Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dzieci zamiast iść do szkoły wyjeżdżają na wakacje

Dzieci zamiast iść do szkoły wyjeżdżają na wakacje

Wyświetlaj:
czanulka44 / 2008-02-26 16:13
ludzie czywyście powariowali z tą edukacją????coś wam na muzg spadło!!!!!
żeby dzieeciaki w wieku sześciu lat szli do szkoły??? to jest jakieś nienormalne!!!
zabierać dziecią dzieciństwo!!! przecież one nie będą nawet pamiętać swojego dzieciństwa!!! co dopiero ja ledwie pamiętam!!!a mam 16 lat!!!!! to jest niesprawiedliwe!!!
tak jak to że mamy mieć skrucone wakacje do 15 sierpnia a ferie mamy 2 tygodnie w jesieni!!! przecież tego tak nie możemy zostawić!!! musimy coś zrobić żeby nam te łajzy z rządu na łeb nie weszły!!! my niedługo staniemy się robotami bo wciągle jest tylko nauka nauka i jeszcze raz nauka!!! boże czemu u nas w rządzie tak sie dzieje???? ja nie moge spać w nocy bo myśle że zaraz będą nam kazywać ciężkopracować!!! w dupe bym ich tam wszystkich kopła!!!! a szczegulnie naszego ukochanego ministerka edukacji przecierz to jest jakiś robot co nie ma serca bo każdy normalny człowiek tak by nie postąpił!!!!!
powiedźcie co nam da ta nauka??? ja sama znam takich ludzi co mają magistra i czym są w rzyciu??? nikim bo pracują jako sprzątacze, albo wcale nie pracują!!!!!!
jaśli ktoś z naszego ukochanego rządu to przeczyta to niech się powarznie zastanowi czy ma to wszystko jakiś sens??
powiem krutko jak nie mają w rządzie co robić niech idą do pola i niech zobaczą jak to sie ciężko pracuje a nie leżą do góry dupą w tych swoich willach i czekają aż im przyjdzie wypłata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TO JEST CZYSTA PRAWDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ivv / 81.18.195.* / 2007-12-31 17:23
Przeraża mnie ten wyscig szczurów i zapędy do odbierania dzieciom dzieciństwa. I po co, skoro teraz fryzjerka czy facet od łopaty zarabiają więcej od ludzi po studiach? Dobrze pamiętam, że od kiedy poszłam do szkoły, to zaczęła się dla mnie gehenna i myślę ze zgrozą, że moje dzieci też kiedyś będą musiały pójść do tej przestarzałej instytucji o programach przeładowanych ponad wszelką normę i wszystkich przedmiotach obowiązkowych, nawet, gdy ktoś nie wykazuje cienia talentu czy choćby zainteresowania w danym kierunku. Dobrze pamiętam, jak ojciec w podstawówce robił mi dziewczynie karmniki i skrzynki na gwoździe, bo ja nie wiedziałam, jak uciąć drewno i skąd je wziąć. Kiedy wreszcie doczekamy szkół o nowoczesnych programach jak w Stanach czy w Europie Zachodniej, gdzie nie stawia się ocen, tylko punkty, co jest o wiele bardziej sprawiedliwe? Przynajmniej niektóre przedmioty są do wyboru, a program wałkuje się, aż wszyscy pojmą, a nie leci tempem strzały stawiając na ilość nie na jakość. Ten system nie wyeliminuje ściągania i za 100 lat, bo jest nieludzki, a partie materiału do opanowania zbyty obszerne. Co to za omawianie lektury na 3 czy 4 godzinach polskiego, skoro, żeby dzieci ją dobrze zrozumiały, czy choćby tylko zadały sobie trud jej przeczytania wierząc w sens tej czynności (a nie przeczytanie streszczenia w jakimś bryku) powinno się to robić miesiąc. No, ale wtedy należałoby wyciąć większość lektur z listy i to byłoby swietne rozwiązanie, bo do czego wiedzie przedkładanie ilości nad jakość, to już widać. Dzisiaj ludzie po studiach często nie umieją napisać gramatycznie i poprawnie stylistycznie nawet kilku zdań. Może jakaś wojna wybawi nasze dzieci od pójścia do tego obozu niewolniczej pracy...

Szczęśliwego Nowego Roku życzy była nauczycielka języka polskiego :-))
sad / 217.76.113.* / 2007-09-03 09:36
Normalne że wszyscy wyjeżdżają do liberalnej Anglii. Zamiast budować liberalizm to Polakom zachciewa sie socjalizmu.
?! / 2007-09-06 11:17 / Tysiącznik na forum
I proces emigracji, pomimo budowy "lepszej" IV RP (czytaj Kaczystanu), bedzie postępował. Polacy w wiekszości mają socjalizmu dość: juz to przerabialiśmy!

Najnowsze wpisy