Forum Forum dla firmKadry

Elastyczny czas pracy, czyli jaki?

Elastyczny czas pracy, czyli jaki?

Money.pl / 2013-08-21 13:52
Komentarze do wiadomości: Elastyczny czas pracy, czyli jaki?.
Wyświetlaj:
manek84 / 77.87.0.* / 2013-08-30 21:27
pierwsze umowy śmieciowe(umowa zlecenie, o dzieło), a teraz przyzwolenie ustawowe na niewolniczą pracę - jak w krajach trzeciego świata.
Praca na nadgodzinach jest płatna +50% lub 100% - teraz my "niewolnicy" możemy o tym zapomnieć, nasze kochane państwo dba żeby nas dym** z każdej strony.
Na nadgodzinach można było podciągnąć naszą i tak śmieszną wypłatę, teraz będzie można ... teraz dalej zaciskajmy pasa.
A jak to się ma do naszego niżu demograficznego i polityki prorodzinnej ??? Może dziecko mogę zostawić u pracodawcy bo żłobki i przedszkola nie są otwarte 14 godz. (będąc 12 godz. w pracy dziecko muszę zostawić przed pracą i odebrać po pracy).
Mając dziecko jedno z nas musi nie pracować żeby ktoś z nim był, ale jak żyć za jedną wypłatę - nie każdy z nas jest posłem i ma najniższą krajową 1600 brutto * 20.
ciśnie mi się wiele słów do ust żeby to skomentować, ale na forum publicznym nie mogę !!!
zniesmaczona / 77.254.217.* / 2013-08-23 15:33
"Uwaga: Mimo że będzie pracował krócej, zasadnicza część wynagrodzenia pana Sławomira nie ulegnie zmniejszeniu."

jak to fajnie wybierać to co pasuje komu , tylko że zapomniano dodać do tego zdania,

że mimo że w pierwszym okresie kiedy pan Sławomir bedzie pracował dłużej po 12 godzin

jego wynagrodzenie nie zostanie zwiększone !!!!!!!

czyli pracownik świadczy pracę kredytując pracodawcę, bo powinien mieć płacone miesięcznie za przepracowany czas pracy faktycznie a nie pracować po 12 godzin, mieć płacone za 8 a móc sobie odebrać godziny w perspektywie roku !!!!

Bez sensu to jest - pogoda dla bogaczy !!!!
Stach Głąbiński / 89.71.187.* / 2013-08-21 16:01
Czy zawiadomienie załogi o wydłużeniu czasu pracy musi wyprzedzać o określony czas wprowadzenie tej zmiany? Jakie uprawnienia negocjacyjne posiadają w tej sytuacji pracownicy?
szklarek / 2013-08-22 11:17
To zależy od tego, czy u pracodawcy są związki, czy musi on tworzyć regulamin pracy i czy objęty jest układem zbiorowym.

Czyli w większości przypadków- i tak decydują negocjacje, które obejmują również termin wprowadzenia.

Tylko w przypadku gdy ww ograniczeń brak, regulamin wchodzi najwcześniej w życie po 2 tygodniach od ogłoszenia, co wynika z art. 104'3 KP.

W zakresie zmiany okresu rozliczeniowego logicznym jest chyba, że dzieje się to po zakończeniu okresu rozliczeniowego aktualnie trwającego.

Szczegóły w nowelizacji:

http://prawo.money.pl/akty-prawne/dziennik-ustaw/ustawa;z;dnia;12;lipca,dziennik,ustaw,2013,000,896.html
gosc.168.182.97 / 62.233.210.* / 2013-08-21 13:56
Nie zauważyłem, że artykuł ma dwie strony - pytanie nieaktualne ;)
gosc.168.182.97 / 62.233.210.* / 2013-08-21 13:52
Mam pytanie co do ostatniej części artykułu: "Uwaga: Mimo że będzie pracował krócej, zasadnicza część wynagrodzenia pana Sławomira nie ulegnie zmniejszeniu" - Czy dobrze rozumiem, że działa to w obie strony? Czyli Pan Sławomir pracując przez pierwsze pół roku po 12h dziennie również otrzyma wynagrodzenie zasadnicze, bez naliczania nadgodzin? Jak to się będzie miało w momencie wypowiedzenia umowy po pierwszym półroczu przez Pracodawcę?

Najnowsze wpisy