Forum Forum emerytalneOFE

Nordea + GFi = Nieuczciwość

Nordea + GFi = Nieuczciwość

Morpheo / 2009-08-17 20:38
Witam, dawno mnie tu nie było - pracy trochę... Chciałbym zwrócić uwagę na pewną sytuację, która zdarzyła się mojej znajomej, przy okazji członkowi AXA OFE. Otóż pani ta 6 maja br. podpisała umowę o członkostwo w OFE Nordea - przy "pomocy" pracownika firmy GFI. Następnego dnia pani uznała (po sprawdzeniu wyników OFE), że jednak zostaje w AXA. Zadzwoniła do pana z GFI, który stwierdził, że to niemożliwe, że już jest w Nordea. Zadzwoniła do mnie - nie zgodziłem się ze zdaniem pana z GFI. Klientka wysłała pismo do Nordei i AXA informując, że zostaje w AXA (pisma na odpowiednich drukach). Okazało się, że AXA o żadnej umowie nic nie wie - nie wpłynęło zawiadomienie o zmianie OFE. Wymiana pism z Nordea trwała jakiś czas. Jaki jest finał sprawy? Otóż okazało się, że klientka "podpisała" umowę z Nordea 25 lipca br. (mimo, że ma kopię umowy ze swoim podpisem z 6 maja). AXA umieściła klientkę na liście transferowej i zostanie ona lada chwila członkiem Nordei. Przestrzegam przed takim postępowaniem - to może się skończyć prokuraturą (choć prokuratura to dopiero początek). Moja znajoma właśnie nad takim rozwiązaniem się zastanawia. I jeszcze jedna sprawa, istotniejsza - nie dziwmy się, że chcą zakazać akwizycji, skoro sami przez takie i podobne zachowania do tego doprowadzamy...
Wyświetlaj:
calinka84 / 2009-10-06 15:06
Powinna zadzwonic do funduszu do AXA i powiedziec co jest grane i przysla list ze jednak zostaje w axa i po sprawie tylko trzeba pilnowac daty
lezdrub / 79.185.98.* / 2009-08-17 22:28
Morpheo. Musisz zrobić wszystko, aby ta pania zdopingować i aby zglośila zawiadomienie
do prokuratury.

Skoro zostalo w orginale,ze jest to data 25Lipca.
To znaczy,że data zostal podrobiona, albo orginal ma inny numer niż kopia i zostal podrobiony podpis.

Rzecz druga. Na zwiadomieniu o rezygnacji klientka musial podpisać inblanko, lub nie dopartzyla,że nie jest wstawiona data podpisania nowego funduszu.

Lub znów zostal dokument napisany na nowo i podrobiony podpis.

Nalezy wszystko zglosić do KNF i do prokuratutry.

Czarne owce trzeba eliminować z tego rynku kategorycznie.
przyszły emeryt1 / 83.5.227.* / 2009-08-19 18:06
DSA +AXA=nieuczciwość.
I kto to mówi o nieuczciwości - pracownik z firmy DSA SA , która bryluje w nieuczciwych praktykach poczaąszy od mówienia o taniej jednostce, poprzez sprawdzanie składek itd. . Dobrze ze wprowadza zakaz akwizycji OFE, tyle pieniedzy przyszłych emerytów jest marnowanych. czas Państwo akwizytorzy OFE poszukać uczciwej pracy.
Morpheo / 2009-08-28 18:28
Przyszły emerycie1, czy dla Ciebie sprawdzanie przepływu składek klienta jest czymś nieuczciwym? Jeśli tak to dlaczego? zapewne uważasz, że nie warto tego sprawdzać i kontrolować. A ja wolę sobie trochę pracy zrobić i dzięki temu klienci się do mnie na ulicy uśmiechają i powiedzą "dzień dobry". Co do tanich jednostek - masz nieaktualne informacje - DSA już o tym od dawna nie mówi. Co do marnowanych pieniędzy przyszłych emerytów - chyba nie wiesz z czego są akwizytorzy opłacani, tu też warto się doszkolić. No i co do uczciwości mojej i reszty akwizytorów pracy - nie mam sobie nic do zarzucenia. Od lat. Nikt mnie jakoś o nieuczciwość nie posądził. Nikt kto mnie zna. Takie słowa padają jedynie z ust takich "wynalazków" jak Ty. Nie obraź się ale myśląc o Tobie nasuwa mi się jedno skojarzenie - pieniacz...
lezdrub / 79.185.76.* / 2009-08-19 18:40
Wlasnie zajmuje się uczciwą pracą.
Przenoszę klientów z OFE które maja marne zyski do OFE generali,aby wlasnie przyszli emeryci mieli wyzszą emeryturę.
eme / 83.22.47.* / 2009-08-21 20:57
lezdrub skoncz najpierw tą lektrownie atomowa ktorą spartaczyleś( chwaliles sie nią) a potem bierz sie za ofe.

Wlasnie zajmuje się uczciwą pracą.
Przenoszę klientów z OFE które maja marne zyski do OFE generali,aby wlasnie przyszli
emeryci mieli wyzszą emeryturę.

teraz widac po wynikach ostatnich miesiecy jaka emeryture beda mieli klienci Generali . Czlowieku dzwon do wszystkich ktorym zmieniles ofe i pros o przebaczenie
doran / 79.185.110.* / 2009-08-22 13:10
Eme. Lezdrub ma rację wynik Generali za ostatni miesiąć wg Bankiera i faktów t,jobliczen wynosi 3,8% i jest to czwarta pozycja,równo z PZU.

Natomiast money podaje 2,36 i stawia fundusz na ostatnim miejscu.

podobnie money zaniżył o 1% wynik generali w skali roku.Money podaje 2,82 a nabankierze jest to 3,8% i jest to 3 pozycja

Ciekawy jestem. Czy to pomylka money.Czy specyjalnie zaniżaja wyniki Generali.

Może firma Generali podpadla portalowi money.
A może trzeba placic haracz, aby nie być poniżanym.

Fakt jest taki Eme, że to nie Lezdrub powinien przepraszać klientów, lecz Money za wprowadzanie ludzi w Bląd.

A po drugie to na Money nie ma nigdy daty na jaki dzień są wyniki.
Dokumet bez daty jest ŚMIECIEM.


Moim
lezdrub / 79.185.110.* / 2009-08-21 23:57
Eme. ja na to nic nie poradzę,że na Money sa bledy w wynikach.
Popatrz sobie na ceny jednostek w poszczególnych okresach i policz i się tak nie pdniecaj.
Być moze, te wyniki money dopasowuje do ciebie.

Popatrz na wyniki podawane na interi i na bankierze.
sa calkiem inne niz na money.

Money schodzi na psy. Non stop widnieja na tym portalu będy.

Najnowsze wpisy