Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Do realizacji paktu stabilizacyjnego potrzeba tylko trzech posłów

Do realizacji paktu stabilizacyjnego potrzeba tylko trzech posłów

Wyświetlaj:
aN / 83.22.250.* / 2006-02-19 15:01
Słowa słowa.
Pozdrawiam wszystkich dziadów i moherowe berety, jeśli tylko im zależy na dobru państwa. Dlatego proponuję podzielić kraj na dwie części PISowską i resztę hołoty. Do pierwszej grupy można dołączyć jeszcze oczywiście ks. Rydzyka ze św. Inkwizycją. Może ta instytucja unicestwi wszystkich bandytów, łapówkarzy, bogatych, biednych, zaradnych i bezradnych. Powstanie kraina błota i wodolejstwa. Typowe środowisko ptactwa wodnego i różnego rodzaju ślizgaczy. Dostawy błota i wody, po 21.10 aby sprowadzić dziadów na ziemie po Mmiłości.
Druga część, reszta hołoty - zaliczymy łapówkarzy, złodziei, donosili, bogatych, biednych, mądrych, głupich, żywych, martwych i tych, co nie należą do PISu.
. Moja władza,,Moja Władza” jak żywo przypomina fanatycznego malarza
Czy te słowa wypowiada Nasz Wódz bijąc się w piersi? Obmyślając nową strategię skąd pozyskać nowe dostawy drewna.
Muszę uciekać ktoś wali do drzwi sp........my!!!!!!!!!! aj aj aj
zawiedziony / 80.55.139.* / 2006-02-17 10:51
Przerażające, ale to prawda.Zmniejszyć liczbę posłów,okręgi jednomandatowe,brak jakichkolwiek spraw sądowych(warunek "posłowania").
Kajtek / 83.31.31.* / 2006-02-17 13:18
sądząc po wynikach głosowania do Senatu to Sejm
wybierany w okręgach 1-o mandatowych składałby się w 90%
z posłów PiS- myślę że byłby to dobry Sejm dla Polski
Popieram Pana zawiedzionego
Lee Voytee / 83.144.90.* / 2006-02-18 08:13
To są bzdury!!
Być może przez I-szą kadencję po wprowadzeniu JOW tak mogłoby się zdarzyć ale ponieważ projekt zmian ordynacji Obywatelskiego Ruchu na rzecz JOW przewiduje możliwość odwołania posła to prawdopodobnie w sytuacji jaka jest obecnie - 90 % posłów otrzymałoby votum nieufności (a zatem odwołanie z funkcji) i na ich miejsce mielibyśmy rozsadnych i odpowiedzilnych przedstawicieli wyborców i na pewno nie byliby to posłowie PiS.
Ordynacja ustalona przy okrągłym stole (i inne ustalenia tam poczynione) odbijaja się na stanie naszego państwa targanego partyjniackim interesem tzw. "posłów"
Krzysztof / 83.18.243.* / 2006-02-18 11:51
Ciekawe co by pan zrobił z takimi jak ja, co też by głosowali na PiS, a może w imie demokracji odebrał prawa wyborcze?
Ach ci wspaniali liberałowie jak oni kochają wolność, oczywiście własną. Myślących inaczej najchętniej by zlikwidowali. Tak trzymać.
Franciszek Skwarnicki / 194.181.106.* / 2006-02-20 11:40
każdy sądzi iinych według siebie panie Krzysztofie,pan jak widzę tez, pisząc "myślących inaczej najchętniej by zlikwidowali". To stanowisko wyborcow PiS,którym ciągle jakieś liberalne siły przeszkadzały,przeszkadzają i przeszkadzać będą w zaprowadzaniu ustroju powszechnej szczęśliwości zwanego IV Rzplitą.Po przemówieniu Wodza w Sejmie nie mam wątpliwości,że wróg będzie podnosił głowę w miarę zwycięstw,a walka klasowa i ideologiczna będzie się tylko zaostrzać.
zawiedziony / 80.55.139.* / 2006-02-17 10:51
Przerażające, ale to prawda.Zmniejszyć liczbę posłów,okręgi jednomandatowe,brak jakichkolwiek spraw sądowych(warunek "posłowania").
przerażona / 80.55.193.* / 2006-02-17 12:18
Jakie to przerażjące, że nie do wszystkich to dociera
Zuzanna / 83.23.206.* / 2006-02-18 00:20
Panie PŁaskoń!
Gdyby te szacunki przedstawił Pan powiedzmy w 1993 roku to biłbym panu brawo a poseł Kalisz nie wygladałby tak panoramicznie jak to widać na sasiadujacym z Panem zdjęciu.Kulczyk nie kupiłby prawdopodobnie gruntów w centrum Poznania za psi pieniądz a Miler nie wypowiedziałby swojego"nie ważne jak mezczyzna zaczyna , ważne jak kończy"(jak skończył wiemy).
Dlaczego nie przedłożył Pan swoich propozycji wcześniej?Zaoszczędzilibyśmy jako społeczeństwo o wiele więcej aniżeli tę kwotę, którą Pan wyliczył w odniesieniu do posłów ugrupowań, które podpisały PAKT S.
Wówczas, i w minionej kadencji Sejmu tych nic nie robiących było bardzo dużo.Czy Pan tego nie widział?
A może skoro ta obecna opozycja nic jak Pan Pisze nie może i jest tylko w roli statysty, to mogłaby ONA zrezygnować z tych poważnych pieniedzy przekazywanych na ich utrzymanie?Moznaby ich pokoje wynajmować za duże pieniądze.
To jest myśl.Pomóc to znaczy nie szkodzić.
Skoro sa to tacy patrioci to powinni zrozumieć ten problem i dobrowolnie się zrzec pobierania pieniedzy społecznych.
Ale ich siła się nie oderwie od ...........
Nie uważam Pani poseł Renaty Beger za "Encyklopedię" ale skoro społeczeństwo ją wybrało to myślę, że należy to uszanować a nie ciągle się wyśmiewać a to z niej , innym razem z A.Lepera czy innych wybranych posłów.
To wstyd i brak elementarnej kultury z Pana strony Panie redaktorze ( choc nie wiem czy to miano jest Pan godny nosić).
Wiem, że LSD-i dbało i dba o wygląd swoich fryzur, garniturów i obuwia nie dbając o naprawdę istotne i ważne dla społeczeństwa sprawy ale to nie znaczy, że jesli ktoś jest rolnikiem czy też śmieciarzem z zawodu, to nie może być dobrym reprezentantem społeczeństwa, które go wybrało a Pan to sugeruje.Nie wstydzi sie Pan co tydzien obrazać tu porządnych ludzi ?A gdzie u Pana obiektywizm?
Ojciec Kirka Duglasa był śmieciarzem a na jakiego wartościowego aktora wyrósł on sam i jego syn?
To zbyt proste i nieuczciwe wysmiewać się z porzadnych ludzi a wynosić na wyżyny partię przekretów typu Pęczak, Sobotko, Jagieło i 1000 innych dobrze uczesanych w dobrze skrojonych garniturach.
Al Capone też ubierał się modnie jak na jego czasy i też trudno mu było udowodnić cokolwiek! Czy to sie Panu nie kojarzy z dzisięjszymi "NIEWINNYMI" np.: BURMISTRZAMI
rządzącymi zza krat z LSD-i?
real / 81.219.244.* / 2006-02-19 19:54
Szanowny Panie Zuzanno, przepraszam za to niegramatyczne sformułowanie, ale nie wiedzieć czemu ukrywa się pan pod żeńskim imieniem. Nie wiem czy wynika to z upodobań do płci przeciwnej, czy ze strachu, że do kobiet nikt nie będzie się czepiał, nawet jak będą pisać bzdury. Ale nieważne, chciałbym odnieść się do tego co pan napisał.
1) Nie wiem, czemu się pan uczepił redaktora Płoskonia, który słusznie zauważył (rozumiejąc zasady demokracji), że posłów jest po prostu za dużo, bo nigdzie nie jest napisane, że cyrk jest dobry w tedy, jak występuje 460 klaunów, a jak występuje 200 to już cyrk jest zły.
2) Co do poprzednich wypaczeń demokracji, które pan przedstawia, to pełna zgoda, ale znowu nie wiem, czemu pan wymaga od redaktora aby zmiany na lepsze WPROWADZAŁ, zamiast wymagać tego od rządu i partii, na którą pan podobno głosował ????
3) Co do rezygnacji posłów ze swoich wynagrodzeń, to znowu nie wiem, czemu pan chce, aby dokonał tego REDAKTOR, to może dokonać rząd i rządząca partia, wystarczy wnieść taką ustawę, a później ją po prostu przegłosować (teraz nie da się już powiedzieć, że nie ma większości, bo większość w Sejmie JEST!!!). Niech pan jakoś zachęci swoich wybrańców do tego kroku, może pana posłuchają.
4) Wybór pani Beger do Sejmu jest MOCNO kontrowersyjny, ponieważ aktualnie toczy się sprawa KARNA o oszustwo w sprawie podrobienia podpisów na listach wyborczych pani Beger. Cały problem jest w tym, że pani posłanka, ma cały czas immunitet poselski i sąd w takiej sytuacji jest bezradny i nic nie może zrobić. Panowie Kaczyńscy (przed wyborami oczywiście), obiecywali, że jak w końcu dorwą się do władzy, to takie patologie zlikwidują, ale po wyborach zmienili zdanie. I jeszcze jedno w tym temacie panie Zuzanno, nikt nie neguje póki co (śledztwo w sprawie fałszerstwa jest w toku), że pani Beger jest posłem wybranym w DEMOKRATYCZNYCH wyborach, czyli wybór jest uszanowany. Natomiast jeśli ktoś, łagodnie mówiąc, jest przygłupem, to sam fakt, że przy okazji jest posłem, nie daje ŻADNYCH podstaw, aby takiego człowieka darzyć szacunkiem, miłością, czy uwielbieniem, to jakiś absurd. Hitler był wybranym przez naród kanclerzem III Rzeszy, Stalin również był wybrany przez CAŁY naród na przywódcę, Łukaszenko również jest co rok wybierany przez przygniatającą większość (97%) narodu na prezydenta. Z pańskiej logiki wynika, że jeśli ci przywódcy zostali wybrani przez większość narodu to należy im się SZACUNEK. Rozumiem w związku z tym, że SZANUJE pan Hitlera, Stalina, Łukaszenkę i wielu innych im podobnych, wybrańców – gratuluję.
5) Z pańskich wielu postów wynika, że ma pan obsesję na punkcie nieuczciwych przedstawicieli poprzednich rządów (głównie przestępców SLD), nawet zna pan niektórych, ale nie chce pan ich wskazać obecnym (prawym i sprawiedliwym) organom ścigania, bo jak pan napisał kiedyś, ....nie będzie pan kapusiem. Można zatem wywnioskować, że ukrywa pan tych ludzi, przed wymiarem sprawiedliwości, z jednej strony, a z drugiej ma pan pretensje do wszystkich innych (oprócz PiSu), że nic w tej sprawie nie robią. No, po to pan WYBRAŁ tych panów, żeby ROBILI, a nie gadali. Mają wszystkie do tego narzędzia – policję, wojsko, CBŚ, UOP, CBA, ABW. Czego jeszcze potrzebują panie Zuzanno? Może jeszcze tego, żeby wszyscy przestępcy, sami, na ochotnika zgłosili się na policję, najlepiej już zakuci w kajdanki, i z wypełnionymi protokołami zatrzymania (żeby policjanci i inni łapacze za bardzo się nie przepracowali). Proponuję, aby pan zaczął więcej wymagać od SIEBIE i od partii na którą pan głosował, wtedy NA PEWNO będzie lepiej. Niech pan przestanie tyle pisać, a zacznie coś ROBIĆ. Czekamy!!!!!!
Zuzanna / 83.23.245.* / 2006-02-19 22:18
Panskie wywody Panie " real" są nielogiczne, musi Pan uważnie czytać teksty, do ktorych się Pan poźniej ustosunkowuje.
W przeciwnym razie wychodzi bełkot.
Do wszystkiego jak Pan wie dochodzi się powoli i myślę, że jak "wszedobylskie SIŁY podkładajace nogi tym co chca zrobić jakiś porzadek" stracą na swej sile, to uda się przeprowadzic przez Parlament odpowiednie akty prawne, które warunkują wprowadzanie jakichkolwiek zmian.
Zyjąc w Polsce dość długo liczę się z tym, że zakorzenienie wspomnianych sił jest bardzo mocne i ciężko będzie przeprowadzić jakąkolwiek naprawę bo ONI nie śpią.
Ale na coś trzeba liczyć ZSRR w swej poprzedniej formie pomimo, że nikt nawet nie pomyślał, ze to możliwe też się rozpadł.
Niech Pan nie przekręca znaczenia moich wypowiedzi i nie tworzy nowej filozofii.
Ja piszę prosto i jasno a Pan próbuję robić ze mnie oszołoma.
Znam to. W PRL-u aż nadto nadużywano tych technik manipulacyjnych.
Ludzie potrafią już niestety odróżnić dobro od zła.
real / 81.219.244.* / 2006-02-20 01:27
Panie Zuzanno - jakieś FAKTY proszę przedstawić, na te moje nielogiczne wypowiedzi!!! Bo na razie powiedział pan że - mam rację, bo mam, tak mi dopomóż Bóg!! I tyle???
mar / 83.23.143.* / 2006-02-18 06:31
jak się okazuje to społeczenstwo wybrało kupę idiotów,którzy bardzo licznie obsiedli ławy pisu,samoobrony i lpr i którzy nic nie zrobią bo ich horyzont ogranicza się do kasy w sejmie w której co miesiąc znajdują pieniądze.
Zakrawa na kpinę,że 40 milionowy naród nie może sobie wybrać na prezydenta człowieka mądrego i równocześnie mającego jakąś pozytywną prezentację.Jak widzę tego naszego nabzdyczonego pokurcza to jest mi wstyd.
karola / 83.23.205.* / 2006-02-19 00:02
po czym sie "okazuje" Pani(e) mar?
Po czym Pan poznaje,ze Prezydent jest mądry albo głup.
Przeciez Pan i cała ta ekipa KLAKIERÓW lewicy i liberałów nawet nie zaczekaliście aby nowy prezydent zamieszkał w Pałacu Prezydenckim i zapoznał sie z charakterem swej pracy.
Juz w kampanii używaliście tych samych dennych , nic nie argumentujących pomówien i wyzwisk do wszystkich, którzy nie sa z lewicy lub od liberałw.
Wasze wywody mają sie do prawdy tak, jak przedstawiane badania sondażowe przed wyborami.
Huzia na JUZIA!
Co po dobrej Prezentacji jak reszta to fałsz.
To tak jak jedna kobieta ma garbatego męża ale dobrego, troskliwego i kochajacego a druga ma przystojnego ale pijaka, który ją codziennie okłada i wraca do domu osikany.
Prawdziwa wartość to skromność a jaki będzie ten prezydent to się okaże po 4 latach.Narazie nic nie można mu zarzucić chyba, że ktoś ma awersje do wszystkich, którzy nie "modlili się na KREMLU" i którym dobro narodu jest najważniejsze.
Pan chyba nie zaznał miłości nawet od matki gdyż tak bezpodstawnie pluje Pan na nic niewinnego Panu człowieka.
WSTYD!!!!!!
Krzysztof / 83.18.243.* / 2006-02-18 12:01
Po takich wypowiedziach dochodzę do wniosku, że dobrze wybrałem głosując na PiS. Nie chcę mieć nic wspólnego z ludźmi takimi jak pan, ludżmi którzy tak ochoczo rzucają wyzwiskami. PO było strasznie obrażone za "cieniasów", a pańska wypowieź, to z jakiego rynsztoka?
Wstyd mi, że istnieją tacy ludzie jak pan.
wirek / 81.197.13.* / 2006-02-18 07:35
Luuuudzie przestancie pisac wypociny swiadczace o tym ze parlament jest znacznie powyzej waszego poziomu.

W Polsce podobnie jak w bylych demoludach dopiero KSZTALTUJE sie system demokracji i to w warunkach bardzo trudnego ksztaltowania sie ekonomii rynkowej.

Zarowno sily polityczne jak i wyborcy ciagle zmieniaja sie
i cala scena jest niestabilna.
Byl etap postkomunistow teraz jest etap sojuszu sil populo-nacjo-grzybkowatych.
Nastepnym razem bedzie co innego. To samo bylo/jest na
Slowacji, Wegrzech, Rumunii,
Bulgarii i w Czechach. Czy wiecie ze np. poprzedni populisci na Wegrzech podniesli budzetowce place o 100% co wywolalo wielkie zadwolenie wyborcow? Tylko ze skonczylo sie to inflacja, spadkiem waluty a budzet tam ma deficyt jaki w Polsce
bylby ponizej granic przyzwoitosci.

Pamietacie Tyminskiego?
To byl etap zeroi on juz sie zakonczyl. Teraz ludzie znikad nie maja juz szans.

A okregi jednomandatowe? Na to jest ZA WCZESNIE.
Zostana obdsadzone przez kacykow ktorzy kupia lokalnych wyborcow. Pamietacie niejakiego Stoklose? Wiec chcecie sejmu z 300 Stoklosami?

Najnowsze wpisy