Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dłużnik pracownikiem, czyli jak odzyskać pieniądze

Dłużnik pracownikiem, czyli jak odzyskać pieniądze

Wyświetlaj:
Mariola / .* / 2004-06-19 17:38
Są dwa rodzaje dłużników, dłużnik naciągacz, który żyje tylko z naciągactwa innych oraz dłużnik który został dłuznikiem z winy utraty źródła dochodu. Jak można rozróżnić dłużnika?? Scigamy wszystkich i wszystkich traktujemy jak oszustów. Czy jest tu jakiś sens?? Może na ten temat napisałaby Pani krótki tekst bądź książkę? Co do windykacji Komornika to zapomniała Pani dodać, że komornik ściągając zadłużenie w pierwszej kolejności pobiera swoje opłaty a dopiero reszte przekazuje klientowi czyli na zakończenie przedsiebiorca może otrzymać swoje pieniądze za 10 lat i to jeszcze w małych ratach. Zabawne
Andrzej / .* / 2004-06-18 17:22
Nie wiem jakie Pani ekspert ma doswiadczenia praktyczne, ale w naszym systemie prawnym przecietnie sprytny dluznik, który nie ma ochoty uregulowac naleznosci moze zaproponowac rozwiazanie polubowne - "Pocaluj mnie w d...". I wtedy ma sie dwa wyjscia - tak lub nie. Publikowany tekst z punktu widzenia przedsiebiorcow, ktorzy w codziennej praktyce spotykaja sie z poruszanym problemem jest zwyczajnie zabawny.
danuta legucka / .* / 2004-06-17 15:27
Tutuł sugeruje jakieś ciekawe rozwiązania tymczasem o tych opsanych wie chyba nawet dziecko. Jeśli już dochodzimy do etapu komornika, to chyba on się będzie zajmował tym, jak ściągnąć naszą należność. Poza tym , jeśli dług jest rzędu kilkuset złotych to nawet nie opłaca się wszczynać sprawy w sądzie, bo opłaty go znacznie przkroczą... Liczyłam na ciekawszy artykuł...
jk / .* / 2004-06-19 20:33
chciałabym zaznaczyć, że opłaty postepowania sądowego i tak pokrywa dłużnik wiec dlaczego firma miałaby rezygnować z dochodzenia swoich należności mimo że są one rzędu kilkuset złotych i narażać sie na stratę
akope / .* / 2004-06-17 07:00
Tytuł sugerował jakieś oryginalne rozwiązania a tymczasem......... Po co zatrudniać swojego dłużnika? żeby więcej nakradł?
JD / .* / 2004-06-16 23:39
czytając tytuł oczekiwałem ciekawych pomysłów, a tym czasem autorka nie zabłysnęła niczym nowym - "ekspert "?w praktyce dużo wydajniejsze wydaje się zatrudnienie "ukraińskiego księgowego" - specjalisty od egzekucji długów.życzę pani autorce dużo bardziej udanych artykułów.
ppp / .* / 2004-06-16 18:45
W praktyce, jeżeli tenże pracownik nie ma majątku, który komornik mógłby zająć i nie jest wysokiej klasy specjalistą, którego wynagrodzenie bedzie wysokie to dług będzie sam sobie spłacał pracodawca. Taką sytuację miałem w firmie, w której pracuję, gdzie pracownik dostał wyższe wynagrodzenie aby mozna było mu potrącić spłatę zadłużenia i żeby nie czuł się sfrustrowany brakiem pieniędzy.
pracodawca / 80.50.236.* / 2010-06-25 17:25
aco zrobić jak pracownik pracujacy przez dłuzszy okres w firmie i z wyniku jego prywatnych problemów zaciaga pożyczke a pracodawca nie ma podstaw żeby mu nie wiezyc i oczywiscie pozycza mu te pieniądze bez zabezpieczenia (oświadczenia nabycia pożyczki ,bo firma nie ma kasy zapomogowo pożyczkowej ) i do tego podczas nieobecnosci szefa pobrał z hurtowni towar na konto szefa i nic nie powiedział a następnie poszedł na opieke na dzieci bo zona wyjechała za granice do pracy nie okazał zadnych dokumentó potwierdzajacych ze ZUS przyznał mu opieke ,a pracodawca ostatecznie wyraził zgode na urlop bezpłatny i kończy sie drugi miesiac takiego urlopu -pracownik nie kontaktuje się z pracodawca ,nie odbiera telefonów ,a zeby tego było mało to firma dostała zajecie komornicze jego pensji -poradzcie co robic ???????
krystynka / 87.205.187.* / 2008-11-17 22:34
związku z powstałymi niedomówieniami odnośnie płatności za usługi
cyfrowego polsatu,zwracam się z prośbą o zwrot powstałej w ostatnich
dniach nadpłaty.Właścicielem usług i umowy jest Pani ,X cyfrowego polsatu .Nie wiedząc bowiem o
tym,że abonament za usługi opłacony jest do grudnia bieżącego
roku,zleciłam mojemu bankowi stałe polecenie zapłaty,jednakże w wyniku
jakiegoś błędu w dniach między 14 sierpnia a 5 września bieżącego
roku na Państwa konto przelanych zostało łącznie 1560 (jeden
tysiąc,sześćset pięćdziesiąt)złotych w dwudziestu transferach..
faksowych potwierdzeń moich.Wysłałam faksem tak jak rządane było skerowany dowód osobisty napisana prośba i wysłana faksem o zwrot ..dzwoniłam kilkaset razy dowiadywałam się ale żadnej sensownej a wręcz zbywającej odpowiedzi na pani kąto wysyłamy juz pieniązki od września nistety listopad kończy się a jaciągle nie mam nalezytej kwoty .gdzie mam się z Tym udać aby wkońcu odzyskać należytą ciężko zapracowane pieniążki ?????
:

Najnowsze wpisy