Forum Forum podatkoweInne

Fiskus zabierze nam 2,4 mld zł

Fiskus zabierze nam 2,4 mld zł

novic / .* / 2005-05-20 07:47
Komentarze do wiadomości: Fiskus zabierze nam 2,4 mld zł.
Wyświetlaj:
podatnik / .* / 2005-07-06 15:12
beda myslec jak nas skubac i zrec za nasze my wegetujemy a urzedy skrbowe zra my nie mamy strawe i leki a naczelnicy US zra my zdychamy a bydlo sie rozmnaza
Andrzej / .* / 2005-06-06 15:17
Tak, płaćmy i płaczmy. A ja powiem wam coś ciekawszego. Jeśli wisicie fiskusowi 10 tys złotych to komornik zabierze wam ostatnią koszulę. Jeśli będziecie fiskusowi wisieć 10 mln to na 100% wam umorzą. Podsumowując to też jest dziura za którą my płacimy. Mam działalność, kiedyś to co zarabiałem mi starczało, teraz zarabiam 2x więcej i nie starcza. Zarabiam właściwie tylko na podatki bo to co mi zostaje jest śmiechu warte. W zeszłym roku chciałem zainstalować inst. gazową w aucie, a jakoś tak się złożyło, że zmieniłem auto na diesla - całe szczęście bo po tej podwyżce to na rower musiałbym się przerzucić. Jak znam tych kretynów z rządu, te podwyżki na 100% przejdą. Zbliżają się wybory i dylemat na kogo głosować. Nie iść to też jest źle. Brak w tym wszystkim logiki, dlatego uważam, że bez poważnej rewolucji nic się nie zmieni. Powstają nowe partie z tych, które straciły poparcie, a ludzie to idioci, bo chcą na nich głosować. Obudźcie się!!!!Przypomniał mi się stary kawał:Dlaczego w piekle nie trzeba pilnować polaków w kotle?Bo jak, który dostanie się na krawędź reszta wciągnie go z powrotem.Wyciągnijcie z tego wnioski, ale kto to czyta....
Kac / .* / 2005-05-30 23:07
Problem Pana Nenemana polega na tym, że wzrost jego dochodów prywatnych z nadwyżką rekompensuje wprowadzane podwyżki. Nieudolność MF polega na tym że zamiast stymulować rozwój, podważa sens jakiejkolwiek działalności gospodarczej. Umotywować podwyżki można: ochroną środowiska, zwalczaniem patologii, dostosowaniem do wymogów Unii, Europejskiej, ochroną warstw najuboższych, zapewnienia konkurencji albo ochroną monopolu - w zależności od potrzeby. Brakuje tylko argumentu MF - jesteśmy za głupi żeby stymulować rozwój wewnętrznej przedsiębiorczości a obcy kapitał nas wykołował - za wszystko musi zaplacić podatnik choćbyśmy musieli go zarżnąć.
ja / .* / 2005-05-28 11:50
Teraz wiem, kto rozwalił gospodarkę-"fachowcy" z Uni Wolności przepraszam teraz demokraci, jak to ciągnie swój do swego.Tylko ślepcy tego nie widza. bo mają belkę w oku.....
Maruda / .* / 2005-05-26 23:10
sytuacja jest bardzo podobna do tej na Ukrainie w latach 30-tych zeszłego stulecia. Teraz tylko nie odbywa się tak drastycznymi metodami jak tamm, ale skutki takie same...
wif / .* / 2005-05-25 11:38
Podobno rząd ma służyć obywatelom państwa a od 15 lat służy tylko sobie. Niedługo mają być kolejne wybory w których wybierzemy nowych łupieżców jeszcze bardziej chciwych. Znowu uwierzymy w słówka bez pokrycia a efektem będą kolejne anomalia. Może na wodę i powietrze jeszcze akcyzy nie uchwalą choć w wielu miejscach i tak za to płacimy. Zastanawia mnie tylko jedno: skoro w tym kraju wielu ludzi nawet po studiach zarabia niewiele ponad tysiąc złotych (np. w jednostkach samorządowych) nasi parlamentarzyści (jakby nie było budżetówka) biorą ponad 10 razy więcej pensyjki miesięcznej do kieszonki i ciągle im mało. Może ich zarobki by tak opodatkować w wysokości powiedzmy 80% i przekazać to na powiedzmy emerytów ze starego portfela? Dla nich każda złotówka ma znaczenie.
onek / .* / 2005-05-24 10:25
Dlaczego nie ma jeszcze akcyzy od wody? Przecież każdy jej potrzebuje i powinien płacić!Powietrze też można by opodatkować, ale trudno zmierzyć, ile kto zużywa. Może ryczałtem płacić?
Stanisław / .* / 2005-05-28 14:34
Brak akcyzy w przypadku wody zastąpiono-teraz uwaga-opłatą za świadczenie gotowości dostarczenia wody"uzależnioną od średnicy rury doprowadzającej wodę.W opłatach tych nie uwzględnia się świadczenia gotowości odbioru wody przez odbiorcę.Jest to informacja,którą uzyskałem w Wodociągach w Katowicach

Cel

barth / .* / 2005-05-23 09:47
Pytanie jest tylko jedno-co jest celem istnienia instytucji panstwa?Panstwo nie ma zarabiac ale sluzyc spoleczenstwu w tych obszarach, w ktorych pojedynczy obywatel nie poradzi sobie sam-bezpieczenstwo, obronnosc, infrastruktura-reszta, wrecz ze szkolnictwem i leczeniem moze, juz obecnie, byc objete indywidualnym ubezpieczeniem. Tymczasem panstwo sciagajac haracz, z rzesza zbojow-urzednikow, brutalnie ogranicza nam mozliwosc radzenia sobie samemu w tych dziedzinach gdzie jest to mozliwe i nie daje nic w obszarach, gdzie jego zakichanym obowiazkiem jest byc skutecznym. Jaki sens podnosic podatek i planowac oslony-to mydlenie oczu-transfery beda kosztowac wiecej niz doplata z oslony. Wiec po co nam panstwo?
SLon / .* / 2005-05-23 09:45
Akcyza - to zawsze był podatek od towarów luksusowych, albo takich, które państwu miały przynosić szczególnie chronione dochody - monopol państwa. Zazwyczaj były to kawa/herbata/zapałki/alkohol/cukier. Ni o brylanty/złoto/itp. Za komuny załatwiono to inaczej - objęto sprzedażą "chronioną" wszystko (handel państwowy), a niektóre przedmioty kierowano jedynie do wybranych grup społecznych, realizując tym samym "sprawiedliwość socjalistyczną": wydawano talony np. na samochód tylko tym, co byli "zasłużeni": partyjny działacz stosownego szczebla, synuś wojseka, oficer bezpieki, itp. Nie szafowano akcyzą, bo nie było po co. NIc, co luksusowe do "czerni kozaczej" nie docierało - to miała tylko arystokracja partyjno-państwowa (plus złodzieje). Za "Wolnej Polski" zlikwidowano talony, ale za to liczba dóbr luksusowych, obłożonych akcyzą (lub inną regulacją ceny) niepomiernie wzrosła, obejmując szerokim ramionkiem dobra PODSTAWOWE dla życia! Poza tradycyjnymi: nośniki energii (wszelkie), pojazdy i wiele innych (nie chcę wymieniac listy). A zarobki mamy tragiczne! A bezrobocie mamy - w rozkwicie! Byłoby miło, gdyby w naszym kraju dało się mieszkać pod drzewem, jak na Fidżi i jeść to, co urośnie na tym drzewie. I nie obciążąć swoim czołem zasromanych czół naszych polityków. Ale się nie da, o czym owi zas...romani politycy zdają się nie wiedzieć. Może już czas wysłać naszych rządzących gdzieś, gdzie dużo piachu...
SLon / .* / 2005-05-23 09:17
Czyli jest tak: nieważne czy i co staniało albo podrożało, bo Państwonasze swoje musi dostać. Posługująć się prawdą, czy też kantem, wprost czy pośrednio - ale Państwonasze musi dostać swoją dolę i już. Ni ma mowy o obniżeniu wydatków Państwanaszego, ani żadne takie tylko ciągle daj i daj. Nie jest istotne, czy masz z czego, nieważne, czy cokolwiek dla ciebie zostanie, a jeszcze mniej - czy zdobędziesz to uczciwie czy... okradając Państwonasze. Daj!Jak ów legendarny Smok Wawelski Państwonasze jest. Swoja dawkę musi zreżreć, nie ma zmiłuj! Wyżre wszystko, do gołego piachu, ale musisz dać. A może tak baranka nadziewanego? Np. z Constaru (mają wprawę). "Państwonasze" - tak mawiała babka mojego kumpla. Za młodu służyła "u dziedzica" i tak o nim, i jego rodzinie mawiała. Nasze Państwo, reprezentowane przez... ową zbiorowość ludzi "inteligentnych odmiennie", nosi wszelkie cechy Pańśtwanaszego.
Ela / .* / 2005-05-23 08:53
Chcecie nas Polaków doprowadzić do nędzy, już większ połowa naszych wynagrodzeń zżeraja opłaty, czynsz,prąd, gaz, ogrzewanie ....... a może ktoś wreszcie da nam podwyżkę płac. Złodzieje! Tylko biednym zabieracie a sobie bogatym dajecie! Co za rząd. Matko kochana! jeszcze trochę to będziemy płacić podatek za to że żyjemy.
Obsesyjny antykomunista / .* / 2005-05-23 08:37
Neneman, ty parszywcu. Aby sparszywiały, a gęby ich pokryły się brodawami również twoje dzieci, dzieci ich dzieci, i tak do końca świata. Tego ci życzę i wszystkim w MF ja, obsesyjny antykomunista.
AJ / .* / 2005-05-23 14:56
"Antykomunista" to powinien być zadowolony teraz, bo od 15 lat nie ma już komuny, a raczej zrezygnowano z próby jej wprowadzenia, bo ta piekna idea w praktyce nie została zrealizowana, może dlatego, że społeczeństwo jeszcze do niej nie dorosło. Prawdę mówiąc, to państwa zachodnie są bardziej "komunistyczne" od nas (u nas jest bezwzględny kapitalizm), bo tam są wyższe podatki i bardzo rozwinięta opieka socjalna.
~~ / .* / 2005-05-24 07:34
Gdzie są wyższe podatki? W Polsce średnio od początku stycznia do prawie końca lipca pracujemy na państwo (obrazowo). Gdzie w Europie zachodniej tak jest?
EASYGIRL / .* / 2005-05-23 10:37
POPIERAM - WSZYSTKIE PLAGI EGIPSKIE NIECH SPADNĄ NA TEN RZĄD. PAN PREMIER BELKA JUŻ POPRZEDNIM RAZEM POKAZAŁ NA CO GO STAĆ. NIE MA INNYCH POMYSŁÓW NA GOSPODARKE JAK TWORZENIE NOWYCH PODATKÓW. DO TEGO NIE TRZEBA BYĆ PROFESOREM - WYSTARCZY TROCHĘ FANTAZJI! PANIE BELKA RUSZ - PAN GŁOWA - ZA CO PANU PŁACĄ?
jj / .* / 2005-05-22 10:35
Skróćmy kadencje sejmu na 2,5-3lata i "szukajmy ludzi az znajdziemy" ! MF-bezsilni imbecyle
AJ / .* / 2005-05-22 23:43
Moim zdaniem to by było lepiej jakby, zamiast tego całego Sejmu (gdzie kompletnie się rozprasza odpowiedzialność, więc nikt się do niej nie poczuwa - skrócenmie kadencji jeszcze by to pogłębiło), było 1-3 osobowe kierownictwo Państwa - które by pociągało za wszystkie sznurki i ponosiło odpowiedzialność za te całe rządy - może jakby bardzo poszerzyć kompetencje Prezydenta - ale to tylko w wyniku przewrotu będzie możliwe - jak większość już będzie miała dosyć i nie wytrzyma. Przydałby nam się drugi taki Dziadzio (Piłsudski).
Cysorz / .* / 2005-05-23 08:02
Tak, republika z triumwiratem to jest to!
Ela / .* / 2005-05-22 08:05
zawszw najłatwiejszym sposobem: podwyższka. ucieczki energii niechaj połataja technologią!!! Nasze pensje "uciekają" o 11% i duuuużo więcej i jakoś o to nikt się nie martwi.
Leberał / .* / 2005-05-23 08:04
Jak tak dalej pójdzie, to młynarze zażądają wyższych cen z tytułu rozkurzu mąki!
student / .* / 2005-05-21 23:03
Chyba w PL rządzie nie ma ludzi ktorzy potrafia mysleć dalekowzrocznie.zapewnienia ze nie wzrosna ceny energii po dodaniu 11% podatku to chyba jakaś kpina.ciekawe kto wezmie na siebie ten ciezar i za nas zaplaci.dostanie po uszach szry obywatel.maja 10% strat energii.a po wzroscie jej cen niejedna osoba bez srodkow do zycia przepnie zasilanie domu "przed licznik" bo z czego zapłaci??ciekawe jakie wtedy beda straty energii?kpina!!!
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy