Forum Forum emerytalneOFE

Doradcy finansowi

Doradcy finansowi

dan10513 / 2009-05-12 07:53
Mnie ciekawi kwestia tego typu. Co sądzicie o doradcach finansowych i czy byście byli skłonni zrobić sobie analizę i doradztwo u takiej osoby żeby dowiedzieć się co można poprawić w finansach domowych. Proszę o odpowiedzi.
Wyświetlaj:
Davidgovb / 85.222.121.* / 2009-05-26 11:24
Kolego dan 10513,jesli jestes ambitny i nie patrzysz tylko na własny zysk ale bardziej na dobro klienta to napewno kiedys zostaniesz doradcą finansowym z prawdziwego zdarzenia,Jest jeszcze jedno zalezy w jakiej strukturze jestes w OVB,a sama firma jako firma jest bardzo wporządku, bo nie znam takiej drugiej gdzie po 10 latach przepracowanych i minimum stanowisku kierowniczym okregu dostaniesz od firmy 2,5tys Euro emerytury od 57roku zycia,ale to tylko taki mały plusik;) , mówiąc juz całkiem powaznie to życze wszystkim doradca aby bardziej patrzyli na dobro klienta a nie na 200zł wiecej prowizji,bo zadowolony klient jest w stanie więcej dać niż jednorazowa prowizja,Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.Dawid
any / 2009-05-13 14:11 / portfel / Bywalec forum
Pierwsza sprawa - doradców finansowych to w tym kraju policzysz na palcach jednej ręki, doradztwo o którym Ty wspominasz jest to doradztwo w wyborze produktu ubezpieczeniowego lub finansowego... Bawi mnie to robienie z owcy doradcy.

Analiza finansowa jest narzędziem sprzedażowym.

A "doradca" jest zwykłym pośrednikiem, który sprzedaje to co mu się najlepiej opłaca.

I jeżeli występujesz normalnie i uczciwie jako agent, czy akwizytor to jest w porządku, ale robienie ze sprzedawcy siebie magika, eksperta i specjalisty to już troszkę wyprowadzanie klienta na manowce...

Odpuść sobie.
lezdrub / 79.185.108.* / 2009-05-14 01:55
any. Tak jest w CU.

Prawdziwi doradcy finansowo- ubezpieczeniowi zajmują sie profesjonalnie tymi tematami z zarzadzaniem zainwestowanego kapitalu przez klienta wlącznie i perfekcyjnie.

Do mnie przychodzi wielu klientów, którzy zainwestowali poprzez agentów Cu i poniesli dotkliwe straty na kapitale.

Tam agenci umia tylko naciagać na umowy i obiecywać zyski podobnie Jak slońce peru dobrobyt w Polsce.

Byl jeszcze jeden taki, który obiecywal Japonię.

Ale to potrafia wszyscy owszuści bez wiedzy.
jamme / 89.108.255.* / 2009-05-12 09:30
witaj
ja już taką rozmowe przechodzilem dwa razy
w jednej firmie zrobil mi analize powiedzial co trzeba zrobic by tak bylo i zaproponowal mi rozwiazanie gdzie zyski po latach pokazane byly na 15 i 30% skali zyskow
potem pozedlem do innego i zrobil mi to samo tylko ze na 5%
dwie różne firmy i dwie rózne symulacje
oczywiscie ta druga byla mniej zyskowna ale przynajmniej zrobil mi na dosc bezpiecznej i gwarantowanej stopie prawie jak lokata czy obligacje
i wybralem oczywiscie to drugie
zatem z wlasnego doswiadzenia wiem ze warto..tylko nie chodź do tego który bierze kasę tylko za zrobienie analizy
mój przynajmniej bierze wtedy jak sam sie zdecyduje i wplace I skladke..mam gwaranje ze zrobil to lepiej niz ten pierwszy z zyskiem 20%..i to już na poczatek :)
zatem warto i najlepiej do sprawdzonej firmy dużej a nie jakies multiagnecji
pozdr
dan10513 / 2009-05-12 10:22
A jeśli mogę wiedzieć w jakich firmach miałeś przeprowadzaną tą analizę, i czy ponosiłeś w związku z tą analizą jakieś koszty.
dan10513 / 2009-05-12 10:32
Bo w sumie chodzi mi o to że ja pracuję teraz w bardzo dużej firmie jako doradca finansowy, w sumie to się dopiero uczę, więc trudno nazwać to pracą jak na razie, i ciekawi mnie jedna rzecz czy we wszystkich instytucjach typu doradztw finansowych usługi w 100% są darmowe czy jest to tylko w OVB. Bo jak ja miałem przeprowadzaną taką analizę to w sumie oferta jaką mi przedstawili była bardzo ciekawa, i zaczęło mi się to podobać tylko jeszcze mam problem z pozyskaniem klientów, i interesuje mnie tylko dlaczego ludzie są tak do tego typu usług zniechęceni.
maryjan67 / 83.9.165.* / 2009-05-12 14:33
bo jesteś domokrążcą. Jak ktoś ma co zainwestować to sam znajdzie sposób, poczyta prasę, internet, pójdzie gdzieś do specjalistów i się tym zainteresuje. Nie potrzebuje pseud-doradców, którzy często nie mają zielonego pojęcia o tym co oferują.
dan10513 / 2009-05-13 00:01
Kolego ja zdaje sobie sprawę z tego że jeszcze mało potrafię. Ale to nie o to chodzi Ja sam kiedyś myślałem tak jak ty, o doradcach ale kiedy zrobiłem sobie taką analizę zdałem sobie sprawę że to jest coś fajnego nic nie kosztuje, czasu zajmuje mało i może wnieść ci wiele pozytywnych rzeczy do życia o których w obecnej chwili nie masz pojęcia. I na obecną chwilę wydaje mi się że większość osób mogła by sobie zrobić taką analizę z doradztwem, przecież nic za to nie płacą.
A tak na marginesie domokrążcą nigdy nie byłem, nie jestem i nie będę. :) Ja po prostu się uczę.
eme / 83.22.46.* / 2009-05-13 07:26
dan10513 kazda analiza finansowa ktora sie robi klientowi ma na celu pozyskanie go do
towarzystwa badz funduszu. To jedno z narzedzi ktore sie stosuje przy lamaniu klienta pomijajac inne socjotechniki. Tak po prostu przebiega sciezka sprzedazy. Dotyczy to wszystkich produktow , nie tylko ubezpieczeniowych. Ma na celu pokazanie problemów i przedstawienie rozwiazania. Proste. Najlepszą analizą finansową jest zycie, trzeźwe myslenie i rozsadek.
dan10513 / 2009-05-13 11:37
No tak jestem tego w miarę świadomy, i mam jeszcze jedno pytanie czy widzicie przyszłość w czymś takim jak doradzanie ludziom w finansach? I czy to dobry kierunek do rozwoju zawodowego?
eme / 83.22.46.* / 2009-05-13 13:47
dan10513 musisz miec wiele samozaparcia, rynek zapewne nie jest latwy a poza tym musisz miec twarda pupe:) a nie mieć miekkiego serca. To potrafia tylko zawodowcy. Masz okazje sam sie sprawdzic, nikt nic ci nie doradzi. To praca dla indywidualistów.
dan10513 / 2009-05-13 22:07
Się zrobi, na pewno łatwo nie odpuszczę chociaż ciężko pozyskać klientów to będę walczył ;P.
Eme tak na marginesie fajne teksty.
eme / 83.22.9.* / 2009-05-14 07:30
dan 10513 Powodzenia.

Najnowsze wpisy