Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dlaczego nikt nie reaguje na polską Watergate?

Dlaczego nikt nie reaguje na polską Watergate?

Wyświetlaj:
Redakcja forum / 2006-03-04 08:04 / Administracja forum
Za wręcz obrzydliwe trzeba uznać komentarze, w których celuje Marek53, a które musieliśmy usunąć - to jest wyłącznie wulgarne obrażanie innych dyskutantów. Nie na tym forum panie Marek53!
Marek53 / 83.24.35.* / 2006-03-04 11:20
Szanowna Redakcjo,
zdaliście test na celująco.
Usunęliście moją wypowiedź. Celowo była chamska, brutalna, wulgarna. Przyjmijmy założenie, że innego języka nie znam, inaczej nie potrafię się wypowiadać. Obce mi są akademickie rozważania. Czy zatem macie prawo do odbierania mi prawa do wypowiedzi. Kto dał wam prawo do cenzurowania.

Pod pozorem troski o język skasowaliście moją wypowiedź.

Czyż nie jest to cenzura etyczna. Walczycie o absolutną swobodę wypowiedzi, dotyczć ma jednak ona wyłącznie mediów, stowarzyszeń korporacyjnych i ich protegowanych.

Płaskoniowi wolno obrażać wszystkich, aczkolwiek korzysta z tego w niewielkim stopniu i obraża tylko wybranych. Mi już nie wolno. Wewnętrzny cenzor Redakcji robi "klik" i kasuje wypowiedź.

Bardziej jednak wygląda mi to na cenzurę polityczną.
Panów Kaczyńskich i PiS wolno błotem obrzucać bez ograniczeń.

Gwoli wyjaśnienia,

1. Zastosowałem język Pana Płaskonia w wydaniu dosadnym. Świadomie i z premedytacją.

2. Przeprosiłem forumowiczów za styl i język i wyraźnie zaznaczyłem, że to ich nie dotyczy. Była to zamierzona obelga dotycząca wyłącznie autora powyższego paszkwilu.

3. Cel został osiągnięty. Wypowiedź została ocenzurowana.
Redakcja zachowała się jak Łukaszenko. Gratulacje.

Cała ta dyskusja o wolności jest bez sensu.

Media są i chcą być wolne, przy jednoczesnym braku wolności wypowiedzi. Oczywiście nie wszystkich. Wolno prezentować Chrystusa z genitaliami (i to jest piękne, nikogo nie obraża, nie jest wulgarne i obrzydliwe), nie wolno zaś obrzucić Płaskonia fekaliami. A przecież to też mozna uznać za artystyczne wyrażenie poglądów.



Rację mają ci, którzy twierdzą, że istnieje wolność mediów ale media nie są wolne.
Redakcja forum / 2006-03-05 19:36 / Administracja forum
Sam Pan się skreśla z forum, obrażając innych - wszystkie inne rozważania miałyby sens, gdyby Pan dał sobie i nam szansę na lekturę. Działamy jak gumka.
MarekP / 85.219.252.* / 2006-03-05 20:28
Bardzo ciekawa ta gumka ktora wyciera jedynie przeciwnikow jedynej slusznej tezy popieranej przez redakcje tego forum.
:-P / 84.10.19.* / 2006-03-04 14:31
do Marka 53 -
nie znam Pana wypowiedzi, nie wiem co zawierały, jeśli jednak były wulgarne i obraźliwe, jak sam Pan potwierdził to zostały skasowane zgodnie z zasadami tego portalu i nie chodzi tu o cenzurę. wystarczy przeczytać regulamin. z góry wiemy jakie sa tu zasady i nie ma co się unosić. te nzasady po prostu zostały złamane
Marek53 / 83.24.35.* / 2006-03-04 23:18
Kasowane są wyłącznie obraźliwe wypowiedzi, które są skierowane w jedną stronę. A to już nie ma nic wspólnego z regulaminem, to jest regularna cenzura.
xyz / 193.151.64.* / 2006-03-04 09:53
usuneliście propozycje darmowej wycieczki dla Pana Płaskonia oferowanej przez Marek53.Nie musiał wysyłać smsa ani dzwonić pod numer telefonu,ot tak z czystego gestu ofiarowano mu okazje zwiedzić np. mur chiński:))nie sądzicie droga redakcjo że to własnie autor artykułu obraża?
Marek53 / 83.24.35.* / 2006-03-04 12:12
Usunięto nie tylko prowokacyjną, faktycznie wulgarną, odpowiedź płaskoniowi. (stosuję małą literę, bowiem Real przekonał mnie, że dużą stosuje się jako wyraz szacunku).

Usunięto również kilka wypowiedzi prowokacyjnych, ale rzeczowych. Nie pasowały do obrazka.
real / 81.219.244.* / 2006-03-04 22:46
Witam Pana Marka53, ponieważ wywołał mnie pan do tablicy, to chcę sprostować pańską wypowiedź, bo jak zwykle pan mnie nie zrozumiał, lub jak zwykle pan udaje, ze nie może pan zrozumieć.
I jeśli nie robię panu wyrzutów, ze względu na brak znajomości angielskiego (w końcu to nie pan jest prezydentem), to jeśli chodzi o zasady pisowni polskiej, to jestem zawiedziony.
Proszę się teraz skoncentrować, bo powtórki nie będzie.
Imiona WŁASNE i NAZWISKA i IMIONA osób piszemy ZAWSZE z wielkiej litery, reguluje to zasada - UŻYCIE WIELKIEJ LITERY ZE WZGLĘDÓW ZNACZENIOWYCH.
Natomiast użycie zwrotu grzecznościowego (pan, pani, kolega, przyjaciel,), reguluje zasada - UŻYCIE WIELKIEJ LITERY ZE WZGLĘDÓW UCZUCIOWYCH I GRZECZNOŚCIOWYCH i to właśnie starałem się ostatnio panu uświadomić, jak się jednak okazało - nieskutecznie.
Tak że w przypadku Pana Płaskonia, rąbnął pan po prostu byka – ortograficznego (choć jak sądzę, zrobił to pan z premedytacją).
Staram się zrozumieć, że za czasów pańskiej edukacji, kładziono głównie nacisk na język rosyjski, niemniej miał pan już trochę czasu w III RP (15lat), aby zaległości z polskiego nadrobić. Ale po tym jak pan pisze (bo o tym co – szkoda się wypowiadać), widzę że w tym czasie po prostu obijał się pan.
Pozdrawiam
bez / 194.187.181.* / 2006-03-04 00:29
Nie, no bez przesady, z tą polską Watergate
George / 83.25.221.* / 2006-03-04 15:05
Też mi się wydaje, że ktoś usilnie próbuje zrobic wielką sprawę z nic nieznaczącego incydentu. Ale przy sile współczesnych mediów i ich wybitnej niechęci do braci Kaczyńskich (co innego SLD, ci są OK) będziemy świadkami wielkiej afery.
ajhbergen / 2006-03-03 23:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Sprawa jest powazna, bo atak Pierwszego Sekretarza skierowany jest przeciw
wszystkim mediom (w domysle: procz mediow Ojca Dyrektora - moze JK nie uwaza
RM, Tv TRWAM i ND za media?). Chodzi wiec o monopol na informacje. Komunisci nigdy
by sie nie osmielili budowac dyktatury w takim tempie. W kilka miesiecy mamy aparat
represji, inwigilacji . LPR i LEPER zostali wykolowani w podobny sposob jak kiedys
Mikolajczyk.
xyz / 193.151.64.* / 2006-03-04 11:12
pytanie do redakcji: dlaczego zostają wyswietlane IP osób wypowiadających sie na forum?rozumiem że ci którym się nie wyświetla to osoby związane z redakcją?ochrona danych osobowych jest równa dla wszystkich.
Marek53 / 83.24.11.* / 2006-03-04 00:51
Może najpierw trochę znajomości historii.
A dopiero potem takie bzdury. To są idiotyzmy na poziomie płaskonia, skierowane do szczurów Pawłowa.
Na słowo bliżniak szczerzą zęby, na SLD merdają ogonkiem. Kompletny inprint.

Tak na dobrą sprawę szkoda wycierać klawisze.
obserwator / 83.6.222.* / 2006-03-04 07:44
W takim razie po co to robisz skoro nie przyjmujesz do wiadomości, że moga istnieć inne poglądy niż takie, które byłyby wyłącznie zgodne z Waszą optyką rzeczywistości?!
Marek53 / 83.24.35.* / 2006-03-04 11:37
Z jednego prostego powodu. Brak reakcji utwierdza w przekonaniu o własnej nieomylności.

Jeżeli jako fakt (nawet nie pogląd) ajhbergen podaje, ze mamy dyktaturę, aparat represji i inwigilacji nieporównywalny do komunistycznego, to trudno z tym polemizować. Trzeba napisać wprost. Bzdura.


Znajomość historii najnowszej nie ma nic wspólnego z poglądami. Pisałem o tzw, faktach nie poglądach.
Chyba, że w wydaniu sowieckim. Zbrodnia katyńska (fakt) nie jest zbrodnią (pogląd historyków i władz sowieckich).
Jasper / 62.89.113.* / 2006-03-03 21:50
czy Pan Płaskoń został już zlustrowany?
przecież to jest obrzydliwe co on tutaj wypisuje,
obywatel / 213.102.142.* / 2006-03-03 22:45
O tak zachowanie PiS jest obrzydliwe! masz Jasper rację!
pitt / 81.190.218.* / 2006-03-03 22:19
A co jest wedlug ciebie obrzydliwego w tym artykule ??
DA / 195.225.68.* / 2006-03-03 21:49
Proszę zarezerwować takie tytuły na inne okazje, bardziej odpoiwednie...
Rafal / 217.149.243.* / 2006-03-03 21:35
Czytałem ten artykuł w Newsweeku. Czy Pan mógłby również tam zajrzeć? Tu nie chodziło o dziennikarzy, ale próbę skompromitowania polityków przez UOP. Takie prowokacje już wcześniej miały miejsce (choćby film o FOZZ). Nie uważa Pan, że mafia paliwowa, przekręty KGHM w Kongo to znacznie poważniejsze sprawy niż chęć sprawdzenia dla kogo pracuje dziennikarz o swojsko brzmiącym nazwisku Bertold Kittel?
Marek53 / 83.24.11.* / 2006-03-04 00:04
Nie. To kompletnie nieważne. Proszę zauważyć, że od pewnego czasu okres "sprawiedliwych i uczciwych" rządów SLD podkreślono ponownie grubą kreską. Bardzo grubą.
W mediach nie znajdziesz nawet wspomnienia o aferach. Nagle na zamówiene wyciągane są dziwne historyjki, które mają uzasadnić blokadę wszelkich reform i oczyszczenia prawa, administracji, mediów. Mają zapobiec lustracji, naprawie istniejącego stanu.

Skunksy, którym przydepnie się na ogon wydzielają okropną woń.

Dziwne, że tek bulwersująca sprawa nie została nagłośniona i wyjaśniona w epoce światłych rządów Millera i Kwaśniewskiego.
Czemu nie ujrzała światła dziennego w czasie kampanii wyborczej. Może po prostu jeszcze nie istniała, nebyła dość dobrze przygotowana.

Wypowiedzi Janeczka P. dziwnie przypominają mi "gadzinówki", a bardziej współcześnie Łukaszenkę z kumplami.

WSZELKIMI SIŁAMI BĘDZIEMY BRONILI WŁASNYCH POZYCJI W IMIĘ OBRONY DEMOKRACJI I NARODU.

Radzę postarać się o wizę na Białoruś. Tam takich ciągle potrzebują.
Marek53 / 83.24.11.* / 2006-03-04 00:55
Oczywiście staranie o wizę dotyczy J.Płaskonia. Wyraziłem się z rozpędu mało precyzyjnie
emigrant96 / 83.225.66.* / 2006-03-03 15:01
"...Wyobraźmy sobie, że w czasie, kiedy Polską rządził SLD, Radio Maryja, Telewizja Trwam oraz Nasz Dziennik ujawniają, że Włodzimierz Cimoszewicz jako minister sprawiedliwości oraz prezydent Aleksander Kwaśniewski, jeszcze jako partyjny dygnitarz, wykorzystując polityczne koneksje, nakazali służbom specjalnym inwigilowanie dziennikarzy jednej z bardziej opiniotwórczych polskich gazet...."

Tutaj nic nie musimy sobie wyobrażać panie Płaskoń....!!!!
Tak było faktycznie, tylko pańscy mocodawcy, wypróbowani, sprawdzeni, zaufani specjaliści w tej dziedzinie już dawno pozacierali ślady, a to co pozostało spreparowali przeciwko tym, których inwigilowali. A o profesjonaliźmie tych służb świadczą wypowiedzi tych, którzy po raz kolejny dali się "wypuścić"... panu..., i pańskim "towarzyszom"...
saba53 / 217.98.20.* / 2006-03-03 16:50
Tak jest Panie Emigrant. To Kwaśniewski z Cimoszewiczem przebrali się za Kaczyńskiego i Wassermana, a następnie wydali polecenie śledzenia dziennikarzy Rzeczypospolitej. Teraz ci sami przebrali się za obydwu Kaczyńskich. Jeden jest prezydentem, a drugi szefem PiS. Jak powróci panu rozum, daj pan znać.
emigrant96 / 83.225.130.* / 2006-03-11 23:37
(Nie przypuszczałem, że inteligencja w Polsce jest tak deficytowym towarem...(?))

- No proszę Pani... to odcisków palców im nie sprawdzali...?(!)
endrju / 62.89.106.* / 2006-03-03 13:53
dziennikarze chyba zbyt powaznie traktuja siebie jako 4 wladze. I sa taka sama zdegenerowana kasta korporacyjna jak prawnicy, lekarze, sedziowie itd.
ten artykul to szczyt dyletantcwa
Marek53 / 83.24.11.* / 2006-03-04 00:43
Fakt, następna korporacje, która będzie (oczywiście w imię demokracji i wolnści) rozliczana z wypisywanych bzdetów, obelg i pomówień tylko w ramach wewnątrzkorporacyjnych zasad. Poza prawem i ponad prawem.

Proponuję zastosować to, oczywiście w imię demokracji, nieograniczonej niczym wolności, swobody działalności, wypowiedzi, itd do np. kieszonkowców, bandytów, gwałcicieli, organizacji neofaszystowskich i antysemickich.
Czemu nie? Jak pełnia wolności (czytaj: samowoli) to dla wszystkich. Nie zapominajmu przy okazji o oszustach i prowadzących działalność gospodarczą.
P__S / 156.17.85.* / 2006-03-03 12:38
Jesli chce sie o czyms pisac i to cos komentowac, nalezy najpierw miec pewnosc, ze to cos mialo miejsce, patrz http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/napieralski;sld;za;wyjasnieniem;czy;dziennikarze;byli;inwigilowani,72,0,143176.html
ELwin / 80.50.74.* / 2006-03-03 12:28
Uważam, że cała polska polityka i większość z tych komentarzy to jedna wielka bulwarówka. Kiedyś byłem dumny z tego że jestem Polakiem i wierzyłem w mądrość narodu. Dziś pozostał mi tylko kac moralny że byłem aż tak naiwny. Naszą cechą narodową od wieków było zakłamanie moralne (przykładamy dwa standardy - do swoich zachowań jeden i do zachowań całej reszty drugi), teraz do tego dochodzi ciemniactwo i drobnomieszczaństwo. A krajem żądzą opentani dyletanci. I do tych co zaraz mnie tu powyzywają od komuchów. Jestem człowiekiem młodym, który wychował się w tworzącej zręby demokracji wolnej Polsce. A to co się dzieje dzisiaj to jakaś ułomna forma dykratury ludu! Szkoda słów
MarekP / 85.219.252.* / 2006-03-04 15:55
>Naszą cechą narodową od wieków było zakłamanie moralne<
W Pana wypowiedzi wyraznie widac to zaklamanie moralne.
George / 83.25.221.* / 2006-03-04 12:38
Pytanie 1: z jakiego podręcznika/ów historii wywiódł Pan przeświadczenie że "naszą cechą narodową od wieków było zakłamanie moralne" w sensie podanym przez Pana?
Pytanie 2: co to może takiego być "ciemniactwo i "drobnomieszczaństwo"?
Pytanie 3: czy rządy, jak ich Pan nazywa, dyletantów zaczęły się wraz z dojściem do władzy PiS-u, czy wcześniej?
Pytanie 4: Ile fakultetów Pan skończył i jakie, że wydaje się Panu, że krajem rządzą dyletanci?
:-p / 84.10.19.* / 2006-03-04 14:38
jak zwykle jedynie słuszny i nieomylny George...!
George / 83.25.221.* / 2006-03-04 14:59
Nie rozumiem związku.
kmieć / 83.8.221.* / 2006-03-03 11:59
Ludzie nie wierzą w to co widzą -"... mądry po szkodzie".
Marek53 / 83.24.11.* / 2006-03-04 01:35
"lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie, nowe przysłowie Polak sobie kupi, że i przed szkodą i po szkodzie głupi".

Istotnie, wierzą raczej, bo tak jest cool, w Płaskonia.
I obudzą się z ręką w nocniku.
Dalej, zwalczajmy Ziobrę, a obudzimy się za parobasa u Millera, Kwaśniewskiego, Sobótki a poganiaczem niewolników będzie Płaskoń.

Polska jest jedynym krajem w Unii, w którym strefa ubóstwa rośnie. I nie jest to efekt 100dni.
A państwo jest bogate bogactwem obywateki a nie uwłaszczonych elit.
Stąd taki skowyt. Stąd skuczenie Płaskonia w imię zagrożonych skunksów.
Wieśniaczka / 83.28.124.* / 2006-03-04 21:05
Dziękuję Panu za ten felieton. Nareszcie prawda ujrzała światło dzienne. Całym sercem jestem przy Płaskoniu.
zx / 83.16.202.* / 2006-03-03 09:46
Nie martwcie się o dziennikarzy. Martwcie się o siebie. Polecam link: http://wiadomosci.onet.pl/1314451,2677,1,1,kioskart.html
armia / 213.199.212.* / 2006-03-04 01:55
To tak jakbys polecił "Co z tą Polską" lub Prosto w oczy".
Wielce "niezależne" programy.
czesław / 83.31.196.* / 2006-03-03 09:38
Hę?
Kaja / 83.16.41.* / 2006-03-03 09:03
nie byli infiltrowani przez UOP,tylko prokurator sprawdzal ich bilingi,proszę nie klamać, a bilingi sprawdza się w róznych
sprawach fryzjerom,politykom,biznesmenom, tylko dziennikarzom nie wolno? Pohamuj Pan swoje frustracje
i pisz na temat i rzetelnie.
zx / 83.16.202.* / 2006-03-03 10:32
Abstrachując od treści artykułu rozumiem, że dla Pani sprawdzanie bilingów obywateli bez ich powiadomienia mieści się w standardach wolności obywatelskiej. Rozumiem, że gdyby jakiś prokurator zaczął nie wiem badać powiedzmy Pani preferencje religijne lub seksualne bez Pani wiedzy i bez wdrożenia oficjalnej procedury nie zaprotestowałaby Pani. Dlaczego zatem w Polsce wciąż jeszcze jest potrzebna zgoda na sądu na założenie podsłuchu ? Przecież to zbędne skoro wszyscy się zgadzamy żeby różne służby zbierały o nas informacje jakie chcą bez naszej wiedzy i tylko dla tego, że takie jest czyjeś widzimisię. Skoro tak, to po cholerę opluwa się UB ? Przecież oni robili dokładnie to samo. Wystarczyło tylko zmienić im szyld, a na ich czele zamiast Kiszczaka stawiać kogoś z aktualnie rządzącej opcji politycznej. To co się dzieje od kilku lat to jakaś schizofrenia. Z jednej strony wszyscy się podniecają jakimiś UB-ekami, a z drugiej strony wszelkie maści nowe służby tym razem prawomyślne bo z nowego rozdania uzyskują uprawnienia podobne już nie do UB ale do najciemniejszych czasów MBP. Żyjemy w kraju gdzie jakiś urzędniczyna niskiego szczebla w skarbówce może bez pytania oglądać Pani wyciągi bankowe, analizować Pani bilingi, koneksje towarzyskie, preferencje religijne czy seksualne. I to wszystko bez jakiejkolwiek kontroli sądowej. I wciąż władza krzyczy, że ma za mało uprawnień. Ja rozumiem, że można kochać jedną opcję polityczną i nienawidzić drugiej ale jak można przyklaskiwać działaniom, które godzą w nas wszystkich. Dzisiaj dziennikarze, jutro może my. Im więcej ludzi takich jak Pani będzie przyklaskiwać łamaniu wolności obywatelskich tylko dlatego, że dotyczy to innych ludzi tym szybciej ani się obejrzymy i będziemy żyli znowu w kraju gdzie każdy nasz ruch będzie kontrolował cieć Anioł. Tylko, że wtedy wcale nie będzie tak śmiesznie jak u Bareji.
RH+ / 83.238.240.* / 2006-03-04 12:41
a który to z Kiszczaków był szefem UB,bo chyba to nie TEN Czesław?
Jasper / 62.89.113.* / 2006-03-03 21:04
zx, tak się rozpisałeś , a to wszystko o kant D..
a Kaja w kilku słowach się wypowiedziała i w dodatku mądrze
ale w filmach Bareji z takimi wypowiedziami mógłbyś nawet zabłysnąć (to tak na pocieszenie)
wanam / 81.190.144.* / 2006-03-03 23:01
Jasper, kto ci płaci? Zapisałeś się na służbę u PiSuarów? Jesteś wyjątkowo gorliwy i mało rozumiesz.
saba54 / 217.197.74.* / 2006-03-03 09:18
Czy zostali powiadomieni, przez prokuraturę, że prowadzone jest przeciwko nim śledztwo? Czy zawiadomiono ich, że w demokratycznym państwie Urząd zbiera o nich informacje. Nie! Nie! nie! Logicznie wniokując, byli więc infiltrowani. Jeśli pani (panie) Kaju, dowiesz za parę lat, ze na polecenie ministra sprawiedliwości analizowano Twoje rozmowy telefoniczne bez Twojej wiedzy, jak nazwiesz tę czynność?
George / 83.25.221.* / 2006-03-04 12:53
Wyobraźmy sobie, że toczy się postępowanie przeciwko dealerowi narkotyków. I co, według Pana, policja powinna go lub osoby z nim współpracujące powiadomić, że chce gościa wsadzić za kratki? Chyba Pan żartuje.
Kaja / 83.31.42.* / 2006-03-03 12:56
Informacje w sprawie podejrzenia przestępstwa były i będą
zbierane przez służby do tego powołane , tego nikt nie zmieni
i taka jest tych służb rola, dziennikarze są takimi samymi obywatelami jak ja i Pan(i) i nie powinni miećspecjalnych praw. Z tego co wiem toczyło się oficjalne postępowanie i żadne działania nie były nielegalne. Jeżeli będę się kontaktować niejawnie z oficerami spec-służb to nie zdziwię
się ze ktoś kontrolujący te służby się tym zainteresuje.
A Państwa preferencje seksualne nic do tego nie mają.
xyz / 193.151.64.* / 2006-03-03 08:25
wystarczy sięgnąć pamięcią nie tak dawno bo do wyborów parlamentarnych i zobaczyć jak zachowywały sie "wolne media". Faworyzowanie PO i tworzenie sondaży nie mających odzwierciedlenia w rzeczywistości.Jak oglądałem programy Olejnik,Lisa, Durczoka to widać było jak na dłoni w jakim kierunku prowadzą media kampanię.
Nie będę się rozpisywał, bo kazdy kto ma dystans do wielu spraw w Polsce widział i widzi co się dzieje w kraju.Panie Płaskoń czytałem Pana kilka artykułów i podzielę sie z Panem następującą refleksją: Niech Pan i Panu podobni zbiorą się w grupę i zróbią jakieś kolorowe pisemko z programem telewizyjnym. Myślę że praca w tym portalu, jak i wypowiadanie się na tematy ważne w Polsce to za duże wyzwanie dla Pana.
Żałuję że nie udało się zrobić tego co w Czechach kilkanaście lat temu. No ale Magdalenka zrobiła swoje i teraz płacimy za to.
pitt / 81.190.218.* / 2006-03-03 22:22
Przeciez Kaczynscy byli przy obradach okraglego stolu !
chaka / 83.17.246.* / 2006-03-03 15:37
Do XYZ napweno według ciebie jest tak ze wszystkie media które patrza władzy na ręce należa do mitecznego UKŁADU którym szafuje J. Kaczyński i każda uwaga lub komentarz dziennikarzy który nie jest według zgodny z programem PIS-u jest zły.!!! Czy PIS nie rozumie ze jak chce tworzyć IV RZ to musi zaczać od siebie. Ataki na dziennikarzy to jest chsternyczny. Bracia K. wyznaja zasade jezeli nie znami to przeciw nam.!! O zgrozo do czego prowadzi nas ta IV RZ ja juz chce V RZ bez barci K.
zyx / 80.55.141.* / 2006-03-03 11:05
A czy nie zwróciłeś uwagi xyz jak w czasie kampanii zachowywały się media redaktora Rydzyka? Tam nikt nie owijał w bawełnę co należy zrobić z PO i poglądy jakiej partii są jedynie słuszne.
xyz / 193.151.64.* / 2006-03-03 11:25
widziałem i potępiam.Radio maryja i telewizja trwam to jest twór marketingowy, podszywający się pod radio katolickie.Nie uważam tego czegoś za wiarygodne źródło informacji i nie sądzę żeby moje wczesniejsze wypowiedzi sugerowały to.Poruszając ten temat schodzimy do poziomu faktu, super expresu,uwagi,rozmów w toku. itp.
zyx / 83.22.204.* / 2006-03-03 12:43
A Ty znowu swoje. Twierdzisz że poruszając temat mediów ks. Rydzyka schodzimy do jakiegoś tam poziomu ( w domyśle zniżamy się do poziomu bulwarowego bądż jeszcze niżej). Krytykując zaś postawy red.red.Olejnik , Durczoka i Lisa utrzymujemy właściwy poziom dyskusji. Ot logika godna słuchacza RM.
xyz / 193.151.64.* / 2006-03-03 13:06
to zróbmy tak Panie zyx : komentuj z właściwym sobie wdziękiem poczynania imperium rydzyka, dając mu satysfakcję i medialną zywotność.Ja nie zamierzam bo sądze, że to właśnie szum medialny wokół tego tworu doprowadził do tego ze politycy zaczęli liczyćsie z nim.
Pozatym mógłbyś wykazać odrobinę samodzielności w tworzeniu nicka.
zyx / 83.22.204.* / 2006-03-03 13:51
To nie szum medialny doprowadził do tego że z rydzykowymi mediami politycy się zaczeli liczyć. Chodziło o atrakcyjny elektorat ,zdyscyplinowany i nie zadający trudnych pytań. Odnosząc się do Twoich uwag twierdzę że nie miałem najmniejszej ochoty analizować ojcarydzykowych mediów. Dyskusję sprowokowałeś Ty poprzez ,jeszcze raz powtórzę,krytykownie jednych mediów/redaktorów nie zauważając co w tym czasie robią inni. Co do nicku to uwaga Twoja jest conajmniej niestosowna.Przecież Ty również nie włożyłeś zbyt wiele inwencji w tworzenie swojego.
Jasper / 62.89.113.* / 2006-03-03 21:33
xyz, zyx obydwa nicki są mało twórcze, mój też nie jest wystrzałowy ;-)
jeśli mozna się jednak włączyć to xyz ma rację i wcale nie dlatego , że reprezentuje moją opcję.
Po prostu od mediów, które reprezentują red.red.Olejnik , Durczok i Lis oczekuję więcej niż od Radia Maryja, czy tel Trwam, a niestety muszę stwierdzić , że stopień manipulacji w tych pierwszych jest zatrważający, zwłaszcza biorąc pod uwagę skalę zasięgu. Ta manipulacja jest bardziej wyrafinowana, trafia nawet na grunt z pozoru stabilny, nie dający się sterować , tzw. inteligencję. Manipulacja ta balansuje na cieńskich nitkach pajęczyny haseł krótkich starannie dobranych w odpowiednim momencie: wolność, dyktatura, inwigilacja, tolerancja, homofobia, faszyzm, parada równości, kryzys, 100 dni, itd... Człowiek inteligentny ma się sam domyslić co z czym połączyć, to ma być też sprawdzian jego inteligencji, przecież jak zajarzy to znaczy że nie jest Moherem, nie jest tym ciemnym, zaściankowym, nienowoczesnym, tłukiem, jest kimś więcej.
I na tym poprzestaje :-( . Nie wnika. Znając te parę haseł czuje się bezpiecznie, wie kiedy się uśmiechnąć kiedy ktoś opowiada jakiś sprośny kawał o Kaczorach terminatorach, czy na temat urody Pani Prezydentowej.
Czuje się iNTELIGENTEM,
taka jest ta manipulacja, widzę jak działa na moich znajomych, ludzi bystrych, naprawdę inteligentnych, do których docierają właśnie te hasła, pochodzące w końcu z najlepszych naszych mediów. Na więcej nie mają czasu. Praca , praca, a w weekend imprezka, przecież trzeba jakoś żyć.
eh kończę bo się zaraz popłaczę
zyx / 83.22.204.* / 2006-03-03 22:32
Zupełnie nie tak Jasper. Nie miałem ochoty analizować zagadnień manipulacji społeczeństwa przez media. Jeszcze raz powtarzam z uporem maniaka, chodziło mi jedynie o wybiórcze przedstawienie tematu. Oto krytykuje się Olejnik ,Lisa czy Durczoka nie widząc co robi redaktor Rydzyk. I tylko o to mi chodziło. Jeżeli jednak o manipulacji musi być mowa to faktycznie spójrz na media toruńskie. Tam zwykłym ludziom robi się z mózgu kisiel. Prozaiczne problemy polityczno-społeczne tłumaczy się rozgrywkami między lożami masońskimi obrządku francuskiego i szkockiego. Wybitnych Polaków ,noblistów L. Wałęsę i Cz. Miłosza obrzuca się błotem (tego ostatniego nawet w czasie pogrzebu!). Nie toleruje się jakiegokolwiek pluralizmu. W radio istnieje linia opóżniająca która skutecznie eliminuje ludzi o innych poglądach. Wygrana PiS w wyborach jest określana jako tryumf Najświętszej Marii Panny. Ponieważ jednak trzeba cokolwiek wiedzieć na temat otaczającego nas świata więc trzeba z usług mediów korzystać. Wobec powyższego wolę 'manipulacje' a la Olejnik. Czołem.
xyz / 193.151.64.* / 2006-03-04 08:56
witam ponownie.świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia więc obudziłem sie dzisiaj z syndromem dnia nastepnego:)jednak cieszę się że dyskusja została podjęta i chciałbym też odnieść się do tego co powiedziałeś. Jasper cieszę się że soczyście wytłumaczyłeś mój punkt widzenia.cytat:"Ponieważ jednak trzeba cokolwiek wiedzieć na temat otaczającego nas świata więc trzeba z usług mediów korzystać". Zapewniam ze w telewizji(prywatnej bądz tzw. publicznej), radiu (j.w) nie znajdziesz informacji wiarygodnych, które ukierunkują cię własciwie i pokaża świat rzeczywisty. Takie informacje zarezerwowane są z góry dla bardziej dostojnych obywateli naszego kraju .Informacje które są wypuszczane są zmielone i dopasowane do aktualych potrzeb.zasada nam przekazywana jest prosta : nie myśl bo myślenie osłów zabija. Programy które są wartościowe i kreują pogląd na świat są zawieszane badz przesuwane na poźne godziny (plus - minus np) główne progrmy informacyjne starają sie pokazywać katastofizm i biedote żeby nas pocieszyć i pokazać że inni mają jeszcze gorzej wiec nie jest tak żle. debaty prowadzone są dla debat. programy rozrywkowe z tymi samymi ludzi dają im niezłe pieniądze a nam prostacką rozrywkę.Więc coc hcesz sie dowiedzieć z tego dowiedziec? jedynym jeszcze wolnym medium jest internet( oczywiscie zasada jest im głębiej szukamy tym bliżej jesteśmy prawdy). Cytat:"Wygrana PiS w wyborach jest określana jako tryumf Najświętszej Marii Panny". Tak jest określana przez ludzi którzy chcą skłócić naród. Poczekajmy aż kurz i mgła opadnie, nie dajmy sie wciagnąc w rozgrywki, bo na opinie i wnioski z rządów PIS jest jeszcze za wczesnie. Pakt z Giertychem i z Lepperem jest paktem matematycznym a nie poglądowym. w Sejmie aby uchwalić coś trzeba mieć wiekszość i tyle. skazani na rząd mniejszościowy co mają robić? siąść i płakać? LPR i Samoobrona i tak zostanie wchłonięte przez PIS wczesniej czy poźniej. Więc matematyka i rozsądek, a nie napinanie się.A xyz to współrzędne określające 3D w którym żyjemy:)Pić:) pozdrawiam
zyx / 83.22.244.* / 2006-03-04 11:34
Cieszę się że ta noc rozjaśniła Ci trochę umysł xyz. Z tym co piszesz trudno się nie zgodzić.Zdecydowanie masz rację co do tego że wartościowe programy w tele public są spychane na margines i emitowane w porach nie do przyjęcia (osobiście boleję nad tym że w ten sposób kompleksowo traktuje się szeroko rozumianą kulturę). Widzę że problem dostrzegasz we wszystkich mediach, na co właśnie zwracałem uwagę.Na koniec pewne uwagi odnoszące się do sytuacji politycznej. Słowa o wygranej NMP w wyborach to słowa ks. Rydzyka. Nie wiem czy miały one na celu skłócenie narodu (chociaż pewnie do zgody narodowej nie prowadzą). Wiem natomiast że wpisują się one w styl i retorykę które obowiązują w tych mediach.Co do oceny rządu to nie zgadzam się z Tobą absolutnie. Właśnie po pierwszych miesiącach ocenia się dokonania i zamiary rządu . Miał tego świadomość premier Marcinkiewicz organizując fetę z okazji 100 pierwszych dni. Inaczej mówiąc jeżeli w ciągu pierwszych kilku miesięcy rzad nie przeprowadzi niezbędnych reform ( bądż ich nie przygotuje w formie projektów ustaw złożonych w Sejmie gdyż faktycznie wszystkiego naraz przeprowadzić się nie da) to póżniej tego już nie zrobi. Nie ma na to najmniejszych szans. Z ciekawości warto spojrzeć na tempo wdrażania reform przez rządy Mazowieckiego czy Buzka. Na drugim biegunie są gabinety które,/w większości / zajmowały się administrowaniem jedynie. Czy czekać aż kurzbitewny opadnie jak sugerujesz? Nie sądzę gdyż ten kurz nie opadnie nigdy . Każdego dnia powstają nowe konflikty a stare się zaogniają. Na forum europejskim są to konflikty o kontrakty energetyczne ,fuzję banków, prywatyzację PZU, politykę cukrową itd. Wewnętrzne konflikty dotyczą lekarzy ,prawników ,dziennikarzy i nnych grup jak choćby ostatnio z wydawcami podręczników którym grozi się wprowadzeniem cen regulowanych (skąd my to znamy). Przykłady takie można zresztą mnożyc tylko poco ? A sam podział w Kościele do którego odniosła się nawet Konferencja Episkopatu Polski wskazując jednoznacznie jako przyczynę zaangażowanie polityczne w promowanie jednej z partii przez niektórych duchownych. Myślę że to wystarczy. Zazdroszczę jedynie że nie mogę spędzić czasu bardziej konstruktywnie tzn. łyknąć nieco sake i zapomnieć o wszystkim na jakiś czas. Niestety dosyć poważna choroba serca i związana z tym konieczność zażywania leków nie pozwala mi na to. Cóż -chciałaby dusza do raju. Pozdrawiam również .
popekjr / 2006-03-03 09:17 / Bywalec forum
owszem mozna bylo zauwazyc "faworyzowanie" jesli mozna tak to nazwac PO, ale czy wolne media prywatne, nie moga miec wlasnych pogladow? dokladnie tego brakuje polakom przed wyborami, wysluchania pogladow madrzejszych ludzi. w mediach prywatnych serwuje sie polakom czyste slowa i obietnice, media prywatne owszem pokazuja swoje ukierunkowania, natomiast nie daja nam konkretnych komentarzy i osadow, poniewaz tak nie wolno. dopiero po wyborach w mediach zwykle dochodzi do jakichs ciekawych dyskusji podsumowujacych przedwyborcze plany i obietnice, szkoda tylko ze nie rychlo w czas. media staraly sie wskazac polakom w bardzo delikatny sposob na kogo glosowac, ale polakom trzeba prawdziwego kopa aby to zrozumiec. Polityka i gospodarka liberalna, oto czego nam potzreba a czego tak boja sie konserwatysci i populisci.
xyz / 193.151.64.* / 2006-03-03 09:42
Pozwolę sobie na komentarz nawiązujący do tej wypowiedzi.Każdy może mieć własne poglądy, bo to jest nadrzędne prawo każdego wolnego człowieka.Jednak jeśli grupa ludzi (mówię tutaj o dziennikarzach)chce opisywać/ pokazywać/mówić o sytuacji w kraju to niech to robi na zasadach suchej relacji z tego co się dzieje.Komentarze i wyciągniecie wniosków niech zostawią społeczeństwu.Mówisz o liberazlizmie?Cytuję:" media staraly sie wskazac polakom w bardzo delikatny sposob na kogo glosowac". Problemem jest to ,że są w Polsce pseudoautorytety którym się wydaje,że społeczeństwo jest tępe i głupie i nie rozumie życia i tego co się dzieje. Prowadzą nas za rączkę w kierunku który dla ich jest właściwy i dobry. To nazywasz liberalizmem?Apropos prywatnych mediów: Olejnik i Durczok pracują w telewizji publicznej. Jednak problem polega na tym że to już jest telewizja prywatna.I to własnie było widać przez wiele lat.
zyx / 80.55.141.* / 2006-03-03 11:07
Radio Maryja zaś ma status nadawcy społecznego. Hahaha ,koń by się uśmiał.
popekjr / 2006-03-03 17:21 / Bywalec forum
powiem szczerze, ze uwazam podobnie jak pseudoautorytety, ze polskie spoleczenstwo jest glupie, tepe, zaslepione, i wlasnego zdania w duzej mierze nie ma i nie potrafi wypracowac. przyklad poparcie 10% dla samoobrony, o czyms to swiadczy.
MarekP / 85.219.252.* / 2006-03-04 21:58
Czyli nie nalezy czytac tego co Pan pisze.
No chyba ze Pan siebie nie zalicza do polskiego spoleczenstwa.
Jasper / 62.89.113.* / 2006-03-03 21:43
świadczy pewnie o tym, że obecność Leppera na każdej debacie telewizyjne prowadzonej przez Durczoka przynosi niezłe rezultaty :-)

Najnowsze wpisy