Forum Forum inwestycyjneForex

Dopisz dłużnika - odzyskaj pieniądze

Dopisz dłużnika - odzyskaj pieniądze

Money.pl / 2007-04-03 13:03
Komentarze do wiadomości: Dopisz dłużnika - odzyskaj pieniądze.
Wyświetlaj:
carak / 194.105.133.* / 2007-04-16 11:17
To jest paranoja. KRD to tak jak bank staropolski: płacisz pieniądze, które są utopione w błocie. Poza tym przestrzegam przed falą procesów o naruszenie dóbr osobistych. I to procesom przeciwko zgłaszjacemu jak i krd.
Krd to taka lista w socjalizmie wrogowie ustroju. Tamto śmierdziało nieprzyzwoitością i to również.
andre.mil / 83.10.238.* / 2008-10-18 15:18
Mam duznika, który jest winny firmie, w której pracuje znaczna kwotce pieniędzy. Jako przedstawiciel handlowy zostawiłem mu towar po którymś razie na termin. Przelew Mijal puścić w ciągu miesiąca. Przez 3lata nie uzyskała zadana firma od niego pieniędzy. Mamy nakaz płatniczy przez sad. Firmy windykacyjne próbowały od niego uzyskach jakieś pieniądze lub znałeś jego Jaksom nieruchomość. Jak cos znalazły i wskazały komornikowi to komornik im nagle pszedstawiał jakieś papiery ze to jest zajęte przez bank? Nawet mięliśmy juz wpis do księgi wieczystej przez sad, ale nagle Sie okazało ze ta nieruchomość jest sprzedana piec lat temu tylko nie Bryla wpisana jeszcze do księgi wieczystej. Pan Jacg J. z radomia nadal naciąga firmy i banki na znaczne kwoty pieniędzy. Razem z swoja zona ma sklep, w którym jest polowe jego gablot z biżuteria niby zajęta przez bank. Pan Jacek jeździ sobie eleganckim mercedesem zarejestrowanym na kogoś innego. Jego wcześniejszego mercedesa komornik nie potrafili zlicytować przez dwa lata. Po naciskach zostali zlicytowany za śnmieszna kwotce z tego nic nie uzyskaliśmy. Ale pan Jacek nadal jeździł tym mercedesem. Podczas rozmów jest bardzo arogancki i pewny siebie zakrywa Sie nawet swoimi kolegami z miasta. Po przeprowadzeniu małego wywiadu dowiedziałem się ze komornik to jego kolega z lat młodości. Jeśli jakaś firma potrafi mi pomóc to proszę o kontakt (andre.mil@wp.pl). Boje się ze pewnego dnia będę to musiał oddać do firmy z własnej kieszeni.
toleslaw / 83.30.202.* / 2007-09-06 08:42
A co jeżeli zostały naruszone czyjeś dobra osobiste. I nie słusznie ta osoba została umieszczona w KRD. Zwłaszcza że prowadzi działalność, jakie należy się jej odszkodowanie. A sprawy moralne itp.
mdk2 / 2007-04-10 08:12 / Uwaga: spamer!!!!
Regulamin forum.
donvito5 / 2007-04-06 09:49 / portfel / "Kombinat kombinowania"
od krotszego czasu za moja namowa tez firma weszla do krd i w sumie to poza wezwaniami z logo nie korzystamy z rejestru,wszystko zalezy od rozmowy z dluznikiem jesli sie skutecznie przekona ze to wplynie negatywnie na prowadzenie dzialalnosci to zaplaci a wezwania z logo krd mozna wysylac bez placenia abonamentu do czego i moja firma zmierza
en / 83.30.172.* / 2007-04-05 23:25
KRD to śmieszna i niepoważna instytucja, która robi sobie reklamę poprzez namawianie do wpisywania dłużników. Reklamując się jak prywatna firma handlowa nigdy nie zdobędzie autorytetu u wierzycieli. KRD to zwykły przekręt nastawiony na zysk czerpany ze składek członków, których zwabia się wątpliwymi sposobami.
ŁowcaGwiazD / 153.19.178.* / 2007-04-05 17:13
raz dopiszesz ty innym razem dopiszą ciebie. KRD to zawracanie głowy. Nie sprawdzonym kontrahentom nie udziela się kredytu i tyle! a jak nie płacą to znaczy że nie mają! chyba :-)
dared695 / 2007-09-10 18:40 / portfel / "Bankier''
od długów są odpowiednie osoby, ale listy krd to już przesada
luka75 / 83.3.11.* / 2007-04-05 15:51
Wszystko w porzadku, wiosenne sprzatanie itp. z tym, ze moim zdaniem KRD powinno zmienic lekko zasade mozliwosci sprawdzania dluznikow. Prosze zauwazyc, ze sprawdzic czy kontrahent nie widnieje w rejestrze moze tylko zarejestrowana, placaca KRD co miesiac ok 300 zł firma. Jestem uzytkownikiem tego systemu, i regularnie wpisywalem dluznikow, majac nadzieje na prostsze niz peregrynacje sądowe - rozwiazanie. Skutecznosc oceniam na ok 15%, tyle mniej wiecej dluznikow , i to tych raczej mniejszych, sie przestraszylo i zaplacilo; wywarl na nich efekt polecony z ladnym pismem z czerwonym logo. Reszcie jakos to nie zaszkodzilo, pomimo przypisow o przyszlych problemach z braniem kredytow, telefonii komorkowej etc. Byc moze KRD jeszcze nie jest tak ogolnie brany pod uwage przy sprawdzaniu nowego odbiorcy. Uważam, ze sprawdzanie bezplatne, dla kazdego w kraju, byloby lepszym rozwiazaniem, bo kazda firma by z tego korzystala. Rozumiem, ze KRD na samej rejestracji i umozliwianiu sprawdzania zarabia, ale nigdy nie obejmie swoim zasiegiem malych firm, ktore chcialyby co jakis czas podpatrzec, czy ktos nie zalega, ale nie stac ich na placenie abonamentu. Dluznicy zas, majac swiadomosc, ze moze byc monitorowany przez kazdego, szybciej by sie reflektowal. Mnie i mojej firmie, poki co, w wiekszosci wypadkow pozostaje stara droga uzyskiwania sadowych tytułow wykonawczych i komornicy ;) pozdrawiam
muzz / 213.238.88.* / 2007-04-05 21:38
dokładnie. zamiast obniżyć cenę do 50zł i osiągnąć efekt skali i uczynić tą bazę faktycznym narzędziem do represjonowania nieuczciwych płatników, to po polsku trzepie się kapuchę nie zważając co się sprzedaje. a produkt jak widać jest mocno przereklamowany by nie powiedzieć tandetny.
Dorota2222 / 83.20.34.* / 2007-04-03 13:18
Zgadzam sie z tą akcją, tylko szkoda, że nie wiedziałam o tym wczesniej. Moja firma padła w 2006 roku! Dopiero teras wras z mężem pozbieralisny się psychicznie i fizycznie. Przez to, że pewne firmy nie płaciły i do tego okazaly się nie legalne (paliwa) STRACILISMY WSZYSTKO ! Nikt nam nie pomógł bo paliwa to temat tabu i nikt nie chciał sie angażować! A pieniędzy już nie było na adwokata... . Jesteśmy normalnymi ludźmi którzy namówieni przez znajomego ze Sląska zajeli się tą branżą... żebym wiedziała wcześniej, że każdy kto handluje paliwami uważany jest za przestępce... bo przecież takiej osobie nie trzeba płacicić ... - bo przecież zawsze mojej firmie wrazie dzwonienia natarczywego o płatności mozna - przylkeić łatkę, że paliwo złe, że nie legalne źródło, albo zgłoszą do kontroli UKS ... itd. Skutkiem naszej działalności, ktora była nonstop atakowana przez ludzi mafijnych jak nie z jednej to z drugiej strony, atakowana kontrolami nasyłanymi przez nieżetelnych płatników ... jest kompletna bezsilność, długi finansowe, strata wiarygodności, choroba psychiczna - starch przed wyjściem na ulice - nie dokończone sprawy urzędowo-prawne a co za tym idzie zadłuzenia w US i ZUS. Tacy ludzie jak my jesteśmy skazani na pastwe losu ... jestesmy kompletnie bezradni bez pieniędzy ... podstawowe środki do życia mamy dopiero od niedawna - synowie poszli do pracy kosztem liceum. nie wiem do kogo się zwróci o pomoc ukrywamy się jak szczury już 1,5 roku... zakleszczeni w biedzie i strachu pezd urzędami i ludźmi dziwnymi od paliw, którzy zmuszali nas do brania ich towaru. Odmowa współpracy groziła własnie tą katastrofą - bo wkońcu powiedzielismy nie ludzią z fikcyjnymi fakturami - osobiście z mężem prowaziliśmy śledztwo - i przekonani, że to fikcja powiedzieliśmy kategorycznie NIE !!! ... ale i co z tego !!! .... wszędzie mieli dojścia by nas zniszczyć, pomijając groźby i najazdy na firme ... nawet księgowa była postawiona, która była do tego stopnia nieżetelna, że nie składała PITÓW !!! ... nie płaciła WARTY !!!- moja mama zmarła i nie dostałam nic ani ja ani moj brat, ktory u mnie pracował ... od tego się zaczęło moje dokładne sprawdzanie księgowej kompetencji ale już było za późno ... jesteśmy ofiarami całej tej sytuacji ... dla ludzi natomiast przestępcami .... .
muzz / 213.238.88.* / 2007-04-05 21:46
moja rada. zwijaj się z tego kraju. szkoda życia. pozdrawiam i życzę powodzenia.
dorota222 / 83.20.51.* / 2007-04-10 14:02
Dziękuje za rade ... zrobili byśmy to juz dawno ... język jest przeszkodą. Zaczynam sie uczyć - Pozdrawiam szczerze
Yoyosh / 83.15.12.* / 2007-04-03 15:31
Ludzie, którzy nie umieją pisać nie powinni zakładać firmy
Dorota222 / 83.20.20.* / 2007-04-04 23:51
Skoro jesteś taki mądry to napisz wiecej. Moje nerwy do tej pory, robią swoje. I z całą pewnoscia nie masz człowieku pojęcia o czym piszę ! A jak doświadczyłeś podobnych "efektów specjalnych" typu najazdy z bronia na firme, straszenie dzieci, "miłe" smsy nawet w Boże Narodzenie ... i patrzenie jak firma po 6 latach z kazdym dniem tonie, to nie krytykuj ! Jestes następnym chamstwem jakie mnie spotyka. Czasami warto mieć poprostu zrozumienie dla ludzi. Jestem kobietą bardzo zdesperowaną i uwierz, że gdyby nie dzieci zrobiła bym głupstwo ... a przez kogo ? Tylko i wyłącznie przez ludzi, ktorzy potarwfia kopać leżacego. Nie ma kasy nie ma życzliwości. Zycie w tym kraju to g ... !!! . I całkowita prawdą jest to, ze tacy ludzie jak moja rodzina jesteśmy dobrym kąskiem dla rekinów PALIW !!!! I nikt nie rozumie, że starciliśmy wszystko mawet mieszkanie ... a to tylko dlatego, że handel paliwami uważany jest za dochodowy. Zaden Urząd nie wierzy. Komornicy też nie. Firma paliwowa i nie ma kasy na boku ?! ale to, ze bandziory same nas znajdują i że to my jesteśmy ofiarami tego nikt nie widzi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A bylismy tak normalną rodziną
ania-1 / 81.190.140.* / 2007-04-06 09:50
P Doroto proszę nie tracić wiary. Kiedyś los się odmieni.My z mężem też musieliśmy zamknąć działalność przez nieuczciwych kontrahentów.Może nie przechodziliśmy przez taki mafijny horror jak pani rodzina.Ja myślę,że jak straci się wszystko to warto zastanowić się nad zmianą miejsca do dalszej egzystencji.Bo tu zawsze będzie czyhać US,ZUS,Komornik!Są kraje, gdzie może być prościej, by godnie zarobić na życie i stopniowo odbić się od dna całej rodzinie.Pozdrawiam i życzę spokoju oraz wytrwałości i zdrowia.
dorota222 / 83.20.51.* / 2007-04-10 14:10
Pani Aniu bardzo dziekuje za dobre słowo i rade kuszącą do realizacji. Myslimy o tym ale jezyk jest przeszkodą. Staramy sie nadrobić zaległości edukacyjne. Ale jak by ktoś powiedział przyjedź z całą rodziną, jest praca i mieszkanie a jezyk doszkolicie to ani chwili nie zwlekając jedziemy... ! Pozdarwiam szczerze
Igor123 / 83.20.20.* / 2007-04-05 00:00
Hej ty z jedny zdaniem nie męcz kobiety
gdzie twoje poczucie człowieczenstwa
Trzymaj sie Doroto
Na emailu masz informacje od naszej redakcji
Pozdrawiam Igor
realista / 89.78.68.* / 2007-09-09 09:55
no oki, doznalas krzywdy - ale zapytam:

czemu wchodzilas w ten biznes wiedzac ze tak dziala (albo weszlas do niego nie wiedzac nic?)

znam kilku ludzi ze slaska ktorzy rowniez polecieli w ten sposob na łatwą kasę...
zalożyli firmy, zaczęli handlować, postawili stacje, potem gdy psiarnia za to wszystko się zabrała - potracili interesy.

Niestety biznes to ciężka sprawa i trzeba przewidzieć wszelkie możliwości jak i szykować się na dużo pracy.

Jeżeli ani razu nie przyjęłabyś towaru od dziwnych firm poniżej ceny hurtowej orlenu, nikt nic by ci nie zrobił i nikt nie miałby do ciebie teraz pretensjii. wystarczyło podpisać umowę na dostawy z dużej rafinerii i tyle.

Inni posiadacze stacji zmagają się i zmagali z dużą konkurencją i zależnością od trzebini albo orlenu. Nie kombinują tylko walczą na rynku. I są i jest szansa że będą.

Wystarczyło zadzwonić pod 997 a jak trzeba to na jakiś czas zamknąć stację.
Ale.. tak tak, tamto było takie tanie i tyle kasy szło...........

ps co do namawiań to wtedy tak robili, aby rozpuścić paliwo wśród jak największej ilości firm. Może nieświadomie się w to wplątaliście - ale lekcja jest prosta - nie da się łatwo zarobić kasy - trzeba na to dużo pracy i bardzo uważać - bo większość ludzi to naciągacze i wyłudzacze (choć to też się już na szczęście zmienia)
Anna Purna / 2007-09-13 01:58
no widzisz jaki jestes madry...wujek dobra rada...
realista / 89.78.68.* / 2007-09-15 07:54
szkoda ze ta cecha cie ominela...
zuzaaa / 77.113.169.* / 2009-03-06 06:25
A dlaczego nie można zgłosić dłużnika przez osobę prywatną? Pożyczyłam kiedyś komuś parę groszy.Nie stać mnie na założenie sprawy w sądzie.Gdybym mogła umieścić tego ktosia w bazie to bardziej opłacało by mu się oddać mi szmal.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy