Forum Forum emerytalneOFE

Ekspert dla Money.pl: Zmiany w OFE tylko przesuną w czasie deficyt budżetowy

Ekspert dla Money.pl: Zmiany w OFE tylko przesuną w czasie deficyt budżetowy

Wyświetlaj:
analfabeta / 149.156.124.* / 2011-03-18 09:29
jestem ekspertem, wienc słuchajcie mnie lemmingi głosujące na PO:

lepiej odsunąć w czasie niebezpieczeństwo bankructwa, niż zbankrutować jeszcze w tym roku.

czaicie motyw?
jola222 / 89.76.215.* / 2011-03-20 12:49
Czaimy oj czaimy...wybory tuz tuz i PO pala sie portki na d.upie. " Najlepszym" argumentem rzadu jest to ze reforma OFE jest niezbedna wrecz bo trzba zatkac dziure budzetowa. Rzad ma dlug publiczny ( czyli wobec nas, zwyklych obywateli ) i chce te dziure zatkac pieniedzmi, ktore nam ukradnie..jest to klasyczne przelewanie pustego w prozne. Ciekawi mnie rowniez czym kierowal sie rzad zakazujac akwizycji. Nie uslyszalam ani jednego prawdziwego czy co najmniej racjonalnego argumentu dlaczego ten zakaz akwizycji ma zostac wprowadzony. N\Mam swoja teorie..czyzby grube lapowki od najwiekszych oraz od OFE tracacych najwiecej czlonkow? Jezeli OFE nie chce to nie musi miec akwizycji, ale niestety akwizytorzy innych OFE zabieraja im klientow( czytaj kasiore ) Akwizytorzy to ludzie, ktorzy placa ZUS, podatki i sa konsumentami. Dziwie sie , ze rzad sam siebie pozbawia dochodow. Poza tym ZUS przesylajac pieniadze do OFE pobiera prowizje, czyli mniej przesylajac mniej pobierze. Poza tym czy ktos obliczyl ile bedzie kosztowal system informatyczny do ksiegowania tych 5% ? Ile beda kosztowaly place tych pracownikow to obslugujacych. Czy gra jest warta swieczki???
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy