Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Cymański: W sprawie emerytur trzeba działać szybko

Cymański: W sprawie emerytur trzeba działać szybko

Wyświetlaj:
ob / 85.221.152.* / 2008-07-17 09:24
A co to obchodzi emerytów.Oni też płacili na porzedników.Tylko kto to kontrolował.Oni tez byli młodzi, i mieli nadzieje na lepsza przyszłość.Dykusja na forum jest bezprzedmiotowa.Skoro jesteśmy w UE, tro poco nam sejm , senat.Nie potrzeba nam zadnych nadzorców, a autorytedy takie jak BOLEK, agenci schowani w WSI, pracujący w pocieczoła dla Rosji, czy UB-tym zabrać, to, ograniczyć ich wpływy-np.sfinasowanie wycieczki Donka w Andy, skutecznie powinno , uzdrowić gospodarke.....
składka / 77.113.90.* / 2008-07-16 22:58
Uwaga dla ludzi płacących składki dobrowolnie na ubezpieczenie społeczne do ZUSu, w celu zaliczenia ciągłości stażu pracy, a pracujących w krajach unijnych i tam też odprowadzających składki na emeryturę. Polski ZUS nie zalicza i nie oddaje składek!!!! wydaje decyzję odmowną, że "zgodnie z art.24 ust. 6a ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych nienależnie opłacone składki podlegają z urzędu zaliczeniu na poczet zaległych, bieżących lub przyszłych składek." Od 2004r jestem po 32 latach pracy na proporcjonalnej emeryturze mniejszej o 130 zł niż faktycznie wypracowana, z uwagi na pracę za granicą. O tamtejszą emeryturę za 4 lata pracy ze względu na wiek mogę starać się w 2016r. Złożyłam wniosek do ZUSu o zwrot składek dobrowolnie płaconych w moim interesie ok. 13 tyś, dostałam cytowaną odpowiedź i klauzulę, że do Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych mogę się odwołać. Zagraniczne składki uznano za obowiązkowe. Płaciłam podwójnie, tam i tu i nie dostałam emerytury faktycznie wypracowanej, tylko jej wyliczenie, miałabym taką, gdybym cały czas pracowała w Polsce. Przed wyjazdem na kontrakt obowiązkiem było dobrowolne płacenie składek emerytalno-rentowych do ZUSu i składek na fundusz pracy do Urzędu Pracy z mojego konta przelewem i nie mam nic z tego.
fred / 2008-07-16 21:42 / Bywalec forum
A oni prześlą na II -gie ratowanie stoczni ? Zasiłki rodzinne - za niskie. Powinnybyć kilkustopniowe.
Może - wzorem pewnego państwa rozliczać ze sposobu wydania pieniędzy ?
JAW / 84.10.239.* / 2008-07-16 20:20
Gadać to i ja potrafię. Ciekawe, że kiedy Cymański miał władzę, to też gadał, a guzik dawał. Wynika z tego, że moja 3 letnia córka by łaby równie dobrym politykiem jak Cymański , bo potrafi mówić podobnie, ale za darmo, a nie za 10 patyków miesięcznie
aplikantka / 77.113.90.* / 2008-07-16 21:52
Absolutnie nie zgadzam się z Cymańskim, już dwa lata temu prezydent s k r z y w d z i ł mnie, nie dostałam rokrocznej należnej z urzędu podwyżki emerytury mając 1080zł,NIGDY NIE ZAGŁOSUJĘ NA PiS!,a w y n a g r o d z i ł emerytów, którzy nie uczyli się po nocach, nie przepracowali na dwóch etatach, nie kierowali zespołem ludzi, nienienie, co nie znaczy, że im się nie należy, tylko dlaczego kosztem emerytów strefy budżetowej? teraz Cymański chce to wspaniałomyślnie powtórzyć, niech posłowie oddadzą na ten cel swoje diety, fundusz reprezentacyjny-to, co im się należy! Przecież sami narzucili takie procedury naliczania emerytur, a teraz chcą być dobrymi wujkami. Też mi pomysł, kosztem jednych nagradzać drugich. Najniższa płaca ma wynieść ok.1300 zł w 2009r , dlaczego to nie obowiązuje ZUS. Fest mi prawo i spr. sprawdzian = mniej niż O.
andowc / 83.30.95.* / 2008-07-16 19:57
Bo emeryci mogą "obalić" Rząd.
emeryt harujący nadal / 83.26.66.* / 2008-07-16 19:52
Wyjątkowo się z panem Cymańskim zgadzam. Z braku "laku" głosuję na PO, ale też nie dostrzegam nawet śladu myślenia obecnej ekipy o emeryturach - płaca minimalna jest wynegocjowana na 2009r., o nauczycielach (nędznie, bo nędznie, ale zawsze) coś tam się bąka, sł. zdrowia jakieś 'zapchaj gęby' otrzymała, a o emerytach cicho-sza. A przecież założenia do ustawy budżetowej 2009 rząd przyjął, tylko chyba ze wstydu ich nie nagłośnił. A forumowiczom pytającym o źródło finansowania mogę wskazać pierwsze lepsze: za 6 m-cy 2008r. wykonanie deficytu budżetu państwa wynosi 1/9 !!! (ca 3,ld na plan 27mld). Przy takim planowaniu budżetowym to nie jeden cud Tuska może się wydarzyć (zresztą Gilowska podobne cuda uprawiała niczym emeryt pietruszkę na działce)
Deresz / 86.63.93.* / 2008-07-16 18:47
Takie ustawowe inicjatywy kierowane przez populistów kiedy nie rządzą powodują, że u normalnych ludzi musi otwierać sie nóż w kieszeni. Ignorancja w zakresie gospodarki i finansów i nieróbstwo (w tym przypadku zbawienne bo strach pomysleć gdyby zaczęli zabrali sie poważnie za gospodarkę) spowodowało, że nastepuje spadek wzrostu gospodarczego i inflacja znów bije rekordy. PIS otrzymał w spadku po SLD gospodarkę ostro przyspieszającą a oddał na fali spadku, otrzymał od Balcerowicza inflację rekordowo niską a dzisiaj jest już ona bliska 5% i w najbliższych miesiącach musi jeszcze wzrosnąć bo skrzykowo pisowska RPP nie ma pojęcia o finansach. Oczywiście za iflację część winy spada na ceny ropy i światowe ceny żywności ale tylko część bo sytuację mocno ratuje bardzo silny złoty. W tej sytuacji kiedy rząd ma minę pod finansami publicznymi oni chcą dolożyć kolejną w postaci podwyżek emerytur. Za sprawą PIS emeryciu już dostali po głowie i dostaną jeszcze bardziej szkody tylko, że najczęściej sami tego nie rozumieją. Można by powiedzieć dobrze im skoro klaszczom PISowi ale to ludzie, których nalezy otoczyć opieką bo oni juz często nic nie doprobią a wydatki mają nawet większe wszaqk leki drogie. Nie wiem co rząd wymysli . Propagandowo PIS wygrywa a rząd i tak straci nawet jesli coś wymysli ale jak wymysli to i tak tylko sytuację finansów publicznych pogorszy i emeryciu z nową fala podwyżek znóńw dostana po glowie. Nie ma na to rady tak jak nie ma rady aby głupców nie dopuszczać do władzy. Niesty głupcy mają czelność najwięcej obiecywać bez poktycia a to cieszy elektorat. W konsekwencji bieda biedę pogania. Narazie Unia tłoczy do nas pieniądze i w efekcie mamy jakiś tam wzrost gospodarczy bo bez niego byłaby stagnacja i naprawde bieda.
emerytt / 83.26.245.* / 2008-07-16 22:15
Jak się nie ma co do powiedzenia to najlepiej przywołać konia i głupi usmiech na twarz.
A poważnie to gołym okiem widać co rządzący dwa lata PiS zrobił dla gospodarki. Oczywiście przekłada się to na poziom inflacji, warunki życia emerytów i tych wszystkich słabiej zarabiających Polaków. Na tle gospodarki i zwalniającego tempa rozwoju widać wyraźnie bezradność rządów prawicowych. Dwa razy w dziejach III i IV RP za rządów lewicowych gospodarka została pchnięta do przodu i kolejny raz "wspaniali ludzie" z prawej strony doprowadzają do rozregulowania gospodarki i pogorszenia warunków życia Polaków. Warto sobie to na spokojnie przemyślec i wyciągnąc właściwe wnioski co do preferencji politycznych. Szczególnie jeśli się ma na uwadze kraj, większość Społeczeństwa Polskiego a nie jedynie własny krótkowzroczny interes grupowy. Wierzę, że po takim zastanowieniu się mało komu będzie do śmiech.
Życzę aby niektórym myslenie logiczne i wsparte analizą zdarzeń i faktów przestało sprawiać ból fizyczny.
Floyd / 2008-07-16 19:45 / Tysiącznik na forum
I nóż się otwiera w kieszeni, jak życzy sobie pan Deresz. :)
Miś koralgol / 83.18.30.* / 2008-07-16 13:20
świetne - koleś przyznaje ze była rewaloryzacja, pierwsza od 2 lat (czyt PiS przez rok tego nie robił) - a potem mówi że ten rząd nic nie robi dla emerytów - czy tylko mi sie zdaje ży to jest logicznie sprzeczne :?

ale zgadzam sie że 6% z hakiem na 2 lata to za mało - ok 8 trzeba by było chyba, ale zawsze to coś, a jak wiadomo żeby komuś dać trzeba komuś wziąć - tylko komu :? Dawać ludziom bardzo lubią populiści - imo tylko konkretny koleś pokaże drugą stronę medalu, powie że damy im bo opodatkujemy kościół/zwiększymy akcyzę/zwiększymy wiek emerytalny i przez to w demokracji przegra z populistą :(

Btw - taka jednorazowa zapomoga przypomina mi becikowe :D ... tylko jak to nazwać
kemikalbrader / 2008-07-16 12:03 / Bywalec forum

Mamy coraz większe nożyce płacowe, pomiędzy bogatymi a biednymi.


Jest to zjawisko wielce niepokojące. Pan Cymański, orędownik sprawiedliwości społecznej wie o tym najlepiej i stara się z tym walczyć.
Zgadzam sie z Panem Cymańskim i proponuje aby opodatkował jednocześnie wszystkich pracujących jednorazową kwotą 1200 PLN. Emeryci otrzymają 600 PLN bez uszczerpku dla kasy państwa, a i może coś ekstra zostanie.
PATRZAŁKO / 83.8.222.* / 2008-07-16 12:03
TEN RZĄD NIE MYŚLAŁ NIE MYŚLI I NIE BEDZIE MYSLAŁ-O RENCISTACH I EMERYTACH-BO MUSI NAPEŁNIĆ SWOJE PORTFELE!!!
arch / 2008-07-16 14:41 / Tysiącznik na forum
E, mysli -:))wyp.Waldka Pawlaka
--''Płaca minimalna wzrośnie do 1276 zł brutto w 2009 r.''
http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/26563,placa_minimalna_wzrosnie_do_1276_zl_brutto_w_2009_r.html#komentarze
Raczejjj / 77.253.112.* / 2008-07-16 11:41
Tak! Nalezy dalej rabować młodych kosztem starych! Tak aby nienawiść między obiema grupami wzbierała, bo frustrację u jednych wywołuje rabunek ich pięniędzy, a u drugich zbyt niski poziom tego rabunku. Politycy(a raczej gangsterzy, złodzieje i cwaniacy rezydujący w budynku, który nazywają "parlamętem RP") się z tego cieszą, bo to jedynie przedłuża ich egzystencję. Polskę chyba naprawdę już niedługo czeka wojna domowa.
Floyd / 2008-07-16 19:50 / Tysiącznik na forum
Co proponujesz okradany biedaczku zrobić z tymi starymi aby cię nie okradali.
Raczejjj / 77.254.48.* / 2008-07-16 21:18
Nie wiesz nic o mich zarobkach więc się nie wypowiadaj. Chciałem opsiać mechanizm funkcjonowania systemu emerytalnego w PL - a jest to system stricte gansterski: rabuje się pracująych z pieniędzy, z tej puli wypłaca się na bieżąco środki emerytom, a ci, którzy wpłacają w ogóle nie oszczędzają na własne emerytury. Nie wiadomo czy w ogóle je otrzymają, bo opiera się to tylko na założeniu, że w przyszłości będą młodzi ludzie, którzy będą pracować i będą płacić składki. W sytuacji zapaści demograficznej i imigracji zarobkowej jest to założenie pozbawione racjonalnych przesłanek. Bomba emerytalna tyka i kiedyś w końcu nastąpi BĘC.
Floyd / 2008-07-16 23:53 / Tysiącznik na forum
Czy ci się to podoba czy też nie, to tak czy inaczej na emerytów będziesz musiał płacić.
na co wydawane są emerytury? Wczasy na Riwierze? Ano w postawowej części na podstawowe świadczenia: czynsze, woda, elektryczność , gaz, żywność itp.
Nie dasz emerytowi emerytury to nie zapłaci za ten czynsz bo skąd. Wobec tego Tobie trzeba będzie trzeba podnieś czynsz, cenę wody i też zapłacisz. :)
Nikodem Dyzma / 83.17.250.* / 2008-07-16 11:29
Oczywiście całkowicie popieram słuszną linię naszej partii.

Poszedłbym nawet dalej i dał emerytom po 600 zł więcej co miesiąc tym bardziej, że wiem jak to sfinansować.

Na ten cel należy przeznaczyć środki, które w tej chwili są marnowane na dotacje do partii, które wygrały wybory. Jestem przekonany, że moja ukochana partia PIS z radością zrezygnuje z tej dotacji i jako partia ludzi wrażliwych społecznie chętnie przeznaczy te pieniądze na podwyżki emerytur.
Tak trzymać Panie Pośle !!!
tulipan / 217.171.129.* / 2008-07-16 11:27
Proponuje zabrac tym ktorych emerytury wykraczaja ponad 1000 PLN netto i dac emerytom glodujacym aby wszyscy przezyli .

Dolozyc mlodym, ktorzy wciaz pracuja ponizej 1000 PLN/mc netto poniewaz ich emerytury beda skandaliczne.
Floyd / 2008-07-16 19:52 / Tysiącznik na forum
Podciągnij majtki bo ci opadaja.
man13 / 2008-07-16 10:47 / Tysiącznik na forum
Opodatkować kościól katolicki i będzie na dodatki do emerytur. Takie chrześćjańskie działanie powinno przynieść same pozytywne efekty.
starszy pan / 77.113.90.* / 2008-07-16 21:04
Na kościół ludzie dają już opodatkowane pieniądze, ile razy chcecie opodatkowywać te same pieniądze?, piszę to w kontekście, że od emerytur też płacimy podatek, gdyby zwolniono emerytów z podatku, mieliby większą podwyżkę niż 6,3%. Po 2 latach dostałem 69 zł, a podatek płacę 106 zł+124 ubezp. zdrowotne=230zł, emerytura brutto nie kwalifikuje się do tego, co mówi Cymański, a ja żyję na skraju ubóstwa. Dostaję i oddaję państwu; u stomatologa, okulisty i in. - płacę.
Raczejjj / 77.253.112.* / 2008-07-16 11:46
Głupi jesteś jak but!
Ludzie sami dają na Kościół, z własnej nieprzymuszonej woli! I jak chcą dawaćto mają do tego prawo!
Co innego ubezpieczenia społeczne - te są obowiązkowe i to na takim poziomie, że skrajnie zaniżają poziom pensji dla pracowników najmenych cyz przyczyniają się do zubożenia obywateli. Jak dodać do tego jeszcze VAT i akcyzę to już wiadomo czemu Polacy są najbiedniejszym narodem w Europie(moze poza Rumunią).
man13 / 2008-07-16 15:53 / Tysiącznik na forum
a jakie to kościół podatki płaci od dochodów, od pensji, od nieruchomości???

Głupi jesteś jak but!

... i nic na to nie poradzisz.
Raczejjj / 77.254.48.* / 2008-07-16 21:02
Człowieku, podatek katastralny w Polsce nie istnieje póki co, choć może w niedalekiej perspektywie narodzić się jego koncepcja - i ta koncpecja może być w prawie ujęta!
Jak to nei płacą podatku od nieruchomości? A jak ksiądz sobie kupi mieszkanie to co? Nie zapłaci, bo powie właścicielowi, że jest księdzem?! Zastanów się co wygadujesz!
Co do opodatkowania nieruchomości świątyń - to jesteś też za tym aby opodatkować synagogi i meczety w Polsce? Czy tylko wybiórczo świątynie rzymskokatolickie? Musi być przecież równe traktowanie. A na koniec - zastanów się trochę - niemal 100% ludzi żyjących w Polsce to katolicy - postaraj się liczyć ze zdaneim tej większości, której chcesz zdaje się wytoczyć wojnę ideologiczną. Większość ludzi jest rozumna i wie, że akurat takie antyklerykalne pomysły są tylko populizmem i pustym sloganem. Najchętniej to wykreśliłbyś pewnie całkiem z historii Polski datę 966 r. i olał fakt, iż tradycja chrześcijańska liczy sobie u nas ponad tysiąc lat. Ponadto najbardziej szanowanym na całym niemal świcie Polakiem był właśnie ksiądz rzymskokatolicki(nie żaden tam Bolek). Czy potrafisz przyjąć ten fakt do wiadomości?!
~Kris / 2008-07-16 10:43 / Tysiącznik na forum)
Dać emerytom po 600 zł i sprawa załatwiona.

Zastanawia mnie trochę, dlaczego ten prosty i genialny plan nie został zrealizowany przez poprzedni rząd. Taką ustawę można przecież przegłosować w jeden dzień.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy