Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Czy mogę starać sie o dotację?

Czy mogę starać sie o dotację?

SWJ / 2009-05-06 12:15
Pracuje w duzej firmie jako tzw. Student - umowa zlecenie. Mam możeliwość założenia własnej działalności i kontunuować prace w tej samej firmie jako kontraktor. Czy jeżeli założę firmę mogę starać sie o dofinansowanie.
Dodam że jestem studente I roku.

Bardzo prosze o odpowiedz.

Pozdrawiam serdecznie,
JSW
Wyświetlaj:
__Polka_zgłoś się / 95.49.186.* / 2009-05-08 12:33
Witam,
O ile wiem to możesz. Trzeba zawitać chyba do Powiatowego Urzędu Pracy, lub jakiego kolwiek, później musisz uczestniczyć w szkoleniu, zrobić biznesplan i utrzymać działalność przez 1 rok. Wtedy bezzwrotnie otrzymasz jakieś 14-15 tyś. pln.
Te informacje są do zweryfikowania, ale tak słyszałam.
powodzenia
tomm123 / 88.156.0.* / 2009-05-12 00:58
z tego co wiem, to nie mozna pracowac na rzecz bylego pracodawcy.
mciolek11 / 91.189.1.* / 2009-05-12 08:56
Można pracować na rzecz byłego pracodawcy, nie można jednak wykonywać dla niego usług, które wykonywałeś na podstawie umowy o pracę. W przeciwnym razie nie przysługuje otwierającemu działalność preferencyjny ZUS. Myślę, że z umową zleceniem sytuacja jest podobna. Jeżeli chodzi o dotacje to nie możesz się o nie starać, przynajmniej z
UP. Dotacje z Funduszu Pracy wypłacane są w wysokości do 18 tyś tylko osobom zarejestrowanym jako bezrobotne. Możesz starać się o dotacje z Funduszu Unii Europejskiej w ramach działania 6.2. Więcej na ten temat dowiesz się w Wojewódzkim Urzędzie Pracy.

Najnowsze wpisy