Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Co dalej z obniżką składki rentowej?

Co dalej z obniżką składki rentowej?

Money.pl / 2007-06-08 08:43
Komentarze do wiadomości: Co dalej z obniżką składki rentowej? .
Wyświetlaj:
pinio 78 / 83.9.206.* / 2007-06-11 21:07
Od czerwca zeszłego roku prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Na razie sobie faktycznie radzę bo korzystam na zniżkowych składkach. Jednak w przyszłym roku kiedy będę musiała płacić pełny ZUS w wys. ok 800 zł prawdopodobnie zrezygnuję z działalności i przejdę na garnuszek państwa jako osoba bezrobotna z bardzo prostej przyczyny: nie mam ochoty poświęcać swojego zdrowia i harować jak wół żeby opłacić składki. A co z życiem rodzinnym? Już w tej chwili nie mam na to czasu. Jestem po rozwodzie a rodzice widują mnie od wielkiego święta. A potem co? I to by było na tyle w temacie polityki prorodzinnej państwa i ułatwiania życia przedsiębiorcom. Gratuluję obecnemu rządowi inteligencji i umiejętności dotrzymywania obietnic
jwb / 83.24.164.* / 2007-06-11 21:23
Jest sposób na ZUS. Zapraszam.
R-2oor / 2007-06-16 14:52
Ten sposób Szanowny Kolego już był a nie 'jest'. Jeśli masz na myśli pracę nakładczą, którą niektórzy uważają za 'sposób' to można wsadzić go sobie w buty. Po pierwsze bardzo łatwo podważyć jej sens (Byłem już na kilku rozprawach związanych z wykorzystywaniem luk i trzeba się było gimnastykować przy umowach-zleceniach a co dopiero przy pracy nakładczej). Po drugie gra JEST NIE WARTA świeczki. W przypadaku pominięcia składek na KONTO ZUS zyskujemy 166zł. W przypadku uwzględnienia tego konta różnica zmniejsza się do 75 zł. Dodatkowo tracimy na chorobowym ponad 1000zł, i płacimy nierzadko gażę 'za poradę' lub dostajemy polisę 'w trosce o nas'. Porady należy szukać w dobrych biurach podatkowych.
jwb / 83.31.239.* / 2007-06-18 11:48
Twoja wiedza na ten temat jest na poziomie zerowym. Nie wypowiadaj się więcej. Jeżeli natomiast chcesz porozmawiać i uzyskać wiecej wiedzy, zapraszam.
Pozdrawiam
R-2oor / 2007-06-18 15:50
Moja wiedza na ten temat sięga początku tej luki tj. 1998 roku. Śmiem twierdzić natomiast, że Twoja wiedza jest może nie zerowa, lecz niewystarczająca do tego aby komukolwiek doradzać, a tym bardziej jak się domyślam odpłatnie. Podaj swój numer certyfikatu MF (możesz na prv.) wtedy możemy podyskutować o wiedzy.
jwb / 83.24.152.* / 2007-06-18 19:49
Dalej uważam że Twoja wiedza jest na poziomie zerowym.
R-2oor / 2007-06-28 14:47
Wymyśliłeś sobie sposób na zarabianie i trzymasz się go nieprzerwanie, niezależnie od tego czy to jest opłacalne dla klienta czy nie. Ten sposób zniknął z chwilą zniesienia luki dotyczącej umów-zlecenie, a ty na fali entuzjazmu nadal wierzysz, że luka istnieje. Znajdź sobie nowe zajęcie !
ds / 212.160.143.* / 2007-06-11 07:55
a w ogóle dlaczego płacimy składkę emerytalną i rentową , bo nie znam osób , które korzystałyby z obu świadczeń jednocześnie TO ZWYKŁE OKRADANIE LUDZI!!!! jak ktoś przechodzi na emeryturę to liczą ją tylko z części odłożonej jako składka emerytalna a co ze składką rentową????????
kwiatek1 / 83.4.6.* / 2007-06-10 19:03
a może Państwo Władni tak sobie by poobcinali trochę pensje a nas od czasu do czasu zostawili w spokoju chodzi mi o małe firmy może i dobrze że ktos chce obniżyć koszty ale to i tak za mało ogólne koszty związane z tym cholernym zus-em to i tak kosmos dajcie żyć prawie 800 zł to chyba duża przesada
jwb / 83.24.134.* / 2007-06-11 06:28
Mam na to receptę. Zapraszam.
biuro10małpawp.pl
R-2oor / 2007-06-16 15:29
Ten sposób Szanowny Kolego już był a nie 'jest'. Jeśli
masz na myśli pracę nakładczą, którą niektórzy uważają za
'sposób' to można wsadzić go sobie w buty. Po pierwsze
bardzo łatwo podważyć jej sens (Byłem już na kilku
rozprawach związanych z wykorzystywaniem luk i trzeba się
było gimnastykować przy umowach-zleceniach a co dopiero
przy pracy nakładczej). Po drugie gra JEST NIE WARTA
świeczki. W przypadaku pominięcia składek na KONTO ZUS zyskujemy 166zł. W przypadku uwzględnienia tego konta różnica zmniejsza się do 75 zł. Dodatkowo tracimy na
chorobowym ponad 1000zł, i płacimy nierzadko gażę 'za
poradę' lub dostajemy polisę 'w trosce o nas'. Porady
należy szukać w dobrych biurach podatkowych.
jwb / 83.24.152.* / 2007-06-18 20:35
Zachowujesz się jak początkujący urzędnik który nie rozumie, co sie do niego mówi.
R-2oor / 2007-06-28 14:45
Natomiast Ty jak zaślepiony własnym interesem ignorant. Wymyśliłeś sobie sposób na zarabianie i trzymasz się go nieprzerwanie, niezależnie od tego czy to jest opłacalne dla klienta czy nie. Ten sposób zniknął z chwilą zniesienia luki dotyczącej umów-zlecenie, a ty na fali entuzjazmu nadal wierzysz, że luka istnieje. Znajdź sobie nowe zajęcie.
TaS / 2007-06-10 09:53 / Tysiącznik na forum
oby Platforma sie wykazała rozsądkiem i nie zagłosowała dla zasady przeciw temu pomysłowi, z SLD nigdy nic nie wiadomo (paru rozsądnych ludzi tam jest)...

projekt moze przejsc bez głosów oszołomów...
jwb / 83.24.161.* / 2007-06-08 15:23
Co za pytanie?
Jak to co będzie.......nic!
Benek52 / 213.192.75.* / 2007-06-08 16:29
Ja Premier nie będzie walczył z Lepperem o obniżkę składki to ja już niezagłosuję nigdy na PIS
FR / 83.31.40.* / 2007-06-08 12:11
Lepper to taki dureń, że większego chyba już nie ma na świecie. Wraz z odpływem ludzi z sektora rolniczego, który powoli już widać jest skazany, na głupowate zagrywki byle tylko zdobyć nowych wyborców. O LPR, partii, która według sondaży nie mieści się wprogu wyborczym, już nie wspominam. Mam nadzieję, że PO zrobi jakąś burzę
robunio73 / 2007-06-08 11:53 / Tysiącznik na forum
Założyć kasy fiskalne lekarzom, a pacjentom dać prawo odliczenia jakieś kwoty z rachunku. Ludziska zaczną brać kwity, a lekarze będą musieli wykazywać dochody (sakramenckie - nikt chyba nie zna biednego doktórka) i zniknie problem podwyżek dla tej grupy, a i dochody wzrosną.
TaS / 2007-06-10 09:49 / Tysiącznik na forum
ja znam biednego lekarza i to nie jednego...
Bo większość lekarzy ma specjalności nie nadające sie do prowadzenia prywatnych gabinetów i wegetuje na łasce szpitali, co jest uwłaczające.

a kasy? dla mnie to obojętne, ale obawiam się, że wzrosnie przez nie cena, bo dzis wielu lekarzy obniza w gabinetach stawkę gdy widzi, że przychodzi koś biedny, atak to bedzie taryfikator i juz. Wszyscy beda placic od 50 zl w górę.

"chceta to mata..."
JANNUSZEK / 83.29.76.* / 2007-06-09 11:15
ZAŁOŻYĆ KASY FISKALNE KSIĘŻOM!!!
GWARANTUJĘ PO ROKU W POLSCE BĘDIZE RAJ!
PARADOKS! LUDZIE MYŚLĄ ŻE ZA DOBRA DOCZESNE KUPIĄ SOBIE SZCZĘŚCIE WIECZNE!!!
U NAS W PARAFII:
ŚLUB - 700ZŁ 0 1000ZŁ
CHRZCINY - 200ZŁ
POGRZEB - ZASIŁEK POGRZEBOWY Z ZUSU, PO PORĄCENIU NA TRUMNĘ,
GREGORIANKA - 3000ZŁ
ZWYKŁA MSZA - 100ZŁ
A U WAS JAK?
duszek / 83.27.115.* / 2007-06-10 10:31
W naszej Parafii gdzie są Franciszkanie nie ma takich sytuacji jakie opisuje Januszek. Zakonnicy to przyjaciele ludu i mają takie same jak my problemy, zwłaszcza w dobie złej sytuacji finansowej społeczeństwa. Cennik podany przez Januszka nie odpowiada realiom jakie są w naszej parafii. Jestem po pogrzebie mamy i nikt nie zażądał o demie datków za pogrzeb,
dałem tyle co uważałem za stosowne , obecnie wiem za dużo za mało ale proboszcz odprawił msze w kościele z moich datków opłacił organistę co powinienem sam zrobić i uroczyście pochował moją mamę na cmentarzu. Za kwotę 300 zł.jak więc ktoś śmie obrażać księży to chyba grzeszy a nie wie że księża również opłacają podatki i składki ZUS-owskie a dodatkowo są zobowiązani do przekazywania środków na Kurie.
tj70 / 83.9.37.* / 2007-06-12 21:05
Księża płacą śmieszna podatki. W zależności od wielkości parafii od kilkuset do 1500 PLN rocznie.Wystarczy w jednym tygodniu ślub i pogrzeb i podatek na cały rok opłacony.
bari / 83.31.246.* / 2007-06-11 15:09
duszek ,nie mogę pozostawić tego bez komentarza!!!!
po pierwsze są zwolnieni z podatku dochodowego! Zajrzyj do ustaw o podatkach!
ZUS-u także nie płacą i nikt nie obraża księży to realia czy chcesz czy nie . A z porzebami różnie bywa, chowaliśmy siostrę męża 35 lat dziewczyna od 20-go roku życia chorowała a na mszy pożegnalnej ksiądz nawijał o Katyniu! To miejsce i czas? bez komentarza......
maa / 2007-06-08 14:15 / Tysiącznik na forum
Robuniu, dziecko! rozumiem CIę, jesteś zdrowy, ale możesz zachorować i co wtedy?
Zapłaczisz., załóżmy< 60% więcej. Z tego tzw. "państwo" zwróci ci 10%, jak dobrze podzie.
Resztę Pisuariat przeznaczy na kiełbasę wyborczą, bryki do wożenia tłustych kaczych kuprów, itd.

Ty Robuniu i ja zapłacimy za to ...
jwb / 83.24.161.* / 2007-06-08 15:26
Robunio oraz Ty zapominacie że tutaj jest temat składki rentowej a nie zdrowotnej.
wasylus / 83.136.224.* / 2007-06-12 07:06
jwb maa dobrze odpowiedziala :))) na temat jaki poruszył robunio :))) oczywiscie ze dyskusja dotyczy skladki rentowej ale tez i na co wydac "zysk" a to juz temat morze pozdrawiam
mś / 193.151.55.* / 2007-06-08 09:38
To jest ewidentne, niekorzystne działanie na rzecz gospodarki. No cóż, jeśli oni sami nie będą chcieli zrezygnować z tzw. legalnych przywilejów ( organ wykonawczy ) i zaplanowany dla ich decydentów ( organu ustawodawczego - sejm, senat ), majatek kraju będzie wciąż uszczuplany. W końcu musi ktoś oddawać zadłużenia państwa ( Gierkowskie - pracować dwa tygodnie w roku przez jednego pracownika i kolosalny kredyt pseudo-inwestycyjny po roku 1990-tym - pół roku pracy przez jednego pracownika ). Nikt inny jak my musimy dostawać po uszach. Nie tylko pracownik, ale także pracodawca, który tak naprawdę odprowadza faktyczny haracz nie dający mu rzadnej korzyści. Wręcz odwrotnie, nie pozwalający tworzyć nowych miejsc pracy, lub nie dający możliwości inwestowania w pracownika nawet w dobrego. Wielka szkoda, że nie dostrzega się tego problemu w takiej wersji, która w pewien sposób by wykluczyła stereotypowe myślenie. Mianowicie skłucała pracownika z pracodawcą. Choć mam wrażenie, że to jest priorytetem naszej formacji rządzących, niezależnie ko to by był. Skłucić grupy zawodowe, społeczne i wewnętrzne struktury zespołu. Tak dalej, a grunt nam się osunie.
dlfhl / 87.99.44.* / 2007-06-08 09:20
zamiast stymulować inwestycje zwalnijąc kapitał firmom, to stymulują popyt a tym samym wzrost cen. Głupi socjalista nie nauczy sie tego, ze najpierw musi wystąpić wzrost produkcji a potem wzrost płac, zwłaszcza przy tak kompleksowej podwyżce dotyczącej wszystkich pracowników a co za tym idzie wszystkich branż.
antysocjalista / 80.48.10.* / 2007-06-08 12:31
A teraz zagadka - więcej jest wyborców-przedsiebiorców czy wyborców-pracobiorców? I już masz odpowiedź, dlaczego zgadzają się na cięcia skłądek tylko po stronie pracowników. Bo w IV RP nie rozumuje się kategoriami efektywności ekonomicznej, tylko kategoriami urabiania ciemnego ludu.
szakal_2000 / 83.9.243.* / 2007-06-08 08:48
Jakoś ci koalicjanci nie zauważają, że jeśli obniżą składki to podniosą pensje nie tylko lekarzom ale wszystkim pracownikom. I znacząco ulżą pracodawcom. Więcej kasy dla pracowników, większa ich siła nabywcza, kasa wraca w postaci VAT od zakupionych towarów, społeczeństwo zadowolone. Proste.
może naiwny / 83.7.175.* / 2007-06-08 10:31
Ale czy taki Lepper to zrozumie? to prostak jest i jak nie widzi walizki z pieniędzmi na stole to nie uwierzy:)
behemod / 83.17.125.* / 2007-06-08 09:13
Koalicjanci widzą wiele, problem w tym co widzi ich klientela.
Hs / 83.19.217.* / 2007-06-08 09:13
Tak, proste...dla nas.

Najnowsze wpisy