Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Fundusze nie wyciągnęły rynku w górę

Fundusze nie wyciągnęły rynku w górę

Money.pl / 2006-09-29 19:35
Komentarze do wiadomości: Fundusze nie wyciągnęły rynku w górę.
Wyświetlaj:
skazany na sukces / 2006-10-01 15:38 / Tysiącznik na forum
Pytanie do bardziej doświadczonych. Co sądzicie o Dudzie? Będzie nowa emisja (chociaż można mieć tu mieszane uczucia), inwestują na Ukrainie, człowiek z zarządu kupuje akcje, planowane nowe przejęcia, w umiarkowanym trendzie wzrostowym, do majowych maksimów jeszcze daleko... Czekam na opinie, bo zastanawiam się nad tym od kilku dni... Wiadomość o nowej emisji rynek przyjął jednak z co najwyżej umiarkowanym optymizmem...
in.in / 83.144.75.* / 2006-10-01 15:48
Mam taka rade:
1. cena na gieldzie odzwierciedla wartosc rynkowa Dudy
2. Zastanow sie czy jest wyzsza czy nizsza od jej rzeczywistej (wewnetrznej) wartosci spolki
3. Jezeli wyzsza to chyba slaby interes, chyba ze spekulujesz
4. Jezlei nizsza to musisz wiedziec o ile i czy oczekiwany zysk Cie zadawala. Aha pamietaj o stopei wolnej od ryzyka i inflacji.

Jak sam widzisz nie trzeba sie pytac bardziej doswiadczonych. Wystarczy wiedziec co sie kupuje i za ile. Nic wiecej.

Milego dnia
in.in
skazany na sukces / 2006-10-01 15:53 / Tysiącznik na forum
wiesz jak się mają takie analizy do polskiej giełdy w obecnej sytuacji... Bardziej psychologia niż wycena rynkowa
in.in / 83.144.75.* / 2006-10-01 16:09
o qrcze....
Kupujesz cos i nie wiesz co????? I do tego uzalezniasz swoje pieniadze o czyichs przemyslen?????
no coz to zycze powodzenia, duuuuzo powodznia.

PS ladny nick :)
skazany na sukces / 2006-10-01 16:16 / Tysiącznik na forum
taaak, ja jeden kupuje (a raczej myślę o tym, żeby być ścisłym) i nie wiem jak się kurs będzie zachowywał, i może będę czuł się mądrzejszy, jak podyskutuje z innymi... Wszyscy inni zawsze wiedzą. Np. za tydzień +40 %, więc kupujcie, kupujcie, kupujcie!
in.in / 83.144.75.* / 2006-10-01 19:10
NIestety dyskutowanie z innymi moze spowodowac ze utracisz wole podejmowania samodzielnych (i rozsadnych) decyzji. A to jest juz niebezpieczne. Zaakceptuj: inwestowanie jest ryzykowne a przyszlosc kompletnie nieznana. Co wiec zrobic? Zminimalizowac ryzyko czyli zwiekszyc swoje prawdopodobienstwo odniesienia sukcesu. Jak? A no wlasnie poprzez zorientowanie (samodzielne!) czy dany bzines (spolka) ktory kupuje jest wart tych pieniedzy. Potraktuj GPW jak tzw "Pana Sprzedawce" ktory proponuje Ci codziennie akcje po roznej cenie. Ale wartosc (ta wewnetrzna) spolki przeciez sie tak dynamicznie nie zmienia. Odpowiesz mi ze trzeba miec wiedze i czas na analize spolki. W pewnym sensie tak, no ale tez nikt Ci niekaze byc na GPW. To Twoj wybor. Poza tym zeby ocenic spolke wystarczy przejrzec sprawozdanie finansowe spolki aby sie zorientowac czy to dobry interes czy nie, no i dostepny obecnie po atrakcyjnej cenie czy nie. NIe musisz znac skomplikowanych wzorow itd. Wystarrczy rozsadek i umiejetnosc liczenia do 10;)

Cena jest najwazniejsza.Nieufaj nikomu dopoki sam sie nie przekonasz ze cena jest atrakcyjna!

Jezeli chcesz isc za tlumem, to predzej czy pozniej ten sam tlum Cie stratuje.

Miej swoja madrosc i swoj plan ktory realizuj konsekwentnie. Dzieki temu odetniesz sie od tlumu, ktory jak wiemy dziala irracjonalnie i bardzo emocjonalnie. Jak ten plan bedziesz juz mial to zaakceptuj jeszcze jeden czynnik. Dlugi termin. To mam byc plan na cale zycie!

Np ja w obecnej sytuacji mam 60% kapitralu zainwestowanego w spolki ktore bardzo doglebnie przeanalizowalem i czuje sie z nimi bardzo komfortowo. Pomimo ze trzymam je po 2 a niektore 3 lata. Na niektorych zarobilem juz 300% a na niektorych zaledwie 20%. Powiesz etam ja wole spolki na ktorych zarobie po 40% w tydzien. Byc moze sa lepsze ale moj plan odzweirciedla moj charakter i nastawienie do ryzyka. Te 40 % mam w gotowce poniewaz nie wiem co kupic bo wszystko dookola jest teraz cholernie drogie. Powiesz zebym kupil spolki z ktorymi czuje sie komfortowo. Nie zrobie tego bo z takim zaangazowaniem juz bym tego komfortu nie czul. Rozumiesz? Mam plan ktory odzwierciedla moj charakter. Poza tym te 40% przyda sie jak ceny zanurkuja gwaltownie. Wtedy tlum rzuci sie do ucieczki a ja bede przebieraj w dobrych i tanich ofertach "Pana Sprzedawcy" zwanego GPW :)))

Jak chcesz inwestowac swiadomie to daj znac.

Szczerze chcialbym zebys odniosl sukces. Ale musisz zdecydowac czy idziesz z tlumem czy tez to tlum bedzie przynosic Ci sukces. Ale to drugie oznacza kokmpletna samodzielnosc. Niestety.

Milego dnia
mari / 2006-10-01 19:51 / Achi
czym dla ciebie jest wartość wewnętrzna spółki ?
co bierzesz pod uwagę ?
in.in / 83.144.75.* / 2006-10-01 20:19
Kilka czynnikow
- zdolnosc spolki do przynoszenia zyskow to podstawa. Spolki ktore cyklicznie przynosza straty odpadaja. Jeden kwartal ze srtata jest OK Chyba ze to spolka posiada cykliczna sprzedaz wtedy biore pod uwage okresy roczne. Przy czym najwazniejsze jest to jak duzo spolka jest w stanie zarabiac w przyszlosci. No tu nalezy robic zalozneia ale bardziej konserwatywne.
- wartosc ksiegowa (lubie z niskim choc o to teraz trudno)
- historyczne ROE. Niskie ROE traktuje jako spoke ryzykowna. Lubie ROE na poziomie 2 cyfrowym najchetniej z min 2 z przodu :). Zreszta wszelki mraze na niskich poziomach zniechecaja do zainwestowania.
- zadluzenie do aktywow obrotowych. Spolki ktore posiadaj duze zadluzenie odpadaja
- staram sie do ciec co jest tak naprawde aktywem spolki ktory przynosi zyski (maszyny, technologia, a moze kapital ludzki).
- oferta produktowa i jak jest odbierana przez rynek. Najlepiej jak rynek jest od niej uzalezniony :)
-zarzad i jego jakosc.

Ja tak do tego podchodze.
in.in
brydzia / 2006-10-01 15:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ostatnio czytałam , właśnie o dudzie i tecie , że jak już w przypadku dobrych spółek są pp po super niskiej cenie to nie jest dobrze , przecież emisja nowych akcji oznacza że wszystkie wskaźniki ulegają pogorszeniu , ale zabawa trwa
Analitycy pisali tam też , że jak getin zrobił pp nie zostało to dobrze przyjęte przez rynek
Takie numery to mogą robić spółki śmieciowe a nie poważne spółki , jak potrzebują kapitał to niech zrobią mniejszą emisje po cenie rynkowej z jakimś dyskontem
, na razie na tym się zarabia
Ale tak jak z modą kiedyś się skończy
mari / 2006-10-01 15:48 / Achi
no SKY tak zrobił i się powiodło i jak to rozumieć? przecież to bankrut :-))))
brydzia / 2006-10-01 15:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
sky na wieść o pp spadł właśnie do 7 zł , zobacz z jakiej ceny
mari / 2006-10-01 16:41 / Achi
nie Brydziu na wieść o pp i w razie powodzenia nowej emisji dofinansowaniu SKY podskoczył z 7 do prawie 10ale to w zasadzie było odreagowanie wcześniejszych spadków.Myślę że to co ich zabija to wysokie ceny paliw i albo podniosą ceny biletów albo zmienią trasy na bardziej opłacalne albo przejmie ich ktoś większy ale to tylko moje domysły.
brydzia / 2006-10-01 17:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja gdzieś czytałam , że właśnie przez tą emisję akcje tak spadały , bo rozdrobnienie kapitału , ale oże nie mam racji
mari / 2006-10-01 17:22 / Achi
rozdrobnienie by było gdyby nowe akcje były po 1 zł a oni zrobili po 1,75euro a spadały bo moją straty spowodowane zbyt wysokimi kosztami zmiennymi w stosunku do przychodu i albo to zmienią albo nie będą istnieć nie ma innej drogi chyba.
mari / 2006-10-01 16:56 / Achi
mnie tylko dziwiło że cena emisyjna była chwilami wyższa niż cena rynkowa akcji a cena pp zamiast spadać to rosła a w wiedniu kosztowała nawet 0.25 euro(2 pp na 1 akcje o ile pamiętam).Tylko dlatego mam jeszcze parę akcji i patrzę w którym kierunku się sytuacja rozwinie.
mari / 2006-10-01 17:09 / Achi
inaczej: jaki był sens skupowania pp przy tak wysokiej cenie emisyjnej?
2 możliwości widzę:
1 wielka mistyfikacja w celu pozyskania dodatkowego kapitału(chyba zbyt grubymi nićmi szyte)
2 pozyskanie większej ilości akcji z rynku spowodowałoby znaczny wzrost kursu akcji a na tym kupującemu chyba nie zależało.
skazany na sukces / 2006-10-01 15:52 / Tysiącznik na forum
ale sky był i jest w zupełnie innej sytuacji przecież
skazany na sukces / 2006-10-01 15:48 / Tysiącznik na forum
no też właśnie to czytałem. To jest dziwne. Ale z drugiej strony długoterminowo nie wygląda to żle. Spółka jest z pomysłem, rodzina chyba nie zamierza na razie się wycofywać i sprzedać wszystko, są fundusze w akcjonaracie... Tak na dłużej to może mieć sens...
skazany na sukces / 2006-10-01 15:50 / Tysiącznik na forum
mi to wygląda na kurs horyzontalny w najbliższym czasie, ale też nie szukam spółki, która musi mi przynieść 30 % w miesiąc...
mari / 2006-10-01 15:50 / Achi
na dłużej to to napewno(o ile cokolwiek jest tu pewne)ma sens IMHO
barakuda / 2006-10-01 15:25 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
...a tak było miło....i komu to przeszkadzało???????
samuraj jack / 2006-10-01 15:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
to wróci...
zamieszał corLEONE
skupił uwagę na sobie, ale to chwilowe;

co do maili prywatnych... jak w życiu, czasami ludzie między sobą znajdują nić porozumienia i podzielić się czymś więcej;
pisanie maili to też kwestia wzajemnego szacunku etc.

barakuda - wspaniale się z Tobą rozmawia o polityce; a że to forum ma inną tematykę, więcej chciałem napisać na Twoją skrzynkę;
zaproponowałem Ci to, podałem mój adres mailowy z prośbą o podanie Twego, abym mógł napisać...

nie podałeś [mogłeś przecież stworzyć byle jaki nowy adres tylko na użytek maili z forumowiczami]
a tak właśnie powstają te nici, które póżniej mogą się rozwijać...
zagi / 2006-10-01 15:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jakimś burakom zapewne...
samuraj jack / 2006-10-01 14:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
znudzonym ciszą na forum polecam:

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060930/publicystyka/publicystyka_a_6.html
tomeks / 2006-10-01 14:34 / Bywalec forum
Warren !!!! Jesteś na liście ,czyli jesteś s k o ń c z o n y. Przyjdą po ciebie o 5 rano.

Paseo ,Leone i Terrestre jakoś mi podobnie brzmią >myślę ,ze to jeden i ten sam Agent
warren buffet / 2006-10-01 14:38 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
smutno mi bedzie bez was :( =)
gabrik / 2006-10-01 14:54 / portfel / Wierny Forumowicz
nie łap deprechy zawsze możemy się zebrać i stworzyć "lożę" (moneriusze np.) ;-)))
tomeks / 2006-10-01 15:01 / Bywalec forum
poza tym ,brydźka jest nr 2 na liście .
Może będą trzymać was razem?
gabrik / 2006-10-01 15:14 / portfel / Wierny Forumowicz
mam wpadłem na to przed sekundą "Gąsiorek" jest z "nimi" pojechał nad śródziemne ustalić dalszą strategię ;-)))
gabrik / 2006-10-01 13:35 / portfel / Wierny Forumowicz
otwieram forum i co widzę ?..........dyskusja jak 150(jak mawia mój kolega)stowarzyszenie jakieś ,chyba się zaprę i poczytam te wszystkie posty bo mało rozumiem ;-) (a swoją drogą ktoś pisał że "ktoś" może czyta posty na forach ........i czyta więc ja już będę pisał ale inaczej)
barakuda / 2006-10-01 14:32 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Witam wszystkich, też od jakiegos czasu boję się. Nie wiedziałem ,że to forum ma taki "ściąg".Dobrze ,że WSI już nie będzie czytać...
AB / 2006-10-01 13:45 / Bywalec forum
Gabriku- wysłałem do Ciebie tzw. prywatną wiadomość. Czy dotarła? Pozdrawiam
gabrik / 2006-10-01 14:04 / portfel / Wierny Forumowicz
niestety nic nie mam (prócz nowych spamów i reklam)
Jak chcesz napisz na gabrik5@wp.pl
samuraj jack / 2006-10-01 14:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
witaj
rzuciłeś okiem na komentarz strokuś`a?
gabrik / 2006-10-01 14:32 / portfel / Wierny Forumowicz
doszło kilka nowych opinni ale już przeczytałem
samuraj jack / 2006-10-01 14:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
wg Ciebie wybiło się z formacji diamentu?
gabrik / 2006-10-01 14:36 / portfel / Wierny Forumowicz
zaraz napiszę Ci na email
barakuda / 2006-10-01 14:39 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
To na forum autentyczne będą tylko posty o chlupaniu???????
mari / 2006-10-01 15:07 / Achi
do tego to zmierza ale wolno każdemu wprowadzać niepokój wśród forumowiczów jak kto chce (regulamin tego nie zabrania a tradycję tę wprowadził pan adzrej z panem sławem-nic do Ciebie nie mam Sław tak tylko wspominam )i tym bardziej ceńmy posty "uznanych " którzy tego nie robią.
barakuda / 2006-10-01 15:16 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Mari, nie wiem czy się rozumiemy. Ja nie mam nic przeciw "chlupaniu" jako przerywniku. Boleję nad tym , że jeden forumowicz pyta, a drugi odpowiada mu nie na forum lecz drogą e'mail. W ten sposób forum traci rację bytu.
mari / 2006-10-01 15:21 / Achi
Właśnie o to mi chodzi ale dodatkowo wielu czytających poprostu się zniechęci do forum
Nie mam nic do pisania sobie na maile ale po co wprowadzać temat na forum a odpowiadać sobie na maila???
brydzia / 2006-10-01 15:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
masz rację ,
wszyscy krytykują Leone a tak samo robią , rzucają jakiś temat a odpowiedzi albo kontakt robią sobie na email
to po co tu coś takiego podają nich od razu piszą sobie na skrzynke a tu dupy niech nie zawracają
samuraj jack / 2006-10-01 16:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
brydziu, a jak napisałem dłuższy tekst o polityce (w którym zastrzegłem, że kolejny na maila), to zostałem zrąbany...
za to, że zaśmiecam forum

różnie to bywa
zagi / 2006-10-01 15:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
zgadzam się z tym, po co denerwować niepotrzebnie ludzi, którzy też chcą wiedzieć opinie innych
samuraj jack / 2006-10-01 14:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
ok
gabrik / 2006-10-01 13:55 / portfel / Wierny Forumowicz
jednak podałem .....(skleroza) sprawdzę skrzynki
gabrik / 2006-10-01 13:48 / portfel / Wierny Forumowicz
u nie wiem ale ja nie podałem chyba emaila więc jak wysłałeś?
AB / 2006-10-01 14:14 / Bywalec forum
Kliknąłem na "gabrik". Tam jest zestawienie Twoich wpisów a poniżej miejsce na prywatne wiadomości. Myślałem, że to działa. Może czegoś nie rozumiem?
gabrik / 2006-10-01 14:27 / portfel / Wierny Forumowicz
tak zgadza sie ale nie mam nic od Ciebie w skrzynce,możesz jeśli chcesz napisać do mnie na gabrik5@wp.pl
gabrik / 2006-10-01 14:51 / portfel / Wierny Forumowicz
ok wieczorkiem sprawdzę ,pozdrawiam
brydzia / 2006-10-01 13:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Warren

Uwierz mi , że co do gościnności bogatego i biednego nie masz racji

Wszystko zależy od tego jakim człowiekiem jesteś a nie ile masz w portfelu
po prostu , jak ktoś jest burakiem to czy będzie miał pieniądze czy nie zawsze nim zostanie
a jak jesteś gościnny i lubisz ludzi to co ci przeszkadza ugościć ich mając większe pieniądze , jeszcze lepiej ich ugościsz
moja ciocia jest bogata , kiedyś była biedna i nic w jej charakterze się nie zmieniło
lubi znajomych ugościć , po prostu ma mniej czasu ale nie znaczy że jak ma pieniądze
to o wszystkich zapomniała , jest taka sama jak była
Przestań tak pisać bo pomyślę że zazdrościsz innym że się dorobili
wszystko zależy jakim człowiekiem jesteś i jak masz większe pieniądze masz i inne potrzeby i po prostu ciężko porozumieć się bogatego z biednym , bo jeden myśli jaki samochód kupić a drugi czy mu starczy do pierwszego
Ciągle powtarzasz że za 1500 zł można dobrze żyć - bardzo wątpię , przeżyć się da ale nic poza tym
Ja jestem zdania że cały czas trzeba się rozwijać a nie tak jak ty piszesz że 1500 ci wystarczy , dla mnie nie ma granicy ile by mi wystarczyło bo zawsze będzie mało
Pozdrawiam i bez urazy , ale się rozpisałam
warren buffet / 2006-10-01 13:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
są wyjatki. oczywiscie. wszystko zalezy jakim jestes czlowiekiem. oczywiscie ze chce miec wiecej. a przyklad 1500 jest wyciagniety poprostu do dyskusji.. ja tam nie narzekam ile mam. i nie chce pisac tu o kwotach. ale pieniadze to tylko papierki.

wcale mnie nie ciagnie do milionerstwa :) naprawde. nie chce miec z tego powodu "wiecej" przyjaciol

MSZ

warren buffet / 2006-10-01 12:54 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Treść komentarza
W PONIEDZIAŁEK 02 PAŻDZIERNIKA 2006 O GODZ 22.00, W TELEWIZJI POLSKIEJ PROG. I , BĘDZIE PROGRAM ,, SPRAWA DLA REPORTERA ''
POŚWIĘCONY WIEŻOWCOWI ( PONAD 70.000 METRÓW KW. POWIERZCHNI UŻYTKOWEJ ) - WYBBUDOWANEMU W KATOWICACH, PRZEZ MOSTOSTAL ZABRZE, I ZABRANIU TEGO BUDYNKU I NIERUCHOMOŚĆI W PRZEKRĘTNY SPOSÓB PRZEZ - KREDYT BANK.


mam ochote na mostostal zabrze, poczekam. niech sie wyklaruje wszystko.

z pozostałych społek mam ochote obserwowac
02 - ponizej 3 zł znowu wchodze
jupitera
piasta
CCC

relpol gdyby jeszcze spadł ciut

to narazie skrot myslowy
brydzia / 2006-10-01 13:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
szukaj nowych bohaterów - nie odgrzewanych kotletów

A ja bym chętnie nabyła kghm , ona wypłaci więcej dywidendy niż większość spółek przez kilka lat będzie miało zysku na akcję
warren buffet / 2006-10-01 13:46 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
szukam. szukam.
HolderSor / 195.225.71.* / 2006-10-01 11:28
Z tego co zrozumiałem swym ograniczonym rozumkiem to
Paseo (szef), Leone, Terrestre to jakaś nieformalna grupa graczy giełdowych wywodzących sie z ? (mafia włoska, rozwiązane właśnie WSI, łowcy głów, ...., kosmici?... albo bez powiązań).
Obserwowali oni forumowiczów, aby wyłowić "najlepszych" wg pewnwgo wzorca (1. Warren Buffet 2. Brydzia ...). Ten wzorzec wyznaczył Paseo (w co i jak jago zdaniem należy inwestować, 8 chyba punktów, nie ma tam nic o kontraktach
stąd Warren i Brydzia) i zaproponować im dużą? kasę do inwestowania (zyski do podziału).
Cała trójka zarozumiali, przekonani o swojej wyższości (kto jest wywyższon będzie poniżon), przy czym Leone miom zdaniem trochę przegiął i podadał z lekka w śmieszność.
Ironizując, ja jestem z "niższośći i niedojrzałosci gombrowiczowskiej" toteż daleko mi do nich
do nich
warren buffet / 2006-10-01 12:11 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
hmmmm o mnie nie bylo absolutnie mowy. ja jestem słaby. ja tylko kiedys gadalem z Paseo czy zna Piotra Przedwojskiego i tak gadka szmatka sie zawiązała...

nie znam zadnej listy, Brydzia pewnie tez. i nie wiem o co chodzi :) hehe. tu jest tylu lepszych graczy ode mnie, ze powołanie mnie byłoby komiczne.
warren buffet / 2006-10-01 12:16 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
zresztą.... nie wiem czy nawet bym sie zgodził...narazie to dla mnie opowieści jakies... takie realia....

pozdrawiam wszystkich serdecznie
Bordogue / 213.238.77.* / 2006-10-01 12:34
Mam pytanko i zwracam się do Was jako pewnego rodzaju autorytetów giełdowych. Ja bowiem sam gram od niedawna. Zwracam się do Was z prośbą o podpowiedź, jestem w posiadaniu 1k Elektrimu. Jak sądzicie czy w związku z
ogłoszeniem wniosku o upadłość z możliwością zawarcia układu należałoby teraz ze
stratą wszystkiego się pozbyć. Czy może poczekać. Nie wiem co o tym sądzić. Bardzo
proszę o pomoc. Pozdrawiam. skomentuj
Wall Street / 2006-10-01 13:48 / Bywalec forum
Na początek polecam ksiazke "Gielda Wolnosc i Pieniadze" Van K.Tharp
AB / 2006-10-01 13:25 / Bywalec forum
TKO na poniedziałek: +0,59%
warren buffet / 2006-10-01 13:47 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
hehe. TKO
brydzia / 2006-10-01 13:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
jesteś nowy i zaczynasz od elektrimu?

Większość z nas zaczynała od strat , pamiętaj na początku kupuj za 10% gotówki i zobacz jak to działa i ucz się , jak najwięcej , bo gra na giełdzie nie jest prosta jakby to się wydawało patrząc na koniec notowań że coś tyle wzrosło
pozdrawiam , elektrim to spółka nieobliczalna , nikt poważny się nią nie zajmuje i dlatego trudno o jakąś rade
powiedz sobie ile na tym możesz stracić i wtedy wyjdź
warren buffet / 2006-10-01 12:40 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja elka nigdy nie mialem... wiem ze to cesarz giełdy. takie sluchy mnie dochodziły... ale cesarza czasy chyba dochodzą konca...

moje osobiste zdanie:

posiadajac elektrim, po takim info, pozbyłbym sie go. ale to zalezy od ilu masz, czy strata jest duza, co planujesz, jaka jest twoja strategia itp.... niech sie jeszcze inni wypowiedzą. ale upadlosc dziala na inwestorow jak płachta na byka......
Bordogue / 213.238.70.* / 2006-10-01 13:42
Wszystko rozumiem, tyle że obserwując ruchy Elektrimu i to co się wokół niego dzieje od min 2 lat to widać że sygnałów o upadłości firmy było już wiele. I skąd te ruchy w górę 06.09.2006. Nie wiem co mnie podkusiło wejść w niego. Ale stało się. Teraz trzeba z twarzą z tego wyjść. No i jakoś odrobić stratę.
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Wall Street / 2006-10-01 13:35 / Bywalec forum
to nie jest do konca zle info, mysle ze jest to bardzo dobre posuniecie zarzadu, teoretycznie istnieje szansa na umorzenie dlugu(znaznaczam ze teoretycznie), zreszta kto zna sie na KSH wie o co chodzi
Bordogue / 213.238.70.* / 2006-10-01 13:50
Też tak myślę. Tyle, że strata jaka mnie dotknęła mogła by już nie rosnąć. Trudno ocenić co stanie się w środę. Trudno jest pojąć rozgrywki pomiędzy Elektrimem, Vivendi i DT. W tej grze trzeba wiedzieć kiedy się wycofać. A ja właśnie straciłem wyczucie. Myślę, że z grą na giełdzie tak jest, gdy tracimy musimy się zastanowić ile możemy stracić (wiadomo wszem i wobec że jak najmniej) jeśli zyskujemy to chcemy zarobić jak najwięcej i też nie wiadomo kiedy wyjść. Nie jest łatwo. Jest interesująco. Żeby tylko strata tak nie bolała. Pozdrawiam gorąco.
lojka / 2006-09-30 23:54 / Tysiącznik na forum
Dobranoc!

Uciekam spać
Do jutra
warren buffet / 2006-10-01 00:23 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
heya
lojka / 2006-09-30 23:13 / Tysiącznik na forum
Hej!

Jest tam ktoś jeszcze?

Wróciłam z wykładów, kolacja i wpadam do Was a Was nie ma?
Chciałam z kimś pogadać na temat spółek

Chcę coś kupić ale nie mam pomysłu. Może ktoś ma?
pisztal / 85.28.114.* / 2006-10-01 12:48
Bytom???? kopalnie Bytom???? polonia Bytom??? to jo sie pytom gdzie je Bytom?????
lojka / 2006-09-30 23:39 / Tysiącznik na forum
Tak na prawdę to nie myślałam o niej.
Chociaż masz trochę racjii. Może...

A może jakieś inne propozycje
breme / 2006-09-30 23:45
mam tylko jedno ale do niej, małe obroty..., no ale jeśli chodzi o małą spekulację, to może capital partners?
lojka / 2006-09-30 23:48 / Tysiącznik na forum
No nie wiem, teraz ciężko wejść bez ryzyka (chociaż ono zawzse istnieje).
A co z tą Hogą i jej połączeniem?

Trudno powiedzieć. Może jakieś info będzie to dopiero można się skusić na jakieś kupno.
breme / 2006-09-30 23:54
w Hoga.pl siedziałem kilka tygodni temu, teraz przyglądam się z ciekawością alchemii po ostatnich info, na przyszłość może być dobrą społką, jak i np. brs (w tej chwili pozdrawiam Oseska), a z mniejszych spółek może ZTS ERG, dla mnie godzien zainteresowania. Ale wszystko zależy od następnych tygodni i klimacie na GPW, zobaczymy.
Cansas_ / 2006-10-01 09:55 / Bywalec forum
Polecam Lubawe i SKY. Mam troche papieru obu spolek, ale w planach mam zamiar dokupic. Jakbym nie mial bym nie polecal. Wydaje mi sie ze oba papiery obciazone sa najmniejszym stopniem ryzyka w razie Zwaly z duzym prawdopodobienstwem duzej stopy zwrotu:
- Lubawa minimum do 3,3, a prawdopodobnie jak wsiadzie spekula dojedzie do 5 zeta. (35% lub 100%)
- Sky z kolei powinien wrocic w przeciagu 3-4 miechow przynajmniej na 15 zl (80%)

Pozdr
lan / 2006-10-01 13:28 / Bywalec forum
Jak SKY spadł z 20 zl do 10 zl to tez sie wydawalo ze juz wiecej nie spadnie. Spolka mocno niepewna, z ostatnej emisji (wykonanej zreszta najdzxiwniej w historii gieldy - tak zeby sie nikt nie polapal) sfinansowali konseketnie ponoszone caly czas straty. Moze jeszcze bedzie miala zyski, a moze za 2 lata zbankrutuje bo nie osiagnie progu rentownosci. LUBAWA zwala sie konsekwetnie od miesiecy, ja akurat mam lubawe i mysle ze sobie dokupie nawet, ale kolo 1 zl :)
Podsumowujac obie inwestycje moga byc zyskowne ale obciazone sa ryzykiem zblizonym do inwestowania w elektrim :))
mari / 2006-10-01 15:01 / Achi
co dziwnego widziałeś w emisji SKY.
Longterm / 2006-09-30 22:50 / Mostek Zwyciężymy!
Witam,
Mój portfel od dłuższego czasu bez zmian:
Mostostal Zabrze - cisza przed burzą
Duda -emisja z PP na horyzoncie
Prochem -jak cała budowlanka pnie się w górę
Plastbox - ceny ropy w dół więc zyski w górę!
wiera1 / 2006-09-30 23:00 / "Waleczny Roman"
msz sprzedałem przed korekta troche ponad 3 zł ale chyba rzeczywiście można zacząc wracać. Dudy kupiłem w tym tygodniu - zobaczymy. Mam wiarę w stalexport, powoli dokupuję. Mam jeszcze po 10% portfela ALC i CAP ale to był chyba błędny zakup - na razie strata ale jeszcze poczekam trochę - ze spekułą nigdy nie wiadomo kiedy ruszy
Longterm / 2006-10-01 12:19 / Mostek Zwyciężymy!
gdyby nie zła prasa jaką zrobili MSZ pewni anale to już by pewnie kosztował koło 1 funta. Ja cierpliwie czekam na odpał.
zagi / 2006-09-30 23:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
też kupiłem duda w czwartek
mam jeszcze hutmena i kiszę do pp
w tygodniu zabawiłem się jeszcze kwiatem, ale zrealizowałem stratę :/ więcej nie tknę chyba żadnego nfi
warren buffet / 2006-09-30 22:54 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mostal zabrze sam chyba kupie. tu masz 99,99% racje.

0,01% zostawiam losowi
risky-rainmaker / 2006-09-30 22:15 / Ostatni Optymista
Zapłaciłem podatek od "szczęścia" i czekam na wyniki....:))
risky-rainmaker / 2006-09-30 22:06 / Ostatni Optymista
No to przynajmniej Słowianka....ale i tak dla mnie mimo upływu czasu najpiękniejszą kobietą jest Kręglicka....
warren buffet / 2006-09-30 22:08 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dla mnie moja luba jest miss. takie to nie w jednym barze widywałem :)
lojka / 2006-09-30 22:58 / Tysiącznik na forum
Witam,

i od razu popieram całkowicie

pozdro
warren buffet / 2006-10-01 00:20 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
sama wiesz o co chodzi :)
risky-rainmaker / 2006-09-30 22:10 / Ostatni Optymista
rozumiem też czyta to forum....:)))
anna. / 2006-09-30 22:35 / Uznany Gracz Giełdowy
to fajnie, że mąż pisze tak o swojej lubej ( może coś przeskrobał i dlatego .......)
warren buffet / 2006-09-30 22:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
zycze wszystkim ( jak zwykle ) takiej pogody ducha, lubej, radosci z zycia jak ja.

ZYCZE Z CAŁEGO MEGO SERCA. powaznie.



==========

* bo pieniadze są tylko drukowane przez ludzi... jakąż maja moc ? ŻADNĄ.
anna. / 2006-09-30 22:53 / Uznany Gracz Giełdowy
pieniądze dają poczucie bezpieczeństwa i warto je mieć w portfelu :)
warren buffet / 2006-09-30 22:56 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tak. ale do rozsądnego momentu. ja nie mowie o zarobku 600 zł\miesiac. bo za to to nie wstałbym z lozka.... a to wielu czyni w hipermarkatach.... majac dziennie 300 sec przerwy.......


ale chodzi o człowieczenstwo. uwierz mi, ze ktos kto zarabia 1700 netto lepiej mnie ugosci niz ten co 15 000. znam z autopsji. wiec nie wciskac kitu.
lojka / 2006-09-30 23:02 / Tysiącznik na forum
Warren, z tym też masz całkowitą rację!

Tacy co mają 15000 to wszystko robią zeby mieć jeszcze więcej. Oni to mają przed oczyma tylko kasę a nie człowieczeństwo.

Pozdrawiam wszystkich tych co mają kaskę a nie są pozbawieni ludzkich, prostych uczuć
Gumbas / 87.105.105.* / 2006-10-01 14:19
Tak sobie czytam czasami to forum i nic ciekawego nie mogę wyczytać. Szkoda czasu.
warren buffet / 2006-10-01 00:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ciesze sie ze ktos to widzi........ciesze sie
risky-rainmaker / 2006-09-30 22:13 / Ostatni Optymista
A tak poważnie....mówiąc najpiękniejsza...mam na myśli urodę.....i jeśli ktoś mówi ,że jego luba jest najpiękniejsza....to znaczy , że jest szczęśliwy....i jest dla niego najukochańsza....bo uroda to nie wszystko....
lojka / 2006-09-30 23:53 / Tysiącznik na forum
uroda przemija a serce zostaje.

Patrzcie sercem
warren buffet / 2006-09-30 22:24 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
risky.......... jak alchemia podejdzie do 60 zł masz jak obiecałem PUBLICZNIE dobre wykisy.....ale za tą wypowiedź masz u mnie przy poziomie 60 zł 3 x whisky.............. adres podasz jak bedzie czas na gg.


oby tak dalej !
warren buffet / 2006-09-30 22:24 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
whisky...... oczywiscie :) tam jest literowka klawiaturowa
warren buffet / 2006-09-30 22:11 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
baaaaaa ;-))))))))
warren buffet / 2006-09-30 21:24 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
2006-09-30 14:58:26 | *.*.*.* | leone [ Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi) ]


masz tego co chciales
warren buffet / 2006-09-30 21:23 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Big City Life (tanczy)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy