Forum Forum dla firmZakładanie firmy

firma na żonę, mąż wykonawcą

firma na żonę, mąż wykonawcą

Krzysiek_Gora / 83.31.42.* / 2008-01-15 10:32
Witam!!!!!
Mam pytanie czy możliwe jest aby firmę consultingową w zakresie doradztwa personalnego założyła na siebie moja żona (z wykształcenia i zawodu biolog a więc od czapy!!!!), a ja byłbym wykonawcą usług dla tej firmy?

Sytuacja wygląda tak, że nie chcę zakładać firmyna siebie , gdyż prowadzenie działalności gospodarczej utrudni mi w sensie formalnym awans zawodowy (specyfika sektora).

Więc czy żona może mnie podnajmować na umowę o dzieło/zlecenie do wykonywania prac/zamówień/analiz zlecanych przez jej klientów?

Czy to jest zgodne z prawem i czy tak można robić?

Czy to jest opłacalne?

Dziękuję za odpowiedź i zycze wszelkich serdeczności!
Krzysiek Góra
Wyświetlaj:
przewodnick / 2008-01-16 17:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Można tak zrobić. Tylko, aby uzyskać certyfikat doradztwa personalnego trzeba zatrudnionić osobę z odpowiedznim wykształceniem, lub min. rocznym doświadczeniem w innej firmie doradztwa personalnego (dokładnie nie pamiętam, poszperaj na stronie (http://www.kraz.praca.gov.pl/StronaGlowna.aspx). Można również zamiast certyfikatu doradztwa uzyskać certyfikat pośrednictwa pracy na terenie RP, wtedy wymagania są mniejsze (np. nie ma obowiązku zatrudniania w/w osoby).
Krzysiek Góra / 83.31.68.* / 2008-01-17 14:20
Dzieki wielkie za informacje, wlasnie nie wiedzialem jak sie te sprawy maja. Czasami mam wrazenie ze jak pojde do urzedu i zapytam w ten sposob, to od razu mnie wysmieja a tutaj mozna spytac bez leku... dzieki wielkie!!!
przewodnick / 2008-01-17 15:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Powodzenia, bo to trudny biznes, z dużą barierą wejścia.

Najnowsze wpisy