Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Fiskus zwyżkuje, dziadów przybywa

Fiskus zwyżkuje, dziadów przybywa

Wapniak / .* / 2004-12-31 14:23
Komentarze do wiadomości: Fiskus zwyżkuje, dziadów przybywa.
Wyświetlaj:
Bin-Laden / .* / 2005-02-01 01:31
Smieszy cie ta koncepcja pomyśl ilu masz kilientów ilu znajomych i lu jest ludzi takich jak ty ile potrwa zebranie podpisów , kazdy właściciel firmy ma garnitur i auto mamy radców prawnych to nie jest nie realne.
BIn-Laden / .* / 2005-02-01 01:27
Popieram Koncepcje Stoku !!!!!!!Ludze prosze powiedzcie mi jedno czytam juz sporo czasu te wszystkie wypowiedzi i widze aj kwszyscy ten SYF ale dlaczego polacy tylko gadają dlaczego nic nie można zmienić dlaczego ciągle te same debile popuchają nasze tyłki i zyja jak panowie a my gnamy za chlebem dlaczego nikt zadnet incjatywy nie ruszy naprzykład parti przedsięborców wystarczy troche podpisów i program pienadze tez sie na ten cel znajdą niech dopcha sie tam ekipa która poprostu chce ich udupić ja juz po 4 latach własne firmy mam dosyć albo cos ktoś zacznealbo ja jak moi znajomi i ruwiesnicy znikam z tąd . zainteresowanych zaołzeniem parti prosze o kontakt na mail 4s4sin@gazeta.pl Pomyślimy wymyslimy
Janusz / .* / 2005-01-11 20:06
o z ludżmi którzy stracili wszystko dorobek wielu lat ciężkiej pracy i teraz nie mają się gdie podziać . brak meldunku , opinia bankruta i wieloletnia wlasna dzialalniść spycha na śmietnik . Nawet nie można zbankrutować tylko wleką się długi do US iZUS . Co dalej , jak wrócić do normalności
detlef / .* / 2005-01-04 20:45
Przedsiębiorcy, nie jesteśćie chyba naiwniakami. Posad urzędniczych w tym kraju jest za mało. Jak myślicie gdzie zainstalować się po zakończonej kadencji kolejnej opcji. Czy zdajecie sobie sprawę ile trzeba wymienić w tym kraju posad na urzędach po wyborach, ile potrzeba wypłacić odprawek? Po to jest ta mętna woda aby kolejne ekipy naprawiały coraz bardziej podupadającą gospodarkę aby było widać potrzebę urzędniczego bytu, a w efekcie aby było jeszcze gorzej dla przedsiębiorcy- podnieść podatek na utrzymanie takiego stanu
Stoku / .* / 2005-01-04 14:24
Panowie i Panie, Przedsiębiorcy ! A może by tak mały urlopik z zawieszeniem działalności w US i ZUS-ie, taki mały odpoczynek od codziennej gonitwy, samochodzik na parking- nie tankować paliwa-czytaj -nie płać złodziejskiej akcyzy, niech pracują tylko ci co muszą nam zaopatrzyć sklepy w artykuły żywnościowe,a po takim miesiącu zapytać się ministra finansów czy mu jeszcze jeden urlopik zafundować. Jak myślicie czy taka akcja społecznej dezaprobaty dla tego co dzieje się z naszym systemem finansów państwa i z tym gdzie podziewają się nasze ciężko zarobione pieniądze-czytaj-podatki przyniosłaby chociaż chwilę zastanowienia! Co na to ZUS-skąd weźmie dla emerytów i rencistów? co na to nasi radośni politycy- skąd wezmą dla siebie na pensje"GŁODOWE"? Co PKN ORLEN zrobi z tym zapasem paliw? Pozdrawiam noworocznie!!!
MAXX / .* / 2005-01-05 08:58
Jestem jak najbardziej ZA ,tylko jak to zrobic w przypadku spólki z o.o.
wik / .* / 2005-01-03 12:05
Należy stworzyć warunki do zwiekszenia konsumpcji wszystkiego co jest dostępne dla ludzi, a wówczas gospodarka bedzie się rozwijać prawidłowo. Trzeba więc obnizyc podatki i dać ludzim prawo wyboru co maja kupować, a nie zmuszać ich do kupowania tego co chce władza.Tak jest np. z samochodami używanymi z Zachodu. Tłumaczenie, że to hamuje sprzedaż nowych samochodów jest idiotyczne. Ten co sprowadza stary samochód nigdy nie kupi nowego w salonie gdyz go nie stac, a jak kupi stary - daje zarobić wielu innym ludziom. I tak to się musi kręcić a nie krępować każdą inicjatywę.
ek / .* / 2005-01-02 12:55
W latach 90 - tych za gospodarkę i jej stan odpowiadał niejaki Pan Balcerowicz. To on wtedy wprowadził stopy procentowe na poziomie 200 % w skali roku, kapitalizując je miesięcznie. To on wymyślił metody podatkowego gnębienia przedsiębiorstw. Dzisiaj steruje tylko kursem waluthowym (naistotniejszym parametrem w Polskiej gospodarce) oraz ceną pieniądza na rynku międzybankowym (wibor i wibid ) od których zależą stopy procentowe dla kredytgobiorców. Reszta raz ustawiona kręci się tak jak on chce. Miej Boże w opiece Polskę i Polskich Przedsiębiorców..
Artur / .* / 2005-01-03 10:45
Stopy procentowe sa uzaleznione od inflacji. Jak masz ogromna inflacje (bo wladze PRLu dodrukowywaly sobie pieniadze oszukujac nas wszystkich), stopy procentowe depozytow i kredytow musza byc od niej jeszcze wyzsze, i taka byla sytuacja podczas przelomu. Jezeli nie podniesiesz stop procentowych kredytow powyzej inflacji, to oznacza to ze pozyczajacy oddaja realnie mniej niz pozyczyl, czyli zwykle zlodziejstwo. To tak w ramach podstaw ekonomii. Nie trzeba nawet uczeszczac na zaden kurs. Wystarczy raz wieczorem usiasc i pomyslec sobie skad sie biora, dzieki czemu istnieja i na czym zarabiaja banki.
ek / .* / 2005-01-03 12:00
Zamiast oglądać twórcze seriale gdzie tłumaczą przyczyny inflacji, warto zabrać do ręki książkę - starą, na której kształcił się m.inn. Balcerowicz, i otworzyć nieco oczy. Warto również pójść na kurs.W latach 90 tych inflacja była wynikiem braku równowagi pomiędzy popytem i podażą. Nasza potężna produkcja za przyvczyną m.inn. takich ekonomistów gdzieś się ulatniała, a szczególnie żywność. Arturze - chyba jesteś młodym człowiekiem - bo o takich skupach żywności, jakie były w latach 70 i 80 to ty możesz śnić. Później uzależniono naszą produkcję od pasz zagranicznych i w pewnym momencie strumień ten zamknięto. Padło całe rolnictwo, brakjowało żywności i zaczęły się strajki. Zaczął się wściekły import wszystkiego.Państwo w latach wcześniejszych, któremu zależało na produkcji do oprocentowania kredytów, dopłacało, dopłacało do budownictwa mieszkaniowego i do młodych małżeństw. Było za to zatrudnienie i była produkcja, była pewność jutra.Problem leżał w oderwaniu się od "odkurzacza", który wysysał wszystko z naszego rynku, pomimo iż w zakresie produkcji byliśmy mocnym krajem. Wystarczyło tylko zmienić technologię jak Czesi, Słowacy, czy Węgrzy, nie niszczyć - rozdrapać wszystkiego.Banki natomiast wykorzystać można w bardzo łatwy sposób do prania pieniędzy - nawet i ten centralny. Szczególnie w okresie transformacji.
Artur / .* / 2005-01-05 12:27
Jezeli mi sie snia skupy zywnosci przez rzad to tylko w koszmarach. Zorganizowane grupy zawodowe (np rolnicy) zalatwiaja sobie zbyt swojej produkcji za nasze wspolne pieniadze. Ja rozumiem ze z 20% ludzi w polsce to rolnicy, ale jak to sie stalo ze pozostale 80% godzi sie na takie machloje?
S.R. / .* / 2005-01-03 21:46
Z jednej strony dobre państwo dopłacało do kredytów , z drugiej dawało kartki na 24l benzyny miesięcznie do małych samochodów i 30l do tych większych . Mieszkania obiecywało ludziom po 25 latach czekania , przydzielało też w ramach dobroci 2,5 kg mięsa , o innych drobiazgach nie wspominając . Kiedyś , w pewnym sklepie niedaleko od Zambrowa , zobaczyłem buty . Uprzejma sprzedawczyni po zapytaniu się o nie zażądała aktu zgonu . Te buty były były przewidziane tylko i wyłącznie dla tych , którzy umarli . Nie jest to zaden kawał , tylko kawałek historii . Kiedyś stało się w kolejkach , po coś co było w środku sklepu . Teraz stoi się w korkach , przy wyjazdach z supermarketów . Niektórym to jednak ewidentnie przeszkadza . Prawdziwym problem jest bezrobocie . Blokowanie gospodarki przez partyjne kliki , kabaretowe występy posłów , traktowanie Polski jak folwarku , a Polaków , jako element do wyrolowania . Balcerowicz niech nadal robi swoje .
T.W. / .* / 2005-01-03 08:04
Coś Ty się na łby z Lepperem pozamieniał???Gdyby Balcerowicz miał coś naprawdę do powiedzenia bylibyśmy gospodarczona czele państw europejskich!
SMYK / .* / 2005-01-03 22:27
W niektórych sprawach i Lepper ma rację, ale jeżeli chodzi o prof. Balcerowicza, to trzeba przyznać, że to świetny ekonomista. Dokonał w Polsce rzeczy najważniejszej. Pokonał inflację. A teraz mimo różnych trudności twardo ją w ryzach trzyma.
SMYK / .* / 2005-01-01 23:18
"Fiskus rozsądny - państwo bogate""Fiskus pazerny - państwo biedne" Nie trzeba być profesorem ekonomii, żeby o tym wiedzieć. Z tego wniosek,że gdy fiskus nadto obywateli rabujeto krajową gospodarkę celowo rujnuje
Monika / .* / 2005-01-01 14:16
Dopiero zaczynam wlasna dzialalnosc i jedyne co mnnie przeraza to wlasnie fiskus, nie jest wazne czy znajde zbyt na moj towar, wazne jest to ze jesli za dobrze mi pojdzie to bede musiala przeniesc firme do Anglii. Z mojego doswiadczenia wiem ze angielski urzad skarbowy dziala podobnie tylko ze uczciwie i w razie niejasnosci urzednicy sa dla petentow a nie odwrotnie. Zastanowcie sie o co w tym wszystkim chodzi bo ja nie bardzo rozumiem.
luka / .* / 2005-01-01 12:54
... właśnie po to są urzędnicy, żeby liczyć słupki. A posłowie po to, żeby ich do tego zmusić. Tylko jak zmusić jednych i drugich do właściwej pracy ?!
Bogadan / .* / 2004-12-31 19:15
Kto za tym stoi? Ano jak każda władza nasza (parlament itd) nie jest wyjątkiem i przede wszystkim robi sobie dobrze a jak mój poprzednik powiedział najlepiej łowić ryby w mętnej wodzie. Tworzy się przepisy nie po to by działały na kożyść ogółu, lecz aby w ich gąszczu "złowić" coś zanim połapią się dziennikarze, "plebs" (czyli obywatel) - bo wtedy prędziutko łata się dziurki i robi nowe.A bliżej tematu to prawdziwa skala ilościowa zjawiska nielegalnego karania przedsiębiorców jest dużo większa. Od zawsze słyszę o przypadkach niesłusznie nałożonych drobnych mandatów i kar nie tylko przez Urzędy Skarbowe, które ukarany płaci dla świętego spokoju bo przecierz jak sie odwoła to dopiero mu koledzy (naczelnicy itp) pokarzą co może wysoki urząd zrobić przedsiebiorcy. System jest trywialnie prosty urzednicy aby uzasadnić swój byt, wykazują się drobnymi osiągnięciami a tam gdzie trafią na prawdziwego oszusta to przyjmą "zwyczajową" jak to sie u nas mówi łapówke i po bólu. I tak mógłbym do znudzenia.Życze wszystkim lepszego pod każdym względem już bardzo bliskiego nowego 2005-go roku.Bogdan
Andy / .* / 2004-12-31 18:57
To kto odpowiada za taki stan...fiskus czy Ci co tworzą mętną wodę w postaci niejasnych i niedoprecyzowanych przepisów? Może i nasi posłowie i senatorowie są za to odpowiedzialni? Może napisze Pan coś o polskim trybie ustawodawczym? Pozdrawiam.
aanda / .* / 2004-12-31 15:24
i przecieą o to chodzi, żeby nie było wiadomo o co chodzi-w mętnej wodzie najłatwiej sie łowi ryby (podobno)-ale to jest sposób dobry dla rekinów a nie dla ryb (czyli nas). Uproszczenie wszystkiego toż to jest utopia albo komunizm - i jedno i drugie nie zdało przecież egzaminu, i dlatego nikt nie zrobi sobie w brew, czy to prawoca, czy lewica, bo wszyscy są powiązani pieniędzmi (przykład: u pana Kulczyka na garnuszku (czytaj przyjęciach, rautach, kursokonferencjach na Bahamach itp) bywali przecież przedstawiciele wszystkich opcji politycznych, nawet ci co teraz najbardziej gardłują, bo chyba maja najwięcej do stracenia jakby K. sie wywinął i niektórym zamknął kranik)I dlatego nadal będzie coraz wiecej dziadów bo za 10 pensji głodowych x 12 mcy wychodzi całkiem ładny samochodzik dla elyt
Wapniak / .* / 2004-12-31 14:23
I tak trzymać. Jedna paranoja się skończyła, zaczęła się za naszym przyzwoleniem druga. Naród wybrał 2 Izby, 560 bardzo mądrych, godnych siebie, przedstawicieli. Opłaca i cieszy się z ich przedstawień. Uchwalając mądre /dla siebie/ustawy, sami są też ich wykonawcami. Poseł, minister i sędzia w jednej prawie osobie. Towarzystwo wzajemnej adoracji, błogosławione znakiem najwyższego. Więc co?...urzędnik bohater... kombatant...wariat...?/samochody z kratką, darowizny, ulgi....i tp./Szkoda piany. Zbliża się następna paranoja - wyborcza, dla gawiedzi. TKM - uciekinierów. Więc pozdrawiam.

Najnowsze wpisy