Forum Polityka, aktualnościPolityka

Dorn: Zajmiemy się Trybunałem, nie Sejmem

Dorn: Zajmiemy się Trybunałem, nie Sejmem

Money.pl / 2007-07-18 13:01
Komentarze do wiadomości: Dorn: Zajmiemy się Trybunałem, nie Sejmem.
Wyświetlaj:
obserwator / 2007-07-27 09:08 / Tysiącznik na forum
W rządzie pracuje ponad 100 sędziów a wielu z nich orzeka, zatem może nie maja czasu aby dobrze przygotować i sprawdzić pisanie ustaw, aby TK , czyli kolejni sedziowie nie mieli pracy, by ustawy wychodzące z sejmu i senatu i podpisane przez Prezydenta, były doskonałe. Jeżeli tak nie jest to wina jest po stronie sedziow, czyli zapracowani na wielu etatach sedziowie, podobnie jak lekarze, w pogoni za pieniędzmi pewnymi sprawami sie nie zajmują, zatem tworzone są buble legislacyjne a tak nie powinno sie stać.
Decyzjami SN ludzi mieszkających ponad 20 czy 30 lat w budynkach opuszczonych przez byłych właścicieli , ktorzy zawedrowali do Niemiec, do wówczas Eldorado bogactwa,dzisiaj zgodnie z prawem wyrzuca się z nieruchomości tylko dlatego że pamuje nieporzadek w ksiegach wieczystych. A przecież wiadomo że żaden wpis nie zostanie wprowadzony bez podpisu sędziego . Sa to rozbudowane działy w sądownictwie. Gdzie Ci ludzie , byli dotychczas, jak może sędzia SN publicznie z okienka TV krytykować Premiera, że nie zna prawa. Przeciez Premier zatrudnia ponad 100 sędziow w urzedach, zatem mamy tu do czynienia z ukrytymi animozjami panującymi wsrod samych sedziow. To nie jest dobry sygnał dla spoleczeństwa. Przeciez organy ścigania już wielokrotnie udowodniły, że sedziowie sa ludźmi i moga stać się przestępcami, różni ich od zwykłych ludzi jedna rzecz, maja przywileje ktore nie pozwalaja ich szybko i sprawiedliwie osądzić. Mam nadzieję że PIS politycznie dokona zmiany mentalności że sprawiedliwość dotyka z sila wodospadu zwykłych kowalskich a omija szerokim łukiem ludzi uprzywilejowanych, kolnieżykow w koronkach.
Sleepnot / 193.193.181.* / 2007-07-26 10:00
Likwidacja bezrobocia sie zajmijcie lepiej!
historyk / 80.50.180.* / 2007-07-18 18:54
ciekawe wnioski, napewno TK nie może pełnić funkcji monarchy, pomimo całej nieudolności w pisaniu ustaw jak niżej ktoś pisze to ustawy należy poprawiać a nie prowadzić do konkluzji że lustracja jest wogóle niezgodna z konstytucją, a donosiciele pozostają poza oceną prawną
MN2 / 80.51.231.* / 2007-07-18 14:06
Potrzeba reformy konstytucyjnej, bo PiS nie umie pisać ustaw.
Potrzebny byłby zapis: Ustawy PiS nie muszą być zgodne z Konstytucją, bo ustawy PiS są dobre same w sobie.
W końcu, PiS to najlepsze co temu krajowi mogło się przytrafić.
KAP / 162.27.160.* / 2007-07-18 14:06
koalicji moralnej odnowy z pod znaku Lyzwinskiego, Leppera, Wierzejskiego i sprawnosci rzadzenia Kalaty, Fotygi, Debskiego.....
dym z komina / 157.25.157.* / 2007-07-18 13:02
Co chcesz ukryć Ludwiczku? "Wspaniałe" osiągnięcia tej koalicji?
esku / 83.15.253.* / 2007-07-18 22:09
Pan Dorn stosuje stare komunistyczne metody . Nie dopuszcza do dyskusji o sprawach niewygodnych a czasem wręcz" śmierdzących" ale one i tak wyjda prędzej czy pózniej Taka juz jest kolej rzeczy panie Dorn . W nastepnej kadencji Będziecie sie panowie słono tłumaczyć z licznych przekrętów .Polska to nie jest własnośc prywatna pana Dorna i jego kolegów z piaskownicy. mam nadzieję ze szybko sie o tymprzekonamy
Tomasz.S. / 83.7.4.* / 2007-07-18 13:01
Wydaje się, że Dorn poza brakiem kultury i taktu, ma również problemy z percepcją i dlatego nie potrafi zrozumieć orzeczenia TK. To jest "wzorcowy casus" tego całego kręgu kolesiów.

Najnowsze wpisy