo wystarczy przejrzeć poszczególne okresy zysków funduszy, aby stwierdzić, który jest co wart.
W OFE, a zwłaszcza z takim kapitałem najważniejszy jest najwyższy zysk(systematcznie utrzymywany (Generali)
Marius1919 / 2009-06-17 00:21
No to przedstaw ten zysk !
W jakim okresie ?

Prawda jest taka że zarządzający funduszami mogą się pomylić i jest duży "-" a nie "+" :(

Tak czytam i widzę że szkoły wkręcania klienta są podobne wszędzie !
eme / 83.22.65.* / 2008-11-12 08:21
regionalny:):):)ale frajer z ciebie. Tak jestes zaslepiony zarabianiem na transferach ze liczysz takze na klientów z tego forum. Popros administratora o usuniecie twojego fona bo skorzystają z niego panowie z klubu :):):)
uczciwy1 / 83.5.255.* / 2008-11-11 17:34
Oczywiście znowu AXA i DSA? Ale wy jestescie namolni.
agniecha120 / 77.91.39.* / 2008-11-12 19:46
A co Wy chcecie od AXA I DSA?Podpatrzcie pracowników innych funduszy co zrobią aby pozyskać klienta,a juz nie powiem do czego posuwają się aby on pozostał w starym funduszu.Pozdrawiam
Marius1919 / 2009-06-17 00:27
To opisz te praktyki !

Każdy fundusz walczy o utrzymanie klienta !!!

Prawda jest jednak taka że rzadko kto informuje tak naprawdę klienta o faktycznym stanie.

No ale co się dziwić jak 99 % klientów nie ma pojęcia o co w tym chodzi :(
eme / 83.22.9.* / 2008-11-13 09:11
agniecha120
co zrobią aby
pozyskać klienta,a juz nie powiem do czego posuwają się aby on pozostał w starym
funduszu.

Robią dokładnie to samo co ty kiedy transferujesz klienta.Taka ich praca jak i twoja, musisz sie z tym pogodzić.
regionalny / 77.253.33.* / 2008-11-11 18:08
O! i znowu "uczciwy" który pewnie musiał odejść z DSA bo nie nadawał się do tej pracy (jak już sam wspomniał ) i teraz pokazuje swoją "klasę " nie wnosząc nic konkretnego na forum . To nie miejsce na pyskówki dla byłych pracowników DSA , którzy musieli odejść .Pozdrawiam :)) i zyczę sukcesów w wiadomej firmie .
Oczywiście znowu AXA i DSA? Ale wy jestescie namolni.
lezdrub / 79.185.106.* / 2008-11-16 21:19
Regionalny, albo bedziesz informował kilientów żetelnie, albo kiedyś trafisz na swojego
i zapomnisz jak się nazywasz. Licencję też możesz stracić tylko jak trafisz na właściwą osobę. Ja proponuję, aby klienci nagrywali twoje propozycje i twoje uzasadnienia.
Dlaczeg to, a nie co inne.
uczciwy1 / 83.5.255.* / 2008-11-11 18:17
Proszę Pani,

Czy w firmie DSA jest juz tak beznadziejnie , ze musi swoich akwiyzytorów wysyłać na fora
internetowe, aby sprzedać marnej jakosci produkt. I jeszcze raz zaznaczam byłem klientem DSA a niej akwiyztorem. To jest różnica.
regionalny / 77.253.33.* / 2008-11-11 18:39
Nie rozumiem po co ten sarkazm . Firma ma się bardzo dobrze , produkty są dobrej jakości a ja przepraszam jeśli został Pan źle obsłużony przez pracownika DSA.S.A. :)) Wszędzie zdarzają się wpadki , do końca nie mamy wpływu na to, co mówią i robią pracownicy w terenie . To jest problem wszystkich takich firm .Pozdrawiam
Agent G / 89.231.161.* / 2008-11-07 23:30
Ing nie jest najgorszy choć ostatnio licho przędzie wraz z CU i Polsatem straciił najwięcej, ale poczekaj najbliższy transfer do 25 stycznia. Przypomnij się po Nowym Roku. Dziś nic nie zmienisz
marekkk / 213.158.196.* / 2008-10-29 16:35
i słusznie bo są nie najlepsze
anera / 2008-10-26 07:11
jak chcesz moge ci powiedziec jak wybrać dobry fundusz i na co zwracać uwagę przy wyborze funduszu
34648 / 77.114.9.* / 2008-11-05 21:59
obserwuje co sie dzieje na forum i dziwię się jak bardzo wszyscy chcą zarobic w ofe .mam tylko jedno pytanie czy mamy na czym zarobic biorąc pod uwagę wysokośc naszych wpływów na ofe w naszym systemie emerytalnym????????
23537 / 83.24.127.* / 2008-11-06 10:25
a ja sie nie dziwie temu podejsciu, ludzie zaczynaja sie tym interesowac bo maja dosc tego co dzieje sie w zusie, przeciez te emerytury to zenada w skali swiatowej.......ale oczywiscie jesli nie chcesz to nikt Ci nie kaze III filar jest zupelnie nie obowiazkowy, pamietaj tylko zebys pozniej na starosc nie zazdroscil tym ktorzy maja wyzsza emeryture od Ciebie bo pomysleli o tym wczesniej.
jas007 / 94.42.14.* / 2008-10-27 18:10
no powiedz
lena39 / 85.219.248.* / 2008-10-27 20:15
ja tez bardzo chetnie poczytam:)
znajomy / 2008-10-27 21:19
Jarek mówi bankowy.
Konrad mówi że facet musi zarabiać więc ing
Commercial mówi "nie daj się wylosować"
pzu mowi że będzie złota jesień

a ja polecam pocztylion:P
no co wkoncu poczta nie zbanktutuje:P
no dobra żartuje mam dobry humor :D
pozdro
lezdrub / 79.185.106.* / 2008-11-16 21:35
Commercial mówi nie daj się wylosować , Bo i tak żadnego klienta do nich nie wylosują.
Klienci, którzy nie wybrali są losowani tylko do tych OFE które maja zyski powyżj sredniej.
I musi być to jeszcze fundusz mniejszy niż 10% aktywów całości funduszy.
poczatkujacy / 89.77.160.* / 2008-10-27 17:38
to ja bym porposil o pomoc, jestem strasznie cienki w tych wszystkich OFE III filarach itp, wiem tylko ze emerytura z zusu to chyba za malo zeby przezyc, mozesz cos doradzic, albo po pierwsze powiedziec czy dobrze rozumiem ze III filar to jedna z 3 czesci OFE?
split / 2008-10-30 22:14
III filar nie należy do OFE. Obecnie mamy jak już wiesz trzy filary I to ZUS, II to OFE i III filar
ubezpieczenie emerytalne, które można podpisać lub nie. Jestem pewnie mało obiektywny bo sam zajmuje się ubezpieczeniami ale przy wartości kapitału jaki można otrzymać z pierwszego i drugiego filaru wiem że żeby poradzić sobie na emeryturze trzeba odkładać na własną rękę.

www.polisacu.pl
poczatkujacy / 83.24.149.* / 2008-11-04 10:19
no wlasnie troche poczytalem w sieci o tym i musze powiedziec ze tez zaczynam sie powaznie na dtym zastanawiac, siostra mojej zony wybrala z mezem oszczedzanie w emerytura premium ING, ja sie zastanawiam, oni palca 350 zl miesiecznie, ile moga dostac z tego na emeryturze, ten tysiac jak z reklamy to realne?
lezdrub / 79.185.106.* / 2008-11-16 21:44
Ale na ten cel są lepsze rozwiązania. Zapewniam cię. Nie rób z siebie niewolnika.
600942367. Nie bedę sprzedawał. zaproponuje, aty sprawdzisz sobie ten produkt Pod kątem kosztów obsługi, możliwosci osiągniecia zysków i sprawa podatku belki.
Ja tylko powiem ci na jaką strone internetową wejść, lub do jakiej instytucji się udać, aby warunki otrzymać.
split / 2008-11-04 18:06
Tak to realne myślę, że może nawet więcej. Nie wiem jak jest ustawiona ich polisa. Może być tak że cała składka jest przeznaczona na ubezpieczenie. Spowoduje to automatycznie zmniejszenie składki akumulowanej na emeryturę. ING to duża i stabilna firma choć ostatnio ma problemy z płynnością i była dotowana. Jeśli jesteś zainteresowany, zapraszam postaram się przejrzystą a przede wszystkim uczciwą symulację.
Piotrek Łódź / 89.78.42.* / 2009-11-29 17:38
Jedynie BANKOWY w tym roku wypłacił dywidendę reszta była dotowana. Jest to oczywistym zjawiskiem połączenia z PKO BP. Ja inwestowałbym w to co polskie. Bo przyjdzie taki czas że firmy ogłąszą bankructwo lub konsolidację i przejście do nikąd bedzie nieuniknione. A PKO BP to zawsze PKO BP. Poza tym większość aktywów Bankowego lokowana jest w obligacjach skarbu państwa.
poczatkujacy / 83.24.114.* / 2008-11-05 09:44
a jak to jest z wyplata w razie smierci? no bo oni wzieli sobie to na nią, co się stanie jesli ona "tfu tfu" umrze jej mąż dostanie jakąs wypłatę?
lena39 / 85.219.248.* / 2008-10-27 20:14
poczytaj sobie to forum i co nieco bedziesz juz wiedzial:)
znajomy / 2008-10-19 12:54
jak chcesz zmienic ofe a nie czytac madrali to napisz gg 7273011, nie podaje nr tel bo nie chce sluchac pseldo agentow proponujacych prace...
polecam axa albo generali. konkretnie trzeba do tego podejsc wejdz sobie na ranking ostatnich 24miesiecy na money i na tej podstawie wybierz ofe.
widze ze jest tu wielu niedoszlych agentow ktorym nie wyszlo w nordea, cu czy dsa...
zal.... jak sobie nie radzicie to kompleksy trzymajcie z soba w piwnicy
lezdrub / 79.185.106.* / 2008-11-16 21:47
A czego tylko ostatnie 24 miesiące. Ja proponuje przynajmniej 36. najlepiej ostatnie 5lat
robter / 62.29.164.* / 2008-10-25 10:06
popatrz tez na wyniki Allianz w okresie ostatnich miesięcy mają najniższe straty i pobieraja najnizsze opłaty ajak sprawdzisz w okresie 3 lat tez wynik duzo lepszy od reklamowanego ING . A co do uwag znajomego to chyba inne ranikigi czytamy
lena39 / 85.219.248.* / 2008-10-25 13:18
"robter"....popatrzylam i zgadnij co zobaczylam:

za okres ostatnich 6 miesiecy Allianz jest na 7 miejscu (-3,8% straty) wiec dlaczego mowisz, ze ma najnizsze???; a co do tych oplat to bylo juz tutaj to poruszane i wyjasnione dlaczego:)
za okres 3 lat Allianz 8 miejsce (13,32%)!!!!
zgodze sie z Toba tylko co do jednego, ze Allianz ma lepsze wyniki niz ING :)

Pozdrawiam:)
lena39 / 85.219.248.* / 2008-10-21 00:18
a dlaczego tylko 24 miesiace? wybiera sie stabiliny fundusz czyli taki, ktory jest w czolowce zarowno za 9 lat, 6, 3 itd...co z tego, ze ing jest na gorze za wczesniejsze lata skoro wogole sobie nie radzi obecnie....wybierajac fundusz bierzemy pod uwage rzecz najwazniejsza....stope zwrotu, a na nia skladaja sie umiejetnosci i aktywa. Im wiekszy fundusz tym ma wieksze aktywa. Proponuje takie porownanie: jesli mialabym 5 milionow do wydania w jakims bardzo malym miasteczku w Polsce (ok. 10000 mieszkancow) i warunek bylby taki, ze moge wydac w kazdym sklepie tylko 5% tej sumy...to czy jestem w stanie wydac ta sume....nie jestem, zebym nawet jak bardzo sie starala i miala nie wiem jaki zmysl do wydawania pieniedzy, a teraz gdybym miala taka sume do wydania w Warszawie....pewnie, ze tak...jeszcze moze by mi braklo tej kasy:) i dokladnie to samo jest z wielkimi funduszami....mimo super umiejetnosci inwestycyjnych to oni nie sa w stanie dobrze zainwestowac tych pieniedzy.....dla takich graczy nasz rynek to takie wlasnie male miasteczko i powiedzmy sprzedac na gieldzie akcje za 600 000 000zl. kiedy idzie wszystko w dol a sprzedac np. za 50 000 000 to jest chyba roznica prawda? i druga sprawa....stabilnosc....i znowu male porownanie: jesli kupujemy lodowke, przynosimy ja do domu stwierdzamy, ze podloga jest nierowna....co robimy? ano bierzemy rozne papierki i pdokladamy bo nas to wkurza, ze sie tak chybocze....jest ok. ale po kilku miesiacach stwiredzamy, ze znowu sie chybocze....co z tego, ze bylo dobrze, jak nam zalezy, zeby do konca jej zywota on sie juz nie chybotala...i co powinnismy zrobic? po prostu wziac sie do roboty i podlozyc nie jakies papierki a np. deseczki, ktore zagwarantuja nam stabilnosc na stale tego sprzetu:) i znowu dokladnie tak samo jest z funduszami.....liczy zyskownosc i ranking w calym okresie a nie tylko w krotkim.....bo co z tego, ze w ciagu roku zarobi mi kupe kasy, jak pozniej straci kilkakrotnie i bedzie musial doplacac.....a juz zupelnie rozwalaja mnie teksty o prowizji i o tych tanszych jednostkach...ile wazy kilo pierza, a ile cukru?????
Pozdrawiam
Piotrek Łódź / 89.78.42.* / 2009-11-29 17:44
Dlatego ja podtrzymuje teze o BANKOWYM że jest to najlepsza inwestycja bo...JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA PUKI MY ŻYJEMY...
znajomy / 2008-10-21 08:04
klient ma prawo zmienic ofe co 2 lata dlatego patrze na ostatnie 2 lata a wtedy ing jest na samym koncu co oznacza ze klienci przez 9 lat zbierali kapital i teraz gdy maja go juz duzo to w 2 lata bardzo szybko go traca. wiesz jak by na to patrzec twoim rozumowaniem to zapisz klientow do polsatu wkoncu on jest najlepszy od 9 lat a za ostatni rok czy 2 lata ostatni.
pozdrawiam
ps.
widze ze wyprali ci mozg na szkoleniach ing... gdzie je spedziles niedaleko wieliczki? tam czesto imprezujecie i uczycie sie naciagac ludzi znaczy przepraszam "szkolicie"
lezdrub / 79.185.106.* / 2008-11-16 21:58
A co ty chcesz od polsatu. on ma całkiem inna politykę inwestycyjną niż pozostałe.
Za caly okres radzi sobie dobrze. Tylko giełda rusz bedzie znów najlepszy.
Jedno co zauważyłem i co mnie smuci to to, że nieuczciwi akwizytorzy wydzierają mu klientów pomomo dobrych zysków.( To jest chamstwo)
beastr / 85.202.223.* / 2008-11-05 21:18
Zdaje się, że jesteś z tej sekty co robi klientom wode z mózgu i każe im zmieniać ofe co dwa lata i biznes się kręci . TO JEST TA WASZA ETYKA?
lezdrub / 79.185.106.* / 2008-11-16 22:02
beaster. myślę,ze nie piszesz tego do mnie
lena39 / 85.219.248.* / 2008-10-21 10:59
a ja widze, ze jesli tylko tyle zrozumiales z mojego postu to oznacza, ze nie umiesz czytac ze zrozumieniem. Dokladnie o ing napislam, ze co z tego, ze byl najlepszy na poczatku skoro teraz jest na szarym koncu??? czyli oznacza to jedno.....nie jest stabilny, a takich funduszy sie nie wybiera, bo mnie jako klienta powinno przede wszystkim interesowac to jaki zysk wypracuje mi w kazdym okresie a nie tylko w jakims wycinku. I jesli zrozumiales, ze pracuje dla ing to.....wspolczuje. a juz zupelnie nie rozumiem tej Twojej zlosliwosci o szkoleniach. Moze Ci bedzie trudno sobie wyobrazic ale pracuje w firmie, ktora zajmuje sie nie jednym funduszem ale wszystkimi wiec Twoja uwaga o tym co sie wyprawia na szkoleniach byla co najmniej nie na miejscu. I konkluzja jest taka moj drogi Panie "znajomy", ze idac moim rozumowaniem w tej chwili wybralabym Generali, poniewaz patrzac na stopy zwrtotu, umiejetnosci i aktywa czyli najwazniejsze rzeczy, ktore decyduja ile mam kasy na koncie OFE oraz na to jak sobie radzil zarowno jak bylo dobrze i jak bylo zle to jest to fundusz, ktory mozna wziac pod uwage. I tak oto dochodzimy do tego co napisales w swoim pierwszym poscie, a swoj komentarz o tych 24 miesiacach napisalam dlatego, ze nie mozna tylko patrzec na ostanie np. 2 lata lecz na wszystkie.
Pozdrawiam
lezdrub / 79.185.106.* / 2008-11-17 00:06
Lena jedna osoba może być przedstawicielem tylko jednego funduszu OFE.
Funduszy inwestycyjnych , czy firm ubezpieczeniowych może być bez liku.
Ja reprezentuje kilka firm ubezpieczeniowych, ale OFE jedno.
Tym sposobem jestem dać klientowi najlepsze oferty z renku w zakresie:
- ubezpieczenia domu
- ubezpieczenia Zycia
-NNW
-najlepszy fundusz emerytalny
- najlepsze programy do inwestowania kapitału.
eme / 83.22.3.* / 2008-10-21 11:29
lena39 z zainteresowaniem czytam twoje wypowiedzi.Ale wciąż mi brakuje konkretów, maslo maślane.Udowodnij, pokaz ile sie zarobilo przechodząc np z ind do generali i ile sie zarobi.Inaczej rozmowa jest bezprzedmiotowa.
lezdrub / 79.185.106.* / 2008-11-16 22:10
To ty ome nie umiesz sobie policzyć na podstawie tabeli notowań OFE.
Przykładowo ta pani z kapitałem 70000 zl, gdyby rok temu przeszła do Generali zaoszczędziła by 2100 zł. Róznica zysku jest 3%. W trzy lata 6%.
To pytanie cię kompromituje.
lena39 / 85.219.248.* / 2008-10-21 12:40
do "eme":)
Jest 10 podstawowych kryteriow oceny funduszy emerytalnych: stopa zwrotu od poczatku dzialalnosci ; stopa zwrotu za okres 6 ostanich lat ; stopa zwrotu za okres 3 ostanich lat ; stabilonosc wynikow inwestycyjnych; pozycja w rankingach uwzgledniajaca wszystkie OFE w roznych kategoriach; ryzyko inwestycyjne; saldo przyjsc i odejsc czlonkow OFE; dynamika liczby czlonkow otwartych fundusz; wielkosc aktywow (tu trzeba pamietac, ze wiekszy nie zawsze pznacza lepszy); wartosc hipotecznego konta w OFE. W tym ostanim mozesz znalezc wlasnie to co Cie interesuje czyli ile mialbys zysku w poszczegolnych funduszach gdybys teraz przeszedl na emeryture:) Wszystkie informacje dotyczace tych kryteriow mozna zanlezc w necie: wp.pl; strona KNF; money.pl; na stronie ZUS; onet.pl (biznes). Niestety chcac wybrac dobry fundusz trzeba sie troche "pobawic" i poszperac na ten temat. Przedstawiciele poszczegolnych OFE robia jeden podstawowy blad; pokazuja tylko wyniki "swojego" funduszu, a nie wszystkich i to jest nieuczciwe, bo np. mowia allianz od poczatku wypracowa dla swoich klientow 161,20% zysku.....calkiem niezle prawda? Ale juz nie mowia, ze np. ing wypracowalo 201,9 %.....a to jest 40% roznicy (a swoja droga ing ma taki wynik, poniewaz "bazuje" jeszcze na poczatkowych latach, gdzie jeszcze nie byl tak wielkim funduszem i mial najlepsze wyniki, teraz juz nie bedzie w stanie osiagnac takich zyskow).
Eme, jesli masz ochote to napisz do mnie na poczte (mz214@interia.pl) co Cie konkretnie interesuje i co bys chcial wiedziec to pogadamy:)
Pozdrawiam
p.s.
przedstawie jak sie ksztaltuje to ostatnie kryterium czy wartosc hipotecznego konta w OFE i ten raking uwzglednia wszystkie oplaty pobierane przez fundusze:
generali- 38,2% zysku
pekao- 37, 6%
ing- 37,5%
polsat-36,2%
cu-35,7%
aig-35,7%
pzu-35,3%
axa- 35%
allianz-34,4%
skarbiec-34,3%
warta-34,3
nordea-32,9%
pocztylion-31,6%
aegon-29,9%
bankowy-29,2%
lezdrub / 79.185.106.* / 2008-11-16 22:19
lena 39 chcę ci powiedzieć,że money na dzień dzisiejszy podał złe zyski OFEod początku działalności, a ty je przepisałaś i dalej wprowadzasz ludzi w błąd.
Powinnaś zauważyć ta pomyłkę.
Gdy ktoś na bieżąco sprawdza wyniki funduszy, to natychmiast to wyłapuje

Cóż psuje się nam ten Money. bardzo często zauważam błedy w wielu informacjach.
Może się poprawią, jak to poczytają.
eme / 83.22.38.* / 2008-10-22 16:42
Lena39 prosiłem o konkret: ile sie zarobiło zmieniając ing na Generali za ostatni rok lub kilka przykladowych okresów.Tylko takie cos do mnie przemówi.Reszta informacji jest ogólnie znana.Bede szczerze zobowiązany.
lena39 / 85.219.248.* / 2008-10-22 18:49
ok:)
stopa zwrotu (czyli zysk) za okres 3 lat
ING 10,93%
Generali 16,64%
co to oznacza? ano to, ze zostajac w ing masz 2186 zl. wiecej, a przechodzac do Generali 3328 zl.:)

stopa zwrotu za okres 2 lat
ING 0,22% (44 zl. zysku)
Generali 3,35% (670 zl. zysku)

stopa zwrotu za okres 12 miesiecy (wszystkie fundusze sa na minusie i to jest normalne, dlatego, ze sa to imwestycje dlugoterminowe i w krotkich okresach moze tak byc)
ING -12,65% (2530 zl. "straty")
Generali -10,08% (2016 zl. "straty")

miedzy wielkimi funduszami takimi jak ING czy CU, a funduszami srednimi beda jeszcze bardziej sie poglebialy te roznice przede wszystkim ze wzgledu na aktywa o czym pislalam w swoim pierwszym komentarzu, bo one jeszcze caly czas "bazuja" na okresach kiedy nie byly takimi kolosami i mogly swobodnie inwestowac, w planach dlugoterminowych czyli takich ktore nas dotycza i interesuja takie fundusze nie maja szans:) mozna sobie tez poczytac najnowsze wiesci o ING (sprzedaz aktywow itd...)

Pozdrawiam
lezdrub / 79.185.106.* / 2008-11-16 22:27
Z opinia twoją się w pełni zgadzam. Duże będą miały coraz większe trudnośći w uzyskaniu dobrych zysków. Dużymi kapitałami jest coraz trudniej zarządzać.
Sredniej wielkośći fundusze dobrze zarządzane powinny wypracowywać w przyszłości najwyższe zyski. Przykładem jest miedzy innymi Generali.
eme / 83.22.8.* / 2008-10-23 07:18
lena 39sorry obliczylaś:)Co do tych kolosów to one byly od samego poczatku. Jezeli kolosy nie maja szans jak piszesz w dlugoterminowym inwestowaniu to po kiego fundusze transferuja do siebie klientów???
lena39 / 85.219.248.* / 2008-10-24 00:37
eme:) a powiedz mi ilu Polakow tak naprawde ma tego swiadomosc ??? czy przedstawiciel z ing powie Ci, ze ostanimi czasy ma tendencje spadkowe i nadal je bedzie mial, bo jest kolosem ? nie on Ci powie, ze nie liczy sie krotki czas tylko dlugi (bo to sa inwestycje dlugoterminowe), a w tym okresie ing faktycznie jest w czolowce....gdybym Ci jako akwizytor ing tak powiedziala uwierzylbys? sadze, ze tak...tym bardziej, ze to znana firma, od lat na rynku no i reklamuje ja taki przemily Pan Kondrat, ktory nawet jest sklonny dojezdzac do klientow...;););)

dlatego pisalam o tych 10 kryteriach i o tej tabelce, bo trzeba mowic i uswiadamiac ludzi, ze maja oni wybor i jak przyjdzie do nich przedstawiciel z jakiegos funduszu to moga, a wrecz powinni zadawac tzw. "niewygodne" pytania, bo to sa ich pieniadze, a nie funduszu.

Pozdrawiam stalych i "niestalych" bywalcow forum;)
lena39 / 85.219.248.* / 2008-10-22 20:17
przepraszam ale zapomnialam napisac, ze obliczenia sa od przykladowych 20 000 zl. zebranych na koncie w OFE:)
znajomy / 2008-10-22 21:57
hmm lena Tylko że trzeba wziasć pod uwage to, w ciągu tych ostatanich 12 miesiecy gdy np ofe ing traci mogło rożnie to wyglądac w poszczególnych miesiacach a nawet dniach, więc gdyby chcieć to dokładnei wyliczyć to jest bardzo cięzko, mam nadzieje że rozumiesz o co mi chodzi?
lena39 / 85.219.248.* / 2008-10-22 23:43
rozumiem ale "eme" chcial, zebym mu wyliczyla konkretnie ile zarobi na tym, jak przejdzie np. z ing do generali. Chodzilo mi o to, zeby pokazac, iz fundusze emerytalne to nie lokata 3-miesieczna tylko na nascie lat co najmniej i jesli patrzec na to ile "zarobie" w ciagu roku to widac to jasno, ze mozna tu mowic tylko o mniejszej "stracie" ale juz w perspektywie 2 i 3 lat widac ile mozna "zarobic" w lepszym funduszu.

W necie mozna zalezc taka tabelke, gdzie sa wyszczegolnie wszystkie fundusze i wszystkie okresy oraz oczywiscie stopa zwrotu. Drukujemy sobie ta tabelke, bierzemy do reki dlugopis i zaczynamy zabawe. Zaznaczamy koleczkiem i odrebnymi kolorami te fundusze, ktore chcemy porownac, w poszczegolnych miesiacach lub latach (zalezy z jakiego zrodla wzielismy tabelke, jedni pisza w latach drudzy w miesiacach). Jesli we wszystkich rubryczkach wyjdzie nam, ze okreslony fundusz "tworzy" mniej wiecej prosta kreske, to oznacza, ze jest to dobry fundusz, bo jest stabilny (pisalam o tym wczesniej), a jesli stwierdzimy, ze raz jest na gorze, raz na dole, pozniej znowu gdzies po srodku to niestety taki fundusz nie jest stabilny, poniewaz umie inwestowac pieniadze tylko w okrelonych okresach lub sytuacjach, a to dla mnie oznacza, ze raz bede miala kupe kasy na koncie ale tylko po to, zeby za chwile (dluzsza czy krotsza) je stracic, a mnie, jako klientowi zalezy , zeby on caly czas dobrze inwestowal.
Moze, jak juz zaczelismy o tym ing i generali to zostanmy przy tym porownaniu. W tej tabelce jasno i wyraznie widac, ze ing ma gorki i pagorki oraz niziny, a generali tworzy w miare prosta kreske i jesli ta "prosta" kreska jest od praktycznie od poczatku to mozemy pokusic sie o stwierdzenie, ze ten fundusz w perpektywie nastepnych ilus tam lat jest w stanie sie utrzymac w czolowce czyli u nich np. bede miala wiecej kasy na koncie, co w perpektywie odejscia na emeryture moze tworzyc nawet 30-40-to % roznice w wielkosci emerytury :)
Pozdrawiam
eme / 83.22.8.* / 2008-10-23 07:14
lena39 twoje założenia to tylko gdybanie. To proste,nikt sie pod tym nie podpisze.A wracając jezeli taka biegła jestes to w koncu policzysz ile sie zarobiło czy tez nie??O tej prostej kresce mam inne zdanie.Ale to inny temat.
lezdrub / 79.185.106.* / 2008-11-16 22:39
Eme ty chyba wariata strugasz. Matematyki nie da się oszukać. Minister Kołotko mowił już to wiele razy. Gdzie ty wówczas byłeś.
Musisz iść koniecznie na korypetycje matematyki. temat - procenty składane.
eme / 83.22.3.* / 2008-11-17 08:44
lezdrub
Minister Kołotko mowił już to wiele razy. Gdzie
ty wówczas byłeś.

Kiedy on to mówl to pewnie mnie nie było lub nie znam takiego, a pewnie ty tez nie.Serce ci chyba bardzo zakołatało

Musisz iść koniecznie na korypetycje matematyki. temat -
procenty składane.

Tobie proponuje kurs z podstaw języka ojczystego

Przykładowo ta pani z kapitałem 70000 zl, gdyby rok temu przeszła do
Generali zaoszczędziła by 2100 zł.

A ty wielki znawco polityki finansowej i emerytalnej nie widzisz ze to jest niemozliwe???To tez moze procent składany???
Regionalny, albo bedziesz informował kilientów żetelnie,

W tym przypadku to nie wiem o co chodzi:):):)

Przykład osoba z kapitałem 20000zl w tamtem roku w

A moze ci chodzilo o tantiemy??
Żałosne.
lena39 / 85.219.248.* / 2008-10-24 00:45
zrobilam dokladnie to co Ty eme....najpierw przeczytalam Twoj powyzszy komentarz i....juz chcialam napisac cos z odrobina uszczypliwosci i nuta zlosliwosci....ale na szczescie pojechalam myszka do gory....i jak sie domyslasz najbardziej "ruszylo" mnie to zdanie (Ty zlosliwy czlowiecze!;)) o tym, ze jestem "taka biegła"....;););)


Pozdrawiam :)
lena39 / 85.219.248.* / 2008-10-22 23:58
Jak zwykle zapomnialam czegos dodac...;) Oczywiscie chodzilo mi o ta w miare "prosta" kreske w czolowce, powiedzmy do 5 miejsca :)
znajomy / 2008-10-23 08:30
hmmm masz racje lena tylko ze uwazam ze czasem lepiej byc w tym ofe co jest jak mowisz niestabilne ale raz zarabia wiecej raz mniej ale w sumie wychodzi na plus, bo pomimo tego ze nie uwazam ing za dobry ofe to patrzac na niego historycznie napewno zarobil wiecej niz generali ale je wiem ze nie mozna patrzyc na historie. bo to co bylo kiedys nie oznacza ze bedzie tak w przyszlosci bardzo duzo zalezy od akcjonariatu jak oni zainwestuja.
taka mala dygresja na inny temat gdyby ofe dwa lata temu wlozyly caly kapital na lokate gdyby nie zabraniala tego ustawa to dzis wszytkie ife byly by na plusie moze malo bo jakies 3 procent ale by byly a tak to sa 20 na minusie
pozdro
lena39 / 85.219.248.* / 2008-10-24 01:06
nie zgodze sie z Toba "znajomy":) i wlasciwie odpowiedziales sam sobie zdaniem: "bardzo duzo zalezy od akcjonariatu jak oni zainwestuja"....powiedzialabym wiecej, ze praktycznie wszystko zalezy od tego.....:)
A jesli chodzi o ta bezpieczna lokate.....to wydaje mi sie, ze teraz nie ma co mowic, "a gdyby to....to mialbym to".....to jest troche tak, jak z tym powiedzeniem...."gdyby babcia miala wasy to....bylaby dziadkiem";) jest jak jest i teraz w interesie funduszy jest, zeby pokazac, ze nawet, jak sie zle dzieje potrafia "dzialac" dobrze:)
lena39 / 85.219.248.* / 2008-10-24 01:20
ja juz sie chyba nigdy nie naucze, zeby w jednym komentarzu napisac wszystko ;)oczywiscie Pozdrawiam :)
znajomy / 2008-10-24 08:28
Lena :) wytłumacz mi jedno bo nie rozumiem.
OFE moga na gieldzie zainwestowac maks 40%aktywow.
a czy jest cos takiego jak ograniczona pojemnosc gieldy co powoduje ze nie zawsze gielda przyjmuje tyle pieniedzy ile by dany ofe chcial
prosze o odpowiedz
pozdto :)
elllla / 83.24.179.* / 2008-10-22 11:06
wow, czegos takiego szukałam ale do pelni szczescia brakuje mi jednak potwierdzenia, z tego co widze ING mial 200% zysku, ale tutaj pojawil sie na 3 miejscu. w zeszlym tygodniu dzwonila do mnie ich przedstawicielka i powiedziala ze jesli bede odkladala co miesiac 350 zl to na emryturze ostane jakies 240 tys zl + jakas premie. nie wiem jak to jest u innych ale to brzmi calkiem fajnie. mozecie mi cos doradzic
split / 2008-10-30 22:27
Zaznaczam że nie mogę być całkowicie obiektywny bo sam zajmuje się polisami ale kwoty,
które podajesz są do odłożenia a nawet więcej, aktywnie inwestując między funduszami w zakresie ubezpieczenia można odłożyć nawet więcej. Nie ważne gdzie podpiszesz umowę
zrób to bo na pierwszy i drugi filar nie ma raczej co liczyć.

www.polisacu.pl
lena39 / 85.219.248.* / 2008-10-22 15:23
wszystko co pislalam wczesniej dotyczy OFE czyli funduszy emerytalnych:) a jesli chcesz odkladac to zgadzam sie z"Dawid182", ze chodzi tu o konta inwestycyjne. Ja polecalabym rowniez takie konta w Generali, bo maja bardzo dobre warunki a skladka minimalna to 200 zl.
Pozdrawiam
lezdrub / 79.185.106.* / 2008-11-16 22:46
Lena zapewniam cię,że lepsze rozwiązania, niż te które proponujesz.

OFE masz dobre. gratuluję.
Dawid182 / 83.22.155.* / 2008-10-22 12:32
Witam, w tym przypadku jakim przedstawiła ci przedstawicielka ING to miała na mysli Fundusze inwestycyjne, czyli 3 filar, jest to fajna sprawa, ale polecam poradzenia sie na wszelki wypadek Jakiegos doradcy finansowego.Osobiscie polecam fundusz inwestycyjny AXA, sam z niego korzystam. Ale szczerze mówiac, z funduszu inwestycyjnego opłaca sie zaczac w jak najmłodszym wieku, wtedy idzie najwiecej zarobic.
pozdrawiam
lezdrub / 79.185.106.* / 2008-11-17 00:19
Mogłeś wybrać lepiej. Należało
AXA nie ma funduszy inwestyccyjnych. Nie należy mylić funduszy inwestycyjnych z Kapitałowymi na Polisach.
a po drugie są firmy, które mają lepsze. Zapewniam!!!!!!!!
lena39 / 85.219.248.* / 2008-10-21 13:28
ten ranking uwzglednia stan na dzien 19.09.2008r. wiec nie bardzo wiem skad np. "RyB" wzial informacje jakoby allianz byl na 2 miejscu pod wzgledem zyskownosci i wlasnie to idealnie pokazuje, w jaki sposob pracuja poszczegolni przedstawiciele.
znajomy / 2008-10-21 14:26
sory lena ze Ci pojechałem nie czytałem dokładnie poprostu wkurzają mnie przedstawiciele bo robią chłam przez jaki dobrzy agenci mają złą opinie, wszystko zależy od tego jak patrzymy na OFE. pozdrawiam lena :) zgoda? :)
lena39 / 85.219.248.* / 2008-10-21 14:29
i tu sie oczywiscie z Toba zgodze:) zreszta pisalam o tym wczesniej:)
Pewnie, ze zgoda:):):)
Pozdrawiam :)
mikolaj_28 / 83.24.175.* / 2008-10-21 09:09
moje zdanie jest takie ze w obecnej sytuacji lepiej nie zmieniac OFE, tym bardziej III filaru, w tym przypadku akurat nie ma co patrzec na rankingi, to dosc mode frupy produktow i tutaj nie ma rankingow z ostatnich 10 lat, pomijajac fakt juz oczywiscie ze porownywanie kilku produktow ktore daja inne warunki, jest bezsensowne, kazdy z tych ktory oferuje III filar daje cos innego, pobiera inne prowizje, inwestuje srodki zgromadzone w zupelnie inne instrumenty, a wreszcie wplaca sie zupelnie inne kwoty, porownywanie psa do chomika nie ma sensu, bo pies ma wiekszy apetyt, a tym samym moze wiecej przetrawic i dac wiekszy..........zysk. chomik male zwierzatko ktore pochlania 200 zl miesiecznie, chodzi po malej klatce i da znacznie mniej.......zysku. nawiasem mowiac nie ma sensu porownywac III filaru w ktorym wplaca sie 200 zl miesiecznie, i takiego w ktorym sie wplaca 300 czy 400 zl miesiecznie, przy tej drugiej opcji ryzyko poniesienia strat moze byc mniejsze a zysk bedzie napewno wiekszy. duzy moze wiecej. po prostu.....
lezdrub@interia.pl / 79.185.106.* / 2008-11-16 22:58
Mikołaj. Matematyka wskazuje jasno. dla klientów OFE, którzy składają w OFE już 9 lat, najważniejszy jest zysk. Róznice na opłatach wstępnych są drugoplanowe.
Przykład osoba z kapitałem 20000zl w tamtem roku w CU,gdyby zmieniła na Generali zaoszczędziła by na kapitale ponad 600zł.
Fakt, że ponisłaby opłatę wstępną o 3% wyższa z wpłat bieżących.
Przyjmując 150zł/m x 12miesięcy=1800x3%=54 zł
600-54=546 tyle jest na polus.
lena39 / 85.219.248.* / 2008-10-23 00:28
"mikolaj_28".....jak to nie patrzec na rankingi?????? no chyba, ze ich szukasz w "Faktach" albo "Super ekspresie" to sie w zupelnosci z Toba zgadzam ;) i owszem, nie znajdziesz rankingow OFE za ostanie 10 lat.....z prostego powodu....te fundusze zostaly "powolane do zycia" w 1999r. czyli 9 lat temu:) a przepraszam, czy moglbys troche jasniej pwoedziec o tym psie i chomiku, bo naprawde nie kumam...i z jakiej racji wpacajac 200 zl. trace wiecej niz wplacajac 300 zl.????? i absolutnie nie zgodze sie z Twoim stwierdzeniem, ze duzy moze wiecej......majac jakies "baty" i ograniczenia (a takie maja fundusze) moze byc odwrotnie;)

Pozdrawiam
mikolaj_28 / 83.24.144.* / 2008-10-23 11:34
a nie wydaje Ci sie ze porownywanie III filaru, w przypadku kiedy tak naprawde w kazdym z nich sa inne oplaty, nie chodzi tutaj o wielkosc tylko o sposob naliczania (rozlozony rownomiernie czy tj w przypadku ING placony w pierwszym roku, a potem to juz tylko grosze), kolejna rzecz sa rozne fundusze do wyboru w III filarze, mam nadzieje ze bierzesz to pod uwage przy probie porownywania?? ja wcale nie napisalem ze wplacajac 200 traci sie wiecej niz wtedy kiedy wplacasz 300, przynajmnmiej nie o to mi chodzilo. po prostu jestem zdania ze wplacajac 300 czy 400 zl miesiecznie, wystawiasz swoje pieniadze na wieksze ryzyko, mozesz wiecej stracic niz ten co odklada 200zl miesiecznie ale z drugiej strony zyskasz tez duzo wiecej w dlugim okresie, a III filar to raczej inwestycja bardzo dlugo okresowa.......
lezdrub / 79.185.106.* / 2008-11-16 23:04
Ty sobie popatrz na wyniki dunduszy Legg Mason, ARKI, skarbca.
Po co wchodzić do dunduszy gdzie wyniki kiepskie.Na dodatek dwie różne ceny jednostki w funduszach kapitałowych. Rożnica 5%. To jest zdzierstwo.
lena39 / 85.219.248.* / 2008-10-24 01:31
alez ja wlasnie caly czas na tym forum pisze, ze powinno sie porownywac wszystkie fundusze i uwazam, ze zarowno przy wyborze OFE, jak i kont inwestycyjnych itd....a chyba zgodzisz sie ze mna, ze mozna to zrobic patrzac wlasnie na rankingi....:)

Pozdrawiam
antydesik / 83.5.245.* / 2008-10-19 17:20
A dlaczego AXA?. czyzbyś pracowała dla DSA?
znajomy / 2008-10-19 20:29
gosciu nie mam ochoty sie klocic kto gdzie pracuje., jesli uwazasz ze to zla oferta to powiedz dlaczego a nie wyladowywuj swoje zyciowe flustracje
qAndyp / 77.115.202.* / 2008-10-13 14:34
Witam
Jestem przedstawicielem Axa OFE ktore plasuje sie na Wysokich pierwszych miejscach od 2 lat w Polsce jesli ktos chce wiecej informacji na ten temat Polecam swoją pomoc Andrzej 606940572 Warszawa
lezdrub / 79.185.106.* / 2008-11-16 23:11
qandyp. Nie wiem z kąd masz te wyniki. Może musisz zmienić okulary.
eme / 83.22.5.* / 2008-10-15 06:57
qandyp Tutaj siedza sami starzy wyjadacze obici w bojach, klienta nie znajdziesz.Poproś administratora tej strony aby usunął twojego fona bo może sie on znaleźć na jakimś innym portalu lub męskim klubie:)
eme / 83.22.25.* / 2008-10-13 15:29
qAndyp zaraz ci pośle pare Panienek co sprzedaja jagody pod lasem.
Morpheo78 / 2008-10-13 16:17
Czyżbyś Ty do nich nie umiał dotrzeć ze swoją ofertą, że koledze je podeślesz? Godne naśladowania zachowanie. Popieram :-) A co do panienek - one raczej nie sprzedają. Tylko dają. I nie jagody. Raczej grzyby. Tak słyszałem...
BBBBUUUUMMMMM / 87.206.85.* / 2008-09-21 22:23
Naprawdę polecam)))
BBBBUUUUMMMMM / 87.206.85.* / 2008-09-18 21:23
Zmieniajcie, zmieniajcie fundusze na te, które wkrótce zbankrutują, tak jak AIG - np. doradzam przyszłych bankrutów NN, CU, Generali, Alians - wszystkie, które UBEZPIECZAŁY TAK JAK AIG KREDYTY MIESZKANIOWE W USA. WKRÓTCE TEŻ PADNĄ Z WIELKIM HUKIEM.
lezdrub / 79.185.106.* / 2008-11-16 23:17
Uważaj, abyś ty nie zbankrutował. Pewno chcesz reklamować Bogdan mówi Bankowy.
Ty możesz w nim zbierać. chociaż myśle,ze w nim nie jesteś tylko namawiasz( może za mocno powiedziane. sugerujesz
SiSi / 85.221.188.* / 2008-10-10 18:00
Ja jestem laikiem w tym temacie - obecnie w Allianz, ale kobitka próbuje mnie zwerbować do ING - nawet umówiłyśmy się już na spotkanie. Zdaję sobie sprawę, że analizy jakie mi przedstawi będą zdecydowanie na plus, dlatego postanowiłam poszperać trochę w necie. Faktycznie to ING wygląda nieźle w róznych rankingach, ale jak to się ma w kontekście nadchodzącego kryzysu i powyższej wypowiedzi? Czi ING też tak ijnwestowało?? A Allianz??
Zmieniajcie, zmieniajcie fundusze na te, które wkrótce zbankrutują, tak jak AIG - np.
doradzam przyszłych bankrutów NN, CU, Generali, Alians - wszystkie, które UBEZPIECZAŁY
TAK JAK AIG KREDYTY MIESZKANIOWE W USA. WKRÓTCE TEŻ PADNĄ Z WIELKIM HUKIEM.
lakis007 / 2008-10-16 08:37
Zapytaj Panią o koszty miesięczne i wtedy uwzględniając je przelicz te dobre wyniki ING jeszcze raz a może wyjdzie coś ciekawego bo chodzi przecież o Twoją przyszłą emeryturę a nie obecną lokatę funduszu w rankingu
RyB / 2008-10-12 20:00
ING wygląda nieźle w różnych rankingach ale tylko długoterminowych. Przez ostatnie lata to bardzo słabo zarabia więc po co się tam przenosić?
Allianz od początku roku bardzo dobrze sobie radzi (zajmuje 2 miejsce pod względem zyskowności) i jak na razie bardzo dobrze radzi sobie w okresie kryzysu finansowego.
Tak więc nie daj sie przenieść do innego OFE i uważaj jakie dane ci agenci prezentują.
Tu: http://emerytury.onet.pl/1,3,flista.html sprawdź sobie bieżące stopy zwrotu. I nie wierz we wszystko co tu wypisują agenci...
A już największym kłamstwem!!! jest to, że kupując tańsze jednostki zarobimy więcej....
beastr / 85.202.223.* / 2008-11-05 21:36
Dobe wyniki Allianz? Masz chyba na myśli trochę mniejsze spadki. Allianz nigdy nie doceniało potencjału akcji stąd też w dobie kryzysu trochę mniejsze spadki. Ale ogólne wyniki dość słabe. Świetne zdanie cyt. ,,2 miejsce pod względem zyskowności" O jakie zyski chodzi?
eme / 83.22.65.* / 2008-11-06 08:02
beastr jestem tego samego zdania:) a jezeli chodzi o 2 miejsce pod wzgledem zyskowności to autor pewnie mial na myśli wynagrodzenia za transfer:):):)
znajomy / 2008-11-06 08:37
to w allianz tak dobrzze placa:D:D:D
adam_36 / 89.77.160.* / 2008-10-13 18:09
Ing przez ostatnie lata był w czolowce i nadal jest, nie ma się co dziwic ze idzie mu teraz gorzej bo pokazcie mi tego ktoremu w chwilach bessy idzie lepiej niż przed nia....heheh a co do emerytur to ostatnio czytalem gdzies o ich emeryturze premium chyba, Nie wiecie czy drogie to jest?
poldek34 / 83.22.250.* / 2008-10-11 15:36
SiSi

W ING trudno otrzxymać kredyt od lat gdyz Bank przykłada wagę do zdolności kredytowej. Efekt jest taki że dla ING nieistnieje problem złych kredytów które mogą osłabić pozycję instytucji finansowej.

Co do zmiany funduszu jest to jeden z nielicznych funduszy który w ciągu 9 lat bywał zawsze w czołówce rankigów. Teraz ma słabsze wyniki. Ale przechodząc do ING możesz nabyc jego jednostki po niższej cenie - a więc ich więcej. Sądzę, że to dobra inwestycja.

Jeśli popatrzeć na Allianz pomimo jednej z najniższych prowizji jakie pobiera zysk który wypracowuje jest mały w stosunku do ING. W czasie recesji mniej jednak traci gdyż Allianz inwestuje głównie w papiery wartościowe o niskim ale stabilnym oprocentowaniu. ING ma w swoim portfelu 1/4 akcji. Wg mnie ING to fundusz który w perpektywie ostatnich 89 lat wypadł najlepiej. Ja równiez przechodzę w październiku z Allianz do ING.

Pozdrawiam.
Zyg-Fryd / 79.188.82.* / 2008-09-02 09:57
proponuje taki ktore Twoji znajomi sa agentami i tak co dwa lata ;-)
bo nim dozyjesz czasow aby z tego skorzystac to POSLY-OSLY tak zmienia prawo ze nie dostaniemy nic bo pewnie te fundusze zasila padajacy NA MORDE zus ;-)
nn / 89.231.161.* / 2008-07-18 06:56
Myślę, że warto poczekać z ewentualną zmianą NN, może nie zmieniać????. Ja proponuję Generali. Jak przejrzy się rankingi, różne, to widać, że zawsze jest w czołówce, od początku działalności, ostatnie 3, 2 ,1 lata. Co do CU to mam do nich globalnie uraz za życiówkę, nie byli do końca fair. Można tam być jeśli zapisało się przed 2004 r. - 4 % opłaty .Teraz to średniak. A ich reklama że byli najlepsi w 2007to dla ciemniaków (fakt że byli, ale tylko w 2007- co w innych okresach???)
lezdrub / 79.185.106.* / 2008-11-16 23:32
Trafnie to wyłapałeś nn. agenci CU porafią tak oczarować klientów, co widać po transferach. Kiepskie rezultaty funduszu od 2003r a agenci w każdym transferze potrafią odebrać innym OFE po parenaście tysięcy.Fakt, że parenaście też odchodzi od nich.( ci znaja wynki i odchodzą do lepszych.
Jak oni to robią??? Naprawdę trzeba mieć wielkie zdolnśći inprowizacji.
Większej niż ma Słońce Peru.
any / 2008-07-18 07:19 / portfel / Bywalec forum

może nie zmieniać????. Ja proponuję Generali.

No to jak? Zmieniać czy nie? Czy nie zmieniać na Generali?

fakt że byli, ale tylko w 2007- co w innych okresach???

Acha, czyli prawda jest dla ciemniaków... Ściemnili, ze byli?
emt / 217.113.228.* / 2008-07-17 23:03
na jakikolwiek, co za roznica...
Darth1 / 83.9.90.* / 2008-07-17 22:45
Witam sądzę że agnes111 trochę wszystkich podpuszcza aby kogoś z forumowiczów pozyskać do wpółpracy w sprzedaży ofe. Co ciekawsze posty pokażą co który z akwizytorów jest wart i z którym warto popracować. Ja sprzedaję chyba z sukcesami Nordeę i tyle. Swoją drogą wydaje mi się że ofe ing najlepszy czas ma za sobą, choć czas pokaże czy mam rację. Pozdrawiam.
lezdrub / 79.185.106.* / 2008-11-16 23:35
Narazie jeszcze nie blyszczy ten fundusz, ale ja mu życze dobrze. Bo jako całość Nordea to wspaniała firma.
mikkeon / 91.199.246.* / 2009-05-22 10:49

Bo jako całość Nordea to wspaniała firma.

Mój drogi lezdrubku: ta wspaniała Nordea zmienia co rok numery członkowskie swoim klientom żeby utrudnić im odejście. Pomijam że nie wolno tak robić, dostali już ostrzeżenie od KNF. To mnie zniechęca prawie tak bardzo jak ty do Generali.
star800 / 91.199.246.* / 2009-05-22 11:11
Chciałbym zmienić OFE na lepsze. Jestem z Kalisza. star800@wp.pl
atina100 / 2008-09-18 13:06
Witaj. Ja tez sprzedaję Nordea ofe. Nawet dobrze się go sprzedaje i nie jest taki słaby. Na jakim terenie pracujesz i jeśli mogę zapytać le Twoja firma Ci płaci za jedną umowę. Pewnie jest to uzależnione od wysokości kapitału klienta i od składki jaka wpływa do ZUS. Mam rację? Jeśli Twoja firma lepiej płaci to może bym zaczęła z Wami współpracować.
poldek34 / 83.22.250.* / 2008-10-11 15:39
Pytanie do Nordea. Mam klientkę która chce od zeszłego roku opuścić Wasz OFE. Jednak OFE NOrdea nie chce dopuścić do transfrtu wymyślając co rusz jakieś sztuczki prawne i groźby pod adresem swojej klientki która chce przejść do ING.

W poniedziałek wysłaliśmy zawiadomienie do KNFu zawiadomienie z opisem sytuacji. Gdyż NOrdea zachowuje się nieetycznie nie chcąc pozwolić na przejście swojej klinetki do innego funduszu.

Więc lepiej się trzymajcie zdala od NOrdei jeśli nie chcecie mieć kłopotów w przyszłości ze zmianą OFE.
lezdrub / 79.185.106.* / 2008-11-17 00:33
A może dane w rezygnacji nie zgadzają sie zdanymi z umowy wcześniejszej w Nordei
Wtedy to zawiadomienie możecie sobie w kibel wsadzić.
nieładnie / 83.5.244.* / 2008-09-18 13:31
I tak działaja akwizytorzy OFE. W nosie maja interes klienta, liczy sie tylko prowizja. Mam nadzieje ze KNF zajmie sie akwizycją OFE pod presją społeczeństwa, jak uswiadomia sobie ile maja na kontach i ile PTE wydaja na akwizycję.
lezdrub / 79.185.106.* / 2008-11-16 23:46
Ja już napisałem pismo do Komisji Nadzoru Finansowego. Aby do rezygnacji z poprzedniego funduszu do druku który obecnie jest wymagany dołożono wymug zwynikami stopy zwrotu podawanej przez tą instytucje 2X/R. stanowiły załącznik z podpisem klienta,że zna wyniki poszczególnych funduszy. Tak aby był wymóg Podpisów przynajmniej na dwóch poprzednich przed wnioskiem rezygnacji.

Pozwoliło by to zatrzymać proceder odbierania klientów z lepszych funduszy do gorszych.
Chamstwo trzeba jakoś zatrzymać
eme / 83.22.47.* / 2008-09-18 14:18
nieladnie :):) masz absolutna racje, klient jest traktowany podmiotowo, liczy sie tylko prowizja a te obslugiwanie klienta to mozna miedzy bajki wlozyc. Szczegolnie z Nordea i AXA
a.. / 83.26.251.* / 2008-09-18 14:00
nieładnie
A ty pracujesz za darmo???? czy starasz się zarabiać jak najwięcej???? Poza tym nie oceniaj mnie bo mnie nie znasz i nie wiesz jak obsługuje klientów. Ale widzę , ze ktoś Cie kiedyś skrzywdził....... dlatego naskakujesz na ludzi!?
nieładnie / 83.5.244.* / 2008-09-18 14:41
cyt. Jeśli Twoja firma lepiej płaci to może bym zaczęła z Wami współpracować - to świadczy jak obsługujesz klientów. Ja pracuję, uczciwie, zarabiam niewiele ale jestem dumna z tego co robię i nigdy nie przekładam dobro klienta nad swoim interesem. Nikt mnie nie skrzywdził, nie pozwoliłabym sobie na to. A tak na marginesie warto , zeby ktoś z KNF zapoznał sie przesłankami akwizytorów na tym forum jak dbaja o klientów - przyszłych emerytów. Ta wiedza potwierdziłaby ich plany co do zniesienia akwizycji. OFE.
radekcd / 213.227.95.* / 2008-07-17 12:00
Moim zdaniem każdy, poza outsider-ami typu bankowy, pocztylion. Najlepiej postawić na sprawdzonych dużych graczy CU, ING, Allianz (on dział krócej więc trudno powiedzieć), AXA, ale wcale nie neguje najmniejszego gracza - Polsatu. Allianz ma niższe opłaty NA RAZIE. Pamiętaj, że jeśli przy wyborze kierujesz się wynikami funduszy to patrz na jak najdłuższe okresy zwrotu, najlepiej od 99.
OFE to inwestorzy długoterminowi dlatego wyniki osiągane w ciągu jednego roku nie są miarodajne.
Z kolei istniejące w Polsce prawo powoduje że gdy będziesz przechodziła na emeryturę różnice pomiędzy poszczególnymi OFE będą niewielkie, wiec cokolwiek zrobisz klęski nie poniesiesz.

Ps. Rozwalił mnie ten kawałek o ISO, cytaty z jakiejś amatorskiej ulotki reklamowej:)

Ktoś też ironizował na temat przejścia do Pocztylionu lub Bankowego - moim zdaniem to może być świetna decyzja!!! O ile jest sie gotowym zaryzykować i grać na to ze te fundusze nie osiągną minimalnej stopy zwrotu. Procedura przelewamy pieniądze z dobrego OFE do złego OFE tuż przed podaniem przez KNF min stopy zwrotu, jeśli nasz fundusz nie osiągną min. wymaganej stopy zwrotu to oznacza twój ZYSK bo PTE lub Fundusz gwar, powiększają twoje środki do wysokości min. wymaganej stopy zwrotu. Potem wychodzisz z funduszu do jakiegoś porządnego. trzeba tylko tutaj kalkulować z opłatami transferowymi.

osobiście polecam CU - nie jestem agentem, moja praca mgr jest poświęcona OFE. A jeśli potrafisz sie przemóc przed powierzeniem swoich pieniędzy telewizji to Polsat.
.
lezdrub / 79.185.106.* / 2008-11-17 00:38
No, to z ciebie będzie nieciekawy magister. Zdążysz sie przekonać, że nie masz racji
ninnka1 / 194.181.127.* / 2008-07-17 12:03
A dlaczego AXA a nie Gerling. Czyżbyś był nowym nabytkiem AXA lub wspaniałego DSA.
wolny człowiek / 83.27.2.* / 2008-07-17 14:11
OFE Gerling? Ciekawe.
theran / 2008-12-15 12:27
Dla tych, którzy chcą zaczerpnąć jakichkolwiek wskazówek na temat zmiany OFE polecam stronkę www.10stycznia2009.pl Jest tam sporo potrzebnych informacji, które sie przydają.

Najnowsze wpisy