Forum Money.pl - wspieramy lot każdej Waszej złotówki!

Firma ubezpieczeniowa nie chce pokryć kosztów wynajmu auta zastępczego i pozwała mnie do sądu

Firma ubezpieczeniowa nie chce pokryć kosztów wynajmu auta zastępczego i pozwała mnie do sądu

eco-line / 2006-02-17 13:13
Kilka m-cy temu miałem kolizję z innym samochodem. Policja która była na miejscu stwierdziła iż winny jest kierowca 2 -go pojazdu. Tydzień później szkodę zgłosiłem do firmy ubezpieczeniowej. Po zakończeniu naprawy w warsztacie firma ubezp. rozliczyła sie z warsztatem bezgotówkowo. Problem tkwi w tym iż warsztat przedłużał naprawę z powodu braku częśći i w trakcie naprawy poprosiłem właściciela warsztatu o samochód zastępczy. Auto otrzymałem za około pół godziny. Kazano mi podpisać stosowne dokumenty i poinformowano mnie iż koszta wynajmu samochodu na czas naprawy zostaną pokryte z OC sprawcy. Teraz okazało się iż firma ubezpieczoniowa podała sprawę do Sądu gospodarczego i nakazuje mi zapłacić za samochód zastępczy. Poinformowano mnie na piśmie iż firma nie pokryje kosztów wynajmu auta zastepczego, ponieważ nie zgłosiłem takiej potrzeby w dniu zgłoszenia szkody {nie wiem skad miałem wówczas wiedzieć że warsztat nie odda mi auta w umówionym terminie}a samochód z jakiego korzystałem pochodził z prywatnej firmy która nalicza sobie o wiele wieksze koszta niż firma z której korzysta ubezpieczalnia.Wysokość wynajmu samochodu za 6 dni wynosi 1600zł. Nie wiem co mam zrobić i proszę o pomoc.
mała / 83.19.254.* / 2006-04-04 12:40
Z tego co się orientuję w firmach przyjmuje się taką proaktykę jak wniosek o auto zastępcze. Co do zwrotu kosztów - dotyczy on tylko i wyłacznie czasu technologicznej naprawy auta ( np. 1-3 dni). Fakt, że warsztat nie maiał części itd. niestety nie wpływa wydłużenie czasu uzywania sam. zastępczego.
Powinni Ci zwrócić za czas naprawy ( taki jaki wychodzi z systemu - roboczogodziny, prace blach, lakiernicze itd.) a resztę będziesz musiał dopłacić sam.
Nie sądzę żeby słuszna była ich odmowa z całkowitym oddaleniem Twojego roszczenia.
Sądzę, że wezwanie do sądu ma sprawić żebyś przed rozprawą sam wpłacił kwotę.
Radzę udać się do radcy prawnego.
Powodzenia.

Najnowsze wpisy