Forum Forum dla firmDotacje

Dotacja z urzędu pracy na rozpoczęcie działalności. Zobacz, kiedy przysługuje

Dotacja z urzędu pracy na rozpoczęcie działalności. Zobacz, kiedy przysługuje

Wyświetlaj:
nabuhodonozor / 164.126.60.* / 2015-04-07 12:21
Ostatnio byłem w moim urzędzie pracy i się dowiedziałem,żeby się starać się o kasę trzeba spełniać jedno z trzech kryteriów, a mianowicie:
1- nie mieć ukończonych 30 lat.
2- trzeba być niepełnosprawnym
3- mieć wykształcenie podstawowe lub gimnazjalne
No i niestety odprawiony zostałem z kwitkiem, bo mam 31 lat, jestem normalny i mam średnie wykształcenie.
I gdzie tu logika ja się pytam?
Człowiek chciałby iść na swoje ale niestety nie da rady przy tym systemie co oni mają. Żal.
truszek / 178.43.88.* / 2015-04-07 14:17
Ja ci możne odpowiem na pytanie gdzie tu logika, jestem pracownikiem urzędu pracy od 9 lat i jak ktoś wyżej napisał ze w urzędzie pracy jest pełno debili, pewnie miał racje bo w tych czasach nikt nie chce pracować za minimalne a w UP tak się własnie zarabia, ja dostaje na rękę 1520 zł hit żaden bank nie udzieli mi kredytu bo przy takich dochodach nie mam zdolności kredytowej. Po drugie to co wyżej piszesz w punktach 1-3 to nie wymyślają pracownicy urzędu pracy tylko w ministerstwie a my potem musimy to wykonywać czy nam się podoba czy nie. Wiele ludzi bierze kasę na działalność którą po roku kończy i robi na czarno!! a gdzie tu logika?? kasa w błoto wyrzucona!!!Ponadto ludzie nie chcą robić za minimalne bo wtedy nie dostaną zapomogi z MOPS-u a to im się bardziej opłaca prawie 2 tys na rękę dla rodziny 3 osobowej, matka jest w domu z dzieckiem wychowuje je i sie nie martwi o nianie dla niej najważniejszy jest status osoby bezrobotnej bo trzeba ubezpieczenie i kwity do opieki i mówi otwarcie ze jej się nie opłaca chodzić do pracy.Podobnie jest z tymi co mają zasiłek-tez robią na czarno i są "bezrobotni" i nie szukają pracy.I to nie urzędy pracy są powalone tylko jest chory system w kraju!!!!!!!!
0303 / 83.8.66.* / 2015-04-07 19:34
"I to nie urzędy pracy są powalone tylko jest chory system w kraju!!!!!!!!" System na pewno jest chory i wymaga wielkiej kuracji wstrząsowej ,odsunięcia wielu niepotrzebnych od stołków,a co do pracowników może ich praca nie jest wdzięczna i wysoko płatna,ale nie daje to im prawa do traktowania osoby bezrobotnej jako zła koniecznego i warczenia przy każdym zapytaniu,bo nigdy nie wiadomo kiedy sami takimi mogą się stać,a wtedy oczekiwali by przyzwoitego traktowania.Wiem coś na ten temat i nigdy więcej w swoim życiu nie chciałabym być osobą ze statusem bezrobotny(status osoby poniżanej) mimo,że dla gospodarki kraju poświęciłam 33 najlepsze swoje lata czułam się jak śmieć któremu nie warto poświęcać uwagi,jak zło konieczne czy natrętny owad.Przy pytaniu o jakąkolwiek pracę ciągle słyszałam "nie ma,lub ma pani za wysokie kwalifikacje,proszę śledzić na internecie,proszę sobie poszukać"Kiedy zalazłam nie dałam paniusiom satysfakcji zwycięstwa,wystąpiłam o dodatek aktywizacyjny - nie ma tak dobrze niech się panie poczuwają do tego,że są po to by pomóc tym,którzy znalezli się a zakręcie zawodowym.
lopes90 / 94.254.128.* / 2015-04-07 12:14
Błagam przestańcie wierzyć w jakiekolwiek zapomogi z PUP ... Przez półtorej roku nie potrafiłem znaleźć w moim ukochanym kuj-pom . racjonalnej pracy . Przy każdej wizycie w urzędzie Pani informowała mnie , "niestety w tym momencie , nie mamy żadnej oferty dla pana , bądź pana kwalifikacje są zbyt wysokie/niskie" Pytając o bony zasiedleniowe , pani z urzędu zrobiła oczy jak Kermit żaba , temat był jej zupełnie obcy . Zadziwiające bo tydzień później inna urzędniczka z Warszawy wypowiadała się , że Polacy nie chcą zmieniać miejsca zamieszkania i przez rok wydali zaledwie 200 bonów w całym kraju (zapomniała tylko o 3-4 mln Polaków na obczyźnie , którzy za chlebem zmienili owy meldunek) .
Szkoda tylko , że nie dodała , ze potencjalny pracodawca musi nas zatrudnić na 12 czy nawet 18 miesięcy , ciekaw jestem gdzie pierwszą umowę dają na półtorej roku .
Dodatkowo masowe szkolenia "motłochu" po 50-100 osób na wózki jezdniowe obsługę komputera czy kasy fiskalnej , indywidualnych nie robią bo za drogo i po co ^ ^ Czy ktoś w ogóle pomyślał gdzie w 50-100 tyś mieście znajdzie się od razu miejsce pracy dla 100 magazynierów ??!!
Co do samych dotacji/bezzwrotnej pożyczki , jest ona przeznaczona WYŁĄCZNIE dla ludzi zamierzających prowadzić działalność usługową popartą odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem . Zresztą za 20 tyś raczej nie uda się otworzyć żadnej działalności produkcyjnej czy handlowej . Za te pieniądze z odrobiną szczęścia można by otworzyć co najwyżej warzywniak.
Dodatkowo powiedzmy sobie otwarcie zabezpieczenia , potrzebny jest poręczyciel a najlepiej dwóch z dochodem około 2 tys netto (po odliczeniu wszelakich zobowiazan ) jako zabezpieczenie pożyczki , biznesplan z treścią opisową i finansową ,bilans finansowy . Zgody na weryfikacje w bankach , BIK-u etc.

Ja osobiście odpuściłem UP , zainteresowałem się pożyczkami i udało mi się takową z UE uzyskać na oprocentowaniu preferencyjnym 0.5% Niestety , wymogi są takie jak pisałem wyżej .
Dodatkowo pieniądze są wyłącznie na środki stałe . Wszystkie koszty związane z wynajmem lokalu , opłatami administracyjnymi itp. . pokrywają Państwo Dlatego jakiś własny kapitał i tak trzeba mieć .
Niestety w naszej Republice Bananowej jest strasznie ciężko , jeżeli jednak ktoś naprawdę chce dostanie te pożyczkę Trzeba tylko ponieść ryzyko i mieć racjonalny pomysł na swój biznes .
Pozdrawiam i życze powodzenia
polak73 / 95.171.217.* / 2015-04-07 12:06
23 tys na pokrycie kosztów konsultacji
babababababaraba / 159.205.77.* / 2015-04-07 11:58
trzeba być bezrobotnym.... ;-( pracuję na etacie, chciałabym to samo robić na swoim, znam rynek wiem że dam radę, ale pierwsze zyski będą dopiero po 3 miesiącach. Zarabiam teraz grosze, nie mogę odłożyć nic. Mam pomieszczenia brak tylko forsy na maszyny. Z banku kredytu nie dostanę. Na 3 miesiące życia nie odłozę. KICHA. I gniję w obecnej, marnej pracy, w okolicy nic nie ma ciekawszego... a mogłabym po roku zacząć zatrudniać. Gdziem tu logika?
0303 / 83.8.66.* / 2015-04-07 18:59
W przepisach naszego kraju nie ma żadnej logiki.logicznie musi myśleć delikwent zwany bezrobotnym,a i tak w naszych przepisach znajdą się kruczki dające urzędnikom furteczkę wybiegu.Życzę więc powodzenia wszystkim starającym się o dotację na własny "biznes" .Kiedy się nie uda państwo wytrzepie was jak gospodyni pierzynę po nocce.
alex73 / 87.17.46.* / 2015-04-07 12:10
a co to za interes chetnie wejde w spulke jesli jest oplacalne
maltanka / 89.228.239.* / 2015-04-07 11:53
jakis piszacy madrala nie wspomnial o zabezpieczeniu typu żyrant ,kto pożyruje bezrobotnemu ????????????????????????????.IDIOTYZM
deeed / 88.156.226.* / 2015-04-07 11:52
Dotacja dla KALEKÓW i ludzi NIEPRZEDSIĘBIORCZYCH.
Andreas1055 / 83.10.153.* / 2015-04-07 11:46
Ja mam pomysł na swój biznes ( hodowlę ) ale cóż jestem tylko rencistą beż majątku i kropka.
Przy składaniu wniosku żaden wkład własny nie jest formalnie wymagany, żeby otrzymać pożyczkę, jednak urzędy dużo przychylniej patrzą na tych bezrobotnych, którzy są również w stanie zaryzykować własnym majątkiem i chcą przeznaczyć oszczędności na założenie firmy.
Gdybym miał swój majątek to nie prosił bym o ich kasę.
maro666 / 78.28.8.* / 2015-04-07 11:43
Jeśli "pożyczka" to nie bezzwrotna, ponieważ słowo pożyczka w definicji zawiera konieczność oddania.
student384 / 149.156.121.* / 2015-04-07 12:21
kredyt w definicji jest do zwrócenia. Pożyczka może być bezzwrotna.
andrzej ZZZ / 89.73.194.* / 2015-04-07 11:41
Na siłę szukają płatników ZUS i US. NIE ZNAJDĄ, ONI WYJECHALI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wystarczy zrobić w PL system na wzór państw do których młodzi wyjeżdżają i skończy się ten cyrk.
Thru / 95.49.69.* / 2015-04-07 11:34
Jaka pożyczka, skoro nie trzeba oddawać?
slavek66 / 89.228.133.* / 2015-04-07 11:31
Taka pomoc to jest wspieranie kombinatorów i wszelkiej maści oszustów. Ja bez żadnego wpsarcia prowadzę działanośc 6 rok a moi znajomi zarejetrowali działanośc po 12 miesiacach wyrejestrowali a to co kupili za pieniądze w UP sprzedali z a 60 czy 70% , dla mnie nie wsparcia bo jak działam to mój biznes jak sobie nie dam rady to ewentulanie stanę się bezrobotnym czyli nieroby nie stracą pracy bo będą mnie obsługiwać .
rafał131 / 31.183.131.* / 2015-04-07 11:31
starałem się dostać tą pożyczkę ale bez znajomości musiałem spełnić tyle warunków ze lepiej nie mówić ,jak bez robotny była dla mnie poza zasięgiem
t4l4r / 92.40.43.* / 2015-04-07 13:24
Ekhm sam dostalem pozyczke z UP ( bezrobotny rownize bylem ) fakt roboty jest troche z papierami ale cos za cos .... I nie ma praktycznie zadnych warunkow ktore sa dla bezrobotnego po za zasiegeim... Wiec zamiast zganiac wine na wymogi lepiej spojrz na siebie .... Jak Tobie nie chcialo sie nawet kiwnac palcem . No ale tak to jest jak czlowiek mysli ze przyjdzie powie ze chce kase i odraz dostanie do reki ... Najlepiej jakby dawali za siedzenie w domu co nie :)?
rozia / 77.89.112.* / 2015-04-07 12:17
i bedzie tak jak wyszlo z abonamentem tcv buhahaha tusk nie kazal placic a teraz emeryci rencisci maja doi zwrotu po 2 tysiace buhahahahha
em231 / 37.24.148.* / 2015-04-07 11:28
no i bedzie kolomyja w przekretach po co to ustanawiaja dla zlodzieji
ukochany kraj, umiłowany kraj / 89.229.137.* / 2015-04-07 11:27
nasze kochane państwo samo stwarza czarną strefę - daje pieniądze - firma prosperuje rok/może dwa - firmę się zamyka (bo na tyle wystarczyło kasy, i taki wymóg) - usługi dalej się prowadzi po cichu - BRAWO - TAK DALEJ,
FK_ / 5.172.247.* / 2015-04-07 11:19
ciekawe cz ktos kiedykolwiek rzetelnie sprawdzil efektywnosc tego typu 'projektow', ile takowych firm zostanie po roku zamknietych.. ze sprzetem ktory zostanie wnioskodawcy w 'kieszeni'... ;)
Wiem... to juz nie jest istotne.. a kase sciagnie sie z pozostalych szarakow...

Najnowsze wpisy