Forum Forum podatkowePIT

Rozliczenie wspólnie(mąż, żona)

Rozliczenie wspólnie(mąż, żona)

arturooo / 195.128.180.* / 2009-02-28 17:43
Witam
Jak mam zrobić rozliczenie roczne i na jakim druku?? Chcę to zrobić wspólnie z żoną tylko problem polega na tym że żona za całe 12 miesięcy pracy dostała 11 wynagrodzeń, ja skoli dostałem 12 wynagrodzeń. Oboje dostaliśmy od pracodawcy PIT11, Czy możemy się rozliczyć wspólnie??
Słyszałem również coś o PIT40 - w takim przypadku, ale za bardzo nie wiem o co chodzi
Proszę o pomoc
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
belladonna / 2009-02-28 19:19 / Tysiącznik profesjonalny
Możecie się rozliczyć wspólnie jak cały rok było małżeństwo, cały rok wspólność majątkowa i żadne z was w 2008 roku nie prowadziło działalności na karcie, liniowym, czy ryczałcie.
Jak dochody z wynagrodzeń (stosunek pracy) to rozliczacie się w PIT-37. Jeśli żona pracowała 12 miesięcy (jedynie płatnik wypłacił 11 wynagrodzeń) to odlicza koszty uzyskania przychodu za 12 miesięcy pomimo, ze płatnik w PIT-11 wykazał za 11 pewnie.
W PIT-40 rozlicza pracownika płatnik, jak ten do 9 stycznia złoży mu PIT-12 :-))
xenka / 80.238.64.* / 2009-03-05 22:30
caly czas sie zastanawiam co mam zrobic ... ze wzgledu na to ze moje miejsce zameldowania jest inne niz meza to na naszych PIT-11 są inne miejsca (miejscowości urzędów skarbowych) składania informacji (PIT-11 część A), co w takim wypadku należy zrobić , czy mozemy rozliczać się razem?
belladonna / 2009-03-06 22:04 / Tysiącznik profesjonalny
US właściwy jest wg miejsca zamieszkania, a nie zameldowania. A jeśli małżonkowie mieszkają gdzie indziej i podlegają pod różne USy, to mogą składać wspólny PIT w jednym (o ile warunki do wspólnego rozliczania spełniają). Druga osoba powinna poinformować swój US, ze rozliczyła się z małżonkiem w innym, żeby niepotrzebnie nie chodzić na wezwania (bo są opóźnienia z przepływem infor miedzy USami w tym okresie) :-))

Najnowsze wpisy