Forum Forum inwestycyjneFundusze

DWS 25 Malych i Srednich Spolek

DWS 25 Malych i Srednich Spolek

radsz / 2009-01-09 10:45
Witam,

Pod koniec pazdziernika zainwestowalem czesc kasy w ten fundusz. Indeks srednich spolek od tego czasu do teraz mniej wiecej stoi w miejscu zas ten fundusz stracil 12.5% swojej wartosci.

Czy ktos moze mnie oswiecic co sie dzieje w tym funduszu? Czy tam byly jakies zmiany w zarzadzaniu co spowodowalo ta zmiana w jakoscia zarzadzania? Troche za duzo roznica miedy ich wynikami a moim benchmarkiem dla nich.

pozdrowienia,
Radek
Wyświetlaj:
Fahrenheit / 2009-01-09 15:13 / Bywalec forum
Ten fundusz zarobi najwcześniej w początku hossy. Grupuje akcje małych i średnich spółek, a więc tych o najniższej płynności. Stąd wszystkie zawirowania na rynku odczuwa najszybciej i najboleśniej. Spójrz na historię jego wyników: od początku działalności stracił ponad 60%. Natomiast w czasie hossy tego typu fundusze zyskują bardzo dynamicznie. Moim zdaniem, którym absolutnie nie powinieneś się sugerować, długa droga przed Tobą do odrobienia strat, a tym bardziej wzrostów.
DWS ma w swojej ofercie mnóstwo funduszy, dlaczego wybrałes akurat ten? Albo inaczej: jakie argumenty przemawiały, jakimi argumentami przemawiał doradca sugerując Ci wejście w Top 25?
radsz / 2009-01-09 16:27 / portfel
Witam

Dziekuje za komentarz. DWS25 to jeden z funduszy ktore wybralem. Strata nominalnie nie jest zbyt duza i zostala zrekompensowana innymi funduszami ale procentowo jest sporo i zaczalem sie zastanawiac co jest grane.

Wybralem go poniewaz byl jednym z najlepszych funduszy jesli wziasc pod uwage jego wyniki od poczatku ostatniej hossy do jej konca. Inwestuje bo mam nadzieje ze przy nastepnej hossie znowu pojdzie do gory lepiej niz wiele innych. Pytam sie bo byc moze jakies zmiany zaszly w zarzadzaniu, strategii tego funduszu ktore sugerowalyby ze jakosc zarzadzania spadla mocno od ostatniej hossy.

Tak plynnosc jest napewno mala, male spolki sa ostatnie ktore zyskuja ale patrzac na sytuacje sprzed ostatnich 3 miesiecy, indeks malych spolek mniej wiecej stoi w miejscu a fundusz zas spadl o 12%. Troche za duzo i sugerowalo by jakies problemy z ich strategia. Moze maja jakas strategie ktora podczas marazmu-kanalu bocznego powoduje ze fundusz traci gdy rynek stoi w miejscu. Jesli tak moze trzeba bedzie wyjsc z niego i poczekac na sygnaly konca konsolidacji.

pozdrowienia,
Radek
Pilsener / 2009-01-11 19:24 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"jesli wziasc pod uwage jego
wyniki od poczatku ostatniej hossy do jej konca" - w MIŚie inwestuje się dopiero, jak hossa się rozkręca i ucieka się z nich szybko. Nie ma sensu kupować takich akcji w innym okresie, a już na pewno nie opierając się na szerokim indeksie - tylko nieliczne spółki (mniej niż 20%) mogą przynieść godziwy zysk, a fundusz zazwyczaj takich nie posiada, gdyż kieruje się wyceną fundamentalną i dywersyfikacją portfela, dlatego fundusze typu MIŚ zawsze będą miały dużo gorsze wyniki w stosunku do indeksów niż np. fundusze oparte o Wig20.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy