Forum Forum inwestycyjneFundusze

Czas na fundusze srednich i malych spolek?

Czas na fundusze srednich i malych spolek?

tjakubik / 2007-05-31 20:50
Witam serdecznie, od pewnego czasu zbieram sie z inwestycja skromnych 70 tys. zl. Obserwujac notowania indexow GPW, zaczynam sie powaznei zastanawiac nad zakupem jednostek roznych funduszy inwestycyjnych roznych bankow obejmujacych inwestowanie w akcje SiM. Mysle o funduszach BPH, PIONEER, AIG. Zamierzam 80% kapitalu zainwestowac w jednostki funduszy akcyjnych wspomnianych bankow a 20% na cos bezpieczniejszego jak lokata funduszowa w milenium czy MIX20 lub MIX60 w PIONEERZE. Dodatkowo mam pytanie czy istnieje jakies TFI w ktorym moge zalozyc rejestry do tych wszystkich funduszy aby zbednie nie chodzic i zalatwiac w kazdym z osobna? Dziekuje z gory za opinie i rady. Pozdrawiam.
Wyświetlaj:
tjakubik / 2007-05-31 20:54
Jako komentarz chcialbym dodac, ze na razie odchodze myslami od inwestycji w fundusz obejmujacy spolki indexu WIG20, chcialbym przekonwertowac na fundusz akcji duzych spolek dopiero w momencie obnizenia notowan indexu ponizej 3000pkt. Uwazam to za bezpieczniejsz, choc nie wiem jak na takie spadki glownego indexu zareaguja np. WIG 40
ihs / 87.239.57.* / 2007-06-01 09:13
Na spadek WIG20 poniżej 3000 to możesz poczekać, i możesz się nie doczekać. sektor mWIG40 to znacznie bardziej przedmuchany sektor niż dużych spółek - i on bolesniej poleci jak będzie korekta. Fundusze funduszy (czyli raz wpłacasz, potem dzielisz) - Aegon, Skandia, PZU, Gerling, AXA, Nordea.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy