Forum Forum nieruchomościBudowa

domy z drewna czy się opłaca

domy z drewna czy się opłaca

klerek / 2011-09-06 09:09
zastanawiam się nad wyborem materiału, z którego powstanie mój dom, zawsze marzył mi się drewniany, ale czy taka budowa może się opłacić? co lepiej wybrać, murowany dom czy drewniany, co będzie tańsze?
Wyświetlaj:
Kristo87 / 195.150.63.* / 2018-03-14 08:35
Odkąd pamiętam zawsze marzył mi się dom z drewna. Dwa lata temu udało mi się zrealizować moje marzenie z pomocą firmy www.domyzdrewnatomczyk.pl, która wybudowała mi dom w technologii szkieletowej. Wtedy porównywałem koszty budowy domu z drewna w technologii szkieletowej z domem murowanym i wyszło mi że powinienem zaoszczędzić jakieś 30%. Dużą oszczędność daje robocizna bo przy domu murowanym musisz wymurować ściany wykłuć w nich miejsce na instalacje, później je otynkować i dopiero położyć gładź.
Grzegorz213 / 217.99.185.* / 2017-12-06 11:35
Domek z drewna jest bardzo ciekawym rozwiązaniem zarówno ze względów wizualnych jak i szybkości stawiania :)
Polecam zajrzeć na
http://www.domki-zylajek.pl

Specjalizują się w różnych domkach z drewna i robią to naprawdę dobrze :)
gfdgsdfsdfsdfsdfsdf / 37.47.206.* / 2017-09-12 11:08
http://google.pl
http://google.pl
koval88 / 37.47.166.* / 2017-09-08 22:47
Też stałem przed takim wyborem. Szukałem różnych rozwiązań by było ciepło i ekonomicznie. I ekologicznie. Wybrałem dom z bala, docieplony wełną drzewną. Większość wykonawców dociepla wełną mineralną. Wykonawca (Natur eko dom) polecił takie rozwiązanie. Nawet nie wiedziałem, że jest cos takiego. Taka konstrukcja sprawdza się u mnie. Na mazurach miewamy gorace lata i mroźne zimy, a w domu mamy komfortowe temperatury przez cały rok.
kleks33 / 2017-08-29 11:50
czy jest jaks opcja aby moderować te wszystkie reklamy . W kazdym poście gdzie pojawia sie adres strony wykonawcy mozna się doszukiwać autoreklamy
marek876 / 37.249.153.* / 2017-08-28 20:53
Będzie jakieś prawie trzy lata jak mamy dom drewniany i to była najlepsza z decyzji. Mieszka się dobrze, mikroklimat w takim domu jest lepszy dla człowieka, jest ekologicznie. Największym plusem jednak jest szybkość budowy i małe jej koszty. Budowała nam firma http://ecoax.pl/oferta/ bo mają duże doświadczenie w dziedzinie budowy domów drewnianych a w Polsce wcale nie ma wielu fachowców w tej dziedzinie. Z ogrzewaniem nie ma problemów bo 25% oszczędności energii zapewnia dobra izolacja, więc przyłożyliśmy się do porządnej izolacji domu i tyle.
kazik687 / 77.254.49.* / 2017-08-11 11:39
Moim zdaniem pomysł z domem drewnianym jest generalnie dobry. Kwestia jest zawsze taka jak to wszystko w detalach wypadnie. Ogólnie jest tak, że osoby zajmujące się stawianiem domów z drewna dzielą się na kombinatorów i fachowców. Widać to na Podhalu najwyraźniej. Trzeba bardzo uważać przy wykonawcy. Jak będzie kompetentny to dom będzie świetnie zrobiony i zero problemów. Poza tym technologia... Brat postawił dom letniskowy prefabrykowany, całoroczny. Więźba dachowa też prefabrykowana na płytki kolczaste od eArmet, teraz bardzo się ta technologia połączeń upowszechniła. Wszystko jest idealnie. Kolega też postawił drewniaka, od podstaw, więźba robiona przez cieślę - błędy w obliczeniu nośności, kiepsko wykonane łączenia na legarach i ogólnie kupa. Nie ma zasady, ale ja bym postawił na prefabrykat.
arekos / 46.169.74.* / 2017-08-07 23:32
Jak najbardziej. Od dwóch lat mam taki dom i jestem bardzo zadowolony z decyzji. Jest zdrowo i ekologicznie i tanio. Niedroga jest sama budowa jak i utrzymanie takiego domu, podstawą jest jednak dobra izolacja. Dom budował dla nas http://www.stolhaus.pl/domy-szkieletowe/modern/ Wybraliśmy wersję classic, Ciepły, to świetny projekt.
architekt2018 / 188.147.4.* / 2018-10-14 19:14
Najczęściej powodem ich budowania są warunki zdrowotne, gdyż zapobiegają alergiom dzięki ich tworzącemu się w nich mikroklimatowi. Kolejnym atutem jest większa przestrzeń, która powstaje dzięki cieńszym ścianom. Sprzyja to miłośnikom aranżacji wnętrz, którzy dzięki większej przestrzeni będą mogli wszystko sobie rozplanować. Ponadto, budując domy drewniane, zaoszczędzimy również na energii, a co za tym idzie tańsze w późniejszym utrzymaniu. Zastanawiam się nad zleceniem projektu: https://pracownia-projekty.dom.pl/ . Czy ktoś z nimi współpracował?
Paweł B. / 89.74.48.* / 2017-08-01 12:55
Jeżeli chcemy wybudować dom z drewna, to przede wszystkim musimy nawiązać kontakt z odpowiednim zakładem przerobu drewna. Musimy postawić na jakość drewna jak i na cenę;) Dlatego w pierwszej kolejności polecam skorzystać z pomocy www.drewnotar.pl
Dagi123 / 78.10.162.* / 2018-09-11 09:37
A może od razu udaj się do firmy która wykonuje takie domy. My stawialiśmy dom z wood house z Czaplinka i jesteśmy zadowoleni. Jak do tej pory widzimy same plusy a będziemy w nim zimować już 2 rok. jesteśmy wdzięczni tej firmie za nasze 4 kąty :)
radekzaremba / 2016-12-09 22:15
Dom drewniany ma szereg zalet i na pewno wart jest rozważenia podczas wyboru technologii budowy. My wybraliśmy dom zbudowany z bala. Stawiała nam firma z Mazur - Natur Eko Dom. Już było pisane o klimacie takiego domu - jest nieprzeciętny. Inną zaletą jest jego ciepło. Technologia bala jest pod tym względem bardzo dobrym rozwiązaniem. W końcu spor domów powstających na Alasce, w Finlandii i w ogóle w całej Skandynawii jednoznacznie pokazuje zalety takich domów. Nasz również jest bardzo ciepły i obecnie wystarczy delikatnie rozpalić w kominku, by ciepło było w całym domu.
Baśka219 / 5.173.243.* / 2016-01-14 09:16
Zdecydowanie polecam dom drewniany, czuć w nim klimat a tego nie będzie w zwyklym murowanym. Korzystaliśmy z mężem z firmy Sen-bal-dom. Wszystko odbyło się szybko,zgodnie z planem.
jolkazgor / 79.191.49.* / 2015-11-05 09:14
Jest moda na wszystko co naturalne i związane z ekologią. Taki dom, to naprawę fajna opcja dla rodziny. Zwłaszcza piękne są te z bali ciosanych. W Wieliczce jest firma Wikpol, która się specjalizuje w tego rodzaju budowie domów rodzinnych.
asdwqdqw / 88.156.227.* / 2015-10-14 23:31
Wedlug mnei to swietne rozwiazanie! Wiem, bo moj sasiad stawial taki domek dzieki firmie www.ligar.pl wyglada wspaniale, a miesza podobno sie jeszcze lepiej
dankamajek / 2015-09-10 14:49
Ja kiedyś też miałam wielkie marzenie żeby postawić sobie dom z drewna, mąż jednak odwiódł mnie od tego pomysłu ponieważ twierdzi że dużo lepszym i pewniejszym rozwiązaniem jest p po prostu dom murowany. Po długich negocjacjach niestety przekonały mnie jego argumenty i tak staliśmy się właścicielami niewielkiego domu murowanego, ale ma on mnóstwo drewnianych elementów, ponieważ mam wielkiego bzika na punkcie drewna. Ale moje marzenia nie legły w gruzach, w przyszłym roku chcemy rozpocząć budowę karczmy z bali
olek1970 / 94.254.133.* / 2015-09-02 11:52
Oczywiście że się opłaca, a nawet powinno wyjść parę procent taniej. Wszystko oczywiście zależy od gatunku drzewa, jego średnicy i technologij. Ja dwa lata temu postawiłem dom z bala ciosanego o średnicy 28 cm, jak porównywałem kosztorys z domem murowanym o podobnej powierzchni to z bala wyszedł ok. 10% taniej. Masz tutaj namiary na solidnego wykonawcę z Wieliczki http://www.domyzbali-krakow.pl

Najnowsze wpisy