Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dlaczego nikt nie reaguje na polską Watergate?

Dlaczego nikt nie reaguje na polską Watergate?

Wyświetlaj:
Sabre / 2006-03-03 08:23 / Tysiącznik na forum
To co obserwujemy od jakiegoś czasu, to stare praktyki. Każdy kto słucha niedopowiedzeń, rzucania podejrzeń na kogo się da, ale bez konkretów, znajdzie sobie własnego kozła w ramach prywatnej czy zaszczepionej nienawiści. „Dziel i rządź”, czy też „jak nie masz wroga, to go znajdź” zawsze działa. Niedługo zabraknie już środowisk i grup zawodowych (prawnicy, lekarze, autorytety, profesura, Trybunał Konstytucyjny), które by przez IV RP nie zostały oplute, zelżone i nazwane postkomuną lub organizacją stricte przestępczą. Czas na media. Niewątpliwie IV Rzesz… eee … Rzeczpospolita zaczyna przeginać. Jeszcze za mało, jeszcze ogromna część społeczeństwa nie widzi tego że król jest nagi. Zachwala jego nowe szaty, w gruncie rzeczy kontemplując goły tyłek. Jednak Jarosław K. ma wszelkie predyspozycje by przegiąć dostatecznie. Waląc na oślep w świętym ferworze, zaliczył do tej samej grupy (tych niewolnych), nawet media mu przychylne należące do ojca dyrektora.
Afera w stylu Watergate, na polakach wyrosłych w systemie totalitarnym, przyzwyczajonych do deptania ich praw obywatelskich, nie robi jeszcze wystarczającego wrażenia. Nie wiem tylko czy należy nam życzyć, by dokonało się coś co wyrwie polaków z marazmu.
P.S.
"Przeżyliśmy trzy zabory, przeżyjemy dwa kaczory" - to chyba lepsze życzenia.
niekumaty / 83.22.204.* / 2006-03-03 16:43
Mam pytanie Panie Fredku kto to są Oni? Pytam gdyż jak coś się złego dzieje to zawsze winni są Oni a ja nie wiem kim oni są ci Oni. A ja bym chciał aby wreszcie ktoś zdemaskował tych łobuzów Onych. Tymi Judaszami to bym tak nie rzucał bo to tak do końca nie wiadomo kto Judasz kto przyjaciel. Tak na marginesie sam wielebny ksiądz Rydzyk w swoim radio najpierw mówił że LPR to Judasz który przyszedł na ostatnią wieczerzę a póżniej Radio Maryja zachęcało do głosowania na Ligę. Co do historii to święta prawda . Król Stanisław faktycznie był ca pasku carycy rosyjskiej. Wypada jednak powiedzieć że ci którzy do tego dążyli twierdzili że występują w obronie wiary ojców ,tradycyjnych wartości narodowych.
re / 83.11.243.* / 2006-03-03 18:53
Nic dodać nic ująć ja się tylko dziwię,że rozwietka teraz podnosi taki klangor a po zachowaniu i z wypowiedzi wynika,że o wszystkim wiedzieli od kilku lat sledztwo jest nie potrzebne bo i tak nie przyniesie efektu.Trudno mi jest sobie wyobrazić jak prokurator określi i udowodni co spec służby podrzuciły pismakom a co sami wyniuchali .
Marek53 / 83.24.11.* / 2006-03-04 02:38
Tu nie idzie o fakty. Nie są istotne. Wiadomo było o wszystkim od lat. Nie było żadnego problemu, nikt się tym nie przejmował ani martwił. Teraz, nagle, potrzebne było zamieszanie. W dawnych, normalnych czasach prokurator zadałby pierwsze i podstawowe pytanie: w czyim interesie?
niekumaty / 83.22.244.* / 2006-03-04 11:57
Sto procent racji. Właśnie teraz potrzebne jest zamieszanie. Żywotnym problemem dla narodu jest rozwikłanie wszelkich niejasności związanych z instrukcją 0015 z 1993r umożliwiającą UOP inwigilację opozycji ( nie prawicy lecz opozycji). Każdy obywatel naszego kraju żyje tym problemem. Bez wyświetlenia wszystkich wątków tej afery nie jest możliwe prawidłowe funkcjonowanie struktur państwowych w chwili obecnej (!) oraz zagrożony jest rozwój gospodarczy naszego kraju. A sprawa inwigilacji redaktorów "Rzeczpospolitej"- znana zasada akcji i reakcji.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy