Forum Forum dla firmKadry

Fałszywe zwolnienia kosztują pół miliarda?

Fałszywe zwolnienia kosztują pół miliarda?

Money.pl / 2008-05-15 12:24
Wyświetlaj:
marysieńka / 79.184.83.* / 2008-05-16 13:48
racuję w firmie, w której "dobry" pracownik jest już dwa lata na zwolnieniu chorobowym uczciwie choruje i studiuje. Pracodawca wielokrotnie zwracał się z prośbą o wyjaśnienie przyczyny choroby połączonej ze studiami. Niestety w tym przypadku ZUS jest ponoć bezsilny. Natomiast innych, w zaawansowanej i zagrożonej ciąży wzywał do kontroli. Trzeba jednak mieć nie tylko znajomości wśród lekarzy ale również w ZUS-ie. Taka konkluzja nasunie się każdemu kto zna sprawę. Doradzi i pomoże.
Tonymld / 138.232.1.* / 2008-05-15 12:24
A kto daje te lewe zwolnienia? czy nie ci sami "biedni" lekarze? jak znam "kaste" lekarska, na pewno nie robia tego za darmo. i jeszcze jedno: lekarze nie doceniaja tego co maja: niski dochod w papierach, lewa kase bokiem, wiec ich dzieci moga dostawac stypendia itp...

no ale ja jestem tylko zwyklym szarym obywatelem, nie studiowalem za panstwowe pieniadze (swoja droga studia lekarskie drogo kosztuja - por. koszt studiow GB lub USA)
lala74 / 83.238.144.* / 2008-05-28 11:02
A dlaczego nie studiowałeś za państwową kasę? Bo byłeś zbyt kiepski i się nie dostałeś na studia dzienne.Niestety zaocznych studiów lekarskich nie ma, a kosztują rzeczywiście dużo. no ale jest jeden sposób na Twój problem. Spróbuj studiować na kier. lekarskim.Powodzenia!
kadrowa / 212.38.200.* / 2008-05-16 10:50
Pracuję w dużej firmie i z zaświadczeniami wydawanymi przez lekarzy z powodu "choroby" spotykam się co dzień. Staramy się z tym walczyć mimo oporów o dziwo nie pracowników, lecz lekarzy i pracowników ZUS! Zjawisko to jest plagą rodzącą koszty zarówno dla pracodawców jak i każdego z pracujących obywateli naszego państwa. Niestety często jesteśmy bezsilni, ponieważ... ZUS odmawia współpracy, a nawet odnoszę wrażenie, że pani Dyrektor jednego z odziałów ZUS w Wielkopolsce jest wrogo nastawiona do wszystkich, którzy zanadto się wychylają i "nie szanują zwyczajów". Podobnie jest z lekarzami - dla przykładu jeden z nich wystawia zwolnienia mimo tego, że informowałam go o tym, że jego pacjenci, a nasi pracownicy pracują "na czarno" w innej firmie. Gdzie podział się rozsądek? Pozostawię bez dalszego komentarza.
kacperskyy / 164.3.252.* / 2008-05-23 13:14
Regulamin forum
podatnik / 217.11.139.* / 2008-05-19 11:39
Lekarze są bardzo litościwi i uczynni jak kto inny za to płaci.
Uważam,że za mało się o tym muwi.W polsce nie jest naganne oszukiwać prywatnego pracodawcę.
Ciągle się muwi jak to pracodawcy nie przeszczegają kodeksu i są nieuczciwi , ale nie uczciwych pracownikach jakoś , nic nie słyszę w żadnychśrodkach masowego przkazu , conajwyżej manager wysokiego szczebla może być nie uczciwy , ale zwykły robotnik ,pracownik na niskim stanowisku , nie oni są wyłącznie wyzyskiwani i prześladowani - biedacy - zestresowany bo go żle traktuja to musi dostać l4 żeby sobie odpoczoł.
lal74 / 83.238.144.* / 2008-05-28 11:05
O joj! Ale tu błędów!!!!! Człowieku , nie chodziłeś do szkoły??To szkoła podstawowa uczy przecież ortografii!!
Edek z krainy kredek / 87.205.189.* / 2008-05-16 13:17
Od razu widać że baba pisała ten tekst. Kobieto, to odpowiedz sobie na to twoje postawione pytanie! Jak myślisz dlaczego ci pracownicy idą na to chorobowe żeby pracować na czarno w innej firmie? Dlatego że twoja firma niewystarczająco nagradza ich finansowo. Więc lepiej zamiast nieefektywnie zarabiać swoje pieniądze pani kadrowo, i napominać lekarzy którzy wystawiają lewe L4, weź się kobieto za napominanie swoich szefów do podwyżek dla tych roboli.

I pamiętaj kij ma zawsze dwa końce, tylko ludzie z reguły zwracają uwagę na jeden i w dodatku na ten nieodpowiedni
podatnik / 217.11.139.* / 2008-05-19 11:46
Gdyby było mniej zwolnień za które firma płaci - bo firma płaci za pierwsze 30 dni , ma zdezorganizowaną pracę i ponosi dodatkowe koszty - to były by pieniądze na podwyżki.
A po za tym to jest nieuczciwe , a ty masz mentalność Kalego jak Kali ukradnie to dobrez , ale Kalemu nie wolno.
Lewe zwolnienia to okradanie pracodawcy. I to powinno być surowo karane.Mamy Państwo bezprawia , bo tak naprawdę nikt z tym nie walczy , bo koszty ponoszą pracodawcy ,ciągle przeżuca się coraz więcej obowiązków na pracodawcó , które kosztują .Wysokie koszty prowadzenia działalności powodują niższe pensje dla pracowników. Ale większość zakutych łbów ze Związków Zawodowych i Inspekcji pracy tego nie rozumie. Politycy chcą się przypodobać wyborcom , więc nawet jak wiedzą ,że coś jest złe to tego nie powiedzą i nic z tym nie robią.Wszystkim się wydaje ,że w firmach stoi w kącie osioł i sra pieniędzmi.
pracodawca / 83.27.0.* / 2008-05-21 11:16
Wszystko wskazuje na to , że masz rację .Wszystkim się wydaje ,że pracodawcy trzepią pieniędzmi
z rękawa. Gdyby ZUS zapłacił za L4 po 7-miu dniach zwolnienia to kontrole stałyby się znacznie skuteczniejsze. Puki płaci pracodawca tu ZUS ma to wszystko w d... .A kolega , którego skomentowałeś podlega ogólnej zasadzie , że "byt określa świadomość" , po prosty żeby mieć
to musi się zdrowo nakombinować ( bo pracą się brzydzi ). Teraz Polacy chcą płacy a nie pracy
(przypis z Newsweeka) i potrafią tylko żądać niewiele dając w zamian.
2008-05-16 13:17:19 | 87.205.189.* | Edek z krainy kredek
Od razu widać że baba pisała ten tekst. Kobieto, to odpowiedz sobie na to twoje postawione
pytanie! Jak myślisz dlaczego ci pracownicy idą na to chorobowe żeby pracować na czarno w
innej firmie? Dlatego że twoja firma niewystarczająco nagradza ich finansowo. Więc lepiej
zamiast nieefektywnie zarabiać swoje pieniądze pani kadrowo, i napominać lekarzy którzy
wystawiają lewe L4, weź się kobieto za napominanie swoich szefów do podwyżek dla tych roboli.

I pamiętaj kij ma zawsze dwa końce, tylko ludzie z reguły zwracają uwagę na jeden i w dodatku
na ten nieodpowiedni
skomentujzgłoś do usunięcia

2008-05-19 11:46:26 | 217.11.139.* | podatnik
Gdyby było mniej zwolnień za które firma płaci - bo firma płaci za pierwsze 30 dni , ma
zdezorganizowaną pracę i ponosi dodatkowe koszty - to były by pieniądze na podwyżki.
A po za tym to jest nieuczciwe , a ty masz mentalność Kalego jak Kali ukradnie to dobrez ,
ale Kalemu nie wolno.
Lewe zwolnienia to okradanie pracodawcy. I to powinno być surowo karane.Mamy Państwo
bezprawia , bo tak naprawdę nikt z tym nie walczy , bo koszty ponoszą pracodawcy ,ciągle
przeżuca się coraz więcej obowiązków na pracodawcó , które kosztują .Wysokie koszty
prowadzenia działalności powodują niższe pensje dla pracowników. Ale większość zakutych
łbów ze Związków Zawodowych i Inspekcji pracy tego nie rozumie. Politycy chcą się
przypodobać wyborcom , więc nawet jak wiedzą ,że coś jest złe to tego nie powiedzą i nic z
tym nie robią.Wszystkim się wydaje ,że w firmach stoi w kącie osioł i sra pieniędzmi.
Bernard+ / 83.22.115.* / 2008-05-27 18:51
I dlatego, że tak jest Polacy są po Bułgarach i Rumunach najbiedniejszym narodem w UNII EUROPEJSKIEJ nasz PKB per capita stanowi tylko 52% średniej dla całej Unii. Słowacy, Czesi, Łotysze, Litwini i wszyscy, którzy 1 maja 2004r. zostali wraz z nami przyjęci do UE są wydajniejsi i bogatsi. Polski przedsiębiorca jest stale okradany przez nieuczciwych polityków jeszcze nic nie zarobił a już musi płacić wysokie składki a w razie choroby dodatkowo zapłacić wynagrodzenie zamiast tego ,że to ZUS powinien zasiłek zapłacić . Ale ZUS pieniądze wydał na pałace i na PROKOM więc nie ma pieniędzy na zasiłki dla ubezpieczonych.

Najnowsze wpisy