Forum Forum emerytalneZUS

Emeyrtury: Rząd chce radykalnie ograniczyć przywileje

Emeyrtury: Rząd chce radykalnie ograniczyć przywileje

Wyświetlaj:
Vpoland / 83.17.92.* / 2007-02-28 13:29
najpierw zabirzcie ubekom Morelowi oprawcy ze Świętochłowic, komendanta obozu gdzie zakatowano 2500 ślązaków w "wolnej" Polsce. Do dzisiaj dostaje 5000 zł emerytury ekstra ubeckiej. I takim podobnym. Jest to miliard złotych rocznie na morderców ubeckich, którzy katowali polskich patriotów. Mieli on mocnych obrońców, najpierw Wałęsa awetował ustawę odbierającą te przywileje , później Kwaśniewski. Tego ostatniego decyzja nie dziwi, ale Wodza ?!
Ta Polska po Magdalence to straszny kraj, jakies plugawe interesy jakies śmierdzące umowy. Obrzydlistwo. Dlaczego przy Okrąg`lym Stole tak mało było Soldarności, głównie KOR tam rządził.
bt / 83.21.183.* / 2007-02-28 13:00
Oczywiscie - przeciez emeryt bierze a nie daje. Co z tego ze dawal przez cale zawodowe zycie. PiSowi ciagle malo .Dlatego ograniczaja konkurencje w braniu. W koncu od tego sa oni "politycy"
. / 2007-02-28 12:02 / ................
a ja wciaz nie rozumiem,dlaczego ktos decyduje o naszym zyciu.Dlaczego emeryt NIE MOZE pracowac i zarabiac.Zamiast sie cieszyc,ze ludzie sa samodzielni,placa podatki i kreuja PKB jakis kretyn wciaz im tego zabrania.przeciez swoje przepracowali i swoje wplacili.DLACZEGO idioci z parlamentu?
eniem / 83.9.151.* / 2007-02-28 20:31
W d...e mam przywileje państwa, przepracowałam uczciwie 26 lat pracy i płaciłam składki do ZUS, i mam ochotę nadal pracować, a jak nie to przejść na wcześniejszą emeryturę - i dostać tyle ile wypracowałam, a nie według jakichś chorych składników, kapitałów początkowych itd. Niech ZUS się uzdrowi, PiS spieprza, a Religa niech nie pieprzy o dodatkowych podatkach od OC kierowców na słuzbę zdrowia, wciąż żeruje się na zwykłych ludziach pracy, tele że nie przy korycie, a trochę dalej stojacych. To co się dziś wyprawia, to przechodzi nawet czasy komunistyczne, postkomunistyczne i jakiekolwiek w historii naszej Polski. Po raz pierwszy chrzanię takie rządy i nasz kraj i chętnie stąd spieprzę.
CS / 193.111.166.* / 2007-02-28 12:19
Zasadniczo emeryt może dorabiać, ale nie może dorabiać ten, który poszedł na wcześniejszą emeryturę. Kłania się czytanie ze zrozumeniem.
M P / 195.90.107.* / 2007-02-28 12:34
Pan kropka pisze o sytuacji dnia dzisiejszego kiedy emeryt ma ograniczone mozliwosci dorabiania (130% sredniej krajowej).
Jedynie pytanie (dlaczego) skierowal nie do tych ktorzy to ograniczenie uchwalili.
rybka / 2007-02-28 12:11 / Tysiącznik na forum
Tu nie chodzi o rozwiązanie systemowe, ale o chwilowe załatanie dziury.
Nikt nie myśli o zreformowaniu ZUS-u, który jest jak wielki piec hutniczy opalany banknotami NBP.

P.S.
Tylko, że huta cos jeszcze produkuje!
czego tyle żresz / 83.23.153.* / 2007-02-28 22:06
Te reformy ZUS przez 16 lat polegają na tym że dobierają się cwaniaki do naszej kasy wpłacanej przez lata. Poprostu ją kradną.
Emerytura to żadna łaska --- jest to część wynagrodzenia nie odebranego.
Lepiej niech wezmą wszystką kasę i pojadą na Majorkę. A my tu niedługo po ichnych reformach będziemy mieli Argentynę.
Abus / 2007-02-28 12:05 / Uznany Gracz Giełdowy
ponieważ inni idioci ich wybrali
... / 83.10.72.* / 2007-02-28 17:58
Czytając o zamierzeniach naszego rządu stwierdzam, że najważniejsi w tym względzie są nasi senatorzy i posłowie. Pieniądze są im potrzbne na rozrywki i prowadzenie biur poselskich. Nie mają na uwadze ludzi, którzy na to pracowali , pracują i będą pracowali. Rząd, który nie dba o dobro ludzi jest nam nie potrzebny.
Przpisy które są uchwalane żywcem grzebią zarówno stare pokolenie jak i młode. Stare, bierze pieniądze więc jest nie potrzebne, a młode nie ma pracy i też czuje się nie docenione.
Obniżenie wysokości wcześniejszych emerytur pogorszy sytuację materialno - bytową ludzi , którzy najbardziej potrzebują takiego wsparcia , jednocześnie nie pomoże innym.
Niech nasz rząd ograniczy produkcję bzdurnych rozporządzeń i ustaw, ponieważ w terenie nie wiadomo co z nimi zrobić. Z autopsji wiem, że pomoc ludzim ogranicza się tylko do wydawania decyzji i produkcji stert dokumentów, któe nikogo nie wyżywią. Pomoc kierowana do ludzi powoduje obniżenie ich stopy życiowej, uczy lenistwa , pogłębia biedę i upokarza. Dziwię się , że nasz rząd tego nie zauważa.
Pisząc to mam na uwadze przepisy pomocy społecznej, świadczeń rodzinnych oraz zaliczki alimentacyjnej. mam nadzieję, że przeczyta to ktoś mądry i sterty gromadzinych dokumentow zamieni na pieniądze, które otrzymają ludzie, tym samym odciąży wiele urzedów.
... / 83.10.72.* / 2007-02-28 18:44
Mam ukończone 50 lat i jestem pokoleniem komunizmu. To właśnie po części moje pokolenie pracowalo na to co dotychczas osiągneęiśmy, a teraz się go nie szanuje. Nie szanuje się również tego co ono z trudem budowało.
Mam nadzieję, że ktoś to dostrzeże, zacznie myśleć i przestanie przeszkadzać w życiu ludziom.
Nasz Rząd wcale nie jest dobrym wujkiem , tylko daje igrzyska zamiast chleba. Wymyślił dodatki mieszkaniowe, stypendia dla dzieci i inne świadczenia socjalne tylko należałoby się nad tym zastanowić jak długo na to wystarczy pieniędzy jeżeli będziemy tylko zamykać zakłady, ograniczać produkcję i sprzedawać.
Jeżeli stworzy się warunki do zatrudnienia młodego pokolenia to napewno wystarczyna emerytury dla ludzi starszych.
... / 83.10.72.* / 2007-02-28 18:44
Mam ukończone 50 lat i jestem pokoleniem komunizmu. To właśnie po części moje pokolenie pracowalo na to co dotychczas osiągneęiśmy, a teraz się go nie szanuje. Nie szanuje się również tego co ono z trudem budowało.
Mam nadzieję, że ktoś to dostrzeże, zacznie myśleć i przestanie przeszkadzać w życiu ludziom.
Nasz Rząd wcale nie jest dobrym wujkiem , tylko daje igrzyska zamiast chleba. Wymyślił dodatki mieszkaniowe, stypendia dla dzieci i inne świadczenia socjalne tylko należałoby się nad tym zastanowić jak długo na to wystarczy pieniędzy jeżeli będziemy tylko zamykać zakłady, ograniczać produkcję i sprzedawać.
Jeżeli stworzy się warunki do zatrudnienia młodego pokolenia to napewno wystarczyna emerytury dla ludzi starszych.
... / 83.10.72.* / 2007-02-28 18:44
Mam ukończone 50 lat i jestem pokoleniem komunizmu. To właśnie po części moje pokolenie pracowalo na to co dotychczas osiągneęiśmy, a teraz się go nie szanuje. Nie szanuje się również tego co ono z trudem budowało.
Mam nadzieję, że ktoś to dostrzeże, zacznie myśleć i przestanie przeszkadzać w życiu ludziom.
Nasz Rząd wcale nie jest dobrym wujkiem , tylko daje igrzyska zamiast chleba. Wymyślił dodatki mieszkaniowe, stypendia dla dzieci i inne świadczenia socjalne tylko należałoby się nad tym zastanowić jak długo na to wystarczy pieniędzy jeżeli będziemy tylko zamykać zakłady, ograniczać produkcję i sprzedawać.
Jeżeli stworzy się warunki do zatrudnienia młodego pokolenia to napewno wystarczyna emerytury dla ludzi starszych.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy