Forum Forum emerytalneOFE

Fedak: Polacy muszą dłużej pracować

Fedak: Polacy muszą dłużej pracować

Money.pl / 2009-08-12 09:57
Komentarze do wiadomości: Fedak: Polacy muszą dłużej pracować.
Wyświetlaj:
wscieklyKrzysztof / 83.4.225.* / 2009-11-04 16:50
Robią nas w jajo wystarczy ogladać dzisiejsze spotkanie minister Fedak, Rostowskiego z dziennikarzami. Wciskaja kit że Zus dopłaca do II filara no chyba ich pogięło, sam widzę na odcinku ile schodzi z mojej pensji, a w 2021 roku będę miał 40% zarobku netto emerytury po 44 latach pracy nic tylko sie powiesić lub odwiedzac smietniki , oszuści złodzieje , wcale nie musi byc ZUS jego usługi moga przejąc ubezpieczenia po co wydawać tyle kasy ( tu 2,6% za obsługe ) niech zapytają ludzi a nie sami sobie rzepkę skrobią
lezdrub / 79.185.93.* / 2009-09-24 00:12
I znów politycy chca decydować o naszym życiu.

A moze najpierw zapytać ludzi. Może wolą mniejsze emerytury,ale wcześniej.

A kto bedzie chciał pracować dlużej i mieć większa emeryturę, to bedzie jego decyzja.

Może pani Fedek zajmie się 50-latkami, którzy chca pracować i nikt ich nie chce zatrudnić.
henieck / 90.141.71.* / 2009-08-14 18:40
niedługo dojdzie fala starzejącego się społeczeństwa- za kilkanaście lat będzie mało młodych i masa starców. W całych dziejach tak nigdy wcześniej nie było, na taką skalę. To oznacza bardzo poważny problem. ZUS już teraz ledwo zipie a projekcje są wprost tragiczne. Jak to może wyglądać można zobaczyć na przykładzie kryzysu Japońskiego - też spowodowanego głównie zmianami demograficznymi.
okradany / 83.21.151.* / 2009-08-13 06:53
Czyli co? Złodzieje z ul Wiejskiej będą dłużej mnie okradali. UFF
klaudiusz7 / 83.25.251.* / 2009-08-13 10:43
nie bkto dotrzyma w dzisiejszym czasie do 70 lat jak ludzie umierają w wieku 50 lat i wcześniej to jest zdzierstwo i nie uczciwość ze strony rządu wstyd hańba że jest się polakiem że mamy tak nieudolnych polityków którzy tylko patrzą oskubać emerytów i rencistów zew kazdej złotówki a sami nie dadzą po 1000 złoty na cele dobroczynne wstyczcie się politycy napisał bym coś więcej na wasz temat ale nie warto wami się przejmować wszyscy jesteście dobrzy przed wyborami a potem macie ludzi w dupie
ika05 / 83.24.98.* / 2009-08-13 06:48
rewelacja
jestem rehabilitantką po studiach
dopiero pracuje 4 msc i już mam bóle kręgosłupa
ja sobie nie wyobrażam pracy z pacjentem w wieku 40 lat a 60 lat to wogule co za cyrk?
przekwalifikować się? hm w tym zawodzie by móc pracować ładuje kupe pieniędzy w kursy pnf podstwowy 27500 rozwijajacy 2000 terapia manaulana około 10 tys bobath 20000 i inne
z********* i co każecie mi się przekwalifikować
dość żadzenia posłów
na stos was wszysystkich

a jak ja mam pracować dłużej to już nie dawać emerytom pienięzy nie ma to nie ma!!!!!!!! dlaczego ja młoda mam cierpieć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ten kraj to oszustwo
płace po 1200-1500 i róbta
lezdrub / 79.185.111.* / 2009-08-13 16:41
Proponuje zmienić na masaże erotyczne.
Lepiej placą i kręgoslup nie boli.
Marcin111111 / 95.49.254.* / 2009-08-13 08:26
wcale nie musisz pracować do 60lat. Możesz oszczędzać na emeryture, kto ci zabroni
50-tka / 83.29.40.* / 2009-08-12 23:16
I wkrótce w biurach siedzieć będa takie mumie faraona, że aż trzeba będzie zakładać chyba ciemne okulary, żeby sobie nie psuć widoku. Ludzie ! Kobiety i mężczyżni w tym wieku (65-67) w pracy, jakie to nieestetyczne ! No i jaka jest wydajność starego schorowanego człowieka, bo trzeba zauważyć , że w Polsce charuje się bardziej niż w innych krajach wbrew temu co nam wmawiają, bo od wojny wciąż jesteśmy na dorobku...
A np. w Niemczech nawet jak wydlużą okres do przejścia na emeryturę to i tak wystarczy na nią mieć przepracowane jedynie 15 lat ! I przy ich poziomie zarobków , zasiłków i ogólnym dorobku rodzin wygląda to zgoła inaczej niż u nas !!! Więc to co chcą nam wmówić na temat trendów w Niemczech to oszukańcza propaganda i planowe złodziejstwo !
pandora / 217.98.242.* / 2009-08-12 19:16
ciekawe co nowego wymyśli nasza kochana pani minister. nie dość ze ludzie starsi muszą pracować do określonego wieku emerytalnego to jeszcze chce ten wiek wydłużyć. A młodzi ludzie to ustawiają się do kolejki do pośredniaka ponieważ żaden mądry pracodawca nie zwolni doświadczonego pracownika a jak zwolni to ten pracownik - bezrobotny i tak nie znajdzie pracy bo żaden pracodawca nie chce przyjąć takiego pracownika i kółko się zamyka wiec według mnie ta podwyżka wieku emerytalnego to dla nas szaraczków jest bezsensu. lepiej by było gdyby spuścili trochę ze swoich diet i wszelkich innych udogodnij za jakie my podatnicy płacimy w podatkach. dlaczego nasze państwo jest takie ze zamiast iść swoim obywatelom na przeciw to kładą im kłody pod nogi i patrzą tylko żeby im było dobrze. ci w sejmie powinni trochę pomyśleć o innych a nie tylko o sobie
Bernard+ / 83.22.99.* / 2009-08-12 17:58
Pani minister ogłasza starą tezę znaną od kilkunastu lat tym, którzy poważnie traktują informacje statystyczne. Ale najprościej i najszybciej można naprawić złe prawo emerytalne w jeden sposób znieść wszystkie przywileje emerytalne, bo to te przywileje wraz z demografią spowodowały i dalej powodują, że ubywa pracujących i płacących składki a przybywa emerytów pobierających wysokie emerytury i pracujących nielegalnie u nieuczciwych pracodawców. Dlaczego ktoś, kto przepracował i płacił składki zaledwie 25 lat ma prawo przechodzenia na emeryturę mając 43 lata a jego starszy sąsiad po przepracowaniu 43 lat mając wiek 60 lat musi jeszcze 5 lat pracować i opłacać składki a emeryturę dostanie o wiele niższą niż ten, polak który tylko 25 lat opłacał składki albo wcale ich nie opłacał, bo opłacali je za niego podatnicy? Wysokość emerytur powinna być wyłącznie pochodną ilości wpłaconych składek. Wtedy spadnie liczba chętnych do wcześniejszego odchodzenia na emerytury. Przymus ekonomiczny pracy jest, bowiem dużo skuteczniejszy i tańszy w stosowaniu niż przymus prawno administracyjny.
Zigniew ze Śląska / 79.185.133.* / 2009-08-12 18:57
Jasne, ten(ta) co siedziała w biurze i co 30 min. robił sobie przerwę na papierosa lub drinka ma mieć taką samą emeryturę i tak samo długo pracować jak np. górnik. Z takimi pomysłami to się utop lub "wypałuj".
lezdrub / 79.185.101.* / 2009-08-12 18:06
Brawo. Bernard+. Konkretna teza. Calkowicie popieram
Adam222 / 77.88.138.* / 2009-08-12 16:58
Inni proponują mi wydłużanie penisa a ta (tu wstawcie sobie sami brzydkie słowo) proponuje wydłużanie kolejki do emerytury. No cóż złodziej na złodzieju siedzi w PO. Składki biorą już 30 lat a jak ma przyjść do ich zwrotu to wydłużamy... To ja już wolę wydłużanie penisa. Przynajmniej żona się pośmieje i może jakaś przyjemność z tego będzie.
na pohybel socjalistom / 79.188.94.* / 2009-08-12 16:49
Fakt istnienia w majestacie "lewa" piramidy finansowej połączonej z klasycznym systemem argentyńskim - składki i ZUS - implikuje takie konsekwencje. Tylko systemowa likwidacja tegoż i, co za tym idzie, brak kryterium wiekowego w odniesieniu do emerytury jest jedynym poprawnym rozwiązaniem. W socjalizmie, jak pisał Kisiel, zwalcza się problemy nie występujące w innych ustrojach.
sceptyk / 2009-08-12 12:31 / Tysiącznik na forum
Nie zapomnijcie dordzy forumowicze, i ty, niegrzeczna dziewczynko Fedak, że niejaki profesor(?) GÓRA (ZAPAMIĘTAJCIE DOBRZE TO NAZWISKO!) pozbawił was prawa do dziedziczenia waszych wpłat do funduszy emerytalnych.
Po waszej śmierci zgromadzone tam środki zostają SKONFISKOWANE na rzecz pani Fedak, Tuska, i całej tej pseudo-lYberalnej ferajny POwszczyków.

A zgodnie z pierwotną Ustawą, środki zgromadzone w funduszach emerytalnych miały być DZIEDZICZONE!
Nie zapominajcie o tych, którzy was ograbiają.

PS. Jestem ciekaw jak długo ten post utrzyma się na forum, poonieważ wszelkie wcześniejsze moje wzmianki o tej grabieży były cenzurowane po maximum pół godzinie.
Ukłony zatem dla CENZORÓW, ponieważ problem dotyczy również ICH!
maki 54 / 81.190.119.* / 2009-08-14 15:14
Mylisz się kolego i to bardzo. Pierwotna ustawa jak to nazywasz zapewniała dziedziczenie środków na OFE tylko na etapie zbierania ( pracy ) . Po podjęciu drecyzji o przejściu na emeryturę zgromadzone pieniądze z funduszu miały być przelane za pobraniem prowizji 8% do wybranego przez kolegę zakładu emerytalnego. W tym momencie prawo dziedziczenia przestawało działać. Można było sobie wybrać ( zgodnie z pierwszą Ustawą ) 1 z czterech wariantów emerytury. wśród nich były 2 z gwaranrowanym okresem płatności ale trudno to nazwać dziedziczeniem. Tak więc przeczytaj dokładnie i niewprowadzaj ludzi w błąd.
Pozdrawiam
hs2 / 2009-08-12 11:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Brawo pani minister, przy średnim czasie życie 65 lat niech pracują do 100 lat! ! Ale proponuję zacząć od siebie - niech posłowie pracują do 80 roku życia dając przykład społeczeństwu z panią na czele!
EJS / 84.38.111.* / 2009-08-20 11:03
To poszczególne ustawy chyba byłyby rozpatrywane w pięciolatkach, a może i dłużej. Pozdrawiam.
sceptyk / 2009-08-12 12:24 / Tysiącznik na forum
A ja bym wolał, żeby posłowie WOGÓLE nie pracowali, bo efektem ich dotychczasowej pracy jest tylko głupie prawo, coraz wyższe podatki i coraz większy zamordyzm, o którym komuchom się nawet nie śniło!
50-tka / 83.29.40.* / 2009-08-12 23:01
Ale społecznie !
Bernard+ / 83.22.99.* / 2009-08-12 17:42
Jeżeli po trwających 20 lat od czerwca 1989 roku nieustających reformach i zmianach prawa Polska jest dziś w gronie 4 najbiedniejszych krajów Unii Europejskiej mając PKB na głowę mieszkańca w 2008 roku wynoszące zaledwie 54% średnej dla całej UE a dla porównania Czesi mają 80% średniej zaś podobna wielkością i liczbą mieszkanców Hiszpania ma PKB 3 razy większe niż Polska to oznacza ,że taki stan żeczy odpowiedzialni sa z nani z Imienia i nazwiska wszyscy Ci którzy w okresie od lipca 1989 do dziś byli posłami, senatorami, ministrami, premierami i prezydentami. To ich zbiorowe decyzje spowodowały, że tylko 42% Polaków i Polek w wieku produkcyjnym 18-65 lat pracuje dla porównania w Holandii jest to 72% . To decyzje tych ludzi kierujących się głownie własnym prywatnym interesem utrzymywania się przy władzy tylko poto aby miec dostęp do publicznej kasy spowodował ,że 2 mln. młodych i stosunkowo dobrze wykształconych Polaków pracuje w innych krajach i tam opłaca składki emerytalne i podatki. Ta lista osób odpowiedzialnych zanasz marny ciągnący się w ogonie europy stan gospodarki i stan finansów publicznych nie jest dłuższa niz 2000 osób zważywszy na to, że niektórzy posłowie siedzą sobie w ławach już 5 kadencji. To Ci najdłużej okupujący ławy sejmowe mają największy wpływ na to Co sejm uchwala i to ich odpowiedzialność jest największa. Czas wyciągnąć z tego wnioski i odkużyć ten zasiedziały kurnik gdakający ciągle frazesy pod sondaże popularności bo wszak już dawno wiadomo, że Herezją demokracji jest twierdzenie, że większość ma rację.
Większość ma tylko większa liczbę głosów i siłę a i to nie zawsze jak pokazuje historia wielu walk liczniejszych najeźdźców z nielicznymi obrońcami.
Doświadczenie zarówno to historyczne a także to ewangeliczne i zdrowy rozsądek przeczą tej zasadzie. Ta sama większość, która zrobiła fetę podczas wjazdu Jezusa do Jerozolimy, kilka dni później stanie po stronie Barabasza, po stronie zła i kłamstwa. To nie prawda ma zostać podporządkowana naszym oczekiwaniom i upodobaniom, ale to każdy z nas a szczególnie wybrani przedstawiciele narodu mają poddać swoje życie temu, co jest prawdą. W Polsce ciągle ustanawia sie prawa na podstawie kłamstwa i to naukowo przygotowywanego kłamstwa jakim jest kształtowanie wizerunku polityków przez specjalistów od okłamywania opinii publicznej
i to za pieniądze tych okłamywanych wyborców.
tere fere / 212.244.196.* / 2009-08-12 11:40
My niewolnicy miłościwie nam panujących od 20 lat "reformatorów" z przyjemnością będziemy dla nich pracować, całkowicie rezygnując z emerytury.

Gdyby był potrzebny prezes Centralnego Biura d/s Wdłużania Czasu Pracy i Rezygnacji z Emerytur to ja jestem gotów się poswięcić i przyjmować co miesiąc to skromne wynagrodzenie w wysokości nie mniejszej niż 100tys. plus 13 i 14 pensja oraz premie kwartalne i roczne.
Nie dziękujcie - robie to tylko i wyłącznie dla dobra nas wszystkich.
sceptyk / 2009-08-12 12:27 / Tysiącznik na forum
Zapomniałeś dodać dochody z rad nadzorczych Regionalnych Spółek Zarządzających Wydłużaniem Czasu Pracy i Rezygnacji z Emerytur.
Też jakieś 100 patoli powinno wpaść, i jakoś tam koniec z końcem się zwiąże, no nie?
A jak będzie za mało, to powoła się oddziały powiatowe albo i gminne. W końcu szwagrowi też coś się należy.
mlodzik / 89.101.245.* / 2009-08-12 11:32
co za glupia CI..PA...brak slow od jakiego wieku chce ustalic prawo do przejscia na emeryture 75lat? gdzie duza czesc tego nawet nie dozyje,
hs2 / 2009-08-12 11:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
no co ty - rynek to zrównoważy. Ludzie przeliczą sobie że lepiej pracować za 500 zł więcej na czarno, nie płacąc podatków i te 500 zł sobie odkładać. To już nie te czasy że ludzie dają się dym..ć państwu, z moich znajomych którzy w tym roku skończyli studia w zasadzie tylko 2 z 40 osób zostaną w Polsce - po co dorabiać rząd który nic ci nie daje skoro 6 godzin lotu dalej masz świat który jest w rozwoju 150 lat przed nami? Nie bądź głupi, lepiej być inżynierem tam na budowie za 4000 ojro niż tu kierownikiem za 1500 zł
sceptyk / 2009-08-12 12:22 / Tysiącznik na forum
Przesadzasz.
Znani mi młodzi i dobrzy inżynierowie na budowach w Polsce zarabiają w Polsce ponad 10,000. A jak są kierownikami z uprawnieniami, to żadko który schodzi poniżej 15,000
Nie przeginaj. Co do reszty (szara strefa) pełna zgoda.
Garand / 2009-08-12 10:43 / portfel / Bywalec forum
Nawet wydłużenie wieku emerytalnego nic nie da przy obecnym systemie składkowym...
Każdy dla własnego dobra powinien sam oszczędzać na własną rękę. Nawet jeżeli to będzie tylko kilkadziesiąt złotych na miesiąc na zwykłej lokacie...
rozsadnie myślący / 79.190.37.* / 2009-08-12 12:27
ROZSĄDNY Czemu w tym kraju nie przyszło nikomu do głowy aby wiek emerytalny należał się po 40 latach pracy oprócz wojska policji pracy w warunkach szkodliwychBEZ WZGLĘDU NA WIEK bo ktoś pracował od 16 roku życia a pijaczkowie pod barem siedzieli przykładowo do 25 roku życia ,jak można traktować wszystkich na równi bo niema wieku jaki procent ludzi otrzymuje emeryturę nad tym należy się zastanowić
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy