Forum Forum nieruchomościBudowa

domy z drewna czy się opłaca

domy z drewna czy się opłaca

klerek / 2011-09-06 09:09
zastanawiam się nad wyborem materiału, z którego powstanie mój dom, zawsze marzył mi się drewniany, ale czy taka budowa może się opłacić? co lepiej wybrać, murowany dom czy drewniany, co będzie tańsze?
Wyświetlaj:
nitek / 2015-07-29 14:15
A dla czego by miał się nie opłacać. Ja też się zastanawiałem: cegła czy drewno. Wybrałem drewno i za nic bym się teraz nie zamienił na murowańca. Miałem już nawet zrobioną wycenę murowanego 150 m domu, bo taka była pierwsza koncepcja. Ale, znajomy doradził mi bym skontaktował się z firmą Wikpol z pod Krakowa, która zajmuje się budową domów z bali. Jak im zaniosłem, wycenę 150 m domu, to oni mi o takiej samej powierzchni użytkowej zaproponowali dom z bali drewnianych o 10% tańszy niż skalkulowany był murowaniec. Pomijam już sam fakt, że w takim domu naprawdę się wypoczywa. No i jeszcze ten klimat, naturalnego surowca.
hder / 185.59.108.* / 2015-07-22 10:00
Moim zdaniem się opłaca. Nie budowaliśmy jeszcze domu z bali, ale przymierzamy się powoli i orientujemy w cenach. Zainteresowała mnie ta oferta Domy Balik, bo ceny na stronie podają bardzo przystępne.
Salamandras / 2015-07-17 10:29
Strasznie mi się podoba ten projekt domu w Domy Balik, który podałaś Salamandras. I ceny też mają spoko. Muszę się do nich odezwać zapytać o terminy.
Rezerwista / 91.220.73.* / 2015-07-08 13:46
Pytający jasno określił że chodzi mu o różnicę w aspektach ekonomicznych pomiędzy dwiema technologiami czyli:
- koszt budowy i materiału
- impregnację i utrzymanie stanu technicznego
- koszty ogrzewania etc.
a nie czy gniazdko jest przytulne, bo odczucia każdy na subiektywne.
W dzisiejszych czasach mało kto może sobie pozwolić na wybudowanie domu z myślą o jego rozpadnięciu się po dwóch dekadach.
Sam jestem na etapie wyboru technologi budowy domu, który był bym w stanie ogarnąć finansowo na etapie jego powstawania, ale i żebym był w stanie go utrzymać oraz mieć co przekazać swoim dzieciom.
rtyyya / 94.254.145.* / 2015-06-11 11:56
Drewno jest bardzo ciepłym materiałem i myślę, że teraz może sprawdzić się wszędzie, bo podlega zaawansowanej impregnacji.
Też długo szukałem wykonawcy dużej altanki ogrodowej połączonej od razu z drewnianym carportem. Wynająłem firmę Jonda z Mierzyna. Całość na spokojnie wykonania w przeciągu tygodnia. Gwarancję dostałem na montaż pięcioletnią. Twój projekt łączą z ich technologią CNC, więc wszystkie warunki inwestycji są zachowane w perfekcyjnej wersji. Ilość błędów na placu budowy: 0.
Wydaje mi się, że dobrze załatwić sobie dłuższą gwarancję na drewno i na sam montaż. Sprawdzaj też skąd mają drewno. Tylko producenci z jakością ISO, czyli kontrolą wewnętrzną wytwarzania drewna są godni zaufania.
pawelk148 / 176.221.120.* / 2015-06-13 17:07
Koszt takiego domku, to co najmniej ok. 10 tys., ale za taki nieduży. Trochę Większy u cena wzrasta Tutaj są np. zdjęcia kilku takich drewnianeprodukty.pl Co d montażu można skorzystać z usług firmy, ale każdy w miarę sprawy majster chyba sobie poradzi.
Junkier / 195.114.1.* / 2015-05-04 15:43
Myślę, ze dużo ważniejsze, czy się opłaca w początkowej fazie są koszty utrzymania takiego domu, jego eksploatacja no i wygoda mieszkania w nim. Ja podsumowałem wszytskie te czynniki i zdecydowaliśmy się na dom z bali. Jesteśmy zadowoleni. Wybraliśmy firme Domy Balik, bo mają bardzo ciekawy sposób układania bali - bez gwoździ, tak jakby na zakładkę, nie wiem jak się to fachowo nazywa. Podobno to gwarantuje większą stabilność ścian. Jak na razie mieszka się super.
Czarny0 / 195.114.1.* / 2015-04-30 14:37
Jak dla mnie dom drewniany ma o wiele lepszy klimat, niż murowany. Poza tym teraz są takie technologie, że można go łatwo ogrzać. No i wygląd jest o wiele efektowniejszy. Cena moim zdaniem jest porównywalna biorąc pod uwagę wszystkie koszta. Mnie mój domek robiła firma Domy Balik i naprawdę jestem zadowolony. Wiadomo, o drewno trzeba dbać, pociągnąć je od czasu do czasu impregnatem, ale warto!
bbbbeata / 217.17.38.* / 2015-04-10 12:43
Od dwóch lat mieszkam w drewnianym domu i na nic innego zdecydowanie bym go nie zamieniła! Jest ciepły, przytulny. Największym plusem jest to, iż daje ciepło zimą a chłód latem, nie trzeba go w porównaniu do murów długo nagrzewać, a mroźne wieczory przy kominku i ciepłej herbacie to najlepszy relaks dla nas, osób przepracowanych... Współpracowaliśmy z firmą domyjakzbali.pl i jesteśmy bardzo wdzięczni za staranność i komfort jaki nam zapewnili.
JAREK7788 / 79.184.204.* / 2015-02-27 17:13
Myślę, że jak najbardziej się opłaca. Szczególnie jeśli dobre biuro wykona dla nas projekt. Osobiście polecam pracownie MG PROJEKT http://www.mgprojekt.com.pl/. Wykonali dla mnie doskonałą pracę.
ronix02 / 2015-02-04 21:12
Witam serdecznie jezeli jestes poważnie zainteresowany budową domu szkieletu drewnianego zapraszam Cię serdecznie do kontaktu.Chciałbym zaznaczyć ze można wybudowac dom do 100 m2 za 100 000 zł. Jesli potrzbujesz sprawdzonej i solidnej firmy która stawia domek w stanie zamknietym pod klucz w zaledwie kilka tygodni zadzwon do mnie 723 712 452 .Zapraszam tylko powaznie zainteresowane osoby oferta od zaraz.Pozdrawiam
cihaj / 198.84.229.* / 2015-07-21 04:35
jestem zainteresowana takim domem czy morze go postawic ta firma w karzdej okolicy ja jestem z dalni kolo mlawy woj.mazowieckie.jesili tak to co jest wliczone?niemoge dzwonic bo przebywam teraz w toronto z gury dzieki
Gosia088 / 46.112.10.* / 2015-02-09 15:44
ronix02 z jakiego województwa jesteś???
muszkin848 / 83.24.8.* / 2015-01-20 10:37
W dzisiejszych czasach zarówno drewno (ale dobre, np z Siekierek) czy też cegła są wytrzymałym materiałem. Ja wybrałbym dom drewniany, ponieważ jest ciepły, klimatyczny, szybko go się buduje.
boczek952 / 178.235.7.* / 2015-01-16 21:32
Domy z drewna to zdrowe, komfortowe, estetyczne gniazdka rodzinne. Wiem co mówie ponieważ razem z rodziną budujemy właśnie taki dom. Uważam że jego głowną zaletą jest to że można budować dom w zimie, posiada łatwość modernizacji, przebudowy oraz rozbudowy. Korzystam z usług Łodzkiej firmy budowlanej www.elbud-serwis.pl która na prawdę zna się na rzeczy . W dodatku jest tani i estetyczny
boczek952 / 192.162.92.* / 2014-12-30 22:59
Domy drewniane są przepiękne . Taki dom żyje, oddycha . Jak najbardziej polecam i zachęcam do budowania drewnianych domów . Co do ceny to nie wiem nie pomogę Ci, nie orientuje się w tym temacie ale słyszałem od znajomego o firmie z łodzi http://www.elbud-serwis.pl/ która specjalizuje się budową drewnianych domów pod klucz . Oglądałem ich kilka projektów oraz efektów końcowych i musze przyznać CUDO !
art_32 / 2014-08-31 15:20
czy się opłaca - nie wiem. Ale wiem, że dobry z drewna są naprawdę piękne
Alexia165 / 31.2.2.* / 2014-07-02 10:34
A ja myślę, ze nie tylko domek letniskowy może być drewniany. Można wybudować sobie całoroczny dom z bali, widziałam, że Polska Drewniana oferuje takie projekty. Drewno to moj ulubiony budulec i od najmlodszych lat marzył mi siędrewnianyt domek, daltego jak kiedys będę miała pieniądze to na pewno taki kupię :)

Najnowsze wpisy