Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Czas realizacji kupna/sprzedaży akcji w mBanku

Czas realizacji kupna/sprzedaży akcji w mBanku

crooleeck / 2008-05-10 15:44
Witam. Chcę zacząć inwestować na giełdzie, a że mam konto w mBanku najwygodniej by mi było grać przez eMaklera. Nie mam zbyt dużego pojęcia o giełdzie, dlatego takie pytanie: Jak to jest, wybieram sobie akcje, ilość, cene i co? One tak od razu są moje? Czy to trwa? Jeśli tak to ile? Ile czasu upływa odkąd klikne, że kupuje akcje, do czasu kiedy faktycznie są moje? Ten kres jest taki sam gdy sprzedaje akcje?
Wyświetlaj:
pawel6239 / 89.77.192.* / 2012-01-17 17:23
Witam, nie ma sensu zakladac nowego tematu wiec zapytam tutaj. Chodzi o sprzedaż akcji gdy traca na wartosci. Postaram sie wytłumaczyc na przykladzie. Załozmy za kupuje akcje społki X po 10 zł one rosna (logiczne ze sa chetni na ich kupno), ich cena dochodzi do powiedzmy 20 zł osiaga max i zaczyna gwałtownie spadac. Załozmy ze spadnie do 16 zł (ciagle tendencja spadkowa) to czy jesli ja bede chciał je sprzedac za te 16 zł znajda sie na nia chetni? Tzn chodzi o to czy moze wystapic problem z realizacja mojego zlecenia sptrzedazy po cenie 16 zł czy mam czekaj az calkiem spadna do powiedzmy 10 zł sytuacja dopiero wtedy sie uspokoi i bede mogł je sprzedac.


Sprawa druga.
Zanim zaczne inwestowac swoje pieniadze postanowilem sprawdzic swoich sił w grach giełdowych a konkretnie "info inwestor".
Np dzisiaj w cigu dnia akcje BIOTONU wachaja sie kilka razy od 7 do 8 gr. W grze bez problemu za 700 zł kupilem 10tys akci po 7 gr a za powiedzmy godzine sprzedalem po 8 gr. W ten sposob w krotkim czasie zarobilem 100 zł. Czy w prawdziwej GPW cos takiego jest mozliwe (problem jak wyzej czyli czy znajda sie chetni na moje akcje po 8 gr skoro wiadomo ze za jakis czas spowrotem spadna na 7 gr).

Pozdrawiam Paweł
robertkajzer / 2012-01-19 15:44 / Bywalec forum
Na prawdziwej gieldzie trzeba takze brac pod uwage plynnosc. W realnym swiecie nie mozna trzaskac milionow obracajac ciagle kapitalem na spolkach groszowych.


---
http://www.growandgo.pl ---> DARMOWY kurs: Jak skutecznie zacząć inwestować na giełdzie?
http://abcinwestowania.wordpress.com ---> porady inwestycyjne
nes / 2008-05-16 00:08
ja tez jestem tym zainteresowany co jesli chce kupic 20 akcji zywca i trzymac je przez rok jakie ponosze koszty za e maklera w mbanku czy sa tam prowizje dlanich od tranzakcji jakies dodatk6we koszty
emek / 83.22.102.* / 2008-05-11 23:39
jesli w arkuszu zlecen pojawi sie np 100 akcji w cenie 10zl i ty zlecisz kupno w tej cenie to papiery znajda sie niemal natychmiast na twoim rachunku maklerskim

jesli dasz cene nizsza pewnie bedziesz musial poczekac az ktos wystawi papiery w cenie podana przez ciebie

podobnie przy sprzedazy, jesli zlecisz sprzedarz po cenie wyzszej niz wynosi aktualny kurs np 300 akcji i ktos zdecyduje sie kupic 100 akcji po twojej cenie to sprzedane zostanie tylko 100... dopiero po sprzedaniu wszystkich 300 akcji twoje zlecenie bedzie mialo status zrealizowanego i zostanie pobrana prowizja

jesli ustawisz waznosc zlecenia tylko na dana sesje i sprzedaz np 15 papierow to zlecenie bedzie zrealizowane czesciowo jednak prowizja i tak zostanie pobrana

wiecej mozesz dowiedziec sie na stronach banku
crooleeck / 2008-05-12 13:18 / portfel
Acha, dzięki za info.

A jak to wyglada w praktyce: chce kupić np. 100 akcji po cenie takiej jak kurs - to chyba bezproblemowo i natychmiastowo je nabędę, tak?

I tak samo ze sprzedażą - wystawiam po cenie takiej jak kurs - będzie problem ze sprzedażą, czy chętni powinni się natychmiast znaleźć?
MFilip / 77.254.61.* / 2009-09-25 17:06
WitaM
Ze sprzedaża to w cale niestety nie jest tak szybko. dałem zlecenie sprzedaży po cenie takiej jak było na ostatniej giełdzie i w nastepnym dniu było mnóstwo ofert kupna ale moje akcje juz 4 dni nie zostały sprzedane a akcje nie spadały. więc nie rozumiem skąd to opóźnienie
emek / 83.22.85.* / 2008-05-12 14:26
jesli w arkuszu zlecen jest 100 akcji lub wiecej to tak
jesli jest w tej cenie tylko 80 to w arkuszu zlecen pojawi sie twoje zlecenie kupna, zredukuje sie do 20 i tak bedzie widnialo do czasu az ktos nie zdecyduje sie sprzedac tobie 20 akcji w podanej przez ciebie cenie

pamietaj ze zawsze mozesz dac cene inna niz aktualny kurs
crooleeck / 2008-05-12 15:35 / portfel
emek szczere dzięki za odpowiedzi.
Skoro to tak wygląda to skuszę się na eMaklera i spróbuje swoich sił. Jeszcze raz dzięki :).
oskaritto / 2008-05-14 21:28 / portfel
crooleeck- życzę Ci wszystkiego naj:) ja również niedługo zaczynam "zabawę" z giełdą i eMaklerem. Na razie złożyłem wniosek o eKonto:) Pozostał już tylko 1krok:) pOzdrawiam :)
marxxx / 2009-11-20 18:59
Tez złożyłem wniosek, i takie głupie pytanie, czy tą umowę co dostałem na maila muszę odesłać do mBanku w formie drukowanej?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy