Forum Polityka, aktualnościKraj

Co najczęściej ginie na poczcie?

Co najczęściej ginie na poczcie?

Money.pl / 2008-08-05 14:08
Komentarze do wiadomości: Co najczęściej ginie na poczcie?.
Wyświetlaj:
pyataj / 89.228.233.* / 2014-09-02 12:11
A ja opowiem własną historię, dla przestrogi. Otóż w miesiącu sierpniu 2014 po powrocie z wakacji z Albanii nie mogąc wymienić 1000 leków (około 30 zł) nigdzie, sprzedałem kolekcjonersko na allegro i nadałem listem priorytetowym. Po 5 dniach iścia takiego listu (już podejrzane samo w sobie), użytkownik pisze mi, że pieniędzy nie ma, choć była koperta włożona w kopertę i jak się okazało obie odklejone i zaklejone na powrót. Poczta Polska to organizacja złodziejska i strzeżcie się jej. Użytkownik pisał mi, że jemu ukradła znacznie większą sumę. Pisze teraz do tego pracownika Patologii Polskiej, który odkleił obie koperty, myśląc, że banknot 1000 to kokosy: nigdzie ich nie wymienisz, złodzieju, więc miłej jazdy do Albanii żeby wymienić na 30 zł. Sumując, Poczta Polska to złodziejska firma państwowa i nie skorzystam z usług tego molocha.
Jan265 / 37.248.254.* / 2014-08-19 17:29
Z wiekiem wyginie pokolenie i będzie inne z innymi problemami,
pewnie większymi.
MARZENA920 / 89.67.50.* / 2014-07-14 21:56
Właśnie otrzymałam list z Australii , w grubej kopercie oprócz kartki miały się znajdować pieniądze, dokładnie 50 $, oczywiście nic nie było za to jedna strona pomazana klejem tak jakby ktoś ponownie zamykał kopertę..... tak jak piszecie POCZTA POLSKA TO SAMI ZŁODZIEJE !!!!!!!!!!
luki123 / 92.17.245.* / 2014-08-28 22:38
Święta prawda. Giną nawet kartki urodzinowe, bo złodzieje z poczty polskiej myślą, że tam funty wysyłam, jak by banków nie było. Moim zdaniem dział na którym zaginęła wartościowa przesyłka cały do zwolnienia, tak kiedyś było w Anglii, dlatego nie ma w krajach cywilizowanych takiego złodziejstwa. A w Polsce dalej jak za komuny pod tym względem mimo że już 25 lat minęło...
ZŁODZIEJE, ZŁODZIEJE i jeszcze raz ZŁODZIEJE!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Lucy808 / 80.0.165.* / 2014-04-10 13:08
Wysłałam do kupujacego z Ebay Hauppauge HD PVR Personal Video Recorder z płyta i wszystkimi kablami i przesyłka nie doszła do goscia. Dlaczego nie doszła bo nie kupiłam ubezpieczenia.Angielska poczta naciaga na ubezpieczenia przesyłek juz wstepnie zapowiadajac przy wysyłaniu paczki gdy Pani nie chce ubezpieczenia paczka moze zaginąć.Myslałam ze Royal mail jest inny ale to ci sami złodzieje jak w polsce. Wypełniłam Complaine oddałam i czekam.Mam nadzieje ze wroci.Tabk mi szkoda mojego syna , sprzedał swoja ulubiona rzecz aby nazbierac pieniadze na Plastation.
areusz19154 / 78.10.72.* / 2013-12-24 05:49
Nie korzystajcie z usług polskiej dziadowskiej poczty, jak większość polskich urzędników to nieudacznicy i kombinatorzy,za cały ten bałagan odpowiada obecny rząd, który nie pracuje należycie, tylko patrzy jak najdłużej utrzymać się przy dużej i darmowej kasie otumaniając społeczeństwo.
biednylistonosz / 82.160.142.* / 2013-12-10 22:04
A wiece że często przesyłki giną jeszcze zanim trafią w ręce listonosza? Dodatkowo listonosz ma tego tyle że nie ma czasu zaglądać do zawartości listów i najczęściej ma to w dupie co tam jest ważne żeby to doręczyć i iść do domu bo z********* za 1300 miesięcznie i pracuje do 17 -18, a za nadgodziny mu nie płacą a codziennie je robi...
beata393 / 151.41.155.* / 2013-10-28 22:29
Co zrobic teraz wyslalam dokumenty listem poleconym i 50 euro .wysylka byla z wloch do polski.list doszedl ale bez 50euro
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Hanka1 / 178.6.246.* / 2017-11-29 01:41
Wyslalam do polski z niemiec komus w rodzinie karte na urodziny z pewnym banknotem w srodku. Ubezpieczona expresowa przesylka.
Po dwoch tygodniach rozpoczelam prywatne sledztwo.
Uruchomilam kontakty, rozmawialam z naprawde kompetentnymi osobami i od kazdej z nich uslyszalam to samo. list dotarl do warszawy i zniknal. to samą droge sprawdzili rowniez ludzie z de post. a swoja droga po co list z niemiec posylany jest do warszawy, skoro adresat mieszka 50 km od granicy z niemcami(?) Ktos mi powiedzial ze po to do warszawy bo tam maja wstepna selekcje. I musza to co lepsze dla siebie a reszta idzie na prowincje.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
111871 / 70.194.202.* / 2013-12-06 00:32
Cztery paczki z Pilski do Usa na Swieta laczna wartosc 500 zl doszla jedna otwarta z ksiazko za 20 zl. Wesolych Swiat zlodzieje. Moje beda smutne bo te paczki od rodziny z wyrazi milosci. Dziekuje Wam zlodzieje
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Studentka1992 / 93.97.155.* / 2013-09-20 12:36
Mieszkam w Anglii i od czasu do czasu zdarza mi się wysłać coś pocztą. Wysyłałam kartki z życzeniami - nie dochodziły. Wysyłałam opłatek na święta - nie dochodził. Wysyłałam listy - przychodziły albo nie, a jak już to otwarte. Wysłałam raz bardzo ważny dla mojego taty lek - przyszedł zmiażdżony w otwartej paczce. Miesiąc temu wysłałam dysk ze zdjęciami z wakacji. Dla osób trzecich bezwartosciowy, dla mnie i mojej rodziny bardzo ważny. Nigdy nie doszedł.
Jedna sytuacja nas śmieszy, kiedy tata wysłał mi na święta w liście książeczkę bardzo cieniutką Opowieść Wigiliyjna. Do niej włożył trochę pieniędzy a luzem wsadził opłatek. List doszedł, otworzony. Opłatka nie było ale pieniądze w książce owszem. Ktoś się połakomił na opłatek a do książki już nie zajrzał. Tak czy siak NIGDY WIĘCEJ NIC POCZTĄ POLSKĄ NIE WYŚLĘ.
Pozdrawiam
darecki123456789 / 94.254.243.* / 2016-03-07 23:50
Witam, jest to opis zdarzeń także z poczty polskiej oraz jej części pracowników i placówek z marca 2016, a zarazem list otwarty, który proszę kopiować i rozpowszechniać tak długo aż znajdzie się wszędzie i będzie znakiem rozpoznawalnym danej instytucji, i może zainteresuje się nim wymiar sprawiedliwości, ministerstwo, prokuratura lub prezes tej instytucji, a może telewizja lub ktoś inny, władny.

13 lutego 2016 zameldowała się paczka z chin z drobnym zakupem wartośc 15 dolarów, kupiłem u rzetelnego sprzedawcy, a ze znajomi mnie często proszą to im także robię zakupy, czas od wer Wawa do droczenia trwa najczęściej 3-4 dni, chyba że są jakieś święta, po około 10 dniach stwierdziłem, że coś się złego dzieje z moją przesyłka, niestety na przełomie lutego, a marca w przedziwny sposób przesyłki zakańczały los śledzenia na wer Warszawa, coś tym z poczty polskiej padło albo tak chcieli, nieistotne! bo paczki i tak docierały, w tym czasie przyszło do znajomych z 2 zamówienia, ale nie ta jedna o które tu pisze, więc pierwsze kroki próba dodzwonienia się do wer Wawa, po połowie dnia bateria odpowiedziała LOW i padła, a ja się nie dodzwoniłem, napisałem maila do poczty polskiej, brak odzewu, napisałem 2gi. brak odzewu w końcu w temacie napisałem czy tak ktoś oprócz mieszania łyżka w kawie coś cokolwiek innego robi, dostałam wymigującą się odpowiedź, i że to pan w kraju nadania ma złożyć reklamacje, a paczki zagraniczne nie podlegają śledzenia w Polsce, powiem tak są międzynarodowe przepisy, a jeśli polska je olewa to czas nas cofnąć do poprzedniego ustroju i wywalić na zbity pysk z UE, napisałem skargę, w międzyczasie próbowałem dzwonić, ale bez większego skutku, raz ktos z poczyt w wawie odebral telefon i zostalem oinformowany ze mam czekac bo paczka jest w wer warszawa, odpowiedziałem że prosze zmienic stanowisko pracy na np: sprzaątanie klatech schodowych bo wtedy trzeba wiedziec jedynie gdzie piski sikają, jedynie wer Wrocław udalo mi sie jakosz szybko dodzwonic ale, i odp.... nie mamy w systemie tej przesyłki, jest w warszawie prosze tam dzwonić, tyle to i ja wiedziałem, bo sytem trakingowy nie działał, a wpisy, urywały się w wer Wawa, oczywiście byłem 2 krotonie na poczcie NR39 we Wrocławiu przy ul. Krzyskiej, ale oczywiście brak takiej paczki oraz raz dwoniłem skutek ten sam brak przesyłki, w międzyczasie udało mi się dodzwonić na jakiś nr znaleziony w google są wielkie na wer Warszawa, tak przynajmniej mi się wydawało,i słyszę? Urząd celny, zapytałem pana o moją przesyłkę podajac nr trakingowy, sprawdził i odpowiedział… tak była 13 lutego i została odprawiona i oddana na kraj tego samego dnia, pytam? Czy wie co się później z nimi dzieje, odp… tak wyjazd w Polskę i to tyle, około 20 lutego dokładnie już nie pamiętam dostałem odp. od oszusta podkreślam oszust-kłamca itp. z poczta polska s.a. centrala biuro ładu korporacyjnego i zgodności dział operacyjny w poznaniu ul. Głogowska 17 60-943 poznań, a mianowicie oszust odpisał, że numer trakingowy z wer warszawa nic nie znaczy i wcale nie świadczy o przybyciu przesyłki na teren polski, a jedynie jest to wpis elektroniczny przewoźnika z kraju nadawcy itp. dowcip polega na tym, że każda przesyłka, która się wyświetla w systemie jest najpierw skanowana w miejscu, o którym mowa i to wtedy system ja podaje np. w wer warszawa po jej zeskanowaniu skanerem do kodów kreskowych, wiem to od kolegi który pracował na WER, nadto tak tez mowi zdrowy rozsądek ale nie kłamcy, a oszust-kłamca podpisał się jako Jacek Kubanek kierownik działu korporacyjnego, może dodam znak sprawy, by oszust przeczytał sam swe łgarstwo BŁKZ/DO V-52/893/16 z dnia 12 luty 2016. sprawa jest rozwojowa, a ja będę tak długo to kopał aż szmaciarza z poznania wykopią z pracy, nauczy się porządku. Myślałem, że to koniec nieszczęścia związanego ze złodziejami w poczcie polskiej, ale mam koleją przesyłkę skradziona, zamówiłem 4 tunery usb DVBT o wartośći mniej jak 7 dolców z wysyłka za sztukę, jeden dla mnie pozostałe dla kolegów, śledziłem przesyłki były dziwnie wysłane, ale track działał aż do Polski w Polsce nie, ale co ma piernik do wiatraka 1 marca przychodzą 2 sztuki to myślę ze 2 następne będą jutro i przychodzi 1 sztuka, pech chce ze znów ginie przesyłka, tylko że tym razem to już nie przypadek(przypadki nie chodza parami) i nie ma co mówić, że gdzieś w wer Warszawa, a na poczcie nr39 we Wrocławiu przy ul. krzyckiej, nie może być zbiegu okoliczności, bo tamta przesyłka była także przez tę pocztę i nie ma takiej możliwości żeby tam nie było złodzieja– złodziei, 3 marca udałem się na pocztę osobiście, ale czułem, że tak będzie to wyglądało jak się stało, pani kierowniczka powiedział, że poszuka i jutro oddzwoni i oddzwoniła, a ja usłyszałem to o co bym mógł postawić milion dolarów, że przesyłki z chin nie ma, i że rozmawiała z kurierami oczywiście, że i oni też nic o niej nie wiedzą i oczywiście ze złodziej się nie przyzna, ale popełnił błąd kradnąc 2gi raz zaadresowana na ten sam adres
narrrkaaa / 83.26.90.* / 2013-09-12 22:27
Ja czekam już na 3 list polecony i nic . Dodam tylko że listy nadawane są w Lublinie. Co tam się dzieje czy nie ma nad tym nikt kontroli.
brok.by / 178.42.46.* / 2015-02-15 08:58
na moje 14 urodziny ( czyli no dobre kilka lat temu ) Babcia z Wloch wyslala mi kartke urodzinowa z zyczeniami i do niej wsadzila ok.30 euro. kartka mi doszla PO MIESIACU koperta otwarta a pieniedzy oczywiscie nie bylo. POCZTA POLSKA TO [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Kojot111 / 94.197.120.* / 2013-09-09 10:11
Powiem tylko tyle ze pieprzeni złodzieje domagają sie podwyżek , protestują. A dla mnie powinni najniższą krajową zarabiać. To juz moja 3 paczka jak zginęła i jak zwykle w Polsce bo dostałem potwierdzenie z angielskiej poczty o przekroczeniu granicy. Paczka ubezpieczona a o tak nic nie mozna zrobic bo Anglia ha wysłała. Potrzebuje numeru tel na główna pocztę w Polsce ,czy ktoś moze posiada ?
wrrrrr / 37.130.45.* / 2013-04-08 14:33
Dziś córka dostała list od cioci priorytetowy z życzeniami na 10 urodziny w którym były również dwa długopisy,zostały skradzione bo zostało samo opakowanie po długopisach. List został otworzony i zaklejony przez kogoś żółtą taśmą. Ewidentna kradzież przez kogoś na poczcie.
Blues12 / 2013-04-08 15:16 / Bywalec forum
Dlatego własnei ja nei wysyłam paczek przez pocztę... już parę razy dostałęm przesyłki zniszczone... nei ufam poczcie polskiej a ni ludziom którzy tam pracują...
ciągle-czekam / 93.105.71.* / 2013-03-16 13:07
Mi zginęły dwie paczki ze stanów. W środku były ręcznie robione kartki.

Dla mnie poczta, to w tej chwili banda złodziei.
Ktośposzkodowany / 46.45.78.* / 2013-02-22 11:22
1 lutego wysłałem przesyłkę, priorytetem do USA i do tej pory tam nie dotarła! już 3 tygodnie!
woj Łódzkie!
mka1210 / 188.146.5.* / 2017-11-23 17:30
czy dotarła do USA Twoja przesyłka? ja mam podobny przypadek 21X2017 wysłałam małą paczkę prorytet do NY i do 23 XI nie dotarła.W NY powiedzieli ,że przesyłka o takim numerze nie przekroczyła granicy,a na śledzeniu podają ,że wer warszawa wysłała z Polski 25 X 2017.To co kurcze ten samolot 30 dni leci do NY? Nie wiem czy jeszcze wogóle jest szansa ,że to dotrze z tej Polski do NY?
joasoc / 37.190.166.* / 2013-02-04 09:04
Pieniądze!!! Moja sistra wysłała mi 50 euro na rachunki i list, w kopercie był tylko sam list!!! Jej opłaty musiałam pokryć z własnej kieszeni:(
Chamstwo- poczta polska to złodzieje!!! mogę gdzieś domagać się o odszkodowanie?? To nie jest już pierwszy raz .... przykro mi ale nie śpie na pieniądzach...:(:(
siuniakow / 79.190.40.* / 2013-01-22 15:25
Wysłałam siostrze kartkę urodzinową i wsadziłam tam 50 euro kartka doszła w nienaruszonym stanie, natomiast pieniędzy nie było!!!!!!!!!!!!!! Masakra, co się dzieje z tymi ludźmi .....

Najnowsze wpisy