Forum Forum Eksperckie - Twoje InwestycjeInwestycje

Co myslicie o inwestowaniu wielpletnim np w programy AXA czt Skandia?

Co myslicie o inwestowaniu wielpletnim np w programy AXA czt Skandia?

plumberg / 2007-11-12 06:23
problem j.w., prosze o odzew osoby ktore maja w tym wzgledzie jakies doswiadczenia czy tez przygody:)
Wyświetlaj:
tomzar / 2007-11-17 22:57 / portfel
Znam podobny produkt w Compensa. Jeżeli masz trochę wiedzy to polecam fundusz parasolowy lub supermarket funduszy w mBanku.
Plusy twojego rozwiązania to pomoc doradcy (jeżeli jest dobry, jeżeli nie to jest to poważny minus), sprawy podatkowe , spadkowe itp. oraz tak zwany luz psychiczny.
Minus to niestety sporo wyższe prowizje i możliwy stres przy wahaniach na rynku.
Powinieneś rozważyć czego oczekujesz i co jest dla ciebie ważniejsze.
graziak / 195.116.120.* / 2007-11-13 14:41
Ja również jestem zainteresowana i bardzo prosze o odpowiedz
dziekuję
gosiczek / 82.160.51.* / 2007-11-14 13:19
Witam!
Nie inwestuje ani w AXA ani w Skandii, tylko w AEGONIE. Prawie cztery lata temu podpisałam polisę z AEGONEM (wtedy nazywali się chyba Nationwide). Spotkałam się też z agentka Skandii, ale kobita jakoś mi "nie leżała". Poza tym kosztowo AEGON był korzystniejszy i dlatego go wybrałam. Jestem zadowolona z zysków - do tej pory wpłaciłam 3 x po 4000 zł. , a na rachunku mam prawie 20 tys. Było troche więcej, ale spadło - moja agentka mówi, że odrobi i to z nawiązką. Teraz w grudniu będę wpłacać 4 składkę, za rok piątą i potem już podobno nie musze wpłacać. Ta polisa ma byc zabezpieczeniem mojej emerytury. Fajna rzeczą jest dodatkowe konto, gdzie można sobie wpłacać dodatkowe środki, ale można je w każdej chwili wypłacić z jakąś symboliczną opłatą - chyba 1%. Jeśli chodzi o opiekę, to z agentką widuję się raz do roku, ale telefonicznie częściej. jak chce coś pomieszać w funduszach, to dzwoni i robię zmiany funduszy przez internet. Gdybym jeszcze raz miała wybierać, to chyba znowu wybrałabym AEGON (co prawda nie wiem, jaka ofertę ma AXA), ale pani, która zakładała mi tę polisę zna się na rzeczy, potrafi zrobic profesjonalne wyliczanki i wszystko wytłumaczyc w zrozumiały sposób. Właśnie wyjęłam papiery z zakładania tej polisy - wyliczenia które mi robiła były na 10%, a zyska mam wyższy, ale to chyba lepiej, niz gdyby było odwrotnie :-)
Pozdrawiam
lensien / 89.171.78.* / 2007-11-14 19:33
Ja niestety nie mam dobrych doswiadczen z Aegonem, za to mam dobra doradczynie w kwestiach skandii, ale tu dopiero zaczynam wiec zyskow na razie nie widze. Jesli chodzi o aegon to od 4 lat mam zamrozone pieniadze ktore nie wypracowaly zyskow. Kontakt z agentem zerowy, totalny brak zainteresowania sytuacja na rynku. Za to obecny doradca pomoga mi okielznac wszystkie fundusze i te w aegonie. Wiem wiecej i ucze sie, zadaje wiecej pytan i widze ze jest lepiej. Dobry kontakt z doradca to podstawa.
jhjhjhjhjhj / 83.17.88.* / 2007-11-19 13:29
aegon jest wporzadku ale uwazam ze axa jest lepsza w aegonie masz oplate na dodatkowym koncie przy wyjeciu 2% w axie tego nie masz zreszta nie ma co sie nad tym rozpisywac za bardzo bo wszytko jest na internetowych stronach tych firm ale axa bije na glowe w obecnej chwili promocja 10% od kazdej skladki przez rok wiec chyba warto :) fundusze tez sa spoko w tych firmach ogolnie jak ktos mysli nad inwestoiwaniem dluigoterminowym to jak najbardziej sa to idealne rozwiazania dla niego...
juhas / 89.79.0.* / 2007-11-19 22:06
Hmmmm Axa jest dobra ale Skandia tez. W Skandii mozesz zmieniac fundusze bez oplat w Axie za darmo 2 razy w miesiacu a potem za kazda zmiane 20zl. Jak narazie w Axie nie ma funduszy zagranicznych ktore sa lepsze niz polskie ale wkrotce beda. w sumie w tej chwili polecan Skandie na inwestycje np. na 10 lat a Axe na III filar albo poprostu poczekac bo wiekszej roznicy nie ma.
marzena k / 88.199.184.* / 2007-11-28 19:24
A Millennium Prestige?
Indywidualny doradca, obowiązkowe spotkania raz na 3mce, program z ok. 5o funduszy, bez opłat na wejściu, bez opłat przy konwersji 12 x w roku, tylko na maks. 4 lata itp.
Oprócz tego fundusze zagraniczne BlacRock, struktury swiatowe z gwarancją kapitału itp.itd
marzena k
doradca millennium prestige

Najnowsze wpisy