Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Fiasko szczytu klimatycznego będzie kosztować bilion dolarów

Fiasko szczytu klimatycznego będzie kosztować bilion dolarów

skomentuj
Wyświetlaj:
issael / 46.113.81.* / 2010-11-09 16:29
To się napocili .. az wyposcili bilion dolarów.
Widzicie , jaki to cud natury, nie chcieliście płącic to macie .. bilinikiem .. bilionikiem.. aco.
No i ten CO2 .. ciągle straszy.
Moze dostatnio zyjące i bardzo dobrze opłacane bractwo z MAE zastanowi się dlaczego ich absurdalne pomysły nie przyjeły sie?
Tuszyc muzgownicami, a nie tylko nowe strachy wynajdywac.
Może jak powstrzymac dewastację zielonych płuc planety? Moze zacząć od najprostzych spraw w cywilizowanych krajach.
Może warto zastanowić się ile to celulozy potrza aby wyprodukowac tony papieru do produktów jednorazowego uzytku/ ile lasów musi rok w rok zostac wyciętych aby zaspokoic potrzeby rozbuchanej konsumpcji w tzw cywilizowanym swiecie? Może warto zacząc od sprzątania na swoich korporacyjnych podwórkach?
jhkjh / 109.74.97.* / 2010-11-09 19:40
ekologia to fikcja a tu chodzi o zarabianie kasy. Rząd światowy musi się z czegoś utrzymać a ekologia to dobry pomysł. Opłaty CO2 to nic innego jak dodatkowy podatek dla pejsów. a środowisko mają w du.pie . widac to po sposobie gospodarowania. dlaczego produkuje się sprzęt tak słabej jakości jak powinno dbac się o jak najmniejsze zużycie energii. Fikcja i złodziejstwo
kri / 95.49.172.* / 2010-11-10 03:04
Sterowanie w oparciu o globalne wskaźniki ocieplenia typu temperatura , czy zawartość co2, jest podejsciem błędnym. Nie da sie tego po prostu obliczyć, zamodelowac , zweryfikować itp. Można jednak zastosowac kryteria lokalne majace sens fizyczny, dajace się ocenic i zweryfikować.Ta sprawa w produkcji procesorów już jest realizowana w postaci grafenu co daje zmniejszenie 50razy zużycia mocy :2W/TFLOPS.
W tradycyjnej gospodarce energetyczne jest możliwe stosowanie zasady kompensacji przyrodniczej np zalesianie terenów czy biopaliwa. Dotyczy to takze tradycyjnych kotłowni weglowych- jednak w tym przypadku wazniejszy jest opad i zagospodarowanie pyłow. Komunikacja - epirobenzen itp. Jakość produktow sama w sobie jest kryterium pozwalającym rządzić rynkiem światowym. Problem tkwi w tym, ze proste i tradycyjne srodki kompensacyjne natrafiaja na jakies ograniczenie i wówczas aby kontynuowac produkcję trzeba zastosowac niekonwencjonalne zrodła energi --i a to jest skala truności do 4 potegi. Na to trzeba amortyzować- taki element na badania.w EBITDA :)) - proste jak drut.
skomentuj

Najnowsze wpisy