Forum Forum finansoweKonta

Co myslicie o koncie dbNET w Deutsche Bank

Co myslicie o koncie dbNET w Deutsche Bank

Yarcio / 93.122.70.* / 2009-08-24 14:22
Zastanawiam się nad zmiana konta i banku oczywiście, najbardziej interesuje mnie wypłacanie gotówki w różnych bankomatach, a w szczególności bankomatach innych banków, transakcje bezgotówkowe oraz przelewy internetowe. Wyszukałem sobie dbNET. Czy ktoś miał juz styczność z tym bankiem i ma jakieś doświadczenie ?
Wyświetlaj:
Lu35 / 178.235.209.* / 2012-03-07 18:59
Też odradzam. Bardzo kiepskie konto z ciągłymi problemami. A to przelewu się nie da zrobić (komunikat "bląd wysyłania sms"), a to karty debetowej nie mogą dostarczyć. Mam konto od 2 miesięcy i wydałam już kupę kasy na infolinię.
zdecydowanie przeciw DB / 109.243.123.* / 2012-02-04 19:05
Skandal!!! Niedawno założyłem tam konto, ale jak najszybciej uciekam gdzie indziej! Obsługa przez internet skandaliczna, dokładnie jak ze średniowiecza. Uwaga na płatności np.przez Allegro, nie mają możliwości zrobienia płatności internetowej, jedynie zwykły przelew, który może się realizować kilka dni (np jak zrobisz w piątek po 17-stej, to może łaskawie w poniedziałek odbiorca dostanie kasę) ale tez niekoniecznie, bo może to trwać do trzech dni roboczych! Jak zadzwoniłem na infolinię odwołać przelew który automatycznie zapisał się w tzw "przelewach odroczonych" to po kilku minutach mocno denerwującego słuchania przymusowej wku......cej muzyczki zgłosił się łaskawie miły cyniczny pan i poinformował mnie, że nie ma możliwości cofnięcia przelewu, który i tak się dokona i mogę złożyć reklamację, która będzie rozpatrywana - UWAGA!! - 30 dni !!! SKANDAL!!! Do tego w bankowości elektronicznej wszystko skomplikowane, niejasno poukładane i ogólnie na opak, zupełnie odwrotnie niż w innych bankach. Konto dla lubiących się denerwować, nic nie wymagających i baaaaardzo cierpliwych. Skrót DB - debilny. Ogólnie szkoda nerwów. Odradzam ten szczerze wszystkim ten hitlerowski bank!
Michał12345 / 159.205.178.* / 2012-01-24 10:16
Deutsche Bank to najgorsze konto jakiem miałem. Po wypłacie środków albo przelewie internetowym bank ma 7dni na zaktualizowanie danych na koncie. Czyli np. zrobisz przelew lub wypłatę i musisz czekać zazwyczaj 2-3 dni aż dane na koncie będą zaktualizowane.
Konto niczym ze średniowiecza, nic nie jest zautomatyzowane, najprawdopodobniej wszystkie przelewy wklepują pracownicy banku dlatego wszystko aż tak długo trwa.

Kolejny minus brak możliwości powiadomień SMS, nieczytelny interfejs, historia rachunku aktualizuje się czasem dopiero po 4 dniach.

NIE POLECAM NIKOMU TEGO BANKU

Ci co piszą, że DBbank jest ok. nie mieli chyba konta w innym banku. DB nie umywa się do Inteligo bądź ING. Wiec radze zaoszczędzić sobie nerwów związanych z korzystaniem z konta DB i założyć w innym banku.
KingaKraków / 83.29.230.* / 2012-02-06 15:04
A owszem, mieli konta w innych bankach. Ja np. miałam wcześniej w KBS (w tym dostęp przez Internet), mBanku i Alior Banku. I nadal twierdzę, że DB jest ok. Po twoim protekcjonalnym tonie widać, że wydaje ci się, iż tylko ty znasz jedyną oświeconą prawdę, do której inni o odmiennym zdaniu muszą dorosnąć. A tu nie ma jedynej słusznej opcji - bo ludzie mają różne potrzeby. Dla jednego najważniejszy jest super sprawny system internetowy, dla drugiego ogólne koszty utrzymania konta. Dla mnie najistotniejsze są właśnie koszty i dlatego dbNet mi najbardziej pasuje. Punt widzenia zależy od punktu siedzenia, warto o tym pamiętać.
FCkDB / 86.46.36.* / 2012-06-26 22:21
Dopóki nie dostaniesz przelewu zza granicy , to przestaniesz zachwalac tych złodziei jak zabulisz 30zł.
KingaKraków / 83.27.127.* / 2012-07-04 17:44
Własnie o takich przypadkach pisałam poniżej. Nie czyta Tabeli opłat i prowizji (tam jak byk jest informacja o tych 30zł), a potem lata po Internecie i wyładowuje swoją frustrację. Zresztą twój nick zdradza twój poziom.
DeLaPaz / 217.144.196.* / 2012-03-30 13:35
Zauważ, że dla osoby pytającej transakcje
bezgotówkowe oraz przelewy internetowe są esencją, nie koszty i to na jej pytanie tu się odpowiada, więc nie gań poprzednika, bo on odpowiedział na pytanie ze swojej perspektywy. Pamiętaj, nie jesteś najmądrzejsza...
KingaKraków / 83.7.178.* / 2012-03-31 16:12
Zauważ, że mój poprzednik użył w swojej wypowiedzi uogólnień:
- "NIKOMU nie polecam tego banku" - nikomu to nikomu, nie tylko tym, dla których "esencją są transakcje bezgotówkowe i przelewy internetowe". W dodatku odniósł się nie do tego konkretnego konta, tylko do całego banku, który w ofercie ma różne produkty.
- "Ci co piszą, że DBbank jest ok (...)" - nie ci, co piszą, że np. system internetowy DB jest ok, tylko ci, co piszą, że to konto ogólnie jest ok.
Pomijam już fakt, że cały Deutsche Bank nazywa kontem.
Ciekawe, że widzisz w jego wypowiedzi wyraźną odpowiedź na post osoby, która 3 lata temu założyła ten temat. (I kto tu zapomina, że nie jest najmądrzejszy.)
Yaga12 / 178.43.2.* / 2012-01-15 22:00
Mam dbNET i jest ok. Bardzo dobre konto, wszystkie bankomaty za darmo, co jest bardzo wygodne. Informacje o koncie:
http://konto-internetowe.xn.pl/
dsdsdsfdsfds / 88.156.164.* / 2012-01-19 14:27
właśnie założyłem i czytając te wszystkie opinie wiem że będę zadowolony.

wniosek wypełniłem w czwartek w piątek umówiłem się z kurierem na poniedziałek na podpisanie umowy, a we wtorek dostałem kartę.
Dzisiaj otworzyłem konto (środa) dzwoniąc do konsultantki - bardzo sprawnie i szybko wszystko poszło. Ogólnie polecam
KingaKraków / 83.29.238.* / 2012-01-12 15:17
Konto dbNet (osobiste + oszczędnościowe) mam od stycznia 2010, w grudniu 2011 założyłam taki sam pakiet mamie. Swoje zakładałam w oddziale banku, mamie poprzez kuriera. Ogólnie mam sporo różnych doświadczeń z tym kontem/bankiem i chętnie się nimi tu podzielę.

Załatwienie formalności przy otwieraniu konta w oddziale DB trwało kilka minut. Gdy w imieniu mamy wniosek składałam on-line, kurier z umową zjawił się po 3 dniach, karta zaś przyszła pocztą 4 dni później. Umowa od kuriera faktycznie ze skanowanym i wydrukowanym w kolorze podpisem pracownika banku. Trochę to zastanawia, bo mniej zabawy byłoby chyba ze zwykłym złożeniem podpisu na dwóch egzemplarzach umowy.

Co do karty jeszcze: po 2 latach użytkowania zaczęły się pojawiać problemy z odczytem przez terminale płatnicze, zamówiłam więc nową poprzez Teleserwis. Podałam prawdziwy powód, nie ściemniałam, że mi ją ukradli czy że zgubiłam. W Tabeli opłat tylko te dwa powody rzekomo zwalniały z opłaty za zastrzeżenie starej karty (30zł), dla pewności zapytałam konsultantki w Teleserwisie, czy naliczą mi te 30 zł, usłyszałam, że nie i tak też było - nie zapłaciłam nic ani za zastrzeżenie starej, ani za wydanie nowej karty. Przysłano mi ją (pocztą) tydzień po złożeniu wniosku. Na pierwszą (gdy otwierałam konto) czekałam prawie 3 tygodnie. Trudno mi powiedzieć, czy to przypadek czy faktyczna poprawa jakości pracy banku.

Przez 2 lata użytkowania kont bankowi za cokolwiek zapłaciłam tylko raz: gdy zmieniałam limit wypłat kartą (5zł), konsultantka w Teleserwisie na wstępie mnie o tym poinformowała. Poza tym faktycznie: prowadzenie konta za darmo, przelewy elektroniczne za darmo, karta za darmo - pod warunkiem, że minimum JEDEN RAZ zapłaci się tą kartą np. w sklepie (kwota zakupów nie ma znaczenia) lub wyciągnie się z jej pomocą jakąkolwiek kwotę z bankomatu – ale co to za warunek. Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce faktycznie bez prowizji (sprawdzone dziesiątki razy), za granicą nie miałam jeszcze okazji korzystać. W pierwszym, niepełnym miesiącu użytkowania karty przez moją mamę (przysłano ją po 20 grudnia), pomimo nie wykonania nią żadnej operacji, opłata 5 zł nie została pobrana.

Ktoś wcześniej pisał tu chyba, że nie ma możliwości pobrania z konta pliku pdf z potwierdzeniem przelewu - otóż jest. Rachunki - Historia rachunku - zaznaczam pożądany przelew - Drukuj - pojawia się osobne okienko, klikam na nie raz i pojawia się okno m. in. z opcją "Drukuj do pliku PDF" - klikam przycisk "Drukuj" i plik zapisuje się. Tak to przynajmniej wygląda w przeglądarce Chrome, której używam. 

Jedyne co uważam za poważną słabość tego banku to przestarzały system internetowy. W porównaniu z systemem Aliora czy mBanku, w których miałam konta, ten wypada najsłabiej. Przelewy wewnętrzne w każdym banku teoretycznie powinny być wykonywalne zawsze, w weekendy i święta też. W DB to tylko teoria, bo zalicza się on do tych 8 banków, gdzie przelewy wewnętrzne są realizowane tylko w dni robocze. Szczegóły: http://serwis-inwestora.pl/banki/czy-w-weekend-bedziesz-mial-dostep-do-swoich-pieniedzy2 Możliwość utworzenia hasła dostępu składającego się jedynie z 8 cyfr też szałowa nie jest. Ogólnie gdy zakładałam to konto, liczyłam, że z czasem bank postara się bardziej usprawnić ten system, chcąc gonić konkurencję. Przez te 2 lata nie zmieniono nic oprócz wprowadzenia haseł SMS.

Co do jakości obsługi - średnia krajowa. W oddziale byłam trzy razy, dwa razy obsługiwała mnie ta sama, sympatyczna pani; za trzecim razem trafiłam na nadętego samca alfa, który zachowywał się, jakby był właścicielem całego Deutsche Banku. Gdybym trafiła na niego za pierwszym razem, kto wie, może zniechęciłby mnie swoim zachowaniem tak bardzo, że szukałabym innego banku. Myślę jednak, że takie sytuacje są kwestią ślepego trafu. W tym samym miejscu raz można trafić na świetnie wykwalifikowaną osobę, innym razem na średnio miłego patałacha. Po prostu życie.

Do Teleserwisu dzwoniłam wiele razy i zwykle uzyskiwałam fachową pomocą. Tylko raz nawalili: konsultantka wprowadziła mnie w błąd odnośnie oprocentowania nowo zakładanego przeze mnie konta oszczędnościowego, mimo iż dokładnie wyjaśniłam, o co mi chodzi. Ten jej błąd kosztował mnie, niestety... Inna sprawa, że pracownicy tego teleserwisu od dawna solidnie pracują na miano najbardziej apatycznego w kraju. W zdecydowanej większości rozmów odnosiłam wrażenie, że osoba po drugiej stronie pracuje tam za karę... 
Jedyny plus, że nie męczą mnie telefonami z ofertami promocyjnymi itp. (mBank robił to regularnie, na dodatek z zastrzeżonego numeru). 

Podsumowując: jestem zadowolona, choć nie jest to konto idealne. Ale słabe strony rekompensuje fakt, że jest to najtańsze obecnie konto internetowe (tzn. ma najłatwiejsze do spełnienia warunki bezpłatności). 

Na koniec mała rada: czytajcie dokładnie Tabele opłat i prowizji. To pozwoli uniknąć wam niespodzianek i niejednego sfrustrowanego wpisu pt. "Złodzieje, stosują ukryte opłat
Deutsche / 89.171.67.* / 2012-02-21 21:38
Wow wow, dzieki dzieki dzieki za informacje jak zachowac przelew w PDF! Przez 3 lata użytkowania konta nie robiłam tego, bo nie było instrukcji, a nawet w centrum info dostalam pisemna odpowiedz, zę tego zrobić nie można. Odpowiedziała mi pani Anna Pieczyrak hahaha, brawo za kompetencje tej kobiety! No, teraz juz wiem i nie mam zastrzeżeń do konta. Prócz obsługi oczywiście, ale cóż, może jej nie płacą.
KingaKraków / 83.29.238.* / 2012-01-12 15:19
Na koniec mała rada: czytajcie dokładnie Tabele opłat i prowizji. To pozwoli uniknąć wam niespodzianek i niejednego sfrustrowanego wpisu pt. "Złodzieje, stosują ukryte opłaty!". Ja zanim założyłam konto w jakimkolwiek banku, wcześniej dokładnie przestudiowałam jego tabelę opłat i dzięki temu jakoś nic mnie w żadnym nigdy nie zaskoczyło.

No to się rozpisałam... aż posta ucięło... Mam nadzieję, że powyższe okaże się pomocne, gdyby ktoś szukał bardziej szczegółowych informacji. Pozdrawiam.
delicatessen / 89.234.197.* / 2011-12-16 10:47
Opłaty mają naprawdę najniższe, darmowe bankomaty. No i konto oszczędnościowe z niezłym procentem którego inflacja trochę mniej gryzie. Ale obsługa jest paskudna. Brałem udział w promocji z zestawem głośnomówiącym i jestem zdruzgotany. 3 razy przedłużali konkurs i tym się niby wymawiali. Dopiero za 4 razem w infolinii trafiłem na kompetentną osobę. A tak to za dziewuchy typu NEMO. Masakra.
hr.diogenes / 217.153.167.* / 2011-11-08 09:52
Jestem klientem dDBnet, nie będę komentować jakości Banku, najlepiej przekonać się samemu. Większość komentarzy nacechowana jest syndromem nieudaczności autorów (jak w życiu codziennym). Internet stał się forum półgłówków i ignorantów. Taki jest obraz naszego społeczeństwa...
najnieprzewidywalniejszy / 89.75.180.* / 2011-12-03 15:00
Nie jestem klientem, zrezygnowałem przed podpisaniem umowy z konta zakładanego przez internet. Poinformowałem kuriera za pomocą sms, że rezygnuję na razie z zakładania konta, jednak ten był tak namolny, że dzwonił do mnie kilka razy dziennie, mimo, że nie mogłem rozmawiać - bo taki mam charakter pracy.
Po paru dniach gdy już telefon przestał dzwonić BANK DBNET przysłał mi kartę visa ;)
B...del za przeproszeniem. Cieszę się, że na tym etapie rozstrzygnęły się proste kwestie i że nie podpisałem umowy.
Co "syndromu nieudaczności autorów" rozumiem, że masz na myśli swoją rodzinę.
maye / 31.128.26.* / 2012-02-04 18:47
bo musiałeś odebrać tel i słownie to potwierdzić. Skąd kurier wiedział że to akurat ty to napisałeś? Może ktoś kto miał okazje posiadać twój tel chciał ci zrobić głupi żart.
najnieprzewidywalniejszy / 89.75.180.* / 2011-12-03 16:13
Na dodatek dzwonią do mnie w sobotę (mimo, że zrezygnowałem z zakładania konta - przekazując informację kurierowi) z pytaniem o wniosek, który złożyłem przez internet. Kpina. Kiepski start ale dobry koniec ;)
najnieprzewidywalniejszy / 89.75.180.* / 2011-12-03 16:22
I jeszcze co do kuriera... Panie, jak klient mówi, że może podpisać umowę w godzinach popołudniowych to nie należy mu mówić, że "będę musiał tyyyle czekać" - raptem po godzinie 17tej. Mnie nie obchodzi wymiar czasu Pana pracy tylko podpisanie umowy z Bankiem. Jeśli Bank to akceptuje to chyba nie najlepiej świadczy o zasadach panujących również we współpracy pomiędzy samym Bankiem, a jego klientami.
Tak czy owak - ludzie, zastanówcie się 10 razy.
moi1 / 77.252.112.* / 2011-11-07 16:20
Nie polecam, zwłaszcza jeśli liczycie na opcje darmowych bankomatów w Polsce i na świecie. Bank naciąga klientów - za wypłatę z bankomatów na świecie pobierają prowizję (uzasadniając to tym, że nie jest to ich prowicja, tylko banków zagranicznych, co nie zmienia faktu, że trzeba za wypłatę gotówki zapłacić, a w reklamie nie ma o tym mowy, jest tylko info że "bankomaty za 0 zł"). Poza tym obiecywali niezmienianie warunków do 2013 roku, a jak się okazało, już je zminili...
Dajcie sobie spokój, wybierzcie inny bank.
fasy / 91.198.16.* / 2011-12-14 22:41
Jaką prowizję co Ty człowieku piszesz.
Kartę masz do rachunku w PLN jak wybierasz kasę za granica to nie PLN tylko walutę obca. Przewalutowanie jest ale prowizja trafia do Visa. Co Ty człowieku piszesz o prowizjach, i gdzie bank cos takiego uzasadnia?
szaraczekkk / 91.212.165.* / 2011-11-15 18:01
Dziwne, bedac w zeszlym roku w Holandii wyplacalem pieniadze z bankomatow bez prowizji.
bogal / 2011-10-26 13:52
radzę wybrać ekonto w mBanku, nie ma u nich żadnych problemów, wszystko załatwia się jasno przez internet za naprawdę małe opłaty...
ANNA TURNER / 89.72.217.* / 2012-05-09 10:52
Z mbanku zrezygnowałam jak wprowadzili opłaty za kartę. Miało być za darmo.
eleanorrigby / 77.253.239.* / 2012-02-05 15:38
Karta debetowa tylko pay pass, nie da się na niej zmienić limitu płatności zbliżeniowych. Czyli jeśli zgubisz, to gorzej, niżbyś zgubił portfel, bo ktoś może nią płacić tak długo, aż się nie zorientujesz albo aż Ci się nie skończą pieniądze na koncie. Jestem od dawna klientką m-banku i własnie zmieniam bank. Do tego ciągłe zmiany w regulaminie, wprowadzanie opłat. NIe polecam.
Aoryst / 213.17.207.* / 2011-12-18 02:28
Dodam tylko tyle że w mBanku miało być wszystko Ozł a nie jest - częstotliwość zmian w regulaminie itp. bywa bardzo często i to nawet dwa razy w miesiącu - problemy są.Alternatywa to dbNet chociaż szkoda że transakcje tylko do 18-tej. W transakcjach całodobowych mBank wygrywa faktycznie z obecnymi bankami na krajowym rynku np.mTransfer czy Przelew ekspresowy -szkoda że za 5zł.
dziubek_ja / 193.16.255.* / 2011-10-26 11:26
Beznadziejny bank
wziałem kredyt w tym banku spłąciłem do w 3 m-ce i chciałem kolejny ale musiałem znowyucz ekać 5 dni na decyzje i donieść wszystkie dokumenty zaswaidczenie z pracy wniosek i co mnei zszokowała przy pracowniku oddziału trzeba drukować zwoje dochody i rochody z 3-mcy z konta
kmkik / 87.207.39.* / 2011-10-25 21:13
Klientom którzy podpisali umowę przysłaną przez kuriera polecam obejrzenie podpisu pracownika banku przed wpłaceniem pieniędzy, gdyż jest on po prostu wydrukowany. I jak teraz udowodnić, że nie wydrukowaliście sobie umowy skanując wcześniej podpis od kolegi???
wojciech202325 / 62.244.153.* / 2011-10-22 02:51
Kicha - złożyłem wniosek w niedziele we wtorek dzwoni kurier - myślę szybko tak trzymać - pyta się czy może dostarczyć przesyłkę ale nie widu ni słychu wtorek to samo dzwoni zapowiada się ale go nie ma i tak aż do piątku, w piątek zadzwoniłem do centrali in-postu powiedziałem kilka gromkich słów i sie łaskawie "kurier" pojawił. W między czasie założyłem konto w innym banku, papiery z dbnet tydzień poleżały - myślę aktywuję - dzwonię i dowiaduje się że system bankowości elektronicznej będzie nieczynny 3 dni bo ich informatycy nie pracują w weekend - brak słów...
A Alior mam firmowe i jest jeszcze gorzej - jak zakładasz to ci mało butów nie wyliżą a później się okazuje że aby dodatkowy rachunek otworzyć trzeba się bujać do ich placówki, poza tym za wszytko się płaci nawet za potwierdzenia sms (płacisz za to że oni do ciebie wysyłają potwierdzenia przelewów i to każdy sms 20 gr) - z konta firmowego NIE DA SIĘ wyjąć pieniędzy nie płacąc prowizji. W oddziale prowizja ze wszystkich bankomatów też (1 zł albo 5 zł) - chore ...
Uciekłem ze wszystkim do Inteligo i jestem zadowolony, obsługa miła i kompetentna a co ważne infolinia za darmo z komórek działa do tego jak chcę nowy rachunek do konta zakładam go kilkoma kliknięciami w 20 sekund. Za 4 zł miesięcznie wypłaty ze wszystkich bankomatów (niestety dobry bank musi ciut kosztować ale co to jest 4 zł w dzisiejszych czasach?) w mbanku też mam ale rezygnuje, po 10 latach stałych wpływów na konto gdzie saldo często przez kilka miesięcy nie spadało poniżej 2 tyś nie dostałem nawet złotówki produktu kredytowego i to nawet w formie odnawialnego mi odmówili bo "nie mam umowy o pracę" a firmowego do nich w w życiu nie przeniosę - za to dostałem prowizję za kartę visa...
Miałem jeszcze w Lukasie i Kredyt Banku (walutowe) ale to tez masakra że szkoda pisać.
Generalnie Inteligo najlepsze bo niby 4 zł za wszystkie bankomaty płacę i złotówkę za przelew na firmowym (ROR - przelewy za darmo) ale na samych rozmowach z bankiem zyskuje bo po pierwsze za połączenia nie płacę a po drugie nie tracę czasu na użeranie się matołami ja gdzie nie gdzie indziej to bywa ...

PS. wypchajcie się tymi linkami do własnych stron z refami, ludzie tu proszą o obiektywne opinie a nie o wasze ref-linki i marketingowe komentarze!
deSotho / 83.7.45.* / 2012-03-07 14:22
Dzięki za opinię. Przyznaję, że wyczerpująco naświetliła mi sytuację, możliwą do napotkania, w relacjach z bankami. Całkowiecie też zgadzam się z przedmówcą odnośnie "post scriptum": dokładnie tak - liczy się tylko subiektywne doświadczenie i opinia klienta!
Sam mam konto w PKO - Inteligo i działa ono faktycznie bez zastrzeżeń, ale zastanawiałem się ostatnio nad DB. Chyba już przestałem...
marek1976 / 78.30.123.* / 2011-10-21 19:55
dziwny ten bank zrobili promocje żeby z niej skorzystać trzeba na konto wpłacić gotówkę w ciągu 7 dni ale karta i kody do przelewów idą do dwóch tygodni Pytam się człowieka z tele serwisu jak korzystać piniędzy które zamierzam wpłacić a nie mam karty żeby dysponować gotówką a on mi na to że 14 dni muszą i tak leżec i nie interesuje go mój dostęp do gotówki
joasia / 83.142.112.* / 2011-11-02 14:28
nie zawsze tak jest !! ja w następny dzień po podpisaniu umowy miałam w skrzynce pocztowej list z kartą visa i zdrapką więc mogłam aktywować konto już na drugi dzień po podpisaniu umowy u kuriera.
Krzysiek74 / 89.77.12.* / 2011-09-24 09:51
Ja miałem i powiem szczerze że jestem zadowolony. Aby je założyć nie musiałem nawet
wychodzić z domu! http://www.finansosfera.pl/konto-osobiste/236-deutsche-bank-pbc-dbnet/
Krzysztof 70 / 79.184.196.* / 2011-09-24 08:14
Złożyłem wniosek o otwarcie konta, ale przez niekompetentą obsługę zrezygnowałem. Myślę sobie sprubuję jeszcze raz może trafię na kogoś innego, niestety to samo. Odradzam.

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: