Forum Forum inwestycyjneFundusze

FUNDUSZ ALLIANZ - proszę o pomoc i wyjasnienie...

FUNDUSZ ALLIANZ - proszę o pomoc i wyjasnienie...

Mike11 / 2008-01-23 19:59
witam serdecznie!

Pół roku temu zainwestowałem 25 tyś zł w fundusze inwestycyjne w Allianz. Na fundusz stabilnego wzrostu przeznaczyłem 20% powyzszyzej kwoty, 50% przeznaczyłem na fundusz dynamiczny a pozostałe 30% na fundusz aktywnej alokacji. W tej chwili mam spory problem, ponieważ nie wiem zbyt wiele na temat operowania pieniędzmi i nie wiem czy pieniądze całkowicie wycofac, czy może "przerzucić" na inny fundusz.? Niepotrafię dokładnie sprawdzić, ile w tej chwili moje jednostki są warte i jak wiele straciłem, bądź zyskałem. Proszę o pomoc i poradę, co zrobić w tej sytuacji? Jak sprawdzić jak "się mają" moje pieniążki. Zapewne takie tematy znajduję się tu co chwilkę, ale proszę o wyrozumiałość i pomoc!

serdecznie pozdrawiam!
Wyświetlaj:
Pilsener / 2008-01-23 21:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Fundusze Allianza są znane z ostrożnej polityki inwestycyjnej - jednak ludzie patrzą tylko na zysk i nie potrafią tego docenić - ale to się zmienia :)

Proponowałbym zrezygnować z funduszu stabilnego wzrostu i podzielić portfel przejrzyście, np.:
- obligacje/gotówka 25%
- aktywna alokacja 50%
- akcje 25%
Allianz obligacji spisuje się moim zdaniem wyśmienicie (sam go mam), a mając część środków w bezpiecznych środkach mamy większe pole manewru.
kaasia / 89.77.139.* / 2008-01-23 20:10
to proste własnie tu na stronie money w dziale fundusze wpisujesz z prawj strony kwotę, termin nabycia i dowiesz się jak wygląda twój zysk/strata na dzisiaj
Mike11 / 2008-01-23 21:19
Dziękuję Kaśka za szybką pomoc!

sprawdziłem w kalkulatorze , ale do końca nie wiem czy dobrze to zrobiłem, bo nie potrafię znaleźć funduszu dynamicznego... straciłem lekko 3000 zł, i jak na moje ciężko oszczędzone pieniążki to dużo, ale z tym się liczyłem. Co polecacie: zostawić wszytko tak jak jest, czy wycofać wszytkie pieniążki?
pozdrawiam!
Bartosz Milewski / 2008-01-23 21:33 / Bywalec forum
Nie odejmując opłaty za zarządzanie i opłaty wstępnej ( nie wiem jakie tam są) przy inwestycji 6 miesięcznej w obecnej chwili powinienneś miec na rachunku 20749 zł.
Obliczyłem to nastepująco opierając się na wynikach z wp.pl.
(25000x 0,2) - [(25000x 0,2)x 0,1148] = 5000 - 574= 4426 zł
Mike11 / 2008-01-23 22:26
Dziękuję Bartku za wyliczenie, piwerwszy raz spotykam się z takim entuzjazmem na forum i błyskawicznym odpowiedziami! Naprawdę to doceniam!
Czy Masz może radę, odnośnie zmiany lokaty, bądź wycofania pieniędzy? Jest mi strasznie trudno podjąć jakąkolwiek decyzję, niechałbym już więcej tracić pieniędzy ...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy