Forum Forum inwestycyjneForex

Czy dopiero nowy prezydent wskaże kandydata na szefa NBP?

Czy dopiero nowy prezydent wskaże kandydata na szefa NBP?

Wyświetlaj:
janiszek72 / 2010-04-13 10:25 / Tysiącznik na forum
Rynkom finansowym nie straszna śmierć ludzka. Ta monstrualna machina czerpiąca przyjemność z tragedii ludzkich nie podlega wahaniom bólu, płaczu i żalu. Spojrzenie przez pryzmat pieniądza spycha człowieka do roli trybika w globalnym mechanizmie przepływów finansowych. Jeszcze nie minął okres żałoby, a już hieny cmentarne wyszły na żer. To smutne, ale obecna ekipa rządząca pali się w blokach startowych do pozostałych po zmarłych (a może zamordowanych?) wysokich stanowisk państwowych. Bronek Komorowski urasta w przekazach TVN-ów do rangi bohatera narodowego, który chcąc nie chcąc (myślę, że spełnia się jego najskrytsze marzenie) musi dzierżyć najwyższe honory po tragicznie zmarłym Panu Prezydencie - wspaniałym, małym wzrostem, ale wielkim duchem, sercem, odwagą i oddaniem dla Polski i wszystkich Polaków - Lechu Kaczyńskim. Czy trzeba było najwyższej ceny - oddania życia, żeby choć przez kilka dni we wszystkich stacjach pokazano prawdziwy nie wypaczony i nie zmanipulowany obraz człowieka? Odpowiedź na to pytanie i refleksję, zadumę nad własną postawą większości dziennikarzy, starających się być "trendy" i w zgodzie z modą na poglądy zbieżne z poglądami PO, pozostawiam samym zainteresowanym. Można było wcześniej zapobiec tej narodowej tragedii, to nie musiało tak być. Dlatego do nas Polaków należy teraz decyzja jaką Polskę chcemy budować i którą drogą chcemy iść. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
Bodek__ / 95.40.106.* / 2010-04-13 13:30
Orientujecie się może, czy to jakiś nowy zbiorowy histeryzm, czy przelało się tu trochę forumowiczów onetu?

Całe szczęście, że rynek ocenił, że w Polsce nie ma zagrożeń dla funkcjonowania Państwa - oznacza to tylko tyle, że jest dobrze zorganizowane. A skutek jest taki, że ileś tysięcy ludzi nie płaci nagle dużo większej raty za mieszkanie.

Komorowski został z nadania Konstytucji po Prezydentem. Można oczywiście go oceniać (choć jeszcze nieco za wcześnie, bo niemal nic nie zrobił), ale rzeczowo, z zachowaniem szacunku należnego głowie państwa, podobnie jak oczekujesz od podejścia do Kaczyńskiego.

Pomijając tragizm wypadku lotniczego, pomimo politycznie poprawnych ocen płynących z zewnątrz, źle oceniam Kaczyńskiego jako prezydenta. Źle się stało, że został prezydentem.
Nie oznacza to, że cieszę się z obecnej sytuacji - z wielu powodów. Przede wszystkim dlatego, że zginął człowiek. Poza tym dlatego, że i tak by odszedł, a tak odchodzi w bałwochwalczej chwale. Również dlatego, że była obawa o destabilizację Państwa, ale na szczęście nie nastąpiła.

Pozdrawiam
milek1424 / 195.242.183.* / 2010-04-13 08:41
schładzania gospodarki co rozkradł Polskę z wszelkiego dobra jakie pozostało po PRL. Z nim staniemy się zaściankiem EU, będziemy pucować buty u bauera i pakować mu zakupy przy kasach w Tesco.
Nigdy ...
katarz / 89.75.157.* / 2010-04-13 22:56
Milek, nic dodać, trafiłeś w dziesiątką z oceną,
ale chyba w 40-milionowym społeczeństwie znajdzie się osoba kompetentna.
useban / 195.205.130.* / 2010-04-13 12:40
jeśli miałbyś trochę pojęcia o ekonomi i faktycznych konsekwencjach decyzji które podejmował Balcerowicz nie klepał byś takich głupot a co do skchładania gospodarki w okresie orzywiwnia to polecam podstawowe pozycje z literatury pieniężnej - może to coś rozjaśni ci w głowie prof. Balcerowicz jest jednym z największych autorytetów w sprawach finansów w polsce i na świecie
Kukariusz / 83.6.2.* / 2010-04-13 17:28
Ja pamiętam jak Balcerowicz latem przekonywał że kryzysu swiatowego nie bedzie.. na szczęscie mu nie uwierzyłem i natychmiast wyszedłem z inwestycji:) Dziękuję CI Wielki Ekonomisto
sceptyk / 2010-04-13 14:01 / Tysiącznik na forum
A skąd masz wiedzę, że:

Balcerowicz jest jednym z największych autorytetów w sprawach
finansów w polsce i na świecie

????
Z GWyborczej? z TVN?
Bo żaden branżowy abstrakt jakoś tego wybitnego ekonomisty nie podaje w czołówce publikacji.
A z Kazachstanu, gdzie miał być doradcą rządu, wywalili go po tygodniu słuchania bredni o jego sukcesach fiskalno-monetranych.
Poza tym, o ile dobrze obserwuję zachowanie Balcerowicza w miejscach publicznych, ma on jakiś poważny kłopot osobisty. Nie wiem jaki, ale wygląda, że ma.
I co gorsza, jest to taki kłopot, który prawdopodobnie zaczął się już wiele lat temu, tylko był starannie maskowany. Współczuję mu jako człowiekowi, ale służbowo to jest nie do akceptacji.
joungmilton / 2010-04-13 11:43 / Bywalec forum
Z takim światopoglądem, to do innej pracy zbytio się nie nadajesz hehe.
Głównym dobrem jakie pozostało po PRL to ogromne długi. Chodzi tutaj o proporcje długo panstwowego do PKB. Więc nie wyskakuj tutaj z obecnym zadłużeniem.

Popieram Balcerowicza.
sceptyk / 2010-04-13 14:04 / Tysiącznik na forum
Aj waj!
To waść redaktora Michnika i Żakowskiego nie czytujesz???
Przecież PRL to był RAJ!
Wczasy za darmo, i bezrobocia nie było, i każdy mógł sobie kupić mleko w butelce z kapslem. Albo piosenkarza Koconia posłuchać, albo Rodowicz.
I wogóle było pięknie.
darko123 / 77.112.77.* / 2010-04-13 10:14
Zgadzam się
Balcerowicz nigdy.
Jak będzie trzeba odbędą się protesty i wywieziemy go na tace na śmietnik historii gdzie jego miejsce.
darko123 / 77.112.77.* / 2010-04-13 10:16
Stawiam na prof. Rosatiego
mmmmmmmmmmmmmmmmmmm / 195.74.79.* / 2010-04-13 18:58
był w radzie nadzorczej WGI a także FOZZ
liberalna PO / 88.199.162.* / 2010-04-13 10:05
lepiej Balcerowicz niż Bielecki - to dopiero była by narodowa tragedia.
sceptyk / 2010-04-13 14:06 / Tysiącznik na forum
Bielecki już raz robił za maskotkę Włochów, to teraz może robić za maskotkę starych rodzin z nowojorskiej finansjery.
Binarek / 2010-04-13 07:52 / Tysiącznik na forum
Prośba do portalu money aby na tragedii nie zyskiwał popularności

Proszę Łukasza Pałkę, jeżeli ma honor, o wyjaśnienie dlaczego zapisał poniższe "swoje" zdania
"Ale czy Komorowski się powstrzyma?"
"Teraz - mówiąc wprost - pojawia się okazja, by przejąć kontrolę nad bankiem centralnym."

a nie zacytował wypowiedzi Komorowskiego

http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/biznes/prezes-nbp-niepredko-komorowski-nie-chce-przyspieszac-procedur,56592,1

Moim zdaniem jest to żerowanie na najniższych ludzkich instynktach
arti8 / 89.77.183.* / 2010-04-13 09:04
Autor tekstu ma rację, a Jego wypowiedział są nad wyraz łagodnie.

Pełniący obowiązki Komorowski już pierwszymi decyzjami udowodnił, że nigdy nie powinien być na stanowisku, które zyskał dzięki tragicznej śmierci prezydenta Polski.

Brakuje słów na komentarz dla powołania Jacka Michałowskiego, jednego z założycieli UD (późniejszej Unii Wolności) na stanowisku szefa Kancelarii Prezydenta, kiedy ciało prezydenta jeszcze nie wróciło do Polski! Komorowski powinien zaczekać chociaż do pogrzebu, a Kancelarią miał kto kierować: Jacek Sasin zastępca szefa Kancelarii Prezydenta.

Sprawa powołania prezesa NBP stanowi kolejny dowód choroby władzy u człowieka, który zyskał najwięcej. "Takim obszarem, który wymaga szybkich decyzji jest Narodowy Bank Polski, bo prezes NBP zwołuje posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej, a ta ustala kursy, więc to dla funkcjonowania państwa jest absolutnie niezbędne, żeby szybko ten problem rozwiązać" - słowa wypowiedzenie przez Komorowskiego 11.04.2010 w tvn. Każdy kto zna ustawę o NBP i ma odrobinę wiedzy ekonomicznej może samodzielnie ocenić wypowiedź pełniącego obowiązki Komorowskiego.
Binarek / 2010-04-13 09:14 / Tysiącznik na forum
A. Wypowiedź, którą przytoczyłem pochodzi z 12.04

B. Szef Kancelarii Prezydenta miedzy innymi ma się zajmować uroczystościami pogrzebowymi, nie rozumiem więc Twojej wątpliwości

C. Moje zapytanie dotyczyło używanych retorycznych pytań oraz przemilczeń
Bodek__ / 95.40.106.* / 2010-04-13 13:20
No niestety, zaczął się festiwal ujadania na Komorowskiego i szerzej - rząd. Nawet w tym portalu pełno komentarzy rodem z onetu sugerujących nawet wpływ Tuska i jego ekipy na tę tragedię.

Przy całym szacunku do wszystkich ofiar wypadku, w tym p. Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki - nie był on dobrym prezydentem.
Co więcej nie zginął śmiercią męczeńską, tylko w wypadku.
Co więcej cała masa ludzi, która wraz z nim zginęła nie powinna się tam znajdować, nie tylko ze względów bezpieczeństwa (właśnie ryzyko utraty tylu ważnych członków organów państwa), ale również dlatego, że główne uroczystości katyńskie odbyły się kilka dni wcześniej z udziałem premierów.
Co więcej, nawet jeśli nie było bezpośrednich nacisków na pilotów, to każdy z nich ma świeżo w pamięci Gruzję i nieprzyjemności jakie spotkały pilota odmawiającego niebezpiecznego przelotu.

Szkoda gadać. Pozostaje mieć nadzieję, że do wyborów ludzie zaczną trzeźwo myśleć i nie zagłosują na wyimaginowego ducha Lecha Kaczyńskiego stawiając X przy Ziobrze.

Pozdrawiam
arti8 / 89.77.183.* / 2010-04-13 09:49
Uroczystościami pogrzebowymi miał kto się zająć, jego nazwisko już wymieniłem Jacek Sasin zastępca szefa Kancelarii Prezydenta. Więc nie obrażaj mojej inteligencji i nie wmawiaj mi, że dokonane przez Komorowskiego powołanie Jacka Michałowskiego jednego z założycieli Unii Demokratycznej (późniejszej Unii Wolności) miało by być uzasadnione brakiem człowieka, który mógłby się zająć uroczystościami pogrzebowymi. Przygotowaniem uroczystości mogli i powinni zająć się ludzie powołani przez Śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Doskonale wiem czego dotyczyła Twoja wypowiedź i jakie miałeś intencje, więc się nie tłumacz. Powtórzę jeszcze raz, autor tekstu zachował się zbyt kulturalnie komentując poczytania Komorowskiego w obliczu tragedii narodowej.
Binarek / 2010-04-13 09:53 / Tysiącznik na forum
Podejrzewam, że do organizacji uroczystości nie bierze się osoby opłakującej zmarłych ale tego nie dotyczy moje zapytanie. O to musisz zapytać Sasina i Komorowskiego.

Autor tekstu gra na najniższych instynktach podejrzliwości, nienawiści, wzgardy. Przemilcza wypowiedzi i to jak napisałeś "w obliczu tragedii narodowej"
mmmmmmmmmmmmmmm / 195.74.79.* / 2010-04-13 19:04
Binarek, a pospieszne mianowanie szafa BBWN, chociaż BBWN zbiera sie raz na poł roku, jak byś nazwał? Tez nie chciał przyspieszać procedur? I jak myślisz, archiwum BBWN juz przejete?
arti8 / 89.77.183.* / 2010-04-13 10:08
W obliczu tragedii narodowej, tragedii, która bezpośrednio dotknęła m.in. wszystkie kluby parlamentarne zwłaszcza politycy powinni zachowywać się godnie.
Brakuje mi słów, aby opisać zachowanie Komorowskiego. Jednak wiem jedno to zły człowiek.
Bodek__ / 95.40.106.* / 2010-04-13 13:22
Mogę Ci podpowiedzieć kilka słów, które przychodzą mi na myśl teraz: powściągliwość, delikatność, umiarkowanie. To właśnie cechuje Komorowskiego.

Wiem jedno - to dobry człowiek (też widzę, że to zdanie brzmi równie pusto jak Twoje).

Pozdrawiam
arti8 / 89.77.183.* / 2010-04-21 15:59
Świat bez Komorowskiego byłby lepszy.

Pozdrawiam
St. / 77.252.247.* / 2010-04-13 08:53
Ten typ tak ma. Uaktywnia się bardzo jak dzieje się coś złego i wyraźnie sprawia mu to radość. Wcześniej, można było zaobserwować jak bardzo cieszył sie, jak ludzie tracili często cały swój dorobek, na spadkach giełdy i funduszy,
Binarek / 2010-04-13 08:56 / Tysiącznik na forum
Proszę zamieść link
W Internecie łatwo być oszustem co St.
sql / 83.15.9.* / 2010-04-13 08:31
Binarek, dlaczego nie manifestowałeś, gdy twoi kolesie beszczelnie opluwali, szydzili z prezydenta?, czy przypadkiem nie czułeś się szczęśliwy jak pies po zjedzeniu michy Chappi?.
PKK / 89.228.220.* / 2010-04-13 16:31
Kto z kogo szydził? Kto mówił "sp.... dziadu"? Kto mówił "Małpa w czerwony"?
w.....on / 77.254.37.* / 2010-04-13 19:41
łajzo szczerze przez los pogięta. Niemyty osobniku, ja do ciebie mówię spieprzaj dziadu
Binarek / 2010-04-13 08:57 / Tysiącznik na forum
"jak pies po zjedzeniu michy Chappi?."

Nie mierz ludzi swoją miarą sql.
To że cieszysz się z cudzych nieszcześć nie uprawnia cię o myślenia tak o innych
,.,.,., / 77.254.37.* / 2010-04-13 19:46
wiesz co, słów szkoda, ale się zmuszę. Memłasz, ciurgasz, na okrągło, na dowolnie bzdurny temat i dobrze, któs te rubryki musi w końcu zapełniać, ale opanuj się, boś taki znów sprytny nie jesteś i nie wmawiaj tego czym ostatnio sam żyłeś. Wiem, jest pewien problem, z tym, a jak się odwinie i to z zamachem. Staram się rozumieć pogięte rozumowanie, ale powtarzam bez przesady.
Binarek / 2010-04-14 09:30 / Tysiącznik na forum
SQL postawił mi zarzut bezpodstawnie
Jeżeli nie macie podstaw do oskarżeń to powinniście mnie przeprosić
Chyba że wyznajecie zasady IVRP
Winny jest winny a dowody kiedyś się znajdą
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy