Forum Spółki giełdowe GPW SA

Czarny czwartek na GPW. Może być jeszcze gorzej

Czarny czwartek na GPW. Może być jeszcze gorzej

Wyświetlaj:
synonim / 2013-06-22 10:45 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Wszystko jest wyprzedawane jak leci, tym razem nie ma żadnej rotacji kapitału z jednych aktywów do drugich. Drożeje tylko dolar co pokazuje, że tak jak w 2008 roku ponownie działa zasada, że gotówka jest królem

As I scan the various markets, all I can find is selling. Stocks, commodities, and equities are all being shed at a rapid pace, and that's the first clue that we are not experiencing sector rotation or other artful portfolio-dodging designed to move out of one asset class into another (say, from equities into bonds)
synonim / 2013-06-22 10:40 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Premia na obligacjach rynków wschodzących względem obligacji skarbowych USA wzrosła do najwyższego poziomu od roku, co pokazuje silny wzrost awersji do ryzyka na emerging markets

The premium investors demand to own emerging-market rather than U.S. Treasuries rose this week by the most in a year

http://www.bloomberg.com/news/2013-06-21/emerging-stocks-head-for-steepest-weekly-decline-in-13-months.html
synonim / 2013-06-22 10:18 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Wywalane jest wszystko, akcje, waluty, obligacje, nawet obligacje USA i złoto, które zawsze były uważane za bezpieczną przystań

Odkupywany jest jedynie dolar

Najważniejsze pytanie na następne dni to co teraz stanie się bezpieczną przystanią. Obecnie nie widać nawet takiuego kandydata a przecież kapitał gdzieś musi się schować

Może zaczną parkować we franku albo jenie. Obligacje USA też mogą powrócić do łask, tym bardziej, że dają już całkiem niezłe oprocentowanie

Alternatyw jest niewiele
stary cinkciarz / 78.9.4.* / 2013-06-22 10:42
ze 2 miesiące temu zdalem to pytanie i wskazałes wlasnie dolara ponieważ zgadzało sie to także z moim poglądem 'troche ' kapitału przewalutowałem na zielone no i jest dobrze :)
synonim / 2013-06-22 11:04 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

ze 2 miesiące temu zdalem to pytanie i wskazałes wlasnie dolara


Wcześniej czy później wychodzi na moje a kto mnie słuchał nie zaliczył właśnie kolejnego resetu na akcjach

A co do dolara to najlepsze jest to, że ja cały czas zyskuję na funduszu obligacji USA (pomimo, że obligi USA też są wywalane) właśnie dlatego, że dolar mocno zyskuje do złotówki. A jak będzie w końcu odbicie na obligach USA (w końcu zaczną je kupować z braku lepszej alternatywy i rentowność coraz lepsza) to będę jeszcze bardziej na plusie. Nawet moje fundusze rynku pieniężnego delikatnie traciły wczoraj (-0,1%) ze względu na to, że mają trochę obligacji korporacyjnych a fundusz obligacji dolarowych dał mi tylko wczoraj +2% zysku na różnicy kursowej

Momentami mam wrażenie jakbym spekulował na forexie a nie na obligacjach

Trochę mnie śmieszy ta sytuacja ale te kasyna w ogóle są śmieszne i głupie
USA_man / 91.232.90.* / 2013-06-22 11:18
Synonim, ja jestem zapakowany po korek w obigacje (PL i świat). Chciałem już z nich wyjść i kupić akcje. Świetnie, że tego nie zrobiłem!
Wcześniej chciałem kupić złoto/srebro - świetnie, że tego nie zrobiłem!

Generalnie, jestem idealnym antywskaźnikiem ale w ostatniej chwili podejmuję dobre decyzje ;-)

Moje pytanie, uciekać już z obli w akcje albo waluty, czy jeszcze czekać? Ja uważam, że obligacje nadal będą dawały zarobić bez wielkiego ryzyka.
synonim / 2013-06-22 11:41 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Synonim, ja jestem zapakowany po korek w obigacje (PL i świat)

Radziłbym to sprzedać i zostawić tam nie więcej niż 5-10% kapitału na razie

Oczywiście rentowności obligacji znów pójdą w dół bo zaraz ustanie ta histeria związana z końcem QE a w gospodarkach idzie deflacja. Dane są recesyjne i antyinflacyjne a obligacje to lubią. Uważam, że obligacje za chwilę powrócą jako bezpieczna przystań po tej chwilowej wyprzedaży

Alternatyw do lokowania kapitału jest mało a obligacje to świetna forma lokowania póki na horyzoncie nie widać wzrostu inflacji


Moje pytanie, uciekać już z obli w akcje albo waluty, czy jeszcze czekać?


Radziłbym nie tykać akcji na razie. Spekulanci upłynniają wszytko w panice a akcje i waluty na rynkach wschodzących w pierwszej kolejności. Zawsze tak jest, że to co mniej płynne i "dalej od domu" wywalają najpierw

Wbrew obiegowej propagandzie wcale nie jest tak, że obniżki stóp procentowych i lokat przekładają się na hossę na giełdzie. Przypominam, że w czasie zapaści gospodarczej 2000-2003 minęły aż dwa lata od cyklu obniżej stóp do hossy

Poza tym trwa największa od kilku dekad globalna zapaść gospodarcza i sama obniżka stóp to za mało na hossę. Do hossy jest potrzebny wzrost gospodarczy a na to się szybko nie zanosi

Wystarczy popatrzyć na Japonię, gdzie masz zerowe stopy od 20 lat a hossy na giełdzie jak nie ma tak nie ma


Ja uważam, że obligacje nadal będą dawały zarobić bez wielkiego ryzyka


Ja też, zwłaszcza teraz gdy trwa na nich korekta. Uważam, że rentowności wrócą do dołu właśnie dlatego, że tendencje w gospodarce są deflacyjne a nie inflacyjne. Bernanke myli się sądząc, że w gospodarce poprawia się. To jest nieprawda. Nie sądzę nawet, że QE skończy się tak szybko jak on myśli a kasyna razem z nim
synonim / 2013-06-22 11:50 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
PS


Synonim, ja jestem zapakowany po korek w obigacje (PL i świat)

Radziłbym to sprzedać i zostawić tam nie więcej niż 5-10% kapitału na razie


Mówię oczywiście o polskich obligacjach

Obligacje USA, inwestowane z poziomu funduszu złotówkowego, gdzie uzyskuje się różnicę kursową na wymianie USD/PLN, uważam aktualnie za ciekawą inwestycję. Dlatego, że dolar się umacnia do złotówki

Mam tam jednak nie więcej niż 13% kapitału
synonim / 2013-06-22 09:35 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Widzicie byczki, tak to jest na sekularnym rynku niedźwiedzia, co tylko giełda urośnie to od razu krach i reset hossiarstwa

Zapamiętajcie sobie, że dopóki w gospodarkach jest kiła to żadnej hossy mieć nie będziecie. Będą tylko kruche rajdy byczka, na które i tak się nie załapiecie i które was szybciej wyzerują niż wzbogacą

Do prawdziwej hossy jest potrzebna zdrowa gospodarka a nie drukarka i nigdy nie było inaczej
synonim / 2013-06-22 09:31 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Eksplozja euforii w mediach i wśród analityków w końcówce zeszłego i na początku tego tygodnia budziła moje duże obawy, które zmaterializowały się w dawno nie widzianym w Warszawie destrukcyjnym załamaniu rynku. Niestety skala i styl tego załamania sprawia wrażenie ruchu, który antycypuje dłuższy okres słabego rynku stąd gorzka ironia tytułu komentarza. Tabloizacja sporej części mediów zajmujących się giełdą stała się faktem, ponieważ ten stosunkowy krótki okres lepszego rynku okrzyknięty „hossą”, który trwał w maju i przez część czerwca nie miał wiele wspólnego z prawdziwą hossą

(Sławomir Koźlarek - DM BZ WBK)

Anale ogłaszają hossę a za chwilę następuje tąpnięcie

Klasyka gatunku

Tyle było pitolenia o przesuwaniu kapitału z lokat i obligacji na giełdę i jak zwykle gówno prawda
Zenek bez spodenek / 83.26.72.* / 2013-06-21 22:11
Przeciez od lat jezst to samo, jeden chce wydymac drugiego, caly interes polega na tym zebys ty dymal a nie ciebie

AMEN
Zenek bez spodenek / 83.26.72.* / 2013-06-21 22:00
Cala sprawa dotyczy USA a Oni jak zwykle wszystko maja w dupie i sa juz ZIELONI aaaaaaa
gazmajster / 77.114.17.* / 2013-06-21 22:08
gdzie zioloni ???? ludzie pijecie za duzo? jak u p ie r do l a OFE to jest 2 miechy zjazdu !!!! policzcie to!!!
Zenek bez spodenek / 83.26.72.* / 2013-06-21 22:12
dla mnie wyznacznikiem jest S&P 500
Zenek bez spodenek / 83.26.72.* / 2013-06-21 22:03
po co robic korekte przez caly miesiac jak mozna ja zrobic przez jeden tydzien :)))))))

i spoko , jeszcze troche poturbuje i powoli znow w gore
Zenek bez spodenek / 83.26.72.* / 2013-06-21 22:04
ile lat juz na GPW jestescie SPORO , tak jak i ja, nie pierwszy raz takie numery byly, podobnie w 2006 r jak krzyczeli ze zagranica juz uciekla ..... uciekli ale wrocili i yla korbaaaa
gazmajster / 77.114.17.* / 2013-06-21 21:47
jutro jade do chorwacji wracam i chce widziec miedziaka na 80 zyla ,pkobp 30 , orlena 35 :)
p.s. wspolczucia dla wszytkich kghm:(
Etermit / 2013-06-21 21:55 / Tysiącznik na forum
nie musisz współczuć, chyba, że ktoś sprzedał i nie dostanie dywidendy to wtedy ja też współczuję
gazmajster / 77.114.17.* / 2013-06-21 22:02
jak to bedzie tak dalej sypac to 80 szybko zobaczymy
Zenek bez spodenek / 83.26.72.* / 2013-06-21 22:06
taaa, beda szczegolnie sypac w pon po dzisiejszej sesji USA, przyjdzie otrzezwienie i rusza na zakupy , zreszta ja to mam w dupie, 150 , 135 jak spadnie to moge jeszcze raz dobrac ale po 100 zl i spokoj , ale watpie w 100 a moze bedzie , nikt nie wie, wiem ze kiedys srzedam za 180 zl czy to za miesiac czy za rok , lepsza inwestycja niz lokata
canary wharf / 2013-06-21 22:01 / portfel / Tysiącznik na forum
wszysko rosnie a unas sobie besse zrobili w 3 sesje :) to jednak po to jest ten nowy system...
canary wharf / 2013-06-21 20:38 / portfel / Tysiącznik na forum
tak sie teraz na bananie robi besse w 3 dni, wkoncu nowe serwery wprowadziali iktos musial za nie zaplacic, ofe, tfi, investory, nawet ja dostalem po sl na kghm :) ale coz odrobi sie hehhehee no to synek sie doczekal na koniec czerwca sell in may w 3dni szybciocha, tera tylko komputery ze soba graja, nawet nie ma szans zajac pozycji tylko sie trzeba wbijac zleceniem w dol albo w gore, coz nikt nie powiedzial ze bedzie latwo, bedzie coraz trudniej a w nagrode sie umiera :) heheeeeeh
Albert very Longterm / 94.154.97.* / 2013-06-21 19:09
S P O K O J N I E, to niczym nieuzasadniona panika.
Niewielka wyprzedaż, przy symbolicznym obrocie wskazuje, że jest to tylko korekta w hossie.

PO-lska gospodarka jest w świetnej kondycji, urzędów i urzędników jest coraz więcej. Więcej jest też podatków i kontroli. Radarów, straży miejskich, policjantów. Coraz więcej urzędów może nosić broń. Deficyt budżetowy jest na świetnym poziomie 90% w połowie roku. Złoty spada na 4,5 za euro.

No i najważniejsze, ludzie są coraz bogatsi, więc rzucają się na akcje.
Dosłownie rewelacja
Dyrdy mały / 178.36.52.* / 2013-06-21 18:39
Obligacje Stanów 2,50% (+0,08 pkt %), po raz pierwszy od 2011 r.
Bańka spekulacyjna na obligacjach pękła.

A z nią wszystkie pozostałe bańki, hodowane bilionami rekordowych długów od wielu lat, co niedouczeni nazywali "hossą".
87 Irene / 94.154.97.* / 2013-06-21 18:37
_______ _________ _______ _______ _______ __________________
( ____ \\__ __/( ____ \( ____ )( )\__ __/\__ __/
| ( \/ ) ( | ( \/| ( )|| () () | ) ( ) (
| (__ | | | (__ | (____)|| || || | | | | |
| __) | | | __) | __)| |(_)| | | | | |
| ( | | | ( | (\ ( | | | | | | | |
| (____/\ | | | (____/\| ) \ \__| ) ( |___) (___ | |
(_______/ )_( (_______/|/ \__/|/ \|\_______/ )_(

_______ _______ _________ _ _______ _________ _______
( ____ \( ___ ) \__ __/|\ /| ( ( /|( ___ ) \__ __/( ___ )
| ( \/| ( ) | ) ( ( \ / ) | \ ( || ( ) | ) ( | ( ) |
| | | | | | | | \ (_) / | \ | || (___) | | | | | | |
| | | | | | | | \ / | (\ \) || ___ | | | | | | |
| | | | | | | | ) ( | | \ || ( ) | | | | | | |
| (____/\| (___) | | | | | | ) \ || ) ( | | | | (___) |
(_______/(_______) )_( \_/ |/ )_)|/ \| )_( (_______)

_____
/ ___ \
( ( ) )
\/ / /
( (
| |
(_)
_
(_)
Dyrdy mały / 178.36.52.* / 2013-06-21 18:35
Dziś niezła dystrybucja, obrót 2,54 mld na WIG20 przy -2,8%.
USA_man / 94.154.97.* / 2013-06-21 18:44
Łączny obrót WIG i WIG20 to prawie 6 miliardów!
Dla mnie to oznacza pożegnanie grubasa z naszą giełdą na dłuuuuuuugo. Naiwniakom mówimy Gudbaj.
Zenek bez spodenek / 83.26.72.* / 2013-06-21 22:01
A dla mnie nic nadzwyczajnego :0 3 wiedzmy osle
Etermit / 2013-06-21 21:57 / Tysiącznik na forum
ano na cały łikend jest gudbaj
dociekliwy / 2013-06-21 20:05 / portfel / Tysiącznik na forum

Łączny obrót WIG i WIG20 to prawie 6 miliardów!

to ciekawe ...
gracz1234 / 87.207.84.* / 2013-06-21 17:29
Musi Białek mieć nie złe plecy że go trzymają w
tym OFE.Emeryci dziękuja Panu za tak skuteczne
pomnażanie ich kapitału i proszą o więcej.
synonim / 2013-06-21 17:16 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
10-latki polskie rentowność już 4,42%
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy