Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Co dalej z QE3? Decyzja Fed wpłynie również na GPW

Co dalej z QE3? Decyzja Fed wpłynie również na GPW

Wyświetlaj:
Fed zaraz wszystko kupi / 159.205.215.* / 2013-12-18 17:37
Nasdaq -0,23%.

Obligacje Stanów 2,90%.
canary wharf / 2013-12-18 17:32 / portfel / Tysiącznik na forum
wogole juz sie nie oplaca obracac akcjami tylko kontrakty, i rozliczenie odrazu kesz o 22.00 na czysto
synonim / 2013-12-18 17:34 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

i rozliczenie odrazu kesz o 22.00 na czysto

Pod warunkiem, że się dobrze obstawi kierunek he he he he he he
synonim / 2013-12-18 17:22 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ponad miliard obrotu na naszym bananie w dniu posiedzenia FED i do tego bardzo wysoki LOP (prawie 98k) jak na 2 dni przed rozliczeniem starej serii

Znaki na niebie i ziemi mówią, że będzie bujać
Fed zaraz wszystko kupi / 159.205.220.* / 2013-12-18 17:20
Boeing -1,3%,
Apple -1,6%.
General Motors -2,9%.
Etermit / 2013-12-18 17:11 / Tysiącznik na forum
Widziałem dzisiaj w sklepie chemicznym środek akcjobójczy o z ubocznym działaniem krachogennym: Kenozol :)

p.s. nie rozumiem dlaczego Szanowna Redakcja usunęła tego posta? przecież nie narusza on reg. forum a poza tym Kenobi już dawno został zbanowany i formalnie nie istnieje i jako forumowicz nie istnieje więc o co kaman?
synonim / 2013-12-18 17:00 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Puty załadowane? Dziś o 20.00 zobaczymy co łysy z wodogłowiem i spółka wymyślili

Ostatnio mu słabo szło więc dziś wieczorem wszystko możliwe

Wedle własnych zapowiedzi FED powinien dziś całkiem zakończyć QE ale pamiętajcie, że bankrut zwany USA to już prawie trup i odłączenie choć jednej kroplówki od tego bankruta oznacza co najmniej miganie prszedsionków

Dlatego Faber ładnie niedawno powiedział, że to co miało być tymczasowe w walce z kryzysem stało się trwałe

A ja mam tylko nadzieję, że pobuja przez następne dwa dni i nieważne w którą stronę
Etermit / 2013-12-18 17:18 / Tysiącznik na forum
po prostu obecny system monetarno ekonomiczny napotkał opór bo ileż ludzie mogą wciąż konsumować?

z założenia jest on po prostu błędny bo zakłada ciągły wzrost wszystkiego przy naturalnie ograniczonych zasobach

kiedyś to wszystko działało bo był rozwój a dziś jest tzw "rozwój" wymuszony czyli nachalny marketing wciskający nam to czego zupełnie nie potrzebujemy

takie mam zdanie na ten temat
Jestem w szoku / 164.126.235.* / 2013-12-18 17:28

takie mam zdanie na ten temat

Patrzcie ludzie; NAWET TEN potrafi coś czasem sensownego powiedzieć! Brawo!
synonim / 2013-12-18 17:38 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

NAWET TEN potrafi coś czasem sensownego powiedzieć!


Może ktoś mu shackował konto :)
Etermit / 2013-12-18 17:45 / Tysiącznik na forum
na razie jest OK :) ale dla pewności trza by zmienić hasło bo kenobiści nie śpią
Ja się lepiej stąd dziś zawinę:)))))))) / 164.126.235.* / 2013-12-18 17:41

Może ktoś mu shackował konto :)

buaaaaaahaaaaaa:)))))))
Etermit / 2013-12-18 17:37 / Tysiącznik na forum
na co dzień jestem raczej normalny i myślę normalnie (tak mi się przynajmniej wydaje) :)

tylko keniolenie piętnuję w stylu błazen a la pajac
Baba z magla / 159.205.215.* / 2013-12-18 17:31
Dyżuruje całą dobę, więc go nauczyliśmy myśleć.
Etermit / 2013-12-18 17:40 / Tysiącznik na forum
to forum stało się moją pasją, poza tym nie przesadzajmy, ja po prostu wolę posiedzieć w nocy a pospać w dzień :)
synonim / 2013-12-18 17:28 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

z założenia jest on po prostu błędny bo zakłada ciągły wzrost wszystkiego przy naturalnie ograniczonych zasobach

kiedyś to wszystko działało bo był rozwój a dziś jest tzw "rozwój" wymuszony czyli nachalny marketing wciskający nam to czego zupełnie nie potrzebujemy


Wreszcie się z tobą zgadzam w 100% i to chyba pierwszy raz

Dlatego uważam, że wchodzimy w erę spirali deflacyjnej. Kto zgromadził kapitał ten wygrał życie bo w czasie deflacji to sama gotówka generuje zysk i dodatni przepływ pieniężny

Jest coraz więcej ludzi i niepotrzebnych produktów i coraz mniej pracy

Skończy się to wszsytko kolejną wojną światową - jak zawsze wtedy gdy w gospodarkach trwa sekularna bessa deflacyjna a przyrost naturalny generuje zbyt dużo mięsa armatniego

Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w latach 30-tych
Etermit / 2013-12-18 17:44 / Tysiącznik na forum
faktem jest, że świat staje się coraz bardziej niespokojny

pamiętam jak dawniej zachwycano się robotami, które będą za nas wykonywały pracę (w zasadzie to energia z ropy, węgla i gazu ją za nas wykonuje) tylko nikt wtedy nie pomyślał, że te roboty ludziom których zastępują zwyczajnie nie zapłacą :)
stary cinkciarz / 78.8.13.* / 2013-12-18 17:39
obama rekami sie podpisuje
...toz to czysty darwinizm
Ale teraz CZAS na wnioski ! / 164.126.235.* / 2013-12-18 17:33

Skończy się to wszsytko kolejną wojną światową

100% racji!!! Ale teraz CZAS NA WNIOSKI ; PYTANIE : JAKA WALUTA JEST UNIWERSALNA, ŚWIATOWA, POWSZECHNIE WYMIENIANA NA LOKALNE i JAKA NIE MOŻE BYĆ DODRUKOWANA W OSZAŁAMIAJĄCYCH ILOŚCIACH??? Pamiętajmy CO się działo podczas I wojny z "silną" marką niemiecką czy nawet "złotym" rublem rosyjskim!
synonim / 2013-12-18 17:44 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

AKA WALUTA JEST UNIWERSALNA, ŚWIATOWA, POWSZECHNIE WYMIENIANA NA LOKALNE i JAKA NIE MOŻE BYĆ DODRUKOWANA W OSZAŁAMIAJĄCYCH ILOŚCIACH???

Wiemy wiemy, że jesteś podjarany bitsroinem na max i tym samym oczekujesz tylko jednej odpowiedzi na to pytanie

Tymczasem ja uważam, że jeśli już to walut będzie przybywać a nie ubywać

Uważam też, że stara dobra złotówka, jeśli się oczywiście ostanie i jeśli nie zniszczą jej wymianą na idiotyczne euro, będzie dobrą walutą

Dolar to dla mnie totalny śmieć, potworek i największa ekonomiczna pomyłka ludzkości o nazwie euro - tak samo

A stara dobra złotówka nie jest zeszmacana żadnymi QE albo LTRO i całkiem dobrze sobie radzi

Jeśli chodzi o walutę to jestem patriotą

A co do bitcoina to wcale nie wiesz czy pewnego dnia ktoś nie zechce go dodrukować
UWAGA! UWAGA! KOMA3, PRZESZEDŁ! / 164.126.235.* / 2013-12-18 17:52

A stara dobra złotówka nie jest zeszmacana żadnymi QE albo LTRO

UWAŻAJ! UWAŻAJ! Ostatnio PO CICHUTKU Sejm RP od lewicy do prawicy, bez szumu i zgiełku, przy przemilczeniu mediów UMOŻLIWIŁ NBP DODRUK ZŁOTÓWKI "w razie potrzeby" ; a potrzeba to będzie w skrajnym przypadku WOJNA o której wspomniałeś a w wersji "soft" będą drukować aby wypłacić emerytom daninę jak już skończy się na to kasa co ją teraz z OFE zajumali!
synonim / 2013-12-18 18:02 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

UMOŻLIWIŁ NBP DODRUK ZŁOTÓWKI "w razie potrzeby" ; a potrzeba to będzie w skrajnym przypadku WOJNA o której wspomniałeś a w wersji "soft" będą drukować aby wypłacić emerytom daninę


Póki co na razie nie drukują

A jak zaczną to zawsze mogę przewalutować swój majątek na franki albo na co zechcę

Zresztą od kilku lat chodzi mi po głowie taki pomysł, że gdy będą chcieli uśmiercić złotówkę przez "wprowadzenie euro" w Polsce, to zamieniam wcześniej swoje wszystkie zasoby na franka

To będzie dla mnie czarny dzień w historii Polski i mam nadzieję, że do niego nie dojdzie
Czy ja wiem czy to dobry pomysł? / 164.126.235.* / 2013-12-18 18:08

zamieniam wcześniej swoje wszystkie zasoby na franka

Okej... ; ale wiesz że wtedy WSZYSCY będą chcieli zrobić TO SAMO a wtedy mamy do wyboru: albo Szwajcarzy chcąc osłabić Franka....SAMI ZACZNĄ GO DRUKOWAĆ I ROZDAWAĆ CHĘTNYM NA LEWO I PRAWO (czym zresztą już RAZ grozili!) albo wprowadzą POTĘŻNE UJEMNE STOPY PROCENTOWE...
synonim / 2013-12-18 18:45 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

ale wiesz że wtedy WSZYSCY będą chcieli zrobić TO SAMO

Bzdura

Większość Polaków nie ma oszczędności a wielu z ogromną radością przywita euro w naiwnej nadziei, że staną się dzięki temu "bogatsi"

Większość oleje zamianę złotówki na euro

Dla mnie to tragedia
No i mamy PAT WALUTOWY / 164.126.235.* / 2013-12-18 19:07

Większość Polaków

Tu nie chodzi o Polaków tylko o cały świat ; jak będą takie gwałtowne ruchy jak powiększanie strefy EURO (zapewne nie tylko o samą Polskę wtedy) to będzie to na pewno skorelowane z innymi gwałtownymi zjawiskami gospodarczo-polityczno-militanymi na świecie a GDZIE wtedy WSZYSCY WIEJĄ??? Do Franusia oczywiście , do Franusia....tyle że FRANEK wtedy NIE CHCE się umacniać za bardzo...a raczej umacnia się za bardzo ale jest ściągany brutalnie w dół przez Bank Szwajcarski...
synonim / 2013-12-18 19:21 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

tyle że FRANEK wtedy NIE CHCE się umacniać za bardzo...a raczej umacnia się za bardzo ale jest ściągany brutalnie w dół przez Bank Szwajcarski...


Tylko ja nie jestem spekulantem walutowym i wisi mi czy franek się będzie umacniać po tym jak ewentualnie przewalutuję swój kapitał, tak samo jako wisi mi teraz czy PLN się umacnia
Boże Szczęście że mamy FABERA! :))) / 164.126.235.* / 2013-12-18 17:08

Dlatego Faber ładnie niedawno powiedział, że to co miało być tymczasowe w walce z kryzysem stało się trwałe

Dobrze że to FABER powiedział bo SAM byś drugie 3 lata do tego dochodził...oczywiście że BĘDĄ DRUKOWAĆ a moim marzeniem (niespełnionym?) aby ZWIĘKSZYLI SKALĘ DODRUKU ; wtedy już (prawie) WSZYSCY PORZUCĄ WSZELKIE ZŁUDZENIA i przeniosą się z forsą na wirtualne rynki gdzie dodruku nie było, nie ma i nie będzie.
synonim / 2013-12-18 17:32 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Dobrze że to FABER powiedział bo SAM byś drugie 3 lata do tego dochodził...


Pisałem o tym wiele razy zanim on to powiedział

Ograniczą QE ale w likwiadację nie wierzę, po prostu gospdoarka USA jest już w fazie sub-growth
Etermit / 2013-12-18 16:56 / Tysiącznik na forum
Widziałem dzisiaj w sklepie chemicznym środek akcjobójczy z ubocznym działaniem krachogennym:
Kenozol

:)))
Longterm / 2013-12-18 16:22 / Mostek Zwyciężymy!
trans od Białka mam dziesięć razy wejść niż stąd więc o Ty mnie posądzasz? pisze tu bo mam sentyment i lubię Was
KUPIŁEM DROGO i SPRZEDAM MEGA DROGO to byłem ja JANSTELAGE / 78.10.68.* / 2013-12-18 16:11
czy ALBERT BORAT ROKICKI słynny przebieraniec nie ma już na swoim blogu klientow że nagle się tutaj zaczął udzielać
Wszystko rośnie jak na drożdżach, szczególnie straty / 159.205.220.* / 2013-12-18 16:09
Obligacje Stanów 2,88% (+0,04%).

Ile teraz trzeba się zadłużyć na te odsetki?
Wszystko rośnie jak na drożdżach, szczególnie straty / 159.205.220.* / 2013-12-18 16:07
Obligacje brytyjskie 2,91% (+0,04%).
Wszycy obserrwują helikopter z długami do spłacenia / 159.205.220.* / 2013-12-18 16:05
Proszę czekać spokojnie w kolejce po towar, starczy dla wszystkich, magazyny pełne, aż wylewa się oknami na ulicę...

Mamy samochody ... do mycia, bo stoją od dawna na placu...
franco7 / 193.108.194.* / 2013-12-18 16:04
moze wychodzimy z trójkąta...
hossa dla zbanklrutowanego leszcza na dragach / 159.205.220.* / 2013-12-18 16:00
Bla-blaniem o tym co ten Fed jeszcze może zrobić z gospodarką, jakby nikt nie widział co już z nią jest, po wyeksportowaniu do Chin, próbuje przykryć postępującą niewypłacalność.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy