Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Firma może upaść, człowiek wkrótce też

Firma może upaść, człowiek wkrótce też

bf / .* / 2004-02-05 10:19
Komentarze do wiadomości: Firma może upaść, człowiek wkrótce też.
Wyświetlaj:
Zbyszek / .* / 2004-02-09 22:18
Nie widzę większych zagrozen jak moi przedpisarze, nim sie upadnie przeswietla dokladnie, tak ze spoko oszusci, tu trzeba lat by upasc. Sam to przerabialem, to sie nie dzieje w miesiac czy tydzien. Ja popieram, chociarz dla mnie jest to troche za pozno!
Mario / .* / 2004-02-09 10:44
W gruncie rzeczy tudno jednoznacznie ocenić tego typu sytuacje. Zawsze będą ci, którzy nie płacą z założenia, oraz ci, którzy po prostu "nie dali rady". Może rozwiązaniem było by stworzenie jakiegoś systemu ubezpeczeń gospodarczych, wymaganych od przedsiębiorców w sytuacji "pakowania się" w wiekszą transakcję niż ich możliwości finansowe. Chodzi o to, aby wybić ludziom z głowy rzucanie się "z motyką na słońce" - w wielu przypadkach firmy "wykładają się" z powodu braku zapłaty za jedna transakcję. Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże sie nieodzownie z ryzykiem braku zapłaty ze strony klienta. Wprowadźmy więc obowiązek ubezpieczenia tego ryzyka.
tadeusz / .* / 2004-02-08 10:44
od kilku lat uczciwe prowadzę firmę ,rzetelnie płacęmoim dostawcom,lecz wielu moich kontrahentów mi nie płaci za zakupiony towar,bo inni go oszukali-tylko dlaczego ja mam płacić za czyjąś bezradność,lub nitrafne decyzje czy kontrakty.
sceptyk / .* / 2004-02-07 16:01
Europa rozwija się w takim tępie wobes USA jak PRL wobec Zachodu rozwijał się. Pytanie: po co wchodzimy do tego dziadostwa zwłaszcza że polityka dofinansowywania uboższych rejonów ma być zastąpiona polityką dofinansowania regionów rozwiniętych o czym trwa teraz dyskusja w Unii. Że politycy chcą to ja nie dziwię się (pensje 5000 do 20000 euro) ale cała reszta to już nie mogę tego pojąć.
Jack / .* / 2004-02-07 12:54
Moim skromnym zdaniem...... juz teraz mamy w kraju plage "upadłych" bogatych debili oszustów. Ta ustawa tylko spowoduje, że bedziemy mieszkać w chorym społeczeństwie. Iluz to jest ludzi biorących zycie na kredyt. Kupi dobry sprzęt na raty a tak naprawdę to nie ma nawet na suchą bułkę. Szpan, szpan u nas ci jest wielki. Naród zatracił własną godność. Co z tego ze moge byc "upadłym" .. ale co sobie pożyję to sobie pożyję. Ktos tylko w straty wpisze nieściągnietą nalezność od tego "upadłego", w straty to nie oznacza że wyjdzie na swoje. Zrobi prezent "upadłemu" tj. upadły sam sobie go zrobi np. moim kosztem. Ja jestem przeciw. !!!! Nie mam najmniejszego zamiaru finansować oszustów. (prowadzę własny biznes).
archi2day / .* / 2004-02-06 08:49
i na tym mozna zrobić dobry interes :-)ha ha ha
Kick / .* / 2004-02-06 08:00
Wezme kredyt na 1 mln, za 50 tys zalatwie papiery zdrowotne i oglosze upadlosc pieniadze wczesniej chowajac....
bf / .* / 2004-02-05 10:19
A gdzie podsumowanie, wnioski lub puenta ?? Temat na czasie, informacje zdaje się rzetelne - szkoda, że artykuł troche nieskładny i kończy się w połowie :|
1 / .* / 2004-02-05 10:39
To nie jest felieton, leczy artykul :)
tytus / .* / 2004-02-05 19:33
taaak......tylko to jest bicie piany....temat jest juz znany od jakiegos czasu...a w tym artykule nic nowego nie ma - a mozna bylo napisac jak to wyglada nie w USA bo to zupelnie inna kraina lecz np w krajach europejskich - bo tak sie sklada ze od 1 maja bedziemy w UE ...i teraz dostosowywanie prawa do norm UE jest na czasie!
Artur / .* / 2004-02-07 11:17
No wlasnie dlatego ze USA to zupelnie inna kraina, wlasnie dlatego powinnismy sie na niej wzorowac, a nie na UE, gdzie owszem jest podobniej niz w Polsce pod wzgledem... biurokracji, wysokich podatkow, przeregulowania rynkow i innych tego typu roznic ktore powoduja ze Europa nigdy nie dogoni USA pod zadnym wzgledem

Najnowsze wpisy