Forum Polityka, aktualnościKraj

Chlebowski atakuje opozycję: Podsycacie niepokój

Chlebowski atakuje opozycję: Podsycacie niepokój

Wyświetlaj:
e.gon / 198.28.69.* / 2009-02-23 10:00
Teraz już wiem ! To prezydent nakazał prezesom państwowych spółek wikłać się w opcje. Prezydent naraził też nas na atak spekulantów, gdyż upierał się aby wejść do ERM2 za wszelką cenę.
emeryt 2 / 80.50.54.* / 2009-02-19 20:52
Jeszcz trochę, a doczekamy się my, jako społeczeństwo oskarżenia o wszystko złe co nie wychodzi Platfoemie. Z całej wypowiedzi, którą słyszałem w poprzez transmisję wynika, że PO jest cacy, chociaż okropnie NIEUDOLNA !!!!!!!!!!
larson71 / 2009-02-23 06:45
dfo cholery dość już tej demagogji , uprawianej przez przybocznych premiera selekcjonera ( pomoc dla kredytobiorców walutowych darowizna , a inni niech spadaja) bo wiadomo nie od dziś ze ludzie którzy dostaną za coś za darmo będą głosować na PO!!!!!!!!!!
europejczyk... / 151.92.176.* / 2009-02-23 12:41

bo wiadomo nie od dziś ze ludzie którzy dostaną za coś za darmo będą głosować na
PO!!!!!!!!!!
- a kto ci broni wyciągnąć łapę po "coś" za darmo a potem a potem iść głosować na PIS? Czy to jakiś automat - dostaję idę głosować? Czy może PO będzie pilnować tych którym coś da za darmo i podczas wyborów za każdym pójdzie premier i będzie pilnował "odpowiedniego" skreślenia?

Takie komentarze to już są zalążki niezłej paranoi...
DA-old / 217.172.247.* / 2009-02-19 19:11
Szczyt agresji i niekompetencji!!!
Jak ten idiota może wmawiać Kowalskiemu, że prezydent jest odpowiedzialny za kryzys walutowy!! Skończony palant!.
Dobrze w rzeczpospolitej scharakteryzowano Chlebowskiego:
" Gdyby mówił to co myśli to by milczał"

Upadek POstkomuchów bliżej niż dalej!!!
Paliknot / 83.29.215.* / 2009-02-19 17:12
Ale wredne POmPOny, najpierw cudów chcieli, a teraz w NIEBO plują
Elendir / 2009-02-19 13:31 / Łowca czarownic

Aleksandra Natalli-Świat powiedziała, że rząd stracił wiele miesięcy przez unikanie mówienia o kryzysie.

Dobre. A w czym mówienie by pomogło?
a320 / 80.68.235.* / 2009-02-19 12:54
może pisoski pomiot zdechnie z głodu.
zorro25 / 89.228.66.* / 2009-02-19 13:05
Przecież kryzysu nie ma, z pewnością nie za rządów TVN-PO.
zorro25 / 89.228.66.* / 2009-02-19 12:35
TVN-PO przez cały 2008 nie robiła dosłownie nic, cały czas łazili napuszeni po TVNach, potem twierdzili, że kryzysu nie ma.
Teraz chcą zwalić winę za kryzys na Kaczorów, oczywiście przy pomocy TVNów.
Ich durna retoryka może trafić tylko do matołów zakochanych w boskim Donaldzie.
man13 / 2009-02-19 12:46 / Tysiącznik na forum
Cały ten czas cięli wydatki państwa i to jest faktyczny wkład z walkę z kryzysem a nie spotkania w radio co ma ryja.
Gall# / 213.158.197.* / 2009-02-19 16:23
Tak cięli, ze ... -czasem tobie czegoś nie wycięli? - skreślenie wydatków głownie inwestycyjnych!) to jest przede wszystkim zmniejszeniae zamówień (bezrobocie) i degradacja majatku -niszczenie infrastryktury
zorro25 / 89.228.66.* / 2009-02-19 13:01
Dla mnie istotny będzie tylko efekt finalny geniuszy ekonomicznych z TVN-PO.
Wzrost realnych wynagrodzeń i wzrost PKB - reszta nie jest istotna.
I nie ma żadnego tłumaczenia się, ani zwalania winy na innych, tak jak to próbuje czynić PO-TVN.
Tylko kiepskiej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy.
A zresztą, przecież kryzysu nie ma, nie za rządów TVN-PO.
janiszek1972 / 85.222.86.* / 2009-02-19 12:29
Nie wiem czemu złości Was, że opozycja krytykuje rządzących. Co było kiedy PiS był przy władzy, czy PO siedziała cicho? Kochani wyborcy PO przestańcie być śmieszni i nauczcie się wreszcie prostych zasad demokratycznego państwa. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
maxymili / 2009-02-19 12:39 / Tysiącznik na forum
Opozycja cicho nie siedziała, ale i rząd bronił się dużo bardziej aktywnie niż obecny, Jarosław Kaczyński osobiście porównywał całą opozycję do "Ubekistanu" i tego typu obelg była masa. Nie wiem więc, co Ciebie tak denerwuje w tym, że rząd i klub PO broni swojej polityki i swoich osiągnięć?
larson71 / 2009-02-23 06:53
czy ja z'le widze czy nie umiem czytać ? o jakich osiągnieciach piszesz ? może przyjęcie Polski do NATO albo innych paktów ?????????
niesamowite / 213.158.199.* / 2009-02-19 20:45
osiągnięć? kretynie? jakich?
Zdenerwowałem się, to fakt.
andowc / 83.30.95.* / 2009-02-19 12:05
Tonący w "bagnie" (PiS),- prosi o "koło ratunkowe", a podają mu "brzytwę" (którą boi się "chwycić", aby się nie "splamić").
ipokrzyku / 213.158.199.* / 2009-02-19 20:49
co tam kręcisz czlowieku. Napnij się i podstaw pod ową brzytwę to coś co śmiesznie (w twoim oczywiście przypadku) nazywają męskością. Trach i będziesz piał jeszcze cieńszym głosem niż obecnie.
andowc / 83.30.95.* / 2009-02-19 20:52
To jest "koło ratunkowe" w kształcie "brzytwy" (straszku, boisz się "poplamić").
Howard Webb / 2009-02-19 12:00 / Bywalec forum
jeśli pożyczymy euro przy kursie 5 zł, a będziemy go musieli spacić za 3 lata, gdy kurs jest 3 zł będziemy do przodu 2 zł - koszt pożyczki (30gr) = 1,70 zł czysty zysk nic tylko brać
ludwig / 79.163.103.* / 2009-02-19 11:56
Jeszcze nigdy nienawidziłem tak PiSu jak teraz. A wiecie dlaczego? Bo nienawidzę jak ktoś tak kłamie. Bo kocham ten kraj, a ci bezczelni populiści, niedouczone komuchy z krzyżykami na szyi, to zwykłe szuje, którym pogarszająca się sytuacja jest na rękę. Wychodzą razem z postkomuną i wrzeszczą, że 900 mld długu publicznego, że rodziny polskie zbankrutują. A ja się pytam: kto się na tę sumę zadłużył jak nie wy??? Ile wynosił dług na początku rządów PiS, a ile pod koniec? Na ile zadłuzyli się ich bracia w ekonomicznej wierze postkomuniści? Razem z poskunistami jesteście pisowcy odpowiedzialni za strukturę budzetu opartą na sztywnych wydatkach. To wszystko efekt społęcznych łapówek w celu podtrzymania notowań w obliczu waszej nieudolności. Więcej już PiSowcy kitu nie wciskajcie od dezubekizacji, bo łączy was z poskomuną coraz więcej. PiS i SLD to socjaliści pełną gębą odpowiedzialni za słabość naszej gospodarki. Na szczęście Polacy wam już podziękowali!!
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-02-19 13:26
Dług zagraniczny rośnie systematycznie od wielu lat, mniej więcej w tym samym tempie. Od wielu lat żyjemy wszyscy na kredyt. Obecny okres nie jest wyjatkowy. Zobacz sobie dane z NBP (www.nbp.pl) jak rosło nasze zadłużenie zagraniczne od 1999 roku, np:
koniec 2006 - 169 mld USD, 128 mld EURO, 493 mld PLN
koniec 2007 - 233 mld USD, 158 mld EURO, 567 mld PLN
koniec 2008 - 264 mld USD, 184 mld EURO, 628 mld PLN

Przeliczyłem, że nasze zadłużenie zagraniczne to około 50tys.PLN na jednego Polaka,
czyli na czteroosobową rodzinę około 200tys.PLN:)
Hannibal Smis / 195.116.86.* / 2009-02-19 12:11
PiS pół roku temu ostrzegał przed kryzysem, wtedy Chlebowski razem ze swoją bandą mówili to samo: niepokoje społeczne, Polska to wyspa stabilności, Pis to podżegacze!!!
Teraz oczywiście taktyka ta sama: wszystko co złe - wina PiS, ludzie i tak się złapią.
A jako, że mniej więcej połowa naszego społeczeństwa jest głupia jak but, to oczywiście przyklaskują Peowcom: to wina Pisu!!!kryzys winą Pisu!!.
Świetnym przykładem jest powyższa wypowiedź Sz. P. ludwiga.
Sir L / 77.253.9.* / 2009-02-19 12:32
Bo to prawda że winny jest PIS i poprzednia ekipa SLD. To co dziś jest w gospodarce to wynik działań przed kilku laty. Jak to jest że dopiero teraz uchwala sie ustawy dajace instrumenty dzialania na wypadek kryzysu ? Wszyscy sie uczymy ale dlaczego nie dzialac w ekspresowym tempie. PO dobrze zrobiło ze nie trabiło o kryzysie bo Polska na szczęscie ma dobra sytuacje tylko trzeba bylo przygotować ustawy na wszelki wypadek a teraz np. w trybie pilnym zajac sie problemem opcji. Dlaczego w stanach Obama potrafi zebrać najlepszych ekspertów ekonomicznych, zrobić forum i działać , a my w zwykłym trybie przez kilka miesiecy bedziemy uchwalac ustawy a w miedzy czasie firmy bedą oddawac kase za opcje zagranicznym bankom ... Trzeba działać natychmiast ! Zaprosić i Balcerowicza i Orłowskiego i Gomólke i Kołodke też bez patrzenia na opcje polityczną bo jak dostaniemy od spekulantów to wszyscy a nie PO czy PIS.!!!
PrawdaKtóraBoli / 217.147.104.* / 2009-02-19 12:21
A może mi powiesz, czy pis cokolwiek zrobił żeby ten kryzys światowy odbił się na nas jak najmniej!?
Przez 2 latach ich bolszewickich rządów te pokurcze intelektualne utrzymywały deficyt na tym samym 3% poziomie zamiast go zmniejszać!
Przez 2 lata te pokurcze intelektualne bały się zrobic jakiekolwiek reformy - reforma wcześniejszych emerytur i emerytur mundurowych, reformę szpitali, reformę krusu - bo dwóch karłów srało w pampersy jak tylko sniadek do nich dzwonił.
Jednego czego sie nie bali to rzucać kalumnie i bawić się z lepperem i giertychem w piaskownicy. A teraz jeszcze mają czelność swoje bolszewickie mordy otwierać.

Tak jest prawda.
WOJCIECH246@WP.PL / 78.133.200.* / 2009-02-19 12:39
To jest gówno prawda. Gotową reformę finansów publicznych odłożyliscie do kosza. Obyście utrzymali deficyt na 3%. O populistycznych kanapeczkach Pani Kopacz to nawet nie wspomnę, CUDACH WIANKACH I innych obietnicach i kłamstwach aby się tylko do koryta dorwać..iNTELEKTUALNE POKURCZE.
PrawdaKtóraBoli / 217.147.104.* / 2009-02-19 12:44
pisobolszewickie karły nie miały odwagi wprowadzić żadnej reformy choć miały na to dwa lata. Ciagle zapowiadali reformę wcześniejszych emerytur i nawet był projekt Dorna. To dlaczego jej nie wprowadzili!? Strach ich oblatywał i srali w pampersy na widok sniadka.
podobno religa z piecha też przygotowali reformę szpitali. Dlaczego jej nie wprowadzili? Bo sie bali.

Po prostu - ze względu na ich pochodzenie narodowo społeczne żydowsko rosyjskie - chcą dla Polski, dla mojego kraju, jak najgorzej.
Hannibal Smis / 195.116.86.* / 2009-02-19 13:08
PrawdąKtóraCięBoli zapewne bardzo mocno jest brak elementarnej kultury. Cóż, tu raczej wielkiego pola manewru nie ma.
Co do reform to zgadzam się, że ich nie przeprowadzili. Ale pokaż mi kogokolwiek kto to zrobił, może PO?
Platforma nie robi kompletnie nic oprócz omamiania gawiedzi opowieściami o swojej fachowości i europejskości. Smutne, że ludzie w to wierzą. Media tak już wyprały mózgi ludziom, że wystarczy słowo weterynarza Chlebowskiego (który jest by the way ćwierćinteligentem, co nie raz pokazały przeprowadzane z nim rozmowy w studiu TV) aby gawiedź biła pokłony.
PrawdaKtóraBoli / 217.147.104.* / 2009-02-19 13:14
Pomostówki to nie reforma? pomimo blokady ze strony karła.
A reforma szpitali to też nie reforma? - zablokowana przez karła
Reforma mundurowych emerytur to też pewnie nie reforma. Ciekawe czy karzeł to zablokuje. Pewnie tak bo lubi społeczny poklask.

Masz problemy z pamięcią, że tego nie pamiętasz?

Przynajmniej coś robią z myślą o Polsce za 10/20 lat a nie zabawę w piaskownicy.

Nie pouczaj mnie o kulturze sam pisząc o ćwierćinteligentach.
A pochodzenie społeczne karłów jest znane tylko jakos się do tego nie przyznają. Niestety, bo być może moherowy elektorat w końcu by ich opuścił.
A karzeł pozostanie dla mnie pokurczem od kiedy ja jestem dla niego zomo. Po wieki wieków.
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-02-19 13:41

Pomostówki to nie reforma?

Rzeczywiście postęp jakiś jest. Sukces jednak połowiczny, bo ilość osób uprawnionych do pomostówek w stosunku do pierwotnego projektu zwiększyła się ponad trzykrotnie. Ponadto zyski z tej reformy mogą okazać się wątpliwe z powodu konieczności wypłaty znacznych odszkodowań za "utracone korzyści".

A reforma szpitali to też nie reforma?

To jest bardzo kontrowersyjny projekt. Pomysł rządu jest prosty - pozbyć się kłopotu przez wyrzucenie służby zdrowia ze sfery działań rządowych. Tak to każdy potrafi rządzić:)

Reforma mundurowych emerytur to też pewnie nie reforma.

Właśnie zaczęły się protesty policjantów. Co z tego ostatecznie wyjdzie to dopiero zobaczymy.

Przynajmniej coś robią z myślą o Polsce

Tylko czy wystarczająco dużo:)

A karzeł pozostanie dla mnie pokurczem

Premier podobno ma 172 cm wzrostu. Czy to dużo wg Ciebie?:))
PrawdaKtóraBoli / 217.147.104.* / 2009-02-19 13:46
Pomostowki faktycznie zostaly rozszerzone co mi sie nie podobalo. Ale w stosunku do ilosci osob uprawnionych to jest to jedynie 1/4.

Komercjalizacja szpitali jest lepsza niz pozostawanie ich panstwowych rekach - panstwowe to zawsze bylo wszystkich czyli w koncu niczyje. A swoja droga - samorzady lepiej wiedza, jaki szpital jest im potrzebny a jaki nie.

Trzymam kciuki za reforme emerytur mundurowych. I mam nadzieje, ze sie uda to sam zrobic z wojskiem i gornikami. I jeszcze krus.

Musisz przyznac, ze i tak wiecej niz 2 lata pisobolszewi.

172 cm wiecej niz kurduple.
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-02-19 14:03

Pomostowki faktycznie zostaly rozszerzone co mi sie nie podobalo. Ale w
stosunku do ilosci osob uprawnionych to jest to jedynie 1/4.

Ze 130tys. osób zwiększono do 340tys. Takie dane gdzieś podawano. To duża zmiana w liczbie uprawnionych.

Komercjalizacja szpitali jest lepsza niz pozostawanie ich panstwowych
rekach

Z całą pewnosią służba zdrowia wymaga reformy, ale pomysł żeby ją sprywatyzować - bo rząd to własnie chce tak naprawdę zrobić - jest kontrowersyjny. Nawet dla mnie - osoby która korzysta prywatnie z usług medycznych. Ceny usług mogą wzrosnąć drastycznie, a składki i tak będziemy pod przymusem, płacić - w najlepszym razie na dotychczasowym poziomie. Rząd nie ma kompleksowego i spójnego projektu reformy służby zdrowia.

I jeszcze krus

No własnie KRUS to będzie prawdziwy test na szczere intencje rządu. Mam jednak obawy, że za to się nigdy nie wezmą.

Musisz przyznac, ze i tak wiecej niz 2 lata pisobolszewi

Czy więcej? - to kwestia do dyskusji. Podobnie jak epitet "pisobolszewia". Bardzo łatwo posługiwać się sloganami:) Ja nie będę robił porównań dopóki kadencja tego rządu nie dobiegnie końca. Staram się stosować zasadę "grubej kreski":)

172 cm wiecej niz kurduple

Uważam, że wyśmiewanie z czyjegoś wzrostu nie jest eleganckim zachowaniem, i nie podnosi poziomu dyskusji:)
PrawdaKtóraBoli / 217.147.104.* / 2009-02-19 14:18
ad.1. 340 to nie 1,2 mln

ad.2. ja płace co miesiąc około 700 zł na "publiczną" służbę zdrowia a firma i tak kupiła mi abo w prywatnej bo wie, że "publiczna" z choroby mnie nie wyleczy. To po co płaci się te składkę zdrowotną? Zeby ta sama pielegniarka, która ma w d... pacjentów w "publicznej", popoludniami ladnie sie usmiechala do pancjentow w prywatnej? To po to, zeby ten sam tomograf byl wykorzystywany "publicznie" ale z czasem oczekiwania 2 miesiace i prywatnie ale z czasem oczekiwania kilka dni? To jest chore.
A w krk jest szpital prywatny Bonifratow, ktory leczy ludzi z NFZ i prywatnych. I nikt na niego nie narzeka.

ad.3. jezeli mundurowki nie zostana zawetowane przez karla intelektualnego to wejda w zycie bo wejsc musza - nie ma innego wyjscia. Policjant w Niemczech musi pracowac do 55 a w Polsce do 40 roku zycia, zeby przejsc na emeryture - to jest chore!

ad.4. pozyjemy zobaczymy.

ad.5. ja nazywam ich tak ze wzgledu na ich poziom intelektualny a nie wzrost - to ty o tym wspomniales.
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-02-19 15:39
ad 2. Masz dużo racji w tym co piszesz. Problem w tym, że po tzw. komercjalizacji opisywana przez Ciebie sytuacja w służbie zdrowia może się nie zmienić. Będą dwie kolejki: 1 - dla tych którym zabieg opłaci tylko NFZ i 2 - dla tych co dopłacą z własnej kieszeni. Obecnie, zgodnie z prawem, publiczna służba zdrowia nie może różnicować ludzi, a po komercjalizacji będzie to mogła robić oficjalnie - chcesz być leczony, albo lepiej i szybciej leczony, to zapłać.

ad.5. ja nazywam ich tak ze wzgledu na ich poziom intelektualny a
nie wzrost

W takim razie to jest tylko Twoja opinia:)
PrawdaKtóraBoli / 217.147.104.* / 2009-02-19 17:11
Komercjalizacja moze zmienic albo moze nie zmienic. Ja sadze jednak, ze tak.
Ale jedno bedzie wiadome - kto jest wlascicielem tego burdelu zwanego szpitalem. Teraz kazdy sobie tam swoje ciagnie - czy to ordynator, czy lekarz czy tez pielegniarka bo wszystko jest panstwowe czyli "publiczne" czyli niczyje.
A wierze - moze moja wiara jest zbyt wielka - za starosta ma lepsze pojecie o tym co sie u niego w terenie dzieje niz minister w w-wie.
Hannibal Smis / 195.116.86.* / 2009-02-19 13:28
to żeś mnie rozbawił, myślą o Polsce? W kategorii naiwności jesteś mistrzem.
Chamstwem tryskasz na wszystkie strony a mi zarzucasz, ze uzylem slowa cwiercinteligent.
Do Ciebie bardziej pasuje określenie wykształciuch.
PrawdaKtóraBoli / 217.147.104.* / 2009-02-19 13:40
ok,
czyli juz nic nie piszesz na temat wprowadzonych zmian. to dobrze, poniewaz przyznales sie tym samym do sklerozy.

a opluwac mnie mozesz dalej - mi to nie przeszkadza od kiedy jestem zomo
Hannibal Smis / 195.116.86.* / 2009-02-19 13:51
nie piszę na temat zmian bo ich nie ma.
Co do opluwania to sam nazwales siebie "zomo", ja stwierdzilem, ze bardziej pasuje do Ciebie okreslenie "wykształciucha".
PrawdaKtóraBoli / 217.147.104.* / 2009-02-19 14:11
no coz, na twoje dictum o braku zmian nie ma lekarstwa. To oznacza, ze widzisz, ze pisobolszewia nic nie zrobila i ci jest przykro.
nażelaznymstole / 213.158.199.* / 2009-02-19 20:52
pie... się łajzo, to jest akurat tyle, a może aż tyle. co możesz zrobić sam, osobiście.

Najnowsze wpisy