Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Czy markety podniosą ceny przez nowy podatek?

Czy markety podniosą ceny przez nowy podatek?

Money.pl / 2015-11-12 16:36
Wyświetlaj:
Nawiedzony fiskalizm polityczny / 109.243.135.* / 2015-11-14 07:44
Kolejna idiotyczna forma nakładania podatków bez zastanawiania się nad konsekwencjami. Zaprzecza to zasadzie,że podatek powinien mieć prosta formę. Zaczną się jedynie kombinacje,kosztowne ściganie "złodzieja",a zyski będą i tak wypływać. I znowu za wszystko zapłacimy z własnej kieszeni. Miało być nowe,a wyszło jak zwykle po staremu za nasza kasę,aby załapać głosy wyborcze.
warszawiak33 / 178.36.7.* / 2015-11-14 01:36
A morze ,więcej optymistycznych tytułów,zamiast frytek,dać szansę śledzikom.
asd480 / 109.241.16.* / 2015-11-14 10:13
To w Warszawie słowo "może " pisze się przez "rz". Dziwne.
ja_ziuta / 83.20.34.* / 2015-11-14 08:59
Frytki są jednak tańsze od śledzika :)
niop / 87.205.166.* / 2015-11-14 01:15
Czy wiecie że markety mają większą marże niż małe sklepy ? a wiecie czemu ? bo dostają różnego rodzaju ulgi od gmin , dotacje rządowe i unijne na które żaden mały sklep nie ma szans . Do tego cały zysk odprowadzany jest do głównych siedzib a w PL nikt z tego zysku nie skorzysta . Do tych zazdrośników - jak zarobie sobie na dostatnie życie i kupię samochód czy wybuduję w kraju super dom to wieszacie na mnie łachy tylko że ja kupię auto w Polskim salonie dając pracę Polakom , wybudowałem dom dając pracę Polakom , kupowałem materiały budowlane i wykończeniowe tylko Polskich producentów dając pracę Polakom , chodzę po restauracjach dając zarobić Polskim restauratorom i kucharzom a co w Polsce zostawiają zagraniczne koncerny i ich właściciele ????? dają pracę za głodową stawkę lub zatrudniają darmowych stażystów z PUP i drenaż Polskiej gospodarki. Nie mamy własnego cukru , ziemniaki francuskie , jabłka niemieckie , kwiaty holenderskie , auta co prawda montowane w Polsce - TYLKO MONTOWANE!!!!!!!!! . Dalej wieszajcie łachy na Polskich przedsiębiorców a zostaniecie sami z politykami i urzędnikami żebrząc za odpadkami od zagraniczny koncernów. AAAA oni jeszcze aby było Wam mało dołożą Wam po 10 imigrantów na głowę do utrzymania .
JANO 61 / 188.47.185.* / 2015-11-14 09:12
Zgadzam się w całości z niop-em. Wszyscy wiedzą doskonale o tym wszystkim, tylko jakoś nic się nie robi w tym temacie. HANDEL napędza gospodarkę, a jak kasa wycieka z tej machiny to nie będzie działać. Odnoszę wrażenie, że w kraju od 25 lat żądzą ludzie nie umiejący logicznie myśleć kojarzyć fakty i nie umiejący cokolwiek przewidzieć,bez względu na opcję polityczną. Mądrzy ludzie nigdy w tym kraju nie będą mieć głosu i nie będą podejmować żadnych decyzji. ja tego na pewno nie doczekam, a nawet moje wnuki, dopóki nie zmieni się nasza mentalność. LEPIEJ ZGARNĄĆ OD KAPITAŁU ZAGRANICZNEGO PARĘ TYSIĘCY CZY NAWET MILIONÓW DLA SIEBIE, NIŻ POZWOLIĆ SPOŁECZEŃSTWU ŻYĆ W MIARĘ PRZYZWOICIE, NORMALNIE. Wszyscy wiemy jaka potężna kasa szła w łapuwach dla decydentów w chwili powstawania marketów. Kto wtedy bierze pod uwagę inne czynniki niż "moja prywatna korzyść". A tylko i wyłącznie ci, którzy mają nas wszystkich w d**ie i nie zależy im, że to co zrobią nie będzie złe dla ludzi. IM WIĘCEJ OTYM MYŚLĘ TYM MNIEJ CHCE SIĘ ŻYĆ.
michał 2005 / 83.26.60.* / 2015-11-14 08:52
Ciekawe to tylko dlaczego po 89 roku wszyscy polacy porzucili w rowach swoje polonezy fiaty 126p a przesiedli sie w w BMW, mercedesy, ople - po co kupowli zagraniczny sprzet gospodarstwa domowego mogli nadal kupowac pralki Polar które po przywiezieniu do domu trzeba bylo odrazu naprawiać, wszystko wyrzucaliśmy kupując zachodnie telewizory, samochody, pralki, lodówki itd, nasz tak bardzo broniony przemysł u schyłku XX w produkował na maszynach z w XIX jak sobie przypominam Wajda kręcąc film Ziemia Obiecana nie miał problemu w Łodzi ze znalezieniem sceneri gdyz fabryka Izraela Poznńskiegow Łodzi wtedy Mrchlewski produkował tkaniny na maszynach króre jako nowoczesne w XIX w kupował Izrael Poznański. Ale przez te 25 lat naprawdę odbudowaliśmy i unowocześniliśmy nasz przemysł chociaż nie ma wielkich fabryk typu Nowa Huta to mamy duze osiagnięcia w prywatnym przemyśle, wszyscy piszą przemysł Niemiecki a tak naprawdę wszystkie wielkie zakłady w niemczech nie sa własnościa państa Niemieckiego tylko sa to prywatne firmy bo tylko w prywatnych firmach jest prawidłowy ich rozwój bo każdemu na firmie zależy zaczynając od właścicieli a kończąc na pracownikach. Pozdrawim
Ekonomiagłupku / 188.146.132.* / 2015-11-14 08:45
Pomieszanie z poplątaniem, synteza wiedzy przeciętnego polskiego powiedzmy przedsiębiorcy o ekonomii. W przypadku przeciętnego polaka jest jeszcze gorzej. Trudno z kimś takim dyskutować, gdyby zamiast wiedzy miał choć trochę wyobraźni dostrzegłby np., że na rynku nie ma prawie produktu, który w całości byłby polski. Ktoś powie, a co to znaczy? Tylko tyle, że gdyby było inaczej byłby tu skansen. Zyski są transferowane, ależ oczywiście! Tyle, że głupi zakaże ich transferu, a mądry stworzy warunki do inwestowania ich tutaj. Banalny przykład: z czego ta potępiana biedronka (miejsce zakupów milionów polaków nie tylko najbiedniejszych) zainwestowała w rozwój sieci i logistyki? Ponadto nie przekonuje mnie, że jeśli polskie to zawsze lepsze. Czy polskie firmy mniej cyckają pracowników, czy ich właściciele nie transferują zysków do obcych banków? Jak zatem stadu baranów wyjaśnić, że liczy się kapitał, sprawne zarządzanie, a nie narodowość. Teraz do władzy doszli liderzy ciemnoty ekonomicznej, zobaczycie co oni zdziałają. Szkoda, że z za grobu (mam swój wiek) nie będzie dochodził mój chichot z takich pajacyków jak ty. PS. Jedno z czym się z tobą zgadzam, to wszelkie dotowanie. Jest to synteza zła w ekonomi!!!
Precz z motłochem / 109.243.135.* / 2015-11-14 08:01
Dotknąłeś istoty sprawy. Mentalność piso-komuchów na czele z nierobami ze związków zawodowych kształtuje w Polsce scenę polityczną. Partie wiedząc o tym prowadzą taką politykę aby pozyskiwać głosy i manipulować tym tłumem. Gospodarka w tym wszystkim musi jakoś działać i jedyne co w tym kontekście pozostaje to otwieranie furtek dla podmiotów zagranicznych. Te korzystając z okazji,że tu żaden polski podmiot im nie stawi czoła gdyż zostanie zaszczuty przez własny naród i urzędy,doją nas wszystkich ile się da. To w 100% winę za taki stan rzeczy ponosi TO BYDŁO,a politycy w drodze do własnej kariery i profitów karmią je nadziejami.
niop / 87.205.166.* / 2015-11-14 01:03
Wszystkich co twierdzą że markety podniosą ceny zapraszam do swojego sklepiku bo ja nie podniosę cen bo mam sklep 180m2 :-)
Myślałem aby zamknąć sklep bo sąsiad z marketu zaniża ceny aby mnie wykończyć bo może sobie pozwolić na zaniżanie cen by załatwić mniejszą konkurencję ale powiało optymizmem i zacząłem się zastanawiać aby nie zamykać sklepu. Miałem kilka sklepów i każdy po otwarciu sieciówki czy marketu padał przez markety bo zaniżały ceny. Po zamknięciu moich sklepów nagle ceny wzrosły i zaczął się lament klientów którzy przychodzili do mnie abym znowu otworzył sklep na co odpowiadałem - śmialiście się ze mnie i lataliście na promocje do marketu to teraz nie płaczcie tylko płaćcie
EkonomWyborca / 89.73.179.* / 2015-11-14 00:30
Tylko czekam jak markety podniosą ceny :))) wiadomośc dla wszystkich, markety szczególnie sieciówki zagraniczne obracają ogromnymi pieniędzmi i mają olbrzymią marże przy znikomych wydatkach, nigdy nie podniosą cen bo wiedzą że od razu klienci ich oleją i przejdą (z resztą z chęcią ) do konkurencyjnych mniejszych polskich sklepów... Jak jest tak źle dla tych marketów dlaczego powstaje 200 - setny sklep kaufland , o rossmanach nie wspomne , a biedronki mnożą się jak zaraza??? Nie wieżcie propagandzie, tylko w polsce zrobiono taki "myk" gdzie jest tyle marketów. Nigdzie w UE nie pozwolono obcemu kapitałowi wyniszczyć małych rodzimych biznesów.
JOSEF55 / 31.183.192.* / 2015-11-13 23:55
Pójdą do sklepów osiedlowych tylko pokaż mi sklep osiedlowy który płaci podatek , wszystkie jadą na "zero" a nie taka jest chyba idea tego pomysłu a do tego dojdą zwolnienia pracowników w marketach którym trzeba będzie płacić zasiłki dla bezrobotnych, bo jak mi wiadomo to sprzedawca ze sklepu nie pójdzie do pracy jako spawacz czy operator koparki............
wojt480 / 109.95.200.* / 2015-11-13 23:44
imperatorowi kaczyńskiemy wiele się udało i uda. Czekamy na wyzwolenie ....
zeto434 / 83.24.230.* / 2015-11-13 23:35
Bzdura. Jeżeli ceny wzrosną w marketach ty klienci nie są głupi - pójdą do sklepów osiedlowych o wiele tańszych. Przestańcie krakać.
12321 / 93.175.79.* / 2015-11-13 23:37
Osiedlowe wiele tańsze ????. Człowieku z księżyca spadłęś :)
podziekujemy pisowi napewno / 178.42.237.* / 2015-11-13 23:15
Jak supermarkety zagraniczne opuszczą Polskę to dziesiątki tysięcy Polaków straci pracę i niekoniecznie zaraz znajdzie pracę w sklepach polskich!!!!!!! Mam nadzieję,że zwalniani polscy pracownicy będą wiedzieli do kogo pójść ----- do kaczora i kościoła - właścicieli pisu!!!!!
Kmlkmlkml / 66.102.9.* / 2015-11-14 08:23
Nie opuszczą Polski, gdyby to zrobiły to ceny poszłyby w górę w ich rodzimych krajach, bo my finansujemy te niższe ceny. Polska to kura znoszące złote jaja dla zagranicznych firm. Patrz TP (orange Polska) która uratowała od plajty France Telecom transferując zyski.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
leomax / 88.156.5.* / 2015-11-13 23:59
głosowaliście to macie a gdzie wspieranie polskich przedsiębiorstw wszyscy narzekacie czegoś oczekujecie o od siebie nic nie dajecie sądzicie że obietnicami PIS was nakarmi wkrótce się przekonacie a ciekawe ilu się przyzna że głosowało ni PIS, bezczelni oportuniści szybko zmienicie zdanie powodzenia ???????????????????????????????????????
mmaamm / 91.192.89.* / 2015-11-13 22:53
o czym ty człowieku mówisz supermsrkety nie proponują szerokiego asortymetu tylko opłacalny
PL939 / 83.20.233.* / 2015-11-13 22:50
Obiektywnie . Niech markety podnoszą ceny . Nie widzę problemu . Żadnych pracowników z PUP poza kolejnością , żadnych dotacji za zatrudnienie bezrobotnych . Pełna stawka podatkowa za m2 powierzchni handlowej . Zero ulg z gmin w których funkcjonują . Żadnych przywilejów . Zobaczymy ile wytrzymają z firmami rodzinnymi i lokalnymi dostawcami . Żadnych terminów płatności za towar i pomysłów w stylu płatne po sprzedaży !!! Markety !!! Cwaniaczki ukryci pod spółkami ZOO i innymi p********* .
c d n / 178.42.237.* / 2015-11-13 23:24
Pl 939 jesteś głupszy niż przewiduje ustawa. Nigdy nie wygramy z zagranicznymi kolosami oni są po prostu dłużej w kapitalizmie niż my i mieli już do czynienia z takimi cwaniaczkami pisopodobnymi również w innych krajach i zawsze sobiec poradzili. KTO MYŚLI ŻE BĘDĄ PŁACIĆ KASĘ BO TAK CHCE PiS jest po prostu naiwnym debilem!
Marcin437 / 83.29.204.* / 2015-11-13 22:01
Wybraliśmy PIS to mamy na co głosowaliśmy. A niestety to dopiero początek. Dobra wiadomość jest taka, że to ostatni raz skrajna prawica ( wzorujaca się na regułach komunistów) jest przy władzy. Najsmutniejsze jest to, że ci którzy masowo głosowali na nich, czyli emeryci i ludzie ubożsi, najbardziej dostaną w tyłek. W tej partii o wszystkim decyduje jeden człowiek, który przez 60 lat mieszkał z mamusią, do sklepu samodzielnie poszedł 20 lat temu, mający kontakt przede wszystkim ze swoimi poplecznikami, a zwykłych ludzi widzi za muru swoich ochroniarzy, za których zresztą płacimy wszyscy. I tak naprawdę zależy mu wyłącznie na zemście za wyimaginowane zabójstwo brata, a gospodarkę nie tylko ma gdzieś, ale nigdy o niej nie miał pojęcia. Dołożą teraz dumni podatek bankom, ale trzeba być naprawdę oderwanym od życia, żeby nie zdawać sobie z tego, że banki natychmiast przerzucą obciążenie na klientów. No więc wybraliśmy i mamy co chcieliśmy.
jaś / 94.251.185.* / 2015-11-13 23:50
"Wybraliśmy" tzn. że ty również głosowałeś na PIS ??? A tak na marginesie to niby dobrze dobierasz argumenty, nie wspominasz tylko, że płynąc statkiem na obiecywaną "Zieloną wyspę" pod banderą PO zbliżyliśmy się bardzo niebezpiecznie do dna, może mielizny, zobaczymy czy odnowiona załoga wyprowadzi nas na odpowiedni kurs. Najgorsze, że kapitan statku w pewnym momencie opuścił okręt jako pierwszy i popłynął do Brukseli, pozostawiając marnego i sfrustrowanego sternika przy sterze władzy wrzucając go na głęboką wodę oraz burze polityczne. Swoją frustrację sternik pokazała dopływając do portu odgrażając się, że będzie sprawdzać całą załogę oraz sternika podczas nowego kursu zmian, zmian ku lepszemu dla nas wszystkich.
pomyśl / 93.105.9.* / 2015-11-13 22:38
czyli uważasz, że hipermarkety nadal maja miec pozycje uprzywilejowaną? pomyśl trochę....
Stefan Was / 89.231.158.* / 2015-11-13 23:22
Przeciez ten podatek nie zmieni tego ze hipery zaczna placic dochodowy. Wg ustawy objete maja byc nim wszystkie sklepy od 250m2 (lacznie z zapleczem!), nie zaleznie od tego czy to market, sklep z ciuchami czy salon samochodowy. Dzisiaj wiekszosc polskich sklepow ma te 250m2, wiec ucierpia na tym przedewszystkim nasze firmy, ktore przeciez placa podatki u nas. Gdyby PiS rzeczywiscie chcial obciazyc zagraniczne sieci to podatek obowiazywal by np od 40 sklepow a nie od malego pojedynczego 250m2.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Maciek61 / 109.173.173.* / 2015-11-13 22:33
Bez przesady. Za Kaczora benzyna była po 3 złote przy cenie baryłki 150USD, a za Donka dochodziła do 6 zł przy cenie 40USD za baryłkę. Wszystko źle? Nie do końca to właśnie Kaczory skubią najbardziej. Nie ma co szczekać zanim jeszcze zaczęli rządzić. Rozliczymy ich w następnych wyborach tak samo, jak rozliczyliśmy PO. A miłość do tej czy tamtej partii wygląda u wielu na ostrą psychozę, jak się czyta niektórych szczekaczy są to ludzie, którym powinno się zakazać używania komputera, bo pisząc nie myślą, a plują na ludzi niemiłosiernie.
alex59 / 85.202.104.* / 2015-11-13 22:06
Jesteś cymbał albo pełowiec, co na jedno wychodzi. Jeszcze nie ma rządu a ty już wiesz kto dostanie w tyłek.
piiiiii / 37.47.42.* / 2015-11-13 22:19
I tym sie roznicie. Ty jestes krotkowzroczny i nie umiesz przewidywac za to swietnie obrazasz madrzejszych od siebie. I kto tu jest cymbalem?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
alex59 / 85.202.104.* / 2015-11-13 22:24
Taki sam poziom umysłowy reprezentujesz jak Marcin437. Jeszcze nie ma rządu, nie mówiąc chociażby o projekcie ustawy a wy już wszystko wiecie.
paskuda717 / 80.187.99.* / 2015-11-13 21:44
do walić i Falińskiemu też
polakpotrafi / 176.221.120.* / 2015-11-13 21:29
Ja tam rozdzielę swój sklep czerwona linią namalowaną na podłodze na dwie części, jedna będzie moja a druga mojej żony. Każda będzie miała powierzchnię 249m kwadratowych. I problem z głowy, a jak będzie trzeba to się jeszcze dołączy część dla brata, teścia, szwagra, teściowej, syna, córki, babci, dziadka ojca, matki, zięcia .... itp. itd.
zzz1007 / 80.50.228.* / 2015-11-13 21:48
no to sporo miejsc pracy stworzysz he he
gruby1 / 31.61.140.* / 2015-11-13 21:18
Wyborcy lepszej polski likwidacji ruiny i odbudowy RP właśnie sie pokapowali, że będzie nam lepiej za ich szmal. Bo ci tajemniczy "ONI" co to mają zapewnić "NAM" cuda na kiju to niestety jesteśmy my wszyscy. I co głąby ja sobie poradze, a wy co zrobicie jak teraz na te cudne reformy będziecie dokładać po 200 zł miesięcznie z własnych pensji i emerytur?
Pan HRABIA / 95.150.202.* / 2015-11-13 21:24
Niedosc zes gruby to na dodatek GLAB. Radz se radz, my tez sobie poradzimy , bez koszernego tez mozna !!!!
gruby1 / 31.61.140.* / 2015-11-13 21:30
Wiem że sobie poradzicie. Co prawda w oczy kole Panie Hrabio z lepszej polski?

Najnowsze wpisy