Forum Forum dla firmKadry

Czy stosować testy kompetencji przy rekrutacji?

Czy stosować testy kompetencji przy rekrutacji?

amekia / 195.150.128.* / 2010-06-15 12:26
Czy zastosowanie testów kompetencji przy rekrutacji ma jakikolwiek sens? Czy zyski są wyższe od kosztów?
Wyświetlaj:
MarioEf / 5.173.185.* / 2019-08-12 15:13
Ja uważam, by skutecznie przeprowadzać proces rekrutacyjny, warto znać preferencje i trendy, jakie obecnie funkcjonują na świecie. Należy zwrócić uwagę np. na staż i stanowisko pracownika, Okazuje się, że specjaliści i managerowie różnych szczebli preferują wykonywanie testów na komputerze, podczas gdy najmłodsi stażem – na smartfonie/tablecie. Dla jednych i drugich świetnym rozwiązaniem będą testy rekrutacyjne online https://shl.com.pl/testy-i-kwestionariusze-nadal-integralna-czescia-procesow-hr/
Link dodaję w celach poglądowych – można pod nim poczytać o nich więcej.
leo32 / 212.244.185.* / 2018-09-24 11:47
Usługi z zakresu outsorcingu i zarządzania zespołami sprzedażowymi zajmuje się miedzy innymi świetna firma www.hskconsulting.pl , którą śmiało można polecić. Jeśli ktoś szuka pracowników, również może sięgnąć po pomoc u nich.
Gniecha96 / 193.93.92.* / 2018-09-11 10:23
Stosowanie testów kompetencji na pewno pozwala zaoszczędzić Twój cenny czas. Dodatkowo oszczędzasz pieniądze, które wydałbyś na szkolenie nieodpowiedniego pracownika. No i zdobywasz idealnego pracownika, który wpisuje się w Twoje oczekiwania, ponieważ test kompetencji tworzysz sam.

https://www.testkompetencji.pl/

Polecam skorzystać z usług firmy BioStat. Rewelacyjna obsługa, rzetelne raporty, profesjonalizm pełną parą.
Krzychuu / 31.175.59.* / 2013-01-24 12:51
Myślę, że warto zwłaszcza gdy chodzi o jakieś poważniejsze stanowisko. Bardzo dobrą bazę testów i ankiet znaleźć można na stronie tomastest. Ostatnio mają bardzo promocyjne ceny, więc warto zaznajomić się z ofertą na ich stronce
Neso / 83.5.43.* / 2012-12-28 11:20
Zgadzam się z ero, testy kompetencji wykonane w odpowiedni sposób mogą być bardzo przydatne. Dlatego warto chyba sprawdzić tą stronę którą podał, prawda?:)
Pilsener / 2011-02-24 09:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Co rozumiesz przez "testy kompetencji"? Jeśli chcesz dać np. informatykowi test na którym ma układać obrazki czy dobierać słowa to sobie daruj, wiele razy startując w konkursach na stanowisko finanse/IT dostawałem testy tego typu i zawsze z kretesem je oblewałem, widocznie prawie 20 lat doświadczenia w branży finanse/IT dziś nie wystarcza. Podstawa to sprawdzenie kompetencji a nie słowotwórstwa, spostrzegawczości czy nawet refleksu.
Prawdziwa porażka jest, kiedy rekrutację doświadczonych informatyków przeprowadza jakaś siksa, która nie umie nawet wycentrować tekstu - oczywiście informatycy dalej nie przejdą, bo nie przypadną jej do gustu.
Jeden ze znajomych menedżerów z IT zerwał współpracę z firmą rekrutacyjną i sam zaczął szukać pracowników w sieci, bo jak powiedział "przysyłają mi samych de**i" - może i szybko układali obrazki, byli wygadani i elokwentni ale kompletnie polegli przy próbach wycentrowania tekstu.
Ja wiem, że dziś jest moda na jakieś durne testy ale szuka się pracownika a nie nową gwiazdę do realiti szoł, jak widzę, że skreślają gościa, którego system nie miał ani jednej poważnej luki tylko dlatego, że się jąka i sepleni to mnie szlag trafia.
hill / 89.230.151.* / 2011-02-21 15:24
To zależy. Warto wiedzieć, że o długofalowych sukcesach pracowników na danym stanowisku pracy nie decyduje wiedza, umiejętności czy doświadczenie, ale to czy pracownik w sposób naturalny będzie przejawiał zachowania, których wymagać będzie od niego praca w danej firmie i na danym stanowisku pracy. A o zachowaniach pracowników decydują Wewnętrzne Wzorce Zachowania (Talenty). Aby je zdiagnozować do te pory trzeba było używać drogich testów. Teraz dzięki Meta Rekrutacji i Selekcji Pracowników można je skutecznie diagnozować bez kosztownych testów.
monica344 / 109.232.247.* / 2013-02-26 13:16
to zależy - jeśli na stanowisko analityka daje się do rozwiązania test zadań liczbowych na czas to wychodzi porażka - szybka anliza jest pobieżną analizą...
xyzt / 89.78.73.* / 2011-02-23 15:58
tego typu belkot, jak wzrorce zachowania moga miec jakies zastosowanie w centrach usług. hill nigdy bie bedziesz dobra w rekrutacji bo wzorzec twojego rozumowania to skresla .
Korrnel / 195.150.128.* / 2011-03-04 14:28
Dla mnie "testy kompetencyjne" to pusty frazes. Jeśli mamy przed sobą CV potencjalnego pracownika z dużym doświadczeniem i wiedzą, rekrutowanie go za pomocą testów może okazać się pomyłką i grozić utrata dobrego pracownika. Moim zdaniem o wiele lepszym wyjściem jest rozmowa kwalifikacyjna gdzie mamy kontakt z człowiekiem i możemy stwierdzić co nieco o jego charakterze, nastawieniu do pracy itd. Testy kompetencyjne mogą sprawdzić się w przypadku wyszukiwania pracowników pod kątem określonych kompetencji. Wtedy jednak bezpieczniej jest zlecić stworzenie takich testów firmie zewnętrznej (np. http://iakg.pl) która dopasuje je do potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Najnowsze wpisy