Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Eksperci: PKP posprzątać i sprywatyzować

Eksperci: PKP posprzątać i sprywatyzować

Money.pl / 2010-12-22 07:54
Komentarze do wiadomości: Eksperci: PKP posprzątać i sprywatyzować.
Wyświetlaj:
koziradka / 178.182.126.* / 2010-12-22 07:54
Jedyne lekarstwo to prywatyzacja Są to bardzo śmieszne racje. W czasach PRL kolej była państwowa i działała lepiej niż obecnie. Przed II wojna światową kolej była państwowa a według przyjazdów pociągów ustawiano zegarki. Spółki, spółeczki w tym tkwi cała wina niesprawności kolei. Tory są tylko jedne, dworce tylko jedne a trzeba pamiętać o tym że dworzec kolejowy to nie przystanek autobusowy przy drodze a tory kolejowe to jezdnia gdzie jeżdżą dowolne pojazdy. Jednym słowem zarządca całej infrastruktury kolejowej musi być jeden a spółki i spółeczki muszą być wykasowane. Twierdzenie że prywatny właściciel lepiej zarządza firmą jest brednią. Żyję już tyle lat że jestem w stanie porównać organizację pracy w państwowych firmach w PRL i obecnie w firmach prywatnych i stwierdzam że tą organizację można porównać tak że to co było przedtem a co jest teraz to jest niebo a ziemia a to co się słyszy teraz to tylko propaganda i nic więcej.
stefandoopa / 178.36.75.* / 2010-12-22 12:00
organizacje pracy tworza LUDZIE a nie forma wlasnosci..to tak na marginesie ;-)
kiedys Big Cyc spiewal "Berlin Zachodni....za kazdym rogiem czai sie Turek.." - dzis parafrazujac te slowa: ZA KAZDYM ROGIEM CZAI SIE NIEUDACZNIK..i nie w Berlinie tylko w Polandii
huyvhg / 109.74.97.* / 2010-12-22 09:42
a kto opłaca tych ekspertów ??? DB???? Polityka dla polski została ustyalona w 89r. Zniszczyć i zaorać ewentualnie oddac okupantowi. wszystkie firmy tak likwidują. W tym kraju nie ma juz nic a rudy ma problem bo nie ma co sprzedawać . ja myslę że może jeszcze rok , dwa to wytrzyma a potem to grecja lub argentyna .....
zbyszek52 / 46.112.201.* / 2010-12-22 09:38
Że też po doświadczeniach PRL i ostatniego dwudziestolecia można wykazywać taką naiwną wiarę. Prywatne jest lepsze od państwowego. Tylko niewidomy tego nie dostrzega. Kolej prywatna też będzie lepsza.
Kolej za komuny nie byla lepsza. Zawsze trzeba bylo się za nią wstydzić. Za brud i niepuntualność. Jedno kolei albo raczej jej wizerunkowi pomagalo. Brak krytyki ze strony partyjnych mediów. Za komuny w telewizji pokazaliby zadowolonych pasażerów jadących na święta gdyby nawet balagan by większy niż dzisiaj. A może Ty napisaleś co napisaleś na podstawie doświadczeń widza peerelowskiej TVP.
xxxxxxxxxxxxxx / 82.177.194.* / 2010-12-22 09:10
No, pewnie dlatego PRL był kraina mlekiem i miodem płynacą, oaza szczesliwości na morzu nieudolnego, zacofanego trzeciego swiata kapitalizmu. :P
xxzzcc / 178.182.126.* / 2010-12-22 07:57
Eksperci na białe niedźwiedzie.
manatee / 217.168.130.* / 2010-12-22 10:43
Ja jeździłam przez 6 lat. NIe wiem jak inni komentujacy. Właściwie to przygoda z PKP skłoniła mnie do kupna auta. Jak dla mnie może tą firmę brać DB, inwestor katarski, Ali Baba, ktokolwiek, byleby te pociągi raczyły chociaż z 15 minutowym marginesem przyjeżdżać i odjeżdżać.
ee / 193.108.177.* / 2010-12-22 11:13
no i mamy kolejną teorię spiskową. ja zgadam sie z jednym z głosów z początku tej słownej przepychanki, że nie ma korzyści w fakcie, że pkp jest firmą państwową. oni utrzymują się z moich podatków a ja jeszcze muszę sporą część swojej pensji przeznaczać na bilet.. i myślę że jedyne co może zdobić rząd to sprzedać to badziewie!
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy