Forum Forum finansoweBanki

Gdzie ulokować kapitał ?????????

Gdzie ulokować kapitał ?????????

rysiaczek432 / 2012-02-10 09:23
W dobie kończących się lokat jednodniowych pojawił się problem gdzie lokować pieniądze. Sytuacja na giełdzie "dziwna", struktury bez gwarancji i dają, jeśli dają to marny zarobek. Proszę o poradę, podpowiedzi gdzie w obecnej sytuacji warto zainwestować
Wyświetlaj:
Smart Trader / 109.255.114.* / 2012-02-15 23:39
Inwestowanie w mieszkania oraz grunty to kiepski pomysł. W europie zachodniej w latach 2008-2012 pękła bańka na mieszkaniach u Nas właśnie powoli to się dzieje- a potrwa kilka lat. W krajach gdzie to nastąpiło ceny spadły średnio 30-50%.

Jeśli chodzi o grunty to po ostatnim spisie narodowym padł ostatni argument Tych co twierdzili ,że ceny będą szły do góry ponieważ ludzi przybywa a ziemi nie. Okazało się , że Nas nie przybywa a ubywa (1 milion mniej ) a będzie jeszcze gorzej. Wniosek jeden ziemia będzie tanieć.

Jeśli chodzi o lokaty jednodniowe lub roczne - to żadna inwestycja !. Na rocznej bank oferuje 7% podczas gdy prawdziwa inflacja wynosi 12% !! Po roku za te pieniądze z odsetkami kupisz o 5% mniej niż rok wcześniej.Czy to można nazwa inwestycją?

Jeśli chcesz się dowiedzieć jaka jest prawdziwa inflacja oraz jak ja inwestuję swoje pieniądze oraz jak pomagam innym inwestować to wejdź na mojego bloga www.cezarus.blox.pl
kazimierz68 / 2012-02-10 10:29 / Bywalec forum
Nie wiem jak dużą kwotą gotówki pan/i dysponuję, ale wg mnie najpeszym i najbardziej pewnym rozwiązaniem jest ulokowanie kapitału w grunty.
miki69 / 94.42.68.* / 2012-02-10 13:12
W mojej okolicy /Pomorze, rejon Ustki/jest masa działek na sprzedaż. Ludzie kiedyś kupili , podobnie jak mieszkania bo naganiali "kto nie kupił.... ten przegrał życie". Teraz jadąc droga co parę metrów widać ogłoszenia nt. sprzedaży. Z roku na rok ceny spadają, kupujących nie ma. Nie wiem czy to dobry pomysł ....teraz. Kwota.... w zależności od pomysłu może być znacząca.

Najnowsze wpisy

Konto osobiste - najlepsza oferta: