Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Fraudsters.com - informacje na temat wyłudzeń w wykonaniu fałszywych firm brokerskich off-shore

Fraudsters.com - informacje na temat wyłudzeń w wykonaniu fałszywych firm brokerskich off-shore

fraudsterscom / 2011-01-14 17:59
Reprezentuję grupę osób z całego świata skupionych wokół strony www.fraudsters.com . Padliśmy ofiarą wyłudzenia dokonanego przez grupę oszustów wykorzystujących szyldy fikcyjnych firm brokerskich off-shore (w naszym przypadku na ten moment były to Source One International, Mann International, Cornerstone Worldwide).

Jeżeli trafiłeś na ten wątek podczas wyszukiwania informacji o którejś z wymienionych firm - natychmiast zaprzestań jakichkolwiek kontaktów z tymi "podmiotami". Jeżeli nieszczęśliwie wysłałeś już przelew - skontaktuj się natychmiast ze swoim bankiem i zażądaj cofnięcia przelewu (nawet jeżeli wyszedł już poza Twoj bank - istnieje szansa na jego zawrócenie w którymś z banków "po drodze").

Wspomniane firmy Source One International, Mann International, Cornerstone Worldwide czy podobne to przykład tzw. "cold calling" i "boiler room scam". W dużym uproszczeniu po zdobyciu obiecujacych kontaktów telefonicznych (ludzie prowadzący firmy, piastujący stanowiska kierownicze, etc.) dzwonią i starają się dowiedzieć o rozmówcy podstawowych informacji - czy gra na giełdzie, czy ma o niej pojęcie, czy byłby zainteresowany jakąś inwestycją.

Osoby dzwoniące potrafią przeprowadzać długie i merytoryczne dyskusje odnośnie rynków i konkretnych spółek, ich rekomendacje są rzeczywiście skuteczne - ma to uśpić czujność.

Same płatności na rzekomo nabyte akcje trafiają na konta bankowe w takich lokalizacjach jak Tajwan, Cypr, Tanzania, etc. Oczywiście konta są zakładane na różne dziwne spółki.

Zapraszam do zapoznania się z opisami i wskazówkami na www.fraudsters.com jak rozpoznać i ustrzec się wyłudzenia w wykonaniu firm Source One International, Mann International, Cornerstone Worldwide, Sharp Courage Global lub podobnych fikcyjnych podmiotów.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy